kwin - en to sk translation catalogue (623 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
sk: Stlačením pravého klávesu Control zrušíte zachytenie kurzora

en: Press right control key to grab pointer
sk: Stlačením pravého klávesu Control zachytíte kurzor

en: - Output disabled
sk: - Výstup zakázaný

en: - Output dimmed
sk: - Výstup stmavený

en: Press right control to ungrab input
sk: Stlačením pravého klávesu Control zrušíte zachytenie vstupu

en: Press right control key to grab input
sk: Stlačením pravého klávesu Control zachytíte vstup

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
sk: Efekty plochy boli reštartované kvôli grafickému vynulovaniu

en: Suspend Compositing
sk: Pozastaviť kompozíciu

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
sk: <b>Kompozícia OpenGL (predvolené) zhodila KWin niekedy v minulosti.</b><br>Je to pravdepodobne kvôli chybe ovládača.<p>Ak si myslíte, že ste medzitým prešli na stabilný ovládač,<br>môžete vynulovať túto ochranu, ale <b>môže to spôsobiť okamžitý pád!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
sk: Požadované X rozšírenia (XComposite a XDamage) nie sú dostupné.

en: GLX/OpenGL is not available.
sk: GLX/OpenGL nie je dostupný.

en: Timestamp
sk: Časová značka

en: Timestamp (µsec)
sk: Časová značka (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: A mouse button]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: A mouse button]
en: Middle
sk: Stred

[ctx: A mouse button]
en: Back
sk: Späť

[ctx: A mouse button]
en: Forward
sk: Dopredu

[ctx: A mouse button]
en: Task
sk: Úloha

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
sk: Extra tlačidlo 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
sk: Extra tlačidlo 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
sk: Extra tlačidlo 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
sk: Extra tlačidlo 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
sk: Extra tlačidlo 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
sk: Extra tlačidlo 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
sk: Extra tlačidlo 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
sk: Extra tlačidlo 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
sk: Extra tlačidlo 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
sk: Extra tlačidlo 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
sk: Extra tlačidlo 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
sk: Extra tlačidlo 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
sk: Extra tlačidlo 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
sk: Extra tlačidlo 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
sk: Extra tlačidlo 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
sk: Extra tlačidlo 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
sk: Extra tlačidlo 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
sk: Extra tlačidlo 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
sk: Extra tlačidlo 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
sk: Extra tlačidlo 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
sk: Extra tlačidlo 24

en: Input Device
sk: Vstupné zariadenie

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
sk: Pohyb kurzora

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
sk: Delta (neakcelerované)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
sk: Globálna pozícia

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
sk: Stlačenie tlačidla ukazovateľa

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
sk: Tlačidlo

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
sk: Kód natívneho tlačidla

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
sk: Stlačené tlačidlá

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
sk: Uvoľnenie tlačidla ukazovateľa

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
sk: Os ukazovateľa

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
sk: Orientácia

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
sk: Vodorovne

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
sk: Zvislo

[ctx: A key press event]
en: Key Press
sk: Stlačenie klávesy

[ctx: A key release event]
en: Key Release
sk: Uvoľnenie klávesy

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
sk: Ovládanie

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
sk: Klávesnica

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
sk: Prepínač skupín

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
sk: Opakovanie

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
sk: Qt::Key kód

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
sk: Modifikátory

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
sk: Stlačenie

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
sk: Identifikátor bodu

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
sk: Globálna pozícia

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
sk: Pohyb dotyku

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
sk: Uvoľnenie

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
sk: Začiatok štipky

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
sk: Počet prstov

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
sk: Aktualizácia štipky

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
sk: Mierka

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
sk: Uhol delta

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
sk: Koniec štipky

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
sk: Štipka zrušená

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
sk: Začiatok potiahnutia

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
sk: Počet prstov

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
sk: Aktualizácia potiahnutia

