kwin - en to tg translation catalogue (21 entries)

[ctx: A mouse button]
en: Left
tg: Чап

[ctx: A mouse button]
en: Right
tg: Рост

[ctx: A mouse button]
en: Middle
tg: Дар мобайн

[ctx: A mouse button]
en: Back
tg: Ба қафо

[ctx: A mouse button]
en: Forward
tg: Ба пеш

[ctx: A mouse button]
en: Task
tg: Вазифа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
tg: Давомнокӣ:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
tg: Стандартӣ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
tg: Боло

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
tg: Поён

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
tg: Муқаррар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
tg: Марказ

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
tg: Стандартӣ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
tg: Намуди зоҳирӣ

en: Toggle Present Windows (All desktops)
tg: Нигаҳдории Тиреза дар Ҳамаи Мизҳои корӣ

en: Show in &Activities
tg: Намоиш додан дар &фаъолиятҳо

en: &All Activities
tg: &Ҳамаи фаъолиятҳо

en: Close Window
tg: Хуруҷи тиреза

en: Minimize Window
tg: Хурдкунии тиреза

en: Shade Window
tg: Соякунии тиреза

en: unknown
tg: номаълум
