kwin - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Author: %1
    License: %2
ru: Автор: %1
    Лицензия: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
ru: Показать или скрыть видео

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
ru: Настроить…

[ctx: @action:button get new KWin effects]
en: Get New…
ru: Загрузить новые эффекты…

en: Configure Filter
ru: Настроить фильтр

en: Exclude unsupported effects
ru: Скрыть неподдерживаемые эффекты
