kwin - en to sl translation catalogue (690 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
sl: Pritisnite desno kontrolko, da spustite kazalko

en: Press right control key to grab pointer
sl: Pritisnite puščico desno da zgrabite kazalko

en: - Output disabled
sl: - Output onemogočen

en: - Output dimmed
sl: - Output zamegljen

en: Press right control to ungrab input
sl: Pritisnite desno kontrolko, da spustite input

en: Press right control key to grab input
sl: Pritisnite puščico desno da zgrabite vhod

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
sl: Namizni učinki so bili znova zagnani zaradi ponovnega zagona grafičnega sistema

en: Suspend Compositing
sl: Skladnja 3D v pripravljenost

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
sl: <b>OpenGL compositing (privzeto) je sesul KWin v preteklosti.</b><br>To se je najverjetneje zgodilo zaradi napake v gonilniku.<p>Če menite, da ste medtem nadgradili sistem s stabilnim gonilnikom,<br>lahko ponovno nastavite to zaščito, a <b>zavedajte se, da ima to lahko za posledico takojšnje sesutje!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
sl: Zahtevani razširitvi X (XComposite in XDamage) nista na voljo.

en: GLX/OpenGL is not available.
sl: GLX/OpenGL ni na voljo.

en: Timestamp
sl: Časovni žig

en: Timestamp (µsec)
sl: Časovni žig (µsek)

[ctx: A mouse button]
en: Left
sl: Levi

[ctx: A mouse button]
en: Right
sl: Desni

[ctx: A mouse button]
en: Middle
sl: Srednji

[ctx: A mouse button]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: A mouse button]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: A mouse button]
en: Task
sl: Opravilo

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
sl: Dodatni gumb 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
sl: Dodatni gumb 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
sl: Dodatni gumb 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
sl: Dodatni gumb 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
sl: Dodatni gumb 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
sl: Dodatni gumb 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
sl: Dodatni gumb 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
sl: Dodatni gumb 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
sl: Dodatni gumb 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
sl: Dodatni gumb 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
sl: Dodatni gumb 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
sl: Dodatni gumb 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
sl: Dodatni gumb 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
sl: Dodatni gumb 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
sl: Dodatni gumb 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
sl: Dodatni gumb 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
sl: Dodatni gumb 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
sl: Dodatni gumb 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
sl: Dodatni gumb 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
sl: Dodatni gumb 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
sl: Dodatni gumb 24

en: Input Device
sl: Vhodna naprava

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
sl: Neznana

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
sl: Gibanje kazalke

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
sl: Razlika

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
sl: Razlika (ni pospešena)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
sl: Globalni položaj

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
sl: Pritisk gumba miške

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
sl: Gumb

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
sl: Lastna koda gumba

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
sl: Pritisnjeni gumbi

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
sl: Spust gumba miške

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
sl: Os miške

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
sl: Usmerjenost

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
sl: Vodoravno

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
sl: Navpično

[ctx: A key press event]
en: Key Press
sl: Pritisk na tipko

[ctx: A key release event]
en: Key Release
sl: Spust tipke

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
sl: Številčnica

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
sl: Preklop skupine

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
sl: Ponovitev

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
sl: Koda tipke

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
sl: Znak Xkb

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
sl: Spremenilniki

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
sl: Dotik

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
sl: Določilnik točke

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
sl: Globalni položaj

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
sl: Poteg

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
sl: Odmik prsta

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
sl: Začetek ščipanja

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
sl: Število prstov

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
sl: Posodobitev ščipanja

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
sl: Merilo

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
sl: Razlika kota

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
sl: Razlika x

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
sl: Razlika y

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
sl: Konec ščipanja

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
sl: Ščipanje preklicano

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
sl: Začetek vlečenja

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
sl: Število prstov

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
sl: Posodobitev vlečenja

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
sl: Razlika x

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
sl: Razlika y

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
sl: Konec vlečenja

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
sl: Vlečenje preklicano

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
sl: Stikalo preklopljeno

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
sl: Pokrov prenosnika

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
sl: Način tabličnega računalnika