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
sk: Koniec potiahnutia

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
sk: Potiahnutie zrušené

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
sk: Spínač prepnutý

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
sk: Veko notebooku

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
sk: Režim tabletu

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
sk: Prepnúť

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
sk: Vypnuté

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
sk: Zapnuté

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
sk: Stav

en: Tablet Tool
sk: Nástroj tabletu

en: Position
sk: Pozícia

en: Tilt
sk: Naklonenie

en: Rotation
sk: Otočenie

en: Pressure
sk: Tlak

en: Buttons
sk: Tlačidlá

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
sk: Modifikátory

en: Tablet Tool Button
sk: Tlačidlo na styluse

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Pressed
sk: Stlačené

en: Tablet Pad Button
sk: Tlačidlo na tablete

en: Tablet Pad Strip
sk: Pás na tablete

en: Number
sk: Číslo

en: Tablet Pad Ring
sk: Koliesko na tablete

en: No Mouse Buttons
sk: Žiadne tlačidlá myši

[ctx: Mouse Button]
en: left
sk: vľavo

[ctx: Mouse Button]
en: right
sk: vpravo

[ctx: Mouse Button]
en: middle
sk: stred

[ctx: Mouse Button]
en: back
sk: späť

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
sk: navyše 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
sk: navyše 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
sk: navyše 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
sk: navyše 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
sk: navyše 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
sk: navyše 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
sk: navyše 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
sk: navyše 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
sk: navyše 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
sk: navyše 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
sk: navyše 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
sk: navyše 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
sk: navyše 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
sk: navyše 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
sk: navyše 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
sk: navyše 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
sk: navyše 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
sk: navyše 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
sk: navyše 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
sk: navyše 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
sk: navyše 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
sk: navyše 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
sk: navyše 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
sk: navyše 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
sk: úloha

en: X11 Windows
sk: Okná X11

en: X11 Unmanaged Windows
sk: Nespravované okná X11

en: Wayland Windows
sk: Wayland okná

en: Internal Windows
sk: Vnútorné okná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
sk: Zatvoriť Konzolu ladenia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
sk: Okná

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
sk: Vstupné udalosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
sk: Vstupné zariadenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
sk: Nebeží žiadny OpenGL kompozítor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
sk: Informácie o ovládači OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
sk: Výrobca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
sk: Verzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
sk: Verzia Shading Language:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
sk: Ovládač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
sk: Trieda GPU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
sk: Verzia OpenGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
sk: Verzia GLSL:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
sk: Rozšírenia Platformy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
sk: Rozšírenia OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
sk: Klávesnica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
sk: Rozloženia klávesnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
sk: Aktuálne rozloženie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
sk: Aktívne Modifikátory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
sk: LEDky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
sk: Aktívne LEDky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
sk: Schránka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
sk: Hlavný výber

en: Window Manager
sk: Správca okien

en: PID of the application to terminate
sk: PID aplikácie k ukončeniu

en: Hostname on which the application is running
sk: Hostiteľ na ktorom je spustená aplikácia

en: hostname
sk: názov hostiteľa

en: Caption of the window to be terminated
sk: Titulok okna k ukončeniu

en: caption
sk: titulok

en: Name of the application to be terminated
sk: Názov aplikácie k ukončeniu

en: name
sk: názov

en: ID of resource belonging to the application
sk: ID zdroja patriaceho k aplikácii

en: Time of user action causing termination
sk: Čas užívateľskej akcie spôsobujúci ukončenie

en: time
sk: čas

en: KWin helper utility
sk: Pomocný nástroj KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sk: Tento pomocný nástroj nie je určený na priame spustenie.

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
sk: &Ukončiť %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
sk: Čakať dlhšie

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
sk: Neodpovedá

[ctx: @info]
en: Host name: %1
sk: Názov hostiteľa: %1

en: Keyboard Layout Switcher
sk: Prepínač rozloženia klávesnice

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Vyberte okno na vynútenie zatvorenia ľavým tlačidlom alebo enterom.
    Escape alebo pravé tlačidlo na zrušenie.

en: KDE window manager
sk: Správca okien KDE

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
sk: (c) 1999-2019, Vývojári KDE

en: Disable configuration options
sk: Zakázať možnosti nastavenia

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
sk: Zdá sa, že KWin v poslednej dobe n-krát spadol

en: Start a rootless Xwayland server.
sk: Spustí rootless Xwayland server.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
sk: Názov Wayland socketu, kde počúvať. Ak nie je nastavené, použije sa "wayland-0".

