kwin - en to si translation catalogue (113 entries)

en: Suspend Compositing
si: බැඳීම නවතන්න

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
si: ඇවැසි  X දිගු (XComposite හා XDamage) නොපවතී

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
si: කවුළු

en: PID of the application to terminate
si: මර්දනය කරන යෙදුමේ PID

en: Hostname on which the application is running
si: යෙදුම ක්‍රීයාකරන ධාරක නාමය

en: Caption of the window to be terminated
si: මර්දනය කිරීමට ඇවැසි කවුළුවේ මාතෘකාව

en: Name of the application to be terminated
si: මර්දනය කිරීමට ඇවැසි යෙදුම

en: ID of resource belonging to the application
si: යෙදුමට අයිති සම්පත් වල ID අංකය

en: Time of user action causing termination
si: මර්දනය සිදුවන පරිශීලක ක්‍රියා කාලය

en: KWin helper utility
si: KWin සහායක උපයෝගිතාව

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
si: උදව් උපාංගය ඍජුව කැඳවීමට සකසා නොමැත

en: KDE window manager
si: KDE කවුළු කළමණාකරු

en: Disable configuration options
si: සැකසුම් අභිප්‍රේත අක්‍රීය කරන්න

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
si: KWin අස්ථිරයිe.
    එය කිහිපවාරයක් එකපිට බිඳවැටී ඇති බව පෙනේ.
    ඔබට ක්‍රියාත්මක වීමට වෙනත් කවුළු පාලකයන් තෝරාගත හැක:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
si: kwin: පාලක තෝරාගැනීම ලබාගත නොහැකි විය, වෙනත් wm ක්‍රියාකරයිද? (--replace උත්සාහ කරන්න)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
si: දැනට ක්‍රියාකරන ICCCM2.0-සහායක කවුළු පාලකය ප්‍රතිපිහිටුවන්න

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
si: ඉහළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
si: පහළ

en: Toggle Invert Effect
si: යටිකුරු සැරසිලි අතර මාරුවන්න

en: Toggle Invert Effect on Window
si: කවුළුව මත යටිකුරය සැරසිලි සඳහා මාරුවන්න

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
si: සැකසුම් සංවාදය

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
si: මාතෘකා එල්ලය (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
si: මධ්‍යය

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
si: කවුළු දාරය මාතෘකා තීරු වර්ණයෙන්ම ඇඳීමට ඇවැසි නම් මෙය තෝරන්න. එසේ නොවේනම් පසුබිම් වර්ණයෙන්ම ඇඳේ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
si: මවුසය ඒමතට ආවිට බොත්තම් අව පැහැවීමටත්, ඉවතට ගිය විට නැවත පෙර තත්වයට පත්වීමටත් මෙය තෝරන්න.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
si: සජීවීකරණය කල බොත්තම්

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
si: සජීවීකරණ කාලසීමාව:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
si: පෙරනිමි

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
si: ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
si: පළල (&W):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
si: පෙළ

en: Clear All Mouse Marks
si: සියලු මවුස ලකුණු මකන්න

en: Clear Last Mouse Mark
si: අවසන් මවුස ලකුණ මකන්න

en: Clear Mouse Marks
si: මවුස සටහන් මකන්න

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
si: පෙනුම

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
si: වර්‍ණය (&C):

en: Toggle Thumbnail for Current Window
si: වත්මන් කවුළුව සඳහා කුඩාරූපයට මාරුවන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
si: උපරිම පළල (&w):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
si: ඉඩතැබීම (&S):

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
si: පාරභාසකතාව

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
si: සාමාන්‍ය පාරභාසකතා සැකසුම්

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
si: සංයුක්ත කොටු පොප් අප්:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
si: පාරාන්ධ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
si: සංවාද:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
si: පාරදෘශ්‍ය

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
si: මෙනුවට වෙනම පාරදෘශ්‍ය තාව සකසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
si: ගලාහැලෙන මෙනු:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
si: පොප්අප් මෙනු:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
si: මෙනු වසන්න:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
si: පවතින කවුළු අතර මාරුවන්න (වත්මන් වැඩතලය)

en: Toggle Present Windows (Window class)
si: පවතින කවුළු අතර මාරුවන්න (කවුලු කාණ්ඩය)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
si: දැඩිබව (&S):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
si: අදින්න (&g):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
si: ගමන්කරවන විට සොලවන්න (&b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
si: ප්‍රතිප්‍රමාණය කරනවිට සොලවන්න (&r)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
si: උසස් ප්‍රකාරය සක්‍රීය කරන්න (&a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
si: සෙලවීම (&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
si: අඩු