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
sl: Stikalo

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
sl: Izključeno

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
sl: Vključeno

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
sl: Stanje

en: Tablet Tool
sl: Orodje za tablico

en: EventType
sl: TipDogodka

en: Position
sl: Položaj

en: Tilt
sl: Nagib

en: Rotation
sl: Vrtenje

en: Pressure
sl: Pritisk

en: Buttons
sl: Gumbi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
sl: Spremenilniki

en: Tablet Tool Button
sl: Orodje za gumbe na tablici

en: Button
sl: Gumb

en: Pressed
sl: Pritisnjen

en: Tablet
sl: Tablica

en: Tablet Pad Button
sl: Gumb podloge tabličnega računalnika

en: Tablet Pad Strip
sl: Trak za tablični računalnik

en: Number
sl: Število

en: isFinger
sl: jePrst

en: Tablet Pad Ring
sl: Obroč za tablični računalnik

[ctx: @label]
en: Effects
sl: Učinki

en: No Mouse Buttons
sl: Brez miškinih gumbov

[ctx: Mouse Button]
en: left
sl: levi

[ctx: Mouse Button]
en: right
sl: desni

[ctx: Mouse Button]
en: middle
sl: srednji

[ctx: Mouse Button]
en: back
sl: nazaj

[ctx: Mouse Button]
en: forward
sl: naprej

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
sl: dodatni 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
sl: dodatni 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
sl: dodatni 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
sl: dodatni 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
sl: dodatni 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
sl: dodatni 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
sl: dodatni 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
sl: dodatni 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
sl: dodatni 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
sl: dodatni 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
sl: dodatni 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
sl: dodatni 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
sl: dodatni 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
sl: dodatni 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
sl: dodatni 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
sl: dodatni 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
sl: dodatni 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
sl: dodatni 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
sl: dodatni 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
sl: dodatni 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
sl: dodatni 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
sl: dodatni 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
sl: dodatni 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
sl: dodatni 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
sl: opravilo

en: X11 Windows
sl: Okna X11

en: X11 Unmanaged Windows
sl: Okna X11, ki niso upravljana

en: Wayland Windows
sl: Okna Wayland

en: Internal Windows
sl: Notranja okna

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
sl: Odloži

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
sl: Naloži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
sl: Zapusti konzolo odpravljanja napak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
sl: Okna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
sl: Vhodni dogodki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
sl: Vhodne naprave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
sl: Noben upravljalnik skladnje OpenGL ne deluje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
sl: Informacija o krmilniku OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
sl: Dobavitelj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
sl: Izrisovalnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
sl: Verzija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
sl: Verzija jezika senčenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
sl: Krmilnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
sl: Razred GPU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
sl: Verzija OpenGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
sl: Verzija GLSL:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
sl: Razširitve platforme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
sl: Razširitve OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
sl: Tipkovnica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
sl: Razporeditev tipk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
sl: Trenutna razporeditev:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
sl: Aktivni spremenilniki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
sl: LEDice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
sl: Aktivne LEDice

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
sl: Odložišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
sl: Primarna izbira

en: Window Manager
sl: Upravljalnik oken

en: PID of the application to terminate
sl: PID programa, ki naj bo uničen

en: Hostname on which the application is running
sl: Ime gostitelja, na katerem teče program

en: hostname
sl: ime gostitelja

en: Caption of the window to be terminated
sl: Naslov okna, ki naj bo uničeno

en: caption
sl: napis

en: Name of the application to be terminated
sl: Ime programa, ki naj bo uničen

en: name
sl: ime

en: ID of resource belonging to the application
sl: ID vira, ki pripada programu

en: Time of user action causing termination
sl: Čas uporabnikovega dejanja, ki povzroči uničenje

en: time
sl: čas

en: KWin helper utility
sl: Pomagalnik za KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sl: Ta pomagalnik ne bi smel biti klican neposredno.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
sl: <para><application>%1</application> se ne odziva. Ali želite končati ta program?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
sl: <para>»%1« od <application>%2</application> se ne odziva. Ali želite končati ta program?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Če končate ta program, se bodo zaprla vsa njegova okna. Vsi neshranjeni podatki bodo izgubljeni.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
sl: Pokončaj %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
sl: Čakaj dlje

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
sl: Se ne odziva

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
sl: ID procesa: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
sl: Ime gostitelja: %1

en: Touchpad
sl: Drsna ploščica

en: Keyboard Layout Switcher
sl: Preklopnik razporeditve tipk

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Izberite okno za prisilno zaprtje z levim klikom ali pritiskom tipke Enter.
    Tipka Escape ali desni klik za preklic.

en: KDE window manager
sl: Upravljalnik oken za KDE

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
sl: (c) 1999-2019, razvijalci KDE

en: Disable configuration options
sl: Onemogoči nastavitvene možnosti

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
sl: Nakaži, da se je KWin nedavno sesul n-krat

en: Start a rootless Xwayland server.
sl: Zaženi neskrbniški strežnik Xwayland.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
sl: Ime vtiča Wayland za poslušanje. Če ni nastavljeno, bo uporabljeno »wayland-0«.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
sl: Prikaz X11, ki bo uporabljen v okenskem načinu v okolju X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
sl: Prikaz Wayland, ki bo uporabljen v okenskem načinu v okolju Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
sl: Izriši v navidezni medpomnilnik sličic.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
sl: Širina okenskega načina. Privzeta širina je 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
sl: Višina okenskega načina. Privzeta višina je 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
sl: Merilo okenskega načina. Privzeta vrednost je 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
sl: Število oken, ki bodo odprta kot izhodi v okenskem načinu. Privzeta vrednost je 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
sl: Waylandova vtičnica za rabo prihajajočih povezav. Ta je lahko kombinirana z - vtičnico z imenom