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
sk: X11 obrazovka pre režim v okne na platforme X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
sk: Wayland obrazovka pre režim v okne na platforme Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
sk: Renderovať na virtuálny framebuffer.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
sk: Šírka pre režim v okne. Predvolená šírka je 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
sk: Výška pre režim v okne. Predvolená výška je 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
sk: Mierka pre režim v okne. Predvolená hodnota je 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
sk: Počet okien na otvorenie ako výstupov v režime okna. Predvolená hodnota je 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
sk: Wayland socket na použitie pre prichádzajúce spojenia. To je možné skombinovať s --socket na pomenovanie socketu

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
sk: XWayland socket na použitie pre prichádzajúce pripojenia Xwayland. Toto je možné nastaviť viackrát

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
sk: Názov vopred nastaveného displeja xwayland

en: Name of the xauthority file
sk: Názov súboru xauthority

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
sk: Ukončí túto inštanciu, aby ju bolo možné reštartovať pomocou kwin_wayland_wrapper.

en: Render through drm node.
sk: Renderovať cez režim drm.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
sk: Získať informácie o lokalizácii z locale1 a nie z konfigurácie používateľa

en: Input method that KWin starts.
sk: Vstupná metóda, ktorú KWin spustí.

en: Starts the session in locked mode.
sk: Spustí sedenie v zamknutom režime.

en: Starts the session without lock screen support.
sk: Spustí sedenie bez podpory zaknutia obrazovky.

en: Starts the session without global shortcuts support.
sk: Spustí sedenie bez podpory globálnych skratiek.

en: Disable KActivities integration.
sk: Zakázať integrácoi KActivities.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
sk: Ukončiť po použití sedenia, ktoré je spustené Kwin, zatvorené.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
sk: Aplikácie na jedno spustenie servera Wayland a Xwayland sú spustené

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
sk: KWin je nestabilný.
    Zdá sa, že spadol viackrát po sebe.
    Vybrať si môžete iného správcu okien, ktorý sa spustí:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
sk: kwin: nie je možné získať výber správcu okien, beží už nejaké wm? (skúste použiť --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
sk: kwin: beží iný správca okien (skúste použiť --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
sk: Nahradiť už bežiaceho ICCCM2.0 kompatibilného správcu okien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
sk: Sila rozmazania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
sk: Svetlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sk: Silná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
sk: Sila šumu:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Kliknutím ľavého tlačidla myši alebo klávesom enter vyberte pozíciu pre výber farby.
    Kliknutím pravým tlačidlom myši alebo klávesom Escape zrušíte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
sk: Sila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
sk: Stmavenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
sk: Doky a panely

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
sk: Plocha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
sk: Držať nad oknami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
sk: Podľa skupiny okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
sk: Okná na celú obrazovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
sk: Trvanie:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
sk:  milisekúnd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
sk: Animácia otvorenia okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
sk: Hrana rotácie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
sk: Hore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
sk: Vpravo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
sk: Dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
sk: Vľavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
sk: Uhol rotácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
sk: Animácia zatvorenia okna

en: Toggle Invert Effect
sk: Zapnúť efekt inverzie

en: Toggle Invert Effect on Window
sk: Zapnúť efekt inverzie na okno

en: Invert Screen Colors
sk: Invertovať farby obrazovky

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
sk: Drobné

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
sk: Veľké

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
sk: Veľmi veľké

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
sk: Obrovské

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
sk: Veľmi obrovské

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
sk: Nadmerné

en: Button size:
sk: Veľkosť tlačidiel:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
sk: Konfiguračné dialógové okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
sk: Z&arovnanie titulku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
sk: V strede

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak sa majú okraje okna zobrazovať vo farbe záhlavia. Inak budú zobrazené vo farbe pozadia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
sk: Farebný okraj okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak chcete, aby sa tlačidlá stmavili, keď ponad ne prechádza kurzor myši a znova zosvetlili, keď kurzor odíde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
sk: Animovať tlačidlá

