kwin - en to ka translation catalogue (694 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
ka: მაჩვენებლის დათრევის მოსახსნელად მარჯვენა control-ს დააწექით

en: Press right control key to grab pointer
ka: მაჩვენებლის დასათრევად მარჯვენა Control-ს დააწექით

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
ka: KDE Wayland კომპოზიტორი %1

en: - Output disabled
ka: - გამოტანა გამორთულია

en: - Output dimmed
ka: - გამოტანა დამალულია

en: Press right control to ungrab input
ka: შეყვანის ჩაჭერის მოსახსნელად მარჯვენა Control-ს დააწექით

en: Press right control key to grab input
ka: შეყვანის ჩასაჭერად მარჯვენა Control-ს დააწექით

en: KDE Wayland Compositor
ka: KDE Wayland კომპოზიტორი

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
ka: სამუშაო მაგიდის ეფექტები დარესტარტდა გრაფიკის გადატვირთვის გამო

en: Suspend Compositing
ka: კომპოზიტური გაფართოების შეჩერება

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
ka: <b>OpenGL-ის კომპოზიტირება (ნაგულისხმები) KWin-სთვის წარსულში ავარიულად დასრულდა.</b><b>დიდი შანსია, ეს დრაივერის შეცდომის ბრალი იყოს.<p>თუ ფიქრობთ, რომ დრაივერი უკვე განაახლეთ, ეს დაცვა <b>შეგიძლიათ გამორთოთ, მაგრამ გაითვალისწინეთ, რომ ის შეიძლება ავარიულად დასრულდეს!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
ka: X-ის აუცილებელი გაფართოებები (XComposite და XDamage) აღმოჩენილი არაა.

en: GLX/OpenGL is not available.
ka: GLX/OpenGL ხელმიუწვდომელია.

en: Timestamp
ka: დროის შტამპი

en: Timestamp (µsec)
ka: დროის შტამპი (µწმ)

[ctx: A mouse button]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: A mouse button]
en: Right
ka: მარჯვნივ

[ctx: A mouse button]
en: Middle
ka: შუა

[ctx: A mouse button]
en: Back
ka: უკან

[ctx: A mouse button]
en: Forward
ka: წინ

[ctx: A mouse button]
en: Task
ka: ამოცანა

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
ka: დამატებითი ღილაკი 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
ka: დამატებითი ღილაკი 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
ka: დამატებითი ღილაკი 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
ka: დამატებითი ღილაკი 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
ka: დამატებითი ღილაკი 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
ka: დამატებითი ღილაკი 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
ka: დამატებითი ღილაკი 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
ka: დამატებითი ღილაკი 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
ka: დამატებითი ღილაკი 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
ka: დამატებითი ღილაკი 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
ka: დამატებითი ღილაკი 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
ka: დამატებითი ღილაკი 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
ka: დამატებითი ღილაკი 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
ka: დამატებითი ღილაკი 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
ka: დამატებითი ღილაკი 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
ka: დამატებითი ღილაკი 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
ka: დამატებითი ღილაკი 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
ka: დამატებითი ღილაკი 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
ka: დამატებითი ღილაკი 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
ka: დამატებითი ღილაკი 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
ka: დამატებითი ღილაკი 24

en: Input Device
ka: შეყვანის მოწყობილობა

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
ka: კურსორის მოძრაობა

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
ka: დელტა

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
ka: დელტა(არა-აჩქარებული)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
ka: გლობალური პოზიცია

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
ka: მაჩვენებლის ღილაკის დაწოლა

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
ka: ღილაკს

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
ka: ღილაკის ნამდვილი კოდი

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
ka: დაწოლილი ღილაკები

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
ka: მაჩვენებლის ღილაკის აშვება

