kcmkwinrules - en to pa translation catalogue (93 entries)

en: Copy of %1
pa: %1 ਦੀ ਕਾਪੀ

en: Application settings for %1
pa: %1 ਲਈ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Window settings for %1
pa: %1 ਲਈ ਵਿੰਡੋ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Unimportant
pa: ਗ਼ੈਰ-ਜ਼ਰੂਰੀ

en: Remember
pa: ਯਾਦ ਰੱਖੋ

en: Force
pa: ਮਜਬੂਰ

en: Settings for %1
pa: %1 ਲਈ ਸੈਟਿੰਗ

en: New window settings
pa: ਨਵੀ ਵਿੰਡੋ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Description
pa: ਵਰਣਨ

en: Window matching
pa: ਵਿੰਡੋ ਮੇਲ

en: Window class (application)
pa: ਵਿੰਡੋ ਕਲਾਸ (ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ)

en: Match whole window class
pa: ਪੂਰੀ ਵਿੰਡੋ ਕਲਾਸ ਮੇਲਾਓ

en: Whole window class
pa: ਪੂਰੀ ਵਿੰਡੋ ਕਲਾਸ ਮੇਲਾਓ

en: Window types
pa: ਵਿੰਡੋ ਕਿਸਮਾਂ

en: Window role
pa: ਵਿੰਡੋ ਰੋਲ

en: Window title
pa: ਵਿੰਡੋ ਟਾਈਟਲ

en: Machine (hostname)
pa: ਮਸ਼ੀਨ (ਹੋਸਟ-ਨਾਂ)

en: Position
pa: ਸਥਿਤੀ

en: Size & Position
pa: ਆਕਾਰ ਤੇ ਸਥਿਤੀ

en: Size
pa: ਆਕਾਰ

en: Maximized horizontally
pa: ਲੇਟਵੇਂ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ

en: Maximized vertically
pa: ਖੜ੍ਹਵੇਂ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ

en: Activities
pa: ਸਰਗਰਮੀਆਂ

en: Screen
pa: ਸਕਰੀਨ

en: Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

en: Minimized
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ

en: Shaded
pa: ਸ਼ੇਡ

en: Initial placement
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਟਿਕਾਣਾ

en: Ignore requested geometry
pa: ਮੰਗੀ ਜੁਮੈਟਰੀ ਅਣਡਿੱਠੀ

en: Minimum Size
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਆਕਾਰ

en: Maximum Size
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਆਕਾਰ

en: Obey geometry restrictions
pa: ਜੁਮੈਟਰੀ ਪਾਬੰਦੀਆਂ ਦੀ ਪਾਲਨਾ ਕਰੋ

en: Arrangement & Access
pa: ਇਕਸਾਰਤਾ ਤੇ ਪਹੁੰਚ

en: Keep below other windows
pa: ਹੋਰ ਵਿੰਡੋਆਂ ਦੇ ਹੇਠਾਂ ਰੱਖੋ

en: Skip taskbar
pa: ਟਾਸਕਬਾਰ ਛੱਡੋ

en: Skip pager
pa: ਪੇਜ਼ਰ ਛੱਡੋ

en: Skip switcher
pa: ਸਵਿੱਚਰ ਨੂੰ ਛੱਡੋ

en: Shortcut
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

en: No titlebar and frame
pa: ਕੋਈ ਟਾਈਟਲ-ਪੱਟੀ ਅਤੇ ਫਰੇਮ ਨਹੀਂ

en: Appearance & Fixes
pa: ਦਿੱਖ ਅਤੇ ਸੁਧਾਰ

en: Titlebar color scheme
pa: ਟਾਈਟਲ-ਪੱਟੀ ਰੰਗ ਸਕੀਮ

en: Active opacity
pa: ਸਰਗਰਮ ਪਾਰਦਰਸ਼ਤਾ

en: Inactive opacity
pa: ਨਾ-ਸਰਗਰਮ ਪਾਰਦਰਸ਼ਤਾ

en: Focus stealing prevention
pa: ਫੋਕਸ ਲੈਣ ਤੋਂ ਬਚਾਓ

en: Focus protection
pa: ਫੋਕਸ ਬਚਾਓ

en: Accept focus
pa: ਫੋਕਸ ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Ignore global shortcuts
pa: ਗਲੋਬਲ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਅਣਡਿੱਠੇ

en: Closeable
pa: ਬੰਦ ਹੋਣਯੋਗ

en: Desktop file name
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਫਾਇਲ ਦਾ ਨਾਂ

en: Layer
pa: ਲੇਅਰ

en: Window class not available
pa: ਵਿੰਡੋ ਕਲਾਸ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Dock (panel)
pa: ਡੋਕ (ਪੈਨਲ)

en: Toolbar
pa: ਟੂਲਬਾਰ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
pa: ਵਿੰਡੋ ਨੂੰ ਸਭ ਡੈਸਕਟਾਪ ਵਿੱਚ ਉਪਲੱਬਧ ਕਰਵਾਓ

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
pa: ਵਿੰਡੋ ਨੂੰ ਸਭ ਸਰਗਰਮੀਆਂ ਵਿੱਚ ਉਪਲੱਬਧ ਕਰਵਾਓ

en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: Maximized
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ ਕੀਤੇ

en: Centered
pa: ਸੈਂਟਰਡ

en: Random
pa: ਰਲਵਾਂ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Low
pa: ਘੱਟ

en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

en: High
pa: ਜ਼ਿਆਦਾ

en: Extreme
pa: ਬਹੁਤ ਅਧਿਕ

en: Below
pa: ਹੇਠਾਂ

en: Above
pa: ਉੱਤੇ

en: Notification
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ

en: Popup
pa: ਪੌਪਅੱਪ

en: Overlay
pa: ਓਵਰ-ਲੇਅ

en: Unmanaged window
pa: ਨਾ-ਪਰਬੰਧ ਅਧੀਨ ਵਿੰਡੋ

en: Select File
pa: ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: KWin Rules (*.kwinrule)
pa: KWin ਰੂਲ (*.kwinrule)

en: Add New…
pa: ਨਵਾਂ ਜੋੜੋ…

en: Import…
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ…

en: Cancel Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Export…
pa: …ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Unselect All
pa: ਸਭ ਅਣ-ਚੁਣੇ

en: Select All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ

en: Save Rules
pa: ਰੂਲਾਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Duplicate
pa: ਡੁਪਲੀਕੇਟ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Import Rules
pa: ਨਿਯਮ ਇੰਪੋਰਟ

en: Export Rules
pa: ਰੂਲ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: None selected
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ ਚੁਣੇ

en: All selected
pa: ਸਭ ਚੁਣੇ

en: %1 selected | %1 selected
pa[0]: %1 ਚੁਣਿਆ
pa[1]: %1 ਚੁਣੇ

en: No window properties changed
pa: ਕੋਈ ਵਿੰਡੋ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ ਨਹੀਂ ਬਦਲੀ

en: Detect Window Properties
pa: ਵਿੰਡੋ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾਵਾਂ ਖੋਜੋ

en: After %1 second | After %1 seconds
pa[0]: %1 ਸਕਿੰਟ ਬਾਅਦ
pa[1]: %1 ਸਕਿੰਟ ਬਾਅਦ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ
