kwin - en to nds translation catalogue (182 entries)

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
nds: Vun wegen dat Torüchsetten vun de Grafik wöörn de Schriefdischeffekten nieg start

en: Suspend Compositing
nds: Tosamensetten utsetten

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
nds: Nödig X-Server-Verwiedern (XComposite un XDamage) laat sik nich finnen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
nds: Finstern

en: Window Manager
nds: Finsterpleger

en: PID of the application to terminate
nds: Perzess-ID vun't Programm, dat Du utmaken wullt

en: pid
nds: PID

en: Hostname on which the application is running
nds: Naam vun den Reekner, op den dat Programm löppt

en: hostname
nds: Reeknernaam

en: Caption of the window to be terminated
nds: Titel vun dat Finster, dat Du tomaken wullt

en: caption
nds: Finstertitel

en: Name of the application to be terminated
nds: Naam vun't Programm, dat Du utmaken wullt

en: name
nds: Naam

en: ID of resource belonging to the application
nds: ID vun en Ressource, de dat Programm tohöört

en: id
nds: ID

en: Time of user action causing termination
nds: Tiet vun de Brukerakschoon, de de Oorsaak vun't Utmaken is

en: time
nds: Tiet

en: KWin helper utility
nds: KWin-Hülpprogramm

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
nds: Dit Hülp-Programm is nich för't direkte Opropen maakt.

en: KDE window manager
nds: KDE-Finsterpleger

en: Disable configuration options
nds: Instellenoptschonen utmaken

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
nds: Wiesen, dat KWin tolest n Maal afstört is

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
nds: As't lett löppt KWin nich stevig,
    dat is wull en poor Maal in de Reeg afstört.
    Du kannst en anner Finsterpleger utsöken:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
nds: KWin: Pleger utsöken nich mööglich, löppt al en Finsterpleger? (versöök dat mit --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
nds: KWin: En anner Finsterpleger löppt al (versöök dat mit --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
nds: Al lopen ICCCM2.0-kompatibeln Finsterpleger utwesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
nds: Dannig

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
nds: Standard

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
nds:  Millisekunnen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
nds: Baven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
nds: Nerrn

en: Toggle Invert Effect
nds: Ümdreihen an-/utmaken

en: Toggle Invert Effect on Window
nds: Ümdreihen för Finster an- oder utmaken

en: Invert Screen Colors
nds: Schirmklören ümdreihen

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
nds: Groot

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
nds: Bannig groot

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
nds: Resig

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
nds: Instellendialoog

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
nds: Titelutri&chten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
nds: Merrn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
nds: Aktiveer dit, wenn de Finsterrahmen de sülve Klöör hebben schall as de Titelbalken; anners warrt he mit de Achtergrundklöör teekt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
nds: Aktiveer dit, wenn de Knööp week överblendt warrn schöölt, wenn Du mit de Muus dor överhengeihst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
nds: Na Swatt utblennen (bloots Heelschirm-Startschirm)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
nds: Animeerduer:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
nds: Standard

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
nds: Grött

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
nds: &Breed:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
nds: Eenfache Instellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
nds: Krinken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
nds: Streekbreed

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
nds:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
nds: Krinken Utblennduer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
nds: Krink-Halfmaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
nds: Krinkentall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
nds: Schriftoort:

en: Clear All Mouse Marks
nds: All Muusmarken wegmaken

en: Clear Last Mouse Mark
nds: Lest Muusmarken wegmaken

en: Clear Mouse Marks
nds: Muusmarken wegmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
nds: Utsehn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
nds: &Klöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Control)
en: Ctrl
nds: Strg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
nds: Ümschalt

en: Toggle Thumbnail for Current Window
nds: Vöransicht för aktuell Finster an-/utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
nds: Gröttst &Breed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
nds: Af&stand:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
nds:  px

en: Track mouse
nds: Muusspoor

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
nds: Dörschienen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
nds: Allgemeen Dörschienen-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
nds: Utsöökfeld-Opdukers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
nds: Decken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
nds: Dialogen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
nds: Dörsichtig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
nds: Menü-Dörschienen alleen fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
nds: Opmaakmenüs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
nds: Opdukmenüs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
nds: Aflööst Menüs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
nds: Keen

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
nds: Vörhannen Finstern an- oder utmaken (aktuell Schriefdisch)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
nds: Vörhannen Finstern an- oder utmaken (all Schriefdischen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
nds: &Stevigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
nds: Tre&cken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
nds: Bi't Versch&uven wabbeln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
nds: Bi &Gröttännern wabbeln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
nds: &Verwiedert Bedrief anmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
nds: &Wabbeligkeit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
nds: Minn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
nds: Mehr

en: Move Zoomed Area Upwards
nds: Grötter maakt Rebeet na baven verschuven

en: Move Zoomed Area Downwards
nds: Grötter maakt Rebeet na nerrn verschuven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
nds: De Ansichtgrött na fastleggt Weert ännern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
nds: Ansichtgrött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
nds: "Fokus mittrecken" anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
nds: Muuswieser:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
nds: Muuswieser-Sichtborkeit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
nds: Topassen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
nds: Wohren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
nds: Versteken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
nds: Muusbewegen nagahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
nds: Topasst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
nds: Schuven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
nds: Muustrecken:

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
nds: Tastkombinatschoon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
nds: Dialoog

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
nds: Schriefdisch wiesen

en: Walk Through Windows
nds: Dör de Finstern lopen

en: Walk Through Windows (Reverse)
nds: Dör de Finstern lopen (torüchwarts)

en: Walk Through Windows Alternative
nds: Anners dör de Finstern lopen

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
nds: Anners dör de Finstern lopen (torüchwarts)

en: Walk Through Windows of Current Application
nds: Dör de Finstern vun't aktuelle Programm lopen

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
nds: Dör de Finstern vun't aktuelle Programm lopen (torüchwarts)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
nds: Anners dör de Finstern vun't aktuelle Programm lopen

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
nds: Anners dör de Finstern vun't aktuelle Programm lopen (torüchwarts)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
nds: De Finsterwessel-Installeren is twei, dor fehlt Ressourcen.
    Vermell dat bitte Dien Distributschoon.