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
sk: aktivovať

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
sk: zatvoriť

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
sk: minimalizovať

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
sk: maximalizovať

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
sk: celá obrazovka

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
sk: zbaliť

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
sk: držať nad

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
sk: držať pod

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
sk: okno

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
sk: názov

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
sk: názovaplikácie

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
sk: plocha

en: Switch to desktop %1
sk: Prepnúť na plochu %1

en: Close running window on %1
sk: Zatvoriť otvorené okno na %1

en: (Un)minimize running window on %1
sk: (Od)minimalizovať spustené okno na %1

en: Maximize/restore running window on %1
sk: Maximalizovať/obnoviť spustené okno na %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
sk: Prepnúť na celú obrazovku pre spustené okno na %1

en: (Un)shade running window on %1
sk: (Od)zbaliť spustené okno na %1

en: Toggle keep above for running window on %1
sk: Prepnúť držať nad pre spustené okno na %1

en: Toggle keep below running window on %1
sk: Prepnúť držať pod pre spustené okno na %1

en: Activate running window on %1
sk: Aktivovať spustené okno na %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sk: Miznúť do čiernej (iba celoobrazovkové splash screeny)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sk: Trvanie animácie:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sk: Štandardné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sk: Veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sk: Ší&rka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
sk: Výška:

[ctx: Left mouse button]
en: Left
sk: Ľavé

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
sk: Stredné

[ctx: Right mouse button]
en: Right
sk: Pravé

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sk: Základné nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
sk: Farba ľavého tlačidla myši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
sk: Farba stredného tlačidla myši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
sk: Farba pravého tlačidla myši:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sk: Prstence

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sk: Šírka čiary:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
sk:  msek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sk: Trvanie prstenca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sk: Polomer prstenca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
sk: Počet prstencov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sk: Písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
sk: Zobraziť text:

en: Clear All Mouse Marks
sk: Vyčistiť všetky stopy myši

en: Clear Last Mouse Mark
sk: Vyčistiť poslednú stopu myši

en: Clear Mouse Marks
sk: Vyčistiť stopy myši

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
sk[0]:  pixel
sk[1]:  pixely
sk[2]:  pixelov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sk: Vzhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sk: Ší&rka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sk: &Farba:

en: Color Temperature Preview
sk: Náhľad teploty farieb

[ctx: @label]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
sk: Prepnúť prehľad

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
sk: Prepnúť prehľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
sk: Ignorovať minimalizované okná:

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
sk: Prepnúť prehľad

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
sk: Prepnúť prehľad

en: Delete Virtual Desktop
sk: Vymazať virtuálnu plochu

en: Add Virtual Desktop
sk: Pridať virtuálnu plochu

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
sk: Žiadne ďalšie virtuálne plochy, ktoré by sa zobrazili

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
sk: Pridať virtuálnu plochu

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
sk: Nastaviť virtuálne plochy...

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
sk: Žiadne zhodné okná

en: Drag Down To Close
sk: Ťahaním nadol zatvoríte

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
sk: Zavrieť okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
sk: Mierka okna pri otvorení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
sk: Mierka okna pri zatvorení:

en: Failed to start main PipeWire loop
sk: Zlyhalo spustenie hlavnej slučky PipeWire

en: Failed to create PipeWire context
sk: Zlyhalo vytvorenie kontextu PipeWire

en: Failed to connect PipeWire context
sk: Zlyhalo pripojenie kontextu PipeWire

en: Could not find window id %1
sk: Nepodarilo sa nájsť id okna %1

en: Could not find output
sk: Nepodarilo sa nájsť výstup

en: Invalid region
sk: Neplatná oblasť

en: Failed to create PipeWire stream
sk: Nepodarilo sa vytvoriť PipeWire prúd

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Kliknutím ľavého tlačidla myši alebo klávesom enter vyberte okno, ktoré chcete snímať.
    Kliknutím pravým tlačidlom myši alebo klávesom Escape zrušíte.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Kliknutím ľavého tlačidla myši alebo klávesom enter vytvorte snímku obrazovky.
    Kliknutím pravým tlačidlom myši alebo klávesom Escape zrušíte.