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
sl: XWaylandova vtičnica za rabo prihajajočih povezav Xwaylanda. To je lahko nastavljeno večkrat

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
sl: Ime prikazovalnika xwayland, ki je bil prednastavljen

en: Name of the xauthority file
sl: Ime datoteke xauthority

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
sl: Izstopi iz tega pojavka, tako da ga lahko ponovno zažene kwin_wayland_wrapper.

en: Render through drm node.
sl: Izriši preko vozlišča drm.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
sl: Izvleci jezikovne informacije iz locale1 namesto iz uporabnikove nastavitve

en: Input method that KWin starts.
sl: Vnosni način, ki ga zažene KWin.

en: Starts the session in locked mode.
sl: Zažene sejo v zaklenjenem načinu.

en: Starts the session without lock screen support.
sl: Zažene sejo brez podpore zaklepanja.

en: Starts the session without global shortcuts support.
sl: Začne sejo brez podpore za globalne bližnjice.

en: Disable KActivities integration.
sl: Onemogoči podporo za KActivities.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
sl: Končaj zatem, ko se program seje, ki ga zažene KWin, zapre.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
sl: Programi, ki bodo zagnani po zagonu strežnikov Wayland in Xwayland

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
sl: KWin je nestabilen.
    Videti je, da se je sesul večkrat zaporedoma.
    Izberete lahko drugega upravljalnika oken:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
sl: kwin: ni mogoče uveljaviti izbora upravljalnika, mogoče teče kakšen drug? (poskusite uporabiti --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
sl: kwin: nek drug upravljalnik oken že teče (poskusite uporabiti --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
sl: Zamenjaj z že pognanim upravljalnikom oken, ki je združljiv z ICCCM 2.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
sl: Moč zamegljenosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
sl: Svetlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sl: Krepko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
sl: Moč šuma:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Izberite položaj za nabiranje barv z levim klikom ali tipko enter.
    Tipka Escape ali desni miškin klik za preklic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
sl: Moč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
sl: Zamegljenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
sl: Doki in plošče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
sl: Namizje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
sl: Ohranjaj nad okni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
sl: Po skupini oken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
sl: Celozaslonska okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
sl: Trajanje:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
sl:  milisekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
sl: Animacija pri odpiranju okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
sl: Rob vrtenja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
sl: Vrh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
sl: Dno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
sl: Kot vrtenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
sl: Razdalja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
sl: Animacija zapiranja okna

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
sl: Nikoli

en: %1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekund
sl[1]: %1 sekunda
sl[2]: %1 sekundi
sl[3]: %1 sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
sl: Skrij kazalko pri neaktivnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
sl: Skrij kazalko pri tipkanju

en: Toggle Invert Effect
sl: Preklopi učinek obračanja barv

en: Toggle Invert Effect on Window
sl: Preklopi učinek obračanja barv na oknu

en: Invert Screen Colors
sl: Obrni barve zaslona

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
sl: Majhno

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
sl: Normalno

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
sl: Veliko

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
sl: Zelo veliko

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
sl: Ogromno

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
sl: Zelo ogromno

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
sl: Preveliko

en: Button size:
sl: Velikost gumba:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
sl: Pogovorno okno nastavitev

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
sl: Naslov in poravnava

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
sl: Odkljukajte to možnost, če je treba okensko obrobo pobarvati v barvi naslovne vrstice. Sicer bo obarvana v barvi ozadja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
sl: Pobarvana obroba okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
sl: Odkljukajte to možnost, če želite, da gumbi prikažejo iz ozadja, ko kazalec miške lebdi nad njimi in spet zbledijo, ko se odmakne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
sl: Animiraj gumbe

en: The Caps Lock key has been activated
sl: Aktivirana je bila tipka Caps Lock

en: The Caps Lock key is now inactive
sl: Tipka Caps Lock je zdaj neaktivna

en: The Num Lock key has been activated
sl: Aktivirana je bila tipka Num Lock

en: The Num Lock key is now inactive
sl: Tipka Num Lock je zdaj neaktivna

en: The Scroll Lock key has been activated
sl: Aktivirana je bila tipka Scroll Lock

en: The Scroll Lock key is now inactive
sl: Tipka Scroll Lock je zdaj neaktivna

en: The Shift key is now active.
sl: Tipka Shift je zdaj aktivna.