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
ka: კურსორის ღერძი

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
ka: ორიენტაცია

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
ka: ვერტიკალური

[ctx: The angle delta of a pointer axis event]
en: Delta
ka: დელტა

[ctx: A key press event]
en: Key Press
ka: ღილაკის დაწოლა

[ctx: A key release event]
en: Key Release
ka: ღილაკის არჩევა

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
ka: კონტროლი

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
ka: ციფრული კლავიატურა

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
ka: ჯგუფის-გადართვა

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
ka: გამეორება

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
ka: ღილაკის კოდი

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
ka: Qt::Key კოდი

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
ka: Xkb სიმბოლო

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
ka: მოდიფიკატორები

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
ka: თითით შეხება

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
ka: წერტილის იდენტიფიკატორი

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
ka: გლობალური პოზიცია

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
ka: შეხების გამოძრავება

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
ka: შეხების მოხსნა

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
ka: გასმის დაწყება

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
ka: თითების რაოდენობა

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
ka: გასმის განახლება

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
ka: მასშტაბირება

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
ka: კუთხის დელტა

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
ka: დელტა X

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
ka: დელტა Y

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
ka: გასმის დასასრული

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
ka: გასმა გაუქმდა

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
ka: გასმის დაწყება

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
ka: თითების რაოდენობა

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
ka: გასმის განახლება

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
ka: დელტა X

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
ka: დელტა Y

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
ka: გასმის დასრულება

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
ka: გასმა გაუქმდა

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
ka: გასმა გადაირთო

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
ka: ნოუთბუქის სახურავი

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
ka: ტაბლეტის რეჟიმი

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
ka: გადართვა

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
ka: გამორთული

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
ka: ჩართული

en: Tablet Tool
ka: ტაბლეტის პროგრამა

en: EventType
ka: მოვლენისტიპი

en: Position
ka: თანამდებობა

en: Tilt
ka: მოხრა

en: Rotation
ka: შემობრუნება

en: Pressure
ka: წნევა

en: Buttons
ka: ღილაკები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
ka: მოდიფიკატორები

en: Tablet Tool Button
ka: ტაბლეტის ხელსაწყოს ღილაკი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Pressed
ka: დაწოლილი

en: Tablet
ka: ტაბლეტი

en: Tablet Pad Button
ka: ტაბლეტის ხელსაწყოს ღილაკი

en: Tablet Pad Strip
ka: ტაბლეტის ხელსაწყოს ზოლი

en: Number
ka: რიცხვი

en: isFinger
ka: თითია

en: Tablet Pad Ring
ka: ტაბლეტის ხელსაწყოს რგოლი

[ctx: @label]
en: Effects
ka: ეფექტები

en: No Mouse Buttons
ka: თაგუნის ღილაკების გარეშე

[ctx: Mouse Button]
en: left
ka: მარცხნივ

[ctx: Mouse Button]
en: right
ka: მარჯვენა

[ctx: Mouse Button]
en: middle
ka: შუა

[ctx: Mouse Button]
en: back
ka: უკან

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
ka: დამატებითი 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
ka: დამატებითი 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
ka: დამატებითი 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
ka: დამატებითი 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
ka: დამატებითი 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
ka: დამატებითი 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
ka: დამატებითი 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
ka: დამატებითი 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
ka: დამატებითი 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
ka: დამატებითი 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
ka: დამატებითი 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
ka: დამატებითი 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
ka: დამატებითი 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
ka: დამატებითი 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
ka: დამატებითი 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
ka: დამატებითი 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
ka: დამატებითი 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
ka: დამატებითი 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
ka: დამატებითი 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
ka: დამატებითი 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
ka: დამატებითი 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
ka: დამატებითი 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
ka: დამატებითი 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
ka: დამატებითი 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
ka: ამოცანა