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
sk: Tento efekt nie je referenčnou hodnotou

[ctx: @label]
en: Paint Duration
sk: Trvanie kreslenia

[ctx: @label]
en: Paint Amount
sk: Množstvo kreslenia

[ctx: @label]
en: Current FPS
sk: Aktuálne FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
sk: Maximálne FPS

en: Toggle Show Paint
sk: Prepnúť zobrazenie farby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
sk: Medzera medzi plochami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
sk: Vodorovne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
sk: Zvislo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
sk: Posúvať pozadie plochy

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sk: Zapnúť náhľad pre aktuálne okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sk: Ma&ximálna šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sk: &Medzery:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sk:  pixelov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sk: &Nepriehľadnosť:

en: Toggle Tiles Editor
sk: Prepnúť editor dlaždíc

en: Padding:
sk: Výplň:

en: Close
sk: Zavrieť

en: Add Floating Tile
sk: Pridať plávajúcu dlaždicu

en: Delete
sk: Vymazať

en: Track mouse
sk: Sledovanie myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
sk: Spustiť efekt s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
sk: Klávesová skratka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
sk: Modifikačné klávesy:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sk: Priesvitnosť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sk: Všeobecné nastavenie priesvitnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sk: Rozbaľovacie zoznamy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sk: Nepriehľadný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sk: Dialógy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sk: Priehľadný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sk: Ponuky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
sk: Pri presune okien:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
sk: Neaktívne okná:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sk: Nastaviť priesvitnosť ponuky samostatne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sk: Rozbaľovacie ponuky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sk: Vyskakovacie ponuky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sk: Odtrhnuté ponuky:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
sk: Video stena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
sk: Použiť pre

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
sk: Čiarkou oddelený zoznam tried okien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
sk: Všetky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
sk: Ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
sk: Nič

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (Aktuálna plocha)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (Všetky okná)

en: Toggle Present Windows (Window class)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (trieda okna)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (Trieda okna na aktuálnej ploche)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
sk: Ignorovať &minimalizované okná

en: No Matches
sk: Žiadne zhody

en: No Windows
sk: Žiadne okná

en: Filter windows…
sk: Filtrovať okná...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sk: &Tuhosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sk: Ťa&hanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
sk: Faktor pohybu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sk: Zvlniť pri &presune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sk: Zvlniť pri zmene &veľkosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sk: Povoliť &pokročilý režim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sk: Zvl&nenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sk: Menej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sk: Viac

en: Move Zoomed Area to Left
sk: Presunúť priblíženú oblasť vľavo

en: Move Zoomed Area to Right
sk: Presunúť priblíženú oblasť vpravo

en: Move Zoomed Area Upwards
sk: Presunúť priblíženú oblasť hore

en: Move Zoomed Area Downwards
sk: Presunúť priblíženú oblasť dolu

en: Move Mouse to Focus
sk: Posunúť myš na zameranie

en: Move Mouse to Center
sk: Posunúť myš na stred

en: Move Left
sk: Posunúť doľava

en: Move Right
sk: Posunúť doprava

en: Move Up
sk: Posunúť hore

en: Move Down
sk: Posunúť dolu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sk: Pri priblížení a oddialení zmení mierku podľa zadaného faktoru zväčšenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
sk: Faktor zväčšenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sk: Povolí sledovanie zameraného umiestnenia. Táto funkcia vyžaduje povolenie QAccessible na každú aplikáciu ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
sk: Povoliť sledovanie zamerania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sk: Povolí sledovanie zameraného umiestnenia. Táto funkcia vyžaduje povolenie QAccessible pre každú aplikáciu („export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON = 1“).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
sk: Povoliť sledovanie textových kurzorov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
sk: Kurzor myši:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sk: Viditeľnosť kurzora myši.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
sk: Mierka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sk: Ponechať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sk: Skryť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sk: Sledovať pohyb myši.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
sk: Proporcionálne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sk: Na stred

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sk: Tlačiť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sk: Zakázané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
sk: Sledovanie myši:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
sk: Celkový počet pravidiel (zastarané)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
sk: Usporiadaný zoznam skupín pravidiel

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
sk: Popis pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
sk: Popis pravidla (zastarané)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
sk: Odstrániť toto pravidlo (na použitie v importoch)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
sk: Trieda okna (aplikácia)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
sk: Typ zhody reťazca triedy okna

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
sk: Zodpovedá celej triede okna

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
sk: Úloha okna

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
sk: Typ zhody reťazca rolí okna

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
sk: Nadpis okna

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
sk: Typ zhody reťazca názvu okna

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
sk: Počítač (názov hostiteľa)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
sk: Typ zhody strojového reťazca

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
sk: Typy okna, ktoré sa zhodujú

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
sk: Počiatočné umiestnenie

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
sk: Typ pravidla pre počiatočné umiestnenie

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
sk: Pozícia okna

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
sk: Typ pravidla pre pozíciu okna