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
nds: Du wullt en Finster ahn sien Rahmen wiesen.
    Ahn den Rahmen kannst Du em aver - bloots mit de Muus - nich wedder anmaken. Ansteed kannst Du aver dat Finsterakschonen-Menü bruken, dat mit de Tastkombinatschoon %1 aktiveert warrt.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
nds: Du wullt en Finster in den Heelschirm-Bedrief wiesen.
    Wenn dat mit dat Programm sülven nich mööglich is, dat wedder uttomaken, kannst Du dat - bloots mit de Muus - nich wedder utmaken. Ansteed kannst Du dat Finsterakschonen-Menü bruken, dat mit de Tastkombinatschoon %1 aktiveert warrt.

en: &Move
nds: &Verschuven

en: Keep &Above Others
nds: Vö&rn hollen

en: Keep &Below Others
nds: &Achtern hollen

en: &Fullscreen
nds: &Heelschirm-Bedrief

en: Ma&ximize
nds: Ma&ximeren

en: Mi&nimize
nds: Mi&nimeren

en: &More Actions
nds: &Mehr Akschonen

en: &Close
nds: &Tomaken

en: &Extensions
nds: &Verwiedern

en: &All Desktops
nds: &All Schriefdischen

en: &All Activities
nds: &All Aktiviteten

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
nds: <b>%1</b> warrt al bruukt.

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
nds: <b>%1</b> warrt al vun %2 in %3 bruukt.

en: Window Operations Menu
nds: Finsterakschonen-Menü

en: Close Window
nds: Finster tomaken

en: Maximize Window
nds: Finster maximeren

en: Maximize Window Vertically
nds: Finster pielrecht maximeren

en: Maximize Window Horizontally
nds: Finster kimmrecht maximeren

en: Minimize Window
nds: Finster minimeren

en: Shade Window
nds: Finster tosamenrullen

en: Move Window
nds: Finster verschuven

en: Resize Window
nds: Finstergrött ännern

en: Raise Window
nds: Finster na vörn

en: Lower Window
nds: Finster na achtern

en: Toggle Window Raise/Lower
nds: Finster na vörn/achtern

en: Make Window Fullscreen
nds: Heelschirm-Finster

en: Keep Window Above Others
nds: Finster vörn hollen

en: Keep Window Below Others
nds: Finster achtern hollen

en: Activate Window Demanding Attention
nds: Finster aktiveren, dat Acht bruukt

en: Setup Window Shortcut
nds: Tastkombinatschoon för Finster inrichten

en: Move Window Right
nds: Finster na rechts verschuven

en: Move Window Left
nds: Finster na links verschuven

en: Move Window Up
nds: Finster na baven  verschuven

en: Move Window Down
nds: Finster na nerrn verschuven

en: Quick Tile Window to the Left
nds: Finster fix na de linke Kant schuven

en: Quick Tile Window to the Right
nds: Finster fix na de rechte Kant schuven

en: Quick Tile Window to the Top Left
nds: Finster fix na de Kant baven links schuven

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
nds: Finster fix na de Kant nerrn links schuven

en: Quick Tile Window to the Top Right
nds: Finster fix na de Kant baven rechts schuven

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
nds: Finster fix na de Kant nerrn rechts schuven

en: Switch to Window Above
nds: Na Finster baven wesseln

en: Switch to Window Below
nds: Na Finster nerrn wesseln

en: Switch to Window to the Right
nds: Na Finster rechterhand wesseln

en: Switch to Window to the Left
nds: Na Finster linkerhand wesseln

en: Keep Window on All Desktops
nds: Finster op all Schriefdischen wiesen

en: Window to Desktop %1
nds: Finster na Schriefdisch %1

en: Window to Next Desktop
nds: Finster na nakamen Schriefdisch

en: Window to Previous Desktop
nds: Finster na verleden Schriefdisch

en: Window One Desktop to the Right
nds: Finster en Schriefdisch na rechts

en: Window One Desktop to the Left
nds: Finster en Schriefdisch na links

en: Window One Desktop Up
nds: Finster en Schriefdisch na baven

en: Window One Desktop Down
nds: Finster en Schriefdisch na nerrn

en: Switch to Screen %1
nds: Na Schirm %1 wesseln

en: Switch to Next Screen
nds: Na nakamen Schirm wesseln

en: Switch to Previous Screen
nds: Na verleden Schirm wesseln

en: Kill Window
nds: Finster afscheten

en: Activate Window (%1)
nds: Finster anmaken (%1)

en: Desktop %1
nds: Schriefdisch %1

en: Switch to Next Desktop
nds: Na nakamen Schriefdisch wesseln

en: Switch to Previous Desktop
nds: Na verleden Schriefdisch wesseln

en: Switch One Desktop to the Right
nds: Een Schriefdisch na rechts wesseln

en: Switch One Desktop to the Left
nds: Een Schriefdisch na links wesseln

en: Switch One Desktop Up
nds: Een Schriefdisch na baven wesseln

en: Switch One Desktop Down
nds: Een Schriefdisch na nerrn wesseln

en: Switch to Desktop %1
nds: Na Schriefdisch %1 wesseln