en: X11 Windows
ka: X11 ფანჯრები

en: X11 Unmanaged Windows
ka: X11 უმართავი ფანჯრები

en: Wayland Windows
ka: Wayland -ის ფანჯრები

en: Internal Windows
ka: შიდა ფანჯრები

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
ka: გამოტვირთვა

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
ka: ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
ka: გამართვის კონსოლიდან გასვლა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
ka: ფანჯრები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
ka: შეყვანის მოვლენები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
ka: შემომტანი მოწყობილობები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
ka: OpenGL კომპოზიტორი გაშვებული არაა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
ka: OpenGL (ES) დრაივერის ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
ka: მომწოდებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
ka: რენდერერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
ka: ვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
ka: დაჩრდილვის ენის ვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
ka: დრაივერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
ka: GPU -ის კლასი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
ka: OpenGL -ის ვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
ka: GLSL -ის ვერსია:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
ka: პლატფორმის გაფართოებები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
ka: OpenGL (ES) -ის გაფართოებები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
ka: კლავიატურა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
ka: კლავიატურის განლაგებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
ka: მიმდინარე განლაგება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
ka: აქტიური მოდიფიკატორები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
ka: LED-ები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
ka: აქტიური LED-ები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
ka: გაცვლის ბაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
ka: ძირითადი არჩევანი

en: Window Manager
ka: ფანჯრის მმართველი

en: PID of the application to terminate
ka: შესაწყვეტი აპლიკაციის PID

en: Hostname on which the application is running
ka: ჰოსტის სახელი, რომელზეც გაშვებულია აპლიკაცია

en: hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: Caption of the window to be terminated
ka: შესაწყვეტი ფანჯრის სათაური

en: caption
ka: პროგრამა

en: Name of the application to be terminated
ka: შესაწყვეტი აპლიკაციის სახელი

en: ID of resource belonging to the application
ka: რესურსის ID, რომელიც აპლიკაციას ეკუთვნის

en: Time of user action causing termination
ka: ავარიის გამომწვევი მომხმარებლის ქმედების დრო

en: time
ka: დრო

en: KWin helper utility
ka: KWin -ის დამხმარე პროგრამა

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
ka: დამხმარე პროგრამა ცალკე არ უნდა გამოიძახოთ.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
ka: <para><application>%1</application> არ პასუხობს. გნებავთ, ძალით გააჩეროთ ეს აპლიკაცია?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
ka: <para>"%1" <application>%2</application> არ პასუხობს. გნებავთ, ძალით გააჩეროთ ეს აპლიკაცია?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ამ აპლიკაციის მოკვლა ყველა მის ფანჯარას დახურავს. შეუნახავი მონაცემები დაგეკარგებათ.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
ka: %1-ის მოკვლა

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
ka: &მეტ ხანს ლოდინი

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
ka: არ პასუხობს

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
ka: პროცესის ID: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
ka: ჰოსტის სახელი: %1

en: Touchpad
ka: თაჩპედი

en: Keyboard Layout Switcher
ka: კლავიატურის განლაგების გადამრთველი

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ka: აირჩიეთ ფანჯარა, რომლის ძალით დახურვაც გნებავთ მარცხენა წკაპით ან Enter-ით.
    გასაუქმებლად Esc ან მარჯვენა წკაპი.

en: KDE window manager
ka: KDE -ის ფანჯართმმართველი

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
ka: (c) 1999-2019, KDE -ის პროგრამისტები, ყველა უფლება დაცულია

en: David Edmundson
ka: დავიდ ედმუნდსონი

en: Disable configuration options
ka: კონფიგურაციის პარამეტრების გათიშვა

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
ka: მითითება, რომ KWin ცოტა ხნის წინ n-ჯერ გაითიშა

en: Start a rootless Xwayland server.
ka: Xwayland სერვერის საწყისი საქაღალდის გარეშე გაშვება.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
ka: Wayland-ის მოსასმენი სოკეტის სახელი. თუ მითითებული არაა, გამოიყენება 'wayland-0'.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
ka: X11 პლატფორმაზე გამოყენებული ფანჯრული რეჟიმის საჩვენებელი X11 ეკრანი.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
ka: Wayland პლატფორმაზე გამოყენებული ფანჯრული რეჟიმის საჩვენებელი Wayland ეკრანი.

en: Render to a virtual framebuffer.
ka: ვირტუალურ Framebuffer-ში რენდერი.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
ka: ფანჯრის რეჟიმის სიგანე. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
ka: ფანჯრის რეჟიმის სიმაღლე. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
ka: ფანჯრის რეჟიმის გადიდება. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
ka: ფანჯრულ რეჟიმში გამოტანილი ფანჯრების რაოდენობა. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
ka: Wayland-ის სოკეტი შემომავალი მიერთებებისთვის. შეგიძლიათ მიუთითოთ --socket-თან ერთად, რათა მისი სახელი მიუთითოთ