en: The Shift key is now inactive.
sl: Tipka Shift je zdaj neaktivna.

en: The Control key is now active.
sl: Tipka Control je zdaj aktivna.

en: The Control key is now inactive.
sl: Tipka Control je zdaj neaktivna.

en: The Alt key is now active.
sl: Tipka Alt je zdaj aktivna.

en: The Alt key is now inactive.
sl: Tipka Alt je zdaj neaktivna.

en: The Meta key is now active.
sl: Tipka Meta je zdaj aktivna.

en: The Meta key is now inactive.
sl: Tipka Meta je zdaj neaktivna.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
sl: aktiviraj

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
sl: zapri

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
sl: skrči

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
sl: razpni

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
sl: celozaslonski

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
sl: senca

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
sl: ohranjaj nad

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
sl: ohranjaj pod

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
sl: okno

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
sl: ime

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
sl: imeprograma

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
sl: namizje

en: Switch to desktop %1
sl: Preklopi na namizje %1

en: Close running window on %1
sl: Zapri tekoče okno na %1

en: (Un)minimize running window on %1
sl: Skrči/Razpni tekoče okno na %1

en: Maximize/restore running window on %1
sl: Razpni/obnovi tekoče okno na %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
sl: Preklopi v celozaslonsko za tekoče okno na %1

en: (Un)shade running window on %1
sl: Osenči/prekini senčenje na tekočem oknu na %1

en: Toggle keep above for running window on %1
sl: Preklopi ohranjanje nad za tekoče okno na %1

en: Toggle keep below running window on %1
sl: Preklopi ohranjanje pod za tekoče okno na %1

en: Activate running window on %1
sl: Aktiviraj tekoče okno na %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sl: Pobledi do črne (samo celozaslonski pozdravni zasloni)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sl: Trajanje animacije:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sl: Velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
sl: Višina:

en: Toggle Mouse Click Animation
sl: Preklopi animacijo klika miške

[ctx: Left mouse button]
en: Left
sl: Levi

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
sl: Srednji

[ctx: Right mouse button]
en: Right
sl: Desni

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sl: Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
sl: Barva levega miškinega gumba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
sl: Barva srednjega miškinega gumba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
sl: Barva desnega miškinega gumba:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sl: Prstani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sl: Širina črte:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
sl:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sl: Trajanje prstana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sl: Polmer prstana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
sl: Število prstanov:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
sl: Besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sl: Pisava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
sl: Prikaži besedilo:

en: Clear All Mouse Marks
sl: Očisti vse miškine oznake

en: Clear Last Mouse Mark
sl: Očisti zadnjo miškino oznako

en: Clear Mouse Marks
sl: Očisti miškine oznake

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
sl[0]:  piksel
sl[1]:  piksla
sl[2]:  piksli
sl[3]:  pikslov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sl: Videz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sl: Barva:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
sl: Rišite z miško tako, da držite tipke spremenilnika in premikate miško

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
sl: Proste tipke za spremenilnike risanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Control)
en: Ctrl
sl: Kontrolka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
sl: Dvigalka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
sl: Tipke puščic kot spremenilniki za risanje:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
sl: Nočna barva začasno prekinjena

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
sl: Nočna barva spet vklopljena

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
sl: Prekini/Nadaljuj nočne barve

en: Color Temperature Preview
sl: Predogled barvne temperature

[ctx: @label]
en: Unknown
sl: Neznana

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
sl: Kroži skozi splošni pregled in mrežni pogled

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
sl: Kroži skozi mrežni pogled in splošni pregled

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
sl: Preklopi splošni pregled

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
sl: Preklopi mrežni pogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
sl: Prezri skrčena okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
sl: Organiziraj okna v mrežnem pogledu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
sl: Rezultati iskanja vsebujejo filtrirana okna:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
sl: Kroži skozi splošni pregled in mrežni pogled

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
sl: Preklopi splošni pregled

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
sl: Preklopi mrežni pogled

en: Delete Virtual Desktop
sl: Zbriši navidezno namizje

en: Add Virtual Desktop
sl: Dodaj navidezno namizje

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
sl: Ni drugih navideznih namizij za prikaz

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
sl: Dodaj navidezno namizje

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
sl: Nastavi navidezna namizja …