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
si: තවත්

en: Walk Through Windows
si: කවුළු අතරින් ගමන් කරන්න

en: Walk Through Windows (Reverse)
si: කවුළු අතරින් ගමන් කරන්න (ආපසු)

en: Walk Through Windows Alternative
si: අමතර කවුළු අතරින් ගමන් කරන්න

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
si: අමතර කවුළු අතරින් ගමන් කරන්න (ආපසු)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
si: ඔබ කවුළුව එහි දාරය නොමැතිව තෝරාගෙන ඇත.
    දාරය නොමැතිව. එය පසුව මවුසය මගින් සක්‍රීය කිරීමට නොහැකි වනු ඇත. ඒ වෙනුවට %1 යතුරු පුවරු කෙටිමගින් ආරම්භ වන කවුළු මෙහෙයුම් මෙනුව භාවිත කල හැක.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
si: ඔබ කවුළුව මුළු තිර ප්‍රකාරයේ පෙන්වීමට තෝරාගෙන ඇත.
    එම යෙදුම තුව මුළුතිර ප්‍රකාරය ක්‍රියාවිරහිත කිරීමේ අභිප්‍රේතයක් නොමැති නම්. ඔබට මවුසය භාවිත කර එය වසාදැමිය නොහැකි වේ. ඒ වෙනුවට %1 යතුරු පුවරු කෙටිමගෙන් ආරම්භ වන කවුළු මෙහෙයුම් මෙනුව භාවිත කරන්න.

en: &Move
si: ගෙනයන්න (&M)

en: Keep &Above Others
si: අනික්වාට ඉහළින් තබන්න (&A)

en: Keep &Below Others
si: අනික්වාට පහතින් තබන්න (&B)

en: &Fullscreen
si: පූර්‍ණ තිරය (&F)

en: Ma&ximize
si: විශාල කරන්න (&x)

en: Mi&nimize
si: කුඩා කරන්න (&n)

en: &Close
si: වසන්න (&C)

en: &All Desktops
si: සියලු වැඩතලවල (&A)

en: Window Operations Menu
si: කවුළු මෙහෙයුම් මෙනුව

en: Close Window
si: කවුළුව වසන්න

en: Maximize Window
si: කවුළුව විශාල කරන්න

en: Maximize Window Vertically
si: කවුළුව සිරස්ව විශාල කරන්න

en: Maximize Window Horizontally
si: කවුළුව තිරස්ව විශාල කරන්න

en: Minimize Window
si: කවුළුව කුඩා කරන්න

en: Shade Window
si: කවුළුවේ පැහැය වෙනස් කරන්න

en: Move Window
si: කවුළුව ගෙනයන්න

en: Resize Window
si: කවුළුවෙ ප්‍රමාණය යළි සකසන්න

en: Raise Window
si: කවුළුව විහිදන්න

en: Lower Window
si: කවුළුව හකුළන්න

en: Toggle Window Raise/Lower
si: කවුළුව විහිදුම්/හැකිළුම් අතර මාරුවන්න

en: Make Window Fullscreen
si: කවුළුම මුළුතිරයක් බවට පත්කරන්න

en: Keep Window Above Others
si: අනික්වාට ඉහලින් කවුළුව තබන්න

en: Keep Window Below Others
si: අනික්වාට පහතින් කවුළුව තබන්න

en: Activate Window Demanding Attention
si: අවදානය ඉල්ලන කවුළුව සක්‍රීය කරන්න

en: Setup Window Shortcut
si: ස්ථාපන කවුළු කෙටිමඟ

en: Quick Tile Window to the Left
si: වමට කවුළුවක් ක්‍ෂනිකව ඵලක කරන්න

en: Quick Tile Window to the Right
si: දකුණට කවුළුවක් ක්‍ෂනිකව ඵලක කරන්න

en: Switch to Window Above
si: පහත කවුළුවට මාරුවෙන්න

en: Switch to Window Below
si: පහත කවුළුවට මාරුවන්න

en: Switch to Window to the Right
si: කවුළුවක් දකුණට මාරුවෙන්න

en: Switch to Window to the Left
si: කවුළුවක් වමට මාරුවෙන්න

en: Keep Window on All Desktops
si: කවුළුව සෑම වැඩතලයක තබා ගන්න

en: Window to Next Desktop
si: කවුළුව මීළඟ වැඩතලයට

en: Window to Previous Desktop
si: කවුළුව මීට පෙර වැඩතලයට

en: Window One Desktop to the Right
si: කවුළුව එක් වැඩතලයක් දකුණට

en: Window One Desktop to the Left
si: කවුළුව එක් වැඩතලයක් වමට

en: Window One Desktop Up
si: කවුළුව එක් වැඩතලයක් ඉහළට

en: Window One Desktop Down
si: කවුළුව එක් වැඩතලයක් පහළට

en: Switch to Next Screen
si: මීළඟ තිරයට මාරුවන්න

en: Kill Window
si: කවුළුව වසන්න

en: Activate Window (%1)
si: සක්‍රීය කවුළුව (%1)

en: Desktop %1
si: %1 වැඩතලය

en: Switch to Next Desktop
si: මීළඟ වැඩතලයට මාරුවන්න

en: Switch to Previous Desktop
si: මීට පෙර වැඩතලයට මාරුවන්න

en: Switch One Desktop to the Right
si: එක් වැඩතලයක් දකුණට මාරුවන්න

en: Switch One Desktop to the Left
si: එක් වැඩතලයක් වමට මාරුවන්න

en: Switch One Desktop Up
si: එක් වැඩතලයක් ඉහළට මාරුවන්න

en: Switch One Desktop Down
si: එක් වැඩතලයක් පහළට මාරුවන්න