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
ka: XWayland-ის სოკეტი XWayland-ის შემომავალი შეერთებებისთვის. მრავალჯერ მითითება შესაძლებელია

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
ka: XWayland-ის ეკრანის სახელი, რომელიც წინასწარ გაეშვა

en: Name of the xauthority file
ka: Xauthority ფაილის სახელი

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
ka: გავა ამ ასლიდან, რათა ის kwin_wayland_wrapper-მა თავიდან გაუშვას.

en: Render through drm node.
ka: DRM კვანძით რენდერი.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
ka: ენის ინფორმაციის მომხმარებლის კონფიგურაციის მაგიერ locale1-დან აღება

en: Input method that KWin starts.
ka: KWin-ის მიერ გაშვებული შეყვანის მეთოდი.

en: Starts the session in locked mode.
ka: სესიის დაბლოკილ რეჟიმში გაშვება.

en: Starts the session without lock screen support.
ka: სესიის დაბლოკილი ეკრანის მხარდაჭერის გარეშე გაშვება.

en: Starts the session without global shortcuts support.
ka: სესის გლობალური მალსახმობების მხარდაჭერის გარეშე გაშვება.

en: Disable KActivities integration.
ka: KActivities-ის ინტეგრაციის გამორთვა.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
ka: გასვლა KWin-ის მიერ დაყენებული სესიის აპლიკაციის დასრულების შემდეგ.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
ka: აპლიკაციები, რომლებიც Wayland-ის და Xwayland-ის გაშვებასთან ერთად ეშვებიან

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
ka: KWin- არასტაბილურია.
    როგორც ჩანს ზედიზედ რამდენჯერმე გაფშიკა ფეხები.
    შეგიძლიათ ფანჯრების სხვა მმართველი გამოიყენოთ:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
ka: kwin: მმართველის არჩევნის შეცდომა. არის სხვა ფმ გაშვებული? (სცადეთ --replace გამოიყენოთ)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
ka: kwin: გაშვებულია სხვა ფანჯრების მმართველი (სცადეთ გამოიყენოთ --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
ka: უკვე გაშვებული ICCCM2.0-თან თავსებადი ფანჯრების მმართველის ჩნაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
ka: ბუნდოვნების სიძლიერე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
ka: ღია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
ka: ძლიერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
ka: ხმაურის სიძლიერე:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ka: აირჩიეთ ფერის ასაღები ადგილი მარცხენა წკაპით ან Enter-ით.
    გასაუქმებლად მარჯვენა წკაპი ან Esc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
ka: სიმაგრე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
ka: ჩაქრობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
ka: პანელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
ka: დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ ქონა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
ka: ფანჯრების ჯგუფის მიხედვით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
ka: მთელ ეკრანზე გაშლილი ფანჯრებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
ka:  მილიწამი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
ka: ფანჯრის გახსნის ანიმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
ka: მობრუნების წიბო:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ka: ზედა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
ka: მ&არჯვენა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ka: ქვედა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
ka: მარცხენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
ka: მობრუნების კუთხე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
ka: მანძილი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
ka: ფანჯრს დახურვის ანიმაცია

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
ka: არასოდეს

en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
ka: კურსორის დამალვა უქმეობისას:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
ka: კურსორის დამალვა კრეფისას

en: Toggle Invert Effect
ka: ინვერსიის ეფექტის გადართვა

en: Toggle Invert Effect on Window
ka: ფანჯარაზე ინვერსიის ეფექტის გადართვა

en: Invert Screen Colors
ka: ეკრანის ფერების ინვერსია

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
ka: პაწაწინა

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
ka: ძალიან დიდი

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
ka: უზარმაზარი

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
ka: ძალიან უზარმაზარი

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
ka: არანორმალურად დიდი

en: Button size:
ka: ღილაკის ზომა:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
ka: კონფიგურაციის ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
ka: სწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
ka: ცენტრი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ ფანჯრის საზღვარი სათაურის ფერში უნდა შეიღებოს. წინააღმდეგ შემთხვევაში ის ფონის ფერში შეიღებება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
ka: ფანჯრის ფერად ზღვარი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
ka: ჩართეთ ეს ღილაკი თუ გნებავთ, ღილაკები ქრებოდნენ, როცა თაგუნას კურსორს ზედ გადაატარებთ და ისევ ჩნდებოდნენ, როცა მას გადაიტანთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
ka: ღილაკების ანიმაცია