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
sl: Ni ustreznih oken

en: Drag Down To Close
sl: Potegni dol za zapiranje

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
sl: Zapri okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
sl: Merilo odpiranja okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
sl: Merilo zapiranja okna:

en: Failed to start main PipeWire loop
sl: Zagon glavne zanke PipeWire ni uspel

en: Failed to create PipeWire context
sl: Kreiranje konteksta PipeWire ni uspelo

en: Failed to connect PipeWire context
sl: Priklop na kontekst PipeWire ni uspel

en: Could not find window id %1
sl: Ni bilo mogoče najti okna id %1

en: Could not find output
sl: Ni bilo mogoče najti outputa

en: Invalid region
sl: Neveljavna regija

en: OpenGL compositing is required for screencasting
sl: Za predvajanje zaslona je potreben upodobilnik OpenGL

en: Failed to create PipeWire stream
sl: Kreiranje toka PipeWire ni uspelo

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Izberite okno za posnetek zaslona z levim klikom ali pritiskom tipke Enter.
    Tipka Escape ali desni klik za preklic.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Ustvarite posnetek zaslona z levim klikom ali pritiskom tipke Enter.
    Tipka Escape ali desni klik za preklic.

[ctx: @label]
en: Compositing
sl: Upravljanje skladnje

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
sl: Ta učinek ni benchmark

[ctx: @label]
en: Paint Duration
sl: Trajanje barvanja

[ctx: @label]
en: Paint Amount
sl: Količina barvanja

[ctx: @label]
en: Current FPS
sl: Trenutno sličic na sekundo

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
sl: Največ sličic na sekundo

en: Toggle Show Paint
sl: Preklopi prikaz barve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
sl: Reža med namizji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
sl: Vodoravna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
sl: Navpična:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
sl: Pomakni ozadje namizja

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sl: Tipka Shift je bila zaklenjena in je zdaj aktivna za vse naslednje pritiske tipk.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sl: Tipka Control je bila zaklenjena in je zdaj aktivna za vse naslednje pritiske tipk.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sl: Tipka Alt je bila zaklenjena in je zdaj aktivna za vse naslednje pritiske tipk.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sl: Tipka Meta je bila zaklenjena in je zdaj aktivna za vse naslednje pritiske tipk.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sl: Tipka AltGr je bila zaklenjena in je zdaj aktivna za vse naslednje pritiske tipk.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sl: Preklopi predogledno sličico za trenutno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sl: Maksimalna širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sl: Odstojanje:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sl:  pikslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sl: Neprosojnost:

en: Toggle Tiles Editor
sl: Preklopi urejevalnik datotek

en: Padding:
sl: Oblazinjenje:

en: Load Layout…
sl: Naloži razporeditev …

en: Close
sl: Zapri

en: Split Left/Right
sl: Razdeli Levo/Desno

en: Split Top/Bottom
sl: Razdeli Zgoraj/Spodaj

en: Add Floating Tile
sl: Dodaj plavajočo ploščico

en: Delete
sl: Zbriši

en: Track mouse
sl: Sledi miški

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
sl: Sproži učinek z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
sl: Bližnjica tipkovnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
sl: Tipke spremenilniki:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sl: Prosojnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sl: Splošne nastavitve prosojnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sl: Spustna kombinirana polja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sl: Motno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sl: Dialogi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sl: Prosojno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sl: Meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
sl: Premikanje oken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
sl: Neaktivna okna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sl: Nastavite prosojnost menija neodvisno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sl: Spuščeni meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sl: Pojavni meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sl: Odtrgani meniji:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
sl: Video stena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
sl: Uveljavi na

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
sl: Seznam razredov oken ločen z vejico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
sl: Prezri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
sl: Noben

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sl: Preklopi prisotna okna (Trenutno namizje)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
sl: Preklopi prisotna okna (Vsa namizja)

en: Toggle Present Windows (Window class)
sl: Preklopi prisotna okna (Razred oken)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
sl: Preklopi prisotna okna (Razred oken na tekočem namizju)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
sl: Prezri skrčena okna

en: No Matches
sl: Ni zadetkov

en: No Windows
sl: Ni oken

en: Filter windows…
sl: Filtriraj okna …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sl: Togost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sl: Povleci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
sl: Faktor prenosa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sl: Opotekaj se ob premikanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sl: Opotekaj se ob spremembi velikosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sl: Omogoči napredni način

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sl: Opotekanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sl: Manj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sl: Več

en: Move Zoomed Area to Left
sl: Premakni povečano območje na levo

en: Move Zoomed Area to Right
sl: Premakni povečano območje na desno

en: Move Zoomed Area Upwards
sl: Premakni povečano območje navzgor

en: Move Zoomed Area Downwards
sl: Premakni povečano območje navzdol

en: Move Mouse to Focus
sl: Pomakni miško v osredotočenje

en: Move Mouse to Center
sl: Premakni miško v sredino

en: Move Left
sl: Premakni miško na levo

en: Move Right
sl: Premakni miško na desno

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sl: Približevanje in oddaljevanje spreminjaj skladno z določenim faktorjem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
sl: Faktor povečevanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sl: Omogoči sledenje osredotočene lokacije. Za to je potrebno omogočiti QAccessible za vsak program (»export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1«).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
sl: Omogoči sledenje osredotočenosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sl: Omogoči sledenje besedilne kazalke. Za to je potrebno omogočiti QAccessible za vsak program (»export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1«).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
sl: Omogoči sledenje besedilni kazalki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
sl: Miškina kazalka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sl: Vidnost miškine kazalke.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
sl: Merilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sl: Ohrani

