kwin - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
tr: Bazı eski X11 uygulamaları, genel klavye kısayollarını kullanma gibi belirli özellikler için diğer uygulamalarda yazılan düğme vuruşlarını okuma becerisini gerektirir. Buna öntanımlı olarak izin verilir. Ancak diğer özellikler tüm anahtarların okunmasını gerektirebilir ve bu, güvenlik nedeniyle öntanımlı olarak devre dışıdır. Bu tür uygulamaları kullanmanız gerekiyorsa burada tercih ettiğiniz güvenlik ve işlevsellik dengesini seçebilirsiniz.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
tr: Eski X11 uygulamalarının tüm uygulamalardaki düğme basımlarını okumasına izin ver:

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
tr: Yalnızca Meta, Kontrol, Seçenek ve Üst Karakter düğmeleri

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
tr: Yukarıdaki gibi; ek olarak Kontrol, Seçenek veya Meta düğmeleri basılıyken basılan herhangi bir düğme

en: Always
tr: Her zaman

en: Additionally include mouse buttons
tr: Fare düğmelerini ek olarak içer

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
tr: Bu ayarın, kötü niyetli uygulamaların parolalarınızı çalmasına neden olacağını ve yazdığınız metne omzunuzdan bakmanıza izin vererek sistem güvenliğini azaltacağını not edin. Riski anladığınızdan ve bunu bilerek kabul ettiğinizden emin olun.
