kwin - en to mai translation catalogue (97 entries)

en: Suspend Compositing
mai: कम्पोजिशिंग स्थगित करू

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
mai: विंडोज

en: KWin helper utility
mai: के-विन मद्दति यूटिलिटी

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
mai: ई मद्दति यूटिलिटी सीधे बुलाएल नहि जाए सकैत अछि.

en: KWin
mai: के-विन

en: KDE window manager
mai: केडीई विंडो प्रबंधक

en: Matthias Ettrich
mai: मेथियास एट्रिच

en: Cristian Tibirna
mai: क्रिश्चियन टिबरिना

en: Daniel M. Duley
mai: डेनियल एम. डुले

en: Disable configuration options
mai: कान्फिगरेशन विकल्प अक्षम करू

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
mai: इंगित करैत अछि जे के-विन हाले मे बहुत बेर क्रैश भेल अछि

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
mai: के-विन अनस्टेबल अछि.
    प्रतीत हाएत अछि जे ई बहुत बेर लगातार क्रैश भए गेल अछि.
    अहाँ दोसर विंडो प्रबंधक चुनि सकैत छी:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
mai: के-विनः प्रबंधक सत्र क्लेम करब मे अक्षम, आन विंडो प्रबंधक चलि रहल अछि. (आजमाबू --replace कए उपयोग)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
mai: पहिने सँ चलि रहल ICCCM2.0  कम्पलाएँट विंडो प्रबंधक केँ बदलू.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
mai: उप्पर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
mai: दहिन्ना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
mai: नीच्चाँ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
mai: बामाँ

en: Toggle Invert Effect
mai: इनवर्ट प्रभाव टागल करू

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
mai: कान्फिग समाद

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
mai: शीर्षक पंक्तिबद्धता (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
mai: केंद्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
mai: बटन केँ एनिमेट करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
mai: एनीमेशन अवधि:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
mai: मूलभूत

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
mai: आकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
mai: चओडाइ (&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
mai: उँचाइ (&H):

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
mai: मि.से.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
mai: पाठ

en: Clear All Mouse Marks
mai: सभटा माउस चिह्न साफ करू

en: Clear Last Mouse Mark
mai: अंतिम माउस चिह्न साफ करू

en: Clear Mouse Marks
mai: माउस चिह्न साफ करू

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
mai: प्रकटन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
mai: रँग: (&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Meta)
en: Meta
mai: मेटा

en: Toggle Thumbnail for Current Window
mai: मोजुदा विंडो क' लेल लघुछवि टागल करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
mai: अधिकतम चओडाइ (&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
mai: जगह: (&S)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
mai: अल्पपारदर्शिता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
mai: अपारदर्शक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
mai: संवाद:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
mai: पारदर्शी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
mai: ड्रापडाउन मेनू:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
mai: पापअप मेनू:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
mai: टार्न-आफ मेनू:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
mai: कम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
mai: बेसी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
mai: मापक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
mai: राखू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
mai: नुकाबू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
mai: दबाबू

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
mai: शार्टकट

en: Walk Through Windows
mai: विंडोज केर आरपार चलू

en: Walk Through Windows (Reverse)
mai: विंडोज केर आरपार चलू (उनटू)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
mai: अहाँ बिनु किनारा विंडो देखाओल जएनाइ चुननए छी.
    बिनु किनार, अहाँ फिनु सँ माउसक मद्दति सँ बार्डर नहि बनाए सकम. एकर बदला विंडो संचालन मेनू प्रयोग करू, जे %1 कुँजी शार्टकट सँ सक्रिय हाइछ.

en: &Move
mai: घसकाबू (&M)

en: Keep &Above Others
mai: आनसभ केर उप्पर राखू (&A)

en: Keep &Below Others
mai: आनसभ केर नीच्चाँ राखू (&B)

en: &Fullscreen
mai: संपूर्ण स्क्रीन (&F)

en: Ma&ximize
mai: अधिकतम करु (&x)

en: Mi&nimize
mai: छोट करु (&n)

en: &Close
mai: बन्न करु (&C)

en: &All Desktops
mai: सभटा डेस्कटाप (&A)

en: Window Operations Menu
mai: विंडोज संचालनक मेनू

en: Close Window
mai: विंडो बन्न करू

en: Maximize Window
mai: विंडो अधिकतम करू

en: Maximize Window Vertically
mai: विंडो लंबवत रूप सँ अधिकतम करू

en: Maximize Window Horizontally
mai: विंडो क्षैतिज रूप सँ अधिकतम करू

en: Minimize Window
mai: विंडो न्यूनतम करू

en: Shade Window
mai: छाया विंडो

en: Move Window
mai: विंडो हटाबू

en: Resize Window
mai: विंडो आकार बदलू

en: Raise Window
mai: विंडो बढाबू

en: Lower Window
mai: निचला विंडो

en: Toggle Window Raise/Lower
mai: विंडो उठैनाइ/गिरैनाइ टागल करू

en: Make Window Fullscreen
mai: विंडो फुल-स्क्रीन करू

en: Keep Window Above Others
mai: विंडो आन केर उप्पर राखू

en: Keep Window Below Others
mai: विंडो आन केर नीच्चाँ राखू

en: Activate Window Demanding Attention
mai: विंडो जे ध्यान चाहैत छी, ओकरा सक्रिय करू

en: Setup Window Shortcut
mai: विंडो शार्टकट सेटअप करू

en: Keep Window on All Desktops
mai: विंडो सबहि डेस्कटाप पर राखू

en: Window to Next Desktop
mai: विंडो अगिला डेस्कटाप पर

en: Window to Previous Desktop
mai: विंडो पछिला डेस्कटाप पर

en: Window One Desktop to the Right
mai: विंडो एकटा डेस्कटाप दहिन्ना पर

en: Window One Desktop to the Left
mai: विंडो एकटा डेस्कटाप बम्माँ पर

en: Window One Desktop Up
mai: विंडो एकटा डेस्कटाप उप्पर

en: Window One Desktop Down
mai: विंडो एकटा डेस्कटाप नीच्चाँ

en: Switch to Next Screen
mai: अगिला स्क्रीन मे स्विच करू

en: Kill Window
mai: विंडो खत्म करू

en: Desktop %1
mai: डेस्कटाप %1

en: Switch to Next Desktop
mai: अगिला डेस्कटाप पर स्विच करू

en: Switch to Previous Desktop
mai: पछिला डेस्कटाप पर स्विच करू

en: Switch One Desktop to the Right
mai: एकटा डेस्कटाप दहिन्ना पर स्विच करू

en: Switch One Desktop to the Left
mai: एकटा डेस्कटाप बम्माँ पर स्विच करू

en: Switch One Desktop Up
mai: एकटा डेस्कटाप उप्पर स्विच करू

en: Switch One Desktop Down
mai: एकटा डेस्कटाप नीच्चाँ स्विच करू