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sl: Skrij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sl: Sledi gibanju miške.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
sl: Proporcionalno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sl: Centrirano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sl: Porini

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
sl: Sledenje miške:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
sl: Skupno število pravil (zapuščina)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
sl: Urejeni seznam skupin pravil

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
sl: Opis pravila

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
sl: Opis pravila (zapuščina)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
sl: Izbriši to pravilo (za uporabo pri uvozih)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
sl: Razred okna (program)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
sl: Vrsta ujemanja niza razreda okna

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
sl: Ujemanje s celotnim razredom oken

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
sl: Vloga okna

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
sl: Vrsta ujemanja niza vloge okna

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
sl: Naslov okna

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
sl: Vrsta ujemanja naslova okna

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
sl: Ime gostitelja (hostname)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
sl: Tip ujemanja niza računalnika

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
sl: Vrste oken, ki se ujemajo

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
sl: Začetna postavitev

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
sl: Vrsta pravila začetne postavitve

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
sl: Položaj okna

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
sl: Vrsta pravila položaja okna

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
sl: Velikost okna

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
sl: Vrsta pravila velikosti okna

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
sl: Najmanjša velikost okna

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
sl: Vrsta pravila najmanjše velikosti okna

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
sl: Največja velikost okna

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
sl: Vrsta pravila največje velikosti okna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
sl: Aktivna neprosojnost

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
sl: Vrsta pravila aktivne neprosojnosti

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
sl: Neaktivna neprosojnost

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
sl: Vrsta pravila neaktivne neprosojnosti

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
sl: Prezri zahtevano geometrijo

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
sl: Vrsta pravila prezrtja zahtevane geometrije

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
sl: Seznam identifikacij namizij

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
sl: Vrsta pravila identifikacije namizja

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
sl: Številka zaslona

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
sl: Vrsta pravila številke zaslona

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
sl: Dejavnost

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
sl: Vrsta pravila dejavnosti

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
sl: Najbolj navpično razpeto

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
sl: Vrsta pravila največje navpične razpetosti

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
sl: Najbolj vodoravno razpeto

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
sl: Vrsta pravila največje vodoravne razpetosti

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
sl: Skrčeno

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
sl: Vrsta pravila skrčenosti

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
sl: Osenčeno

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
sl: Vrsta pravila osenčenosti

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
sl: Preskoči letvico opravil

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
sl: Vrsta pravila preskakovanja letvice opravil

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
sl: Preskoči pagerja

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
sl: Preskoči vrsto pravila za pager

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
sl: Preskoči stikalo

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
sl: Vrsta pravila preskakovanja stikal

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
sl: Ohrani nad vsemi

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
sl: Vrsta pravila ohranjanja nad vsemi

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
sl: Ohrani pod vsemi

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
sl: Vrsta pravila ohranjanja pod vsemi

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
sl: Celozaslonski način

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
sl: Brez naslovne letvice in okvirja

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
sl: Vrsta pravila naslovne letvice

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
sl: Barva in shema naslovne letvice

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
sl: Vrsta pravila barve naslovne letvice

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
sl: Skladnja v bloku

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
sl: Vrsta pravila skladnje v bloku

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
sl: Preprečevanje kraje žarišča

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
sl: Vrsta pravila preprečevanja kraje žarišča

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
sl: Zaščita žarišča

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
sl: Vrsta pravila zaščite žarišča

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
sl: Pridobi žarišče

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
sl: Vrsta pravila pridobivanja žarišča

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
sl: Dovoljeno zaprtje

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
sl: Vrsta pravila dovoljenja zaprtja okna

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
sl: Samodejno grupiraj z identičnimi

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
sl: Vrsta pravila samodejnega grupiranje identičnih

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
sl: Samodejno grupiranje v ospredju

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
sl: Vrsta pravila samodejnega grupiranja v ospredju

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
sl: Samodejno grupiranje po ID

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
sl: Vrsta pravila samodejnega grupiranja po ID

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
sl: Upoštevaj geometrijske omejitve

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
sl: Vrsta pravila upoštevanja geometrijskih omejitev

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
sl: Bližnjica

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
sl: Vrsta pravila bližnjic

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
sl: Prezri globalne bližnjice

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
sl: Vrsta pravila prezrtja globalnih bližnjic

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
sl: Ime datoteke namizja

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
sl: Vrsta pravila imena datoteke namizja