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
sk: Veľkosť okna

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
sk: Typ pravidla pre veľkosť okna

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
sk: Minimálna veľkosť okna

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
sk: Typ pravidla pre minimálnu veľkosť okna

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
sk: Maximálna veľkosť okna

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
sk: Typ pravidla pre maximálnu veľkosť okna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
sk: Krytie aktívneho okna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
sk: Typ pravidla pre krytie aktívneho okna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
sk: Krytie neaktívneho okna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
sk: Typ pravidla pre krytie neaktívneho okna

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
sk: Ignorovať požadovanú geometriu

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
sk: Typ pravidla pre ignorovanie požadovanej geometrie

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
sk: Zoznam identifikátorov pracovných plôch

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
sk: Typ pravidla identifikátorov pracovných plôch

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
sk: Číslo obrazovky

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
sk: Typ pravidla pre číslo obrazovky

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
sk: Aktivita

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
sk: Typ pravidla pre aktivitu

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
sk: Maximalizované zvislo

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
sk: Typ pravidla pre zvislé maximalizovanie

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
sk: Maximalizované vodorovne

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
sk: Typ pravidla pre vodorovné maximalizovanie

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
sk: Minimalizované

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
sk: Minimalizovaný typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
sk: Zabalené

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
sk: Zrolovaný typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
sk: Preskočiť panel úloh

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
sk: Vynechať panel úloh typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
sk: Neuvádzať v prepínači plôch

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
sk: Preskočiť pager typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
sk: Preskočiť prepínač

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
sk: Preskočiť prepínač typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
sk: Držať nad ostatnými

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
sk: Držať nad typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
sk: Držať pod ostatnými

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
sk: Držať pod typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
sk: Celá obrazovka typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
sk: Bez záhlavia a rámu

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
sk: Typ pravidla pre žiadne záhlavie

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
sk: Farba a schéma záhlavia

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
sk: Typ pravidla pre farbu záhlavia

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
sk: Bloková kompozícia

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
sk: Typ pravidla pre blokovú kompozíciu

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
sk: Úroveň prevencie kradnutia zamerania

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
sk: Prevencia odobratia zamerania typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
sk: Ochrana zamerania

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
sk: Ochrana zamerania typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
sk: Akceptovať zameranie

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
sk: Prijať zameranie typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
sk: Zatvoriteľné

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
sk: Typ pravidla pre umožnenie zatvorenia

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
sk: Zoskupiť z rovnakými

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
sk: Automaticky zoskupiť s rovnakými typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
sk: Zoskupiť v popredí

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
sk: Automaticky zoskupiť v popredí typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
sk: Zoskupiť podľa ID

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
sk: Automaticky zoskupiť podľa ID typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
sk: Dodržiavať obmedzenia geometrie

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
sk: Dodržiavanie geometrických obmedzení typ pravidla

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
sk: Skratka

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
sk: Typ pravidla pre skratku

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
sk: Ignorovať globálne skratky

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
sk: Typ pravidla pre ignorovanie globálnych skratiek

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
sk: Názov súboru pracovnej plochy

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
sk: Typ pravidla pre názov súboru pracovnej plochy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
sk: Dialógové okno

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
sk: Zrušiť odhlásenie

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
sk: Odhlásiť sa aj tak

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
sk: Zobraziť plochu

en: Walk Through Windows
sk: Prepínať medzi oknami

en: Walk Through Windows (Reverse)
sk: Prepínať medzi oknami (opačne)

en: Walk Through Windows Alternative
sk: Prepínať medzi oknami alternatívne

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
sk: Prepínať medzi oknami alternatívne (opačne)

en: Walk Through Windows of Current Application
sk: Prepínať medzi oknami aktuálnej aplikácie

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
sk: Prepínať medzi oknami aktuálnej aplikácie (opačne)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
sk: Prepínať medzi oknami aktuálnej aplikácie alternatívne

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
sk: Prepínať medzi oknami aktuálnej aplikácie alternatívne (opačne)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
sk: Inštalácia prepínača okien je poškodená, chýbajú zdrojové súbory.
    Oznámte to vašej distribúcií.

