kcmkwm - en to nds translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat en Linksklick binnen en nich aktiev Finster maakt (binnen is allens, wat nich Titelbalken oder Rahmen is).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
nds: Aktiev maken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat en Middelklick binnen en nich aktiev Finster maakt (binnen is allens, wat nich Titelbalken oder Rahmen is)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat en Rechtsklick binnen en nich aktiev Finster maakt (binnen is allens, wat nich Titelbalken oder Rahmen is)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat dat Rullen mit dat Muusrad binnen en nich aktiev Finster maakt (binnen is allens, wat nich Titelbalken oder Rahmen is).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
nds: Rullen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat dat Drücken vun de Meta- oder de Alt-Tast een vun disse Akschonen utföhrt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nds: Binnen disse Reeg kannst Du fastleggen, wat en Linksklick op den Titelbalken oder den Finsterrahmen maakt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
nds: Verschuven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
nds: Grött ännern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
nds: Na vörn

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
nds: Na achtern

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
nds: Minimeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nds: Binnen disse Reeg kannst Du fastleggen, wat en Middelklick op den Titelbalken oder den Finsterrahmen maakt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nds: Binnen disse Reeg kannst Du fastleggen, wat en Rechtsklick op den Titelbalken oder den Finsterrahmen maakt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel)
en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat KDE deit, wenn Du dat Muusrad över en Finster bruukst un dor en Sünnertast bi drückst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
nds: Leggt de Tiet in Millisekunnen fast, de de Muuswieser op den Titelbalken wiesen mutt, ehr sik dat Finster utrullt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
nds: Tofällig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
nds: In de Merrn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval)
en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
nds: Dit is de Töövtiet, na de dat Finster ünner de Muus automaatsch den Fokus kriggt.

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone) i18n: ectx: property (
en: None
nds: Keen

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Low
nds: Siet

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Medium
nds: Middel

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: High
nds: Hooch

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Extreme
nds: Övermaten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
nds: Is dit anmaakt, kummt dat aktive Finster na vörn, wenn Du dor enerwegens op klickst. Wenn Du dit för inaktiev Finstern fastleggen wullt, kannst Du dat op de "Akschonen"-Dialoogsiet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
nds: Wenn anmaakt, warrt Finstern automaatsch vun achtern na vörn kamen, wenn de Muuswieser en Tiet lang dor över steiht.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval)
en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
nds: Dit is de Tiet, na de dat Finster ünner den Muuswieser automaatsch na vörn kummt.

en: &Focus
nds: &Fokus

en: &Titlebar Actions
nds: &Titelbalken-Akschonen

en: Window Actio&ns
nds: Fi&nsterakschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Double-click:
nds: &Dubbelklick:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
nds: Bedregen bi en <em>Dubbel</em>klick op den Titelbalken

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Maximize
nds: Maximeren

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
nds: Inrullen

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
nds: Tomaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
nds: Aktiev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
nds: Nich aktiev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
nds: Bedregen bi en <em>Links</em>klick op den Titelbalken oder Rahmen vun en <em>aktiev</em> Finster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
nds: Bedregen bi en <em>Links</em>klick op den Titelbalken oder Rahmen vun en <em>nich aktiev</em> Finster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
nds: Bedregen bi en <em>Links</em>klick op den Maximeren-Knoop

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
nds: Bedregen bi en <em>Middel</em>klick op den Maximeren-Knoop

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
nds: Bedregen bi en <em>Rechts</em>klick op den Maximeren-Knoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
nds: &Finster-Andockrebeet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
nds: Hier kannst Du dat Andockrebeet för de Finsterkanten fastleggen. Dat kannst Du as de Stärk vun en Magneetfeld ansehn, dat en Finster na en anner Finster rantreckt, wenn Du dat neeg na en Kant vun dat annere Finster schuffst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
nds: &Merrn-Andockrebeet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
nds: Hier kannst Du dat Andockrebeet för de Schirmmerrn fastleggen. Dat kannst Du as de Stärk vun en Magneetfeld ansehn, dat Finstern na de Schirmmerrn treckt, wenn Du een dor neeg henschuffst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
nds: Hier kannst Du fastleggen, dat en Finster bloots an de Kant vun anner Finstern rantrocken warrt, wenn dat al dat annere Finster överdeckt.