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
sl: Plast

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
sl: Vrsta pravila plasti

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
sl: Prilagodljiva sinhronizacija

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
sl: Vrsta pravila prilagodljive sinhronizacije

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
sl: Dovoljuj trganje

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
sl: Vrsta pravila trganja

en: The following applications did not close:
    %1
sl: Naslednji programi se niso zaprli:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
sl: Prekliči odjavo

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
sl: Kljub temu se odjavi

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
sl: Pokaži namizje

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
sl: Ni odprtih oken

en: Walk Through Windows
sl: Sprehod med okni

en: Walk Through Windows (Reverse)
sl: Sprehod med okni (obratno)

en: Walk Through Windows Alternative
sl: Alternativen sprehod med okni

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
sl: Alternativen sprehod med okni (obratno)

en: Walk Through Windows of Current Application
sl: Sprehod med okni trenutnega programa

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
sl: Sprehod med okni trenutnega programa (obratno)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
sl: Alternativen sprehod med okni trenutnega programa

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
sl: Alternativen sprehod med okni trenutnega programa (obratno)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
sl: Namestitev preklopnika med okni je pokvarjena, manjkajo viri.
    Stopite v stik z upravitelji vaše distribucije.

en: Move the tablet to the next output
sl: Premakni tablični računalnik na naslednji izhod

en: Tablet moved to %1
sl: Tablični računalnik prenesen na %1

en: Tablets switched outputs
sl: Tablični računalniki so preklopili izhode

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sl: Izbrali ste prikaz okna brez njegove obrobe.
    Brez obrobe ne boste mogli več omogočiti obrobe z uporabo miške. Uporabite meni okenskih dejanj, ki ga omogočite s tipkovno bližnjico %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sl: Izbrali ste prikaz okna v celozaslonskem načinu.
    Če program sam nima možnosti izklopa celozaslonskega načina, ga ne boste mogli izklopiti z uporabo miške. Uporabite meni okenskih dejanj, ki ga omogočite s tipkovno bližnjico %1.

en: &Move
sl: Pre&makni

en: &Resize
sl: Sp&remeni velikost

en: Keep &Above Others
sl: Ohrani n&ad vsemi

en: Keep &Below Others
sl: Ohrani po&d vsemi

en: &Fullscreen
sl: &Celozaslonski način

en: &Shade
sl: Zvi&j

en: &No Titlebar and Frame
sl: Brez &naslovne letvice in okvirja

en: Set Window Short&cut…
sl: Nastavi &bližnjico okna …

en: Configure Special &Window Settings…
sl: Posebne nastavitve &oken …

en: Configure S&pecial Application Settings…
sl: Posebne nastavitve &programov …

en: Ma&ximize
sl: Razpni

en: Mi&nimize
sl: Skrči

en: &More Actions
sl: Več dejanj

en: &Close
sl: Zapri

en: &Extensions
sl: Razširitve

en: &Desktops
sl: Namizja

en: Move to &Desktop
sl: Premakni na namizje

en: Move to &Screen
sl: Premakni na za&slon

en: Show in &Activities
sl: Prikaži sejavnosti

en: Move &To Current Desktop
sl: Premakni na &trenutno namizje

en: &All Desktops
sl: Vs&a namizja

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
sl: &Novo namizje

en: Move to %1
sl: Prenesi v %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
sl: Dodaj na &Novo namizje

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
sl: Premakni na novo namizje

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
sl: Zaslon &%1 (%2)

en: &All Activities
sl: Vse dejavnosti

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
sl: <b>%1</b> je že v uporabi

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
sl: <b>%1</b> je uporabljena za %2 v %3

en: Window Operations Menu
sl: Meni okenskih dejanj

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Maximize Window
sl: Razpni okno