en: Move the tablet to the next output
sk: Presun tabletu na ďalší výstup

en: Tablet moved to %1
sk: Tablet presunutý na %1

en: Tablets switched outputs
sk: Tablety si prehodili výstupy

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sk: Rozhodli ste sa zobraziť okno bez okrajov.
    Bez nich nebude možné okraje zase zapnúť pomocou myši. Musíte použiť ponuku operácií okna, ktoré aktivujete klávesovou skratkou %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sk: Rozhodli ste sa zobraziť okno v režime na celú obrazovku.
    Ak aplikácia sama neposkytuje možnosť tento režim vypnúť, nebudete sa môcť prepnúť späť pomocou myši. Musíte použiť ponuku operácií okna, ktoré aktivujete klávesovou skratkou %1.

en: &Move
sk: &Presunúť

en: &Resize
sk: &Zmeniť veľkosť

en: Keep &Above Others
sk: Držať na&d ostatnými

en: Keep &Below Others
sk: Držať &pod ostatnými

en: &Fullscreen
sk: &Na celú obrazovku

en: &Shade
sk: Za&baliť

en: &No Titlebar and Frame
sk: Žiadne záhlavie a rám

en: Set Window Short&cut…
sk: Nastaviť skratku okna…

en: Configure Special &Window Settings…
sk: Nastaviť š&peciálne nastavenie okna…

en: Configure S&pecial Application Settings…
sk: Nastaviť šp&eciálne nastavenie aplikácie…

en: Ma&ximize
sk: Ma&ximalizovať

en: Mi&nimize
sk: Mi&nimalizovať

en: &More Actions
sk: Viac akcií

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: &Extensions
sk: Rozšírenia

en: &Desktops
sk: &Plochy

en: Move to &Desktop
sk: Presunúť na &plochu

en: Move to &Screen
sk: Presunúť na &obrazovku

en: Show in &Activities
sk: Zobraziť v ak&tivitách

en: Move &To Current Desktop
sk: Presunúť na aktuálnu plochu

en: &All Desktops
sk: &Všetky plochy

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
sk: Nová plocha

en: Move to %1
sk: Presunúť na %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
sk: Pridať novú na novú plochu

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
sk: Presunúť na novú plochu

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
sk: Obrazovka &%1 (%2)

en: &All Activities
sk: Všetky &aktivity

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
sk: <b>%1</b> sa už používa

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
sk: <b>%1</b> už používa %2 v %3

en: Window Operations Menu
sk: Ponuka operácií okna

en: Close Window
sk: Zavrieť okno

en: Maximize Window
sk: Maximalizovať okno

en: Maximize Window Vertically
sk: Maximalizovať okno zvislo

en: Maximize Window Horizontally
sk: Maximalizovať okno vodorovne

en: Minimize Window
sk: Minimalizovať okno

en: Shade Window
sk: Zabaliť okno

en: Move Window
sk: Presunúť okno

en: Resize Window
sk: Zmeniť veľkosť okna

en: Raise Window
sk: Presunúť okno dopredu

en: Lower Window
sk: Presunúť okno dozadu

en: Toggle Window Raise/Lower
sk: Prepnúť okno dopredu/dozadu

en: Make Window Fullscreen
sk: Okno na celú obrazovku

en: Toggle Window Titlebar and Frame
sk: Prepnúť titulný pruh a rám okna

en: Keep Window Above Others
sk: Držať okno nad ostatnými

en: Keep Window Below Others
sk: Držať okno pod ostatnými

en: Activate Window Demanding Attention
sk: Aktivovať okno vyžadujúce pozornosť

en: Setup Window Shortcut
sk: Nastaviť skratku okna

en: Move Window to the Center
sk: Presunúť okno do stredu

en: Move Window Right
sk: Presunúť okno doprava

en: Move Window Left
sk: Presunúť okno doľava

en: Move Window Up
sk: Presunúť okno nahor

en: Move Window Down
sk: Presunúť okno nadol

en: Expand Window Horizontally
sk: Rozbaliť okno vodorovne

en: Expand Window Vertically
sk: Rozbaliť okno zvislo

en: Shrink Window Horizontally
sk: Zbaliť okno vodorovne

en: Shrink Window Vertically
sk: Zbaliť okno zvislo

en: Quick Tile Window to the Left
sk: Usporiadať okno vedľa seba doľava

en: Quick Tile Window to the Right
sk: Usporiadať okno vedľa seba doprava

en: Quick Tile Window to the Top
sk: Okno rýchlej dlaždice na vrch

en: Quick Tile Window to the Bottom
sk: Okno rýchlej dlaždice na spodok

en: Quick Tile Window to the Top Left
sk: Rýchla dlaždica okna hore vľavo

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
sk: Rýchla dlaždica okna dolu vľavo