en: Maximize Window Vertically
sl: Razpni okno navpično

en: Maximize Window Horizontally
sl: Razpni okno vodoravno

en: Minimize Window
sl: Skrči okno

en: Shade Window
sl: Zvij okno

en: Move Window
sl: Premakni okno

en: Resize Window
sl: Spremeni velikost okna

en: Raise Window
sl: Dvigni okno

en: Lower Window
sl: Spusti okno

en: Toggle Window Raise/Lower
sl: Preklapljaj med dvigom/spustom okna

en: Make Window Fullscreen
sl: Okno v celozaslonski način

en: Toggle Window Titlebar and Frame
sl: Preklopi naslovno letvico in okvir

en: Keep Window Above Others
sl: Ohrani okno nad drugimi

en: Keep Window Below Others
sl: Ohrani okno pod drugimi

en: Activate Window Demanding Attention
sl: Omogoči okno, ki potrebuje pozornost

en: Setup Window Shortcut
sl: Nastavi bližnjico okna

en: Move Window to the Center
sl: Premakni okno v sredino

en: Move Window Right
sl: Premakni okno na desno

en: Move Window Left
sl: Premakni okno na levo

en: Move Window Up
sl: Premakni okno gor

en: Move Window Down
sl: Premakni okno dol

en: Expand Window Horizontally
sl: Razpni okno vodoravno

en: Expand Window Vertically
sl: Razpni okno navpično

en: Shrink Window Horizontally
sl: Strni okno vodoravno

en: Shrink Window Vertically
sl: Strni okno navpično

en: Quick Tile Window to the Left
sl: Hitro razpostavi okno na levi

en: Quick Tile Window to the Right
sl: Hitro razpostavi okno na desni

en: Quick Tile Window to the Top
sl: Hitro razpostavi okno na vrh

en: Quick Tile Window to the Bottom
sl: Hitro razpostavi okno na dno

en: Quick Tile Window to the Top Left
sl: Hitro razpostavi okno zgoraj levo

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
sl: Hitro razpostavi okno spodaj levo

en: Quick Tile Window to the Top Right
sl: Hitro razpostavi okno zgoraj desno

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
sl: Hitro razpostavi okno spodaj desno

en: Switch to Window Above
sl: Preklopi na okno zgoraj

en: Switch to Window Below
sl: Preklopi na okno spodaj

en: Switch to Window to the Right
sl: Preklopi na okno desno

en: Switch to Window to the Left
sl: Preklopi na okno levo

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
sl: Povečaj neprosojnost dejavnega okna za 5 %

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
sl: Zmanjšaj neprosojnost dejavnega okna za 5 %

en: Keep Window on All Desktops
sl: Ohrani okno na vseh namizjih

en: Window to Desktop %1
sl: Okno na namizje %1

en: Window to Next Desktop
sl: Okno na naslednje namizje

en: Window to Previous Desktop
sl: Okno na prejšnje namizje

en: Window One Desktop to the Right
sl: Okno na eno namizje desno

en: Window One Desktop to the Left
sl: Okno na eno namizje levo

en: Window One Desktop Up
sl: Okno na eno namizje gor

en: Window One Desktop Down
sl: Okno na eno namizje dol

en: Move Window to Screen %1
sl: Premakni okno na zaslon %1

en: Move Window to Next Screen
sl: Premakni okno na naslednji zaslon

en: Move Window to Previous Screen
sl: Premakni okno na prejšnji zaslon

en: Move Window One Screen to the Right
sl: Premakni okno za en zaslon na desno

en: Move Window One Screen to the Left
sl: Premakni okno za en zaslon na levo

en: Move Window One Screen Up
sl: Premakni okno za en zaslon navzgor

en: Move Window One Screen Down
sl: Premakni okno za en zaslon dol

en: Switch to Screen %1
sl: Preklopi na zaslon %1

en: Switch to Next Screen
sl: Preklopi na naslednji zaslon

en: Switch to Previous Screen
sl: Preklopi na prejšnji zaslon

en: Switch to Screen to the Right
sl: Preklopi na zaslon na desni

en: Switch to Screen to the Left
sl: Preklopi na zaslon na levi

en: Switch to Screen Above
sl: Preklopi na zaslon navzgor

en: Switch to Screen Below
sl: Preklopi na zaslon navzdol

en: Peek at Desktop
sl: Pokukaj na namizje

en: Kill Window
sl: Uniči okno

en: Activate Window (%1)
sl: Omogoči okno (%1)

en: unknown
sl: neznano

en: Desktop %1
sl: Namizje %1

en: Switch to Next Desktop
sl: Preklopi na naslednje namizje

en: Switch to Previous Desktop
sl: Preklopi na prejšnje namizje

en: Switch One Desktop to the Right
sl: Preklopi na eno namizje desno

en: Switch One Desktop to the Left
sl: Preklopi na eno namizje levo

en: Switch One Desktop Up
sl: Preklopi na eno namizje navzgor

en: Switch One Desktop Down
sl: Preklopi na eno namizje navzdol

en: Switch to Desktop %1
sl: Preklopi na namizje %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
sl: (se ne odziva)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
sl: Podrobnosti o podpori za KWin:
    Naslednje podatke uporabite pri iskanju pomoči, npr: https://discuss.kde.org.
    Podatki vsebujejo podrobnosti o trenutno zagnanem primerku, uporabljenih
    možnostih, gonilniku za grafično kartico in dejavnih namiznih učinkih.
    Podatke pod tem uvodnim besedilom objavite na storitev prilepkov
    kot https://paste.kde.org namesto neposredno v teme na forumu.

en: Xwayland has crashed
sl: Xwayland se je sesul