en: Quick Tile Window to the Top Right
sk: Rýchla dlaždica okna hore vpravo

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
sk: Rýchla dlaždica okna dolu vpravo

en: Switch to Window Above
sk: Prepnúť na okno nad

en: Switch to Window Below
sk: Prepnúť na okno pod

en: Switch to Window to the Right
sk: Prepnúť na okno doprava

en: Switch to Window to the Left
sk: Prepnúť na okno doľava

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
sk: Zvýšiť nepriehľadnosť aktívneho okna o 5 %

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
sk: Znížiť nepriehľadnosť aktívneho okna o 5 %

en: Keep Window on All Desktops
sk: Okno na všetkých plochách

en: Window to Desktop %1
sk: Okno na plochu %1

en: Window to Next Desktop
sk: Okno na nasledujúcu plochu

en: Window to Previous Desktop
sk: Okno na predchádzajúcu plochu

en: Window One Desktop to the Right
sk: Okno o jednu pracovnú plochu doprava

en: Window One Desktop to the Left
sk: Okno o jednu pracovnú plochu doľava

en: Window One Desktop Up
sk: Okno o jednu pracovnú plochu hore

en: Window One Desktop Down
sk: Okno o jednu pracovnú plochu dolu

en: Move Window to Screen %1
sk: Presunúť okno na obrazovku %1

en: Move Window to Next Screen
sk: Presunúť okno na nasledujúcu obrazovku

en: Move Window to Previous Screen
sk: Presunúť okno na predošlú obrazovku

en: Move Window One Screen to the Right
sk: Presunúť okno o jednu obrazovku doprava

en: Move Window One Screen to the Left
sk: Presunúť okno o jednu obrazovku doľava

en: Move Window One Screen Up
sk: Presunúť okno o jednu obrazovku nahor

en: Move Window One Screen Down
sk: Presunúť okno o jednu obrazovku nadol

en: Switch to Screen %1
sk: Prepnúť na obrazovku %1

en: Switch to Next Screen
sk: Prepnúť na nasledujúcu obrazovku

en: Switch to Previous Screen
sk: Prepnúť na predošlú obrazovku

en: Switch to Screen to the Right
sk: Prepnúť na obrazovku napravo

en: Switch to Screen to the Left
sk: Prepnúť na obrazovku naľavo

en: Switch to Screen Above
sk: Prepnúť na obrazovku hore

en: Switch to Screen Below
sk: Prepnúť na obrazovku dole

en: Peek at Desktop
sk: Nazrieť na plochu

en: Kill Window
sk: Zabiť okno

en: Activate Window (%1)
sk: Aktivovať okno (%1)

en: unknown
sk: neznáme

en: Desktop %1
sk: Plocha %1

en: Switch to Next Desktop
sk: Prepnúť na nasledujúcu plochu

en: Switch to Previous Desktop
sk: Prepnúť na predchádzajúcu plochu

en: Switch One Desktop to the Right
sk: Prepnúť o jednu plochu doprava

en: Switch One Desktop to the Left
sk: Prepnúť o jednu plochu doľava

en: Switch One Desktop Up
sk: Prepnúť o jednu plochu hore

en: Switch One Desktop Down
sk: Prepnúť o jednu plochu dolu

en: Switch to Desktop %1
sk: Prepnúť na plochu %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
sk: (Neodpovedá)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
sk: Informácie o podpore KWin:
    Nasledovné informácie by mali byť použité pri vyžiadaní podpory napríklad na https://discuss.kde.org.
    Poskytujú informácie o aktuálnej bežiacej inštancii, ktoré voľby sú použité,
    aký OpenGL ovládač a aké efekty bežia.
    Prosím zadajte dolu poskytnuté informácie na službu pastebin
    ako http://paste.kde.org namiesto vloženia do fóra podpory.

en: Xwayland has crashed
sk: Xwayland spadol