en: The Caps Lock key has been activated
ka: ღილაკი CapsLock ახლა აქტიურია

en: The Caps Lock key is now inactive
ka: ღილაკი CapsLock ახლა არააქტიურია

en: The Num Lock key has been activated
ka: ღილაკი NumLock ახლა აქტიურია

en: The Num Lock key is now inactive
ka: ღილაკი NumLock ახლა არააქტიურია

en: The Scroll Lock key has been activated
ka: ღილაკი ScrollLock ახლა აქტიურია

en: The Scroll Lock key is now inactive
ka: ღილაკი ScrollLock ახლა araაქტიურია

en: The Shift key is now active.
ka: ღილაკი Shift ახლა აქტიურია.

en: The Shift key is now inactive.
ka: ღილაკი Shift ახლა არააქტიურია.

en: The Control key is now active.
ka: ღილაკი Control ახლა აქტიურია.

en: The Control key is now inactive.
ka: ღილაკი Control ახლა არააქტიურია.

en: The Alt key is now active.
ka: ღილაკი Alt ახლა აქტიურია.

en: The Alt key is now inactive.
ka: ღილაკი Alt ახლა არააქტიურია.

en: The Meta key is now active.
ka: ღილაკი Meta ახლა აქტიურია.

en: The Meta key is now inactive.
ka: ღილაკი Meta ახლა არააქტიურია.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
ka: აქტივაცია

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
ka: დახურვა

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: min
ka: წთ

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
ka: ჩაკეცვა

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
ka: მაქსიმუმი

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
ka: გადიდება

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
ka: დაჩრდილვა

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
ka: ზემოდან დატოვება

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
ka: ქვემოდან დატოვება

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
ka: ფანჯარა

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
ka: სახელი

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Switch to desktop %1
ka: სამუშაო მაგიდის გადართვა %1-ზე

en: Close running window on %1
ka: გაშვებულ ფანჯრის დახურვა %1-ზე

en: (Un)minimize running window on %1
ka: %1-ზე გაშვებული ფანჯრის ჩაკეცვა/აღდგენა

en: Maximize/restore running window on %1
ka: %1-ზე გაშვებული ფანჯრის მთელ ეკრანზე გადიდება/აღდგენა

en: Toggle fullscreen for running window on %1
ka: %1-ზე გაშვებული ფანჯრის მთელ ეკრანზე გაშვების გადართვა

en: (Un)shade running window on %1
ka: %1-ზე გაშვებული ფანჯრის დაჩრდილვის გადართვა

en: Toggle keep above for running window on %1
ka: %1-ზე გაშვებული ფანჯრის ყველაზე ზემოთ ქონის გადართვა

en: Toggle keep below running window on %1
ka: %1-ზე გაშვებული ფანჯრის ყველაზე ქვემოთ ქონის გადართვა

en: Activate running window on %1
ka: გაშვებული ფანჯრის გააქტიურება %1-ზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
ka: შავში გაუჩინარება (მხოლოდ გასაშვები მთელ ეკრანზე გამოჩენილი ფანჯრები)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
ka: ანიმაციის ხანგრძლივობა:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
ka: ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
ka: &სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
ka: &სიმაღლე:

en: Toggle Mouse Click Animation
ka: თაგუნას წკაპის ანიმაციის გადართვა

[ctx: Left mouse button]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
ka: შუა

[ctx: Right mouse button]
en: Right
ka: მ&არჯვენა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
ka: თაგუნას მარცხენა ღილაკის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
ka: თაგუნას შუა ღილაკის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
ka: თაგუნას მარჯვენა ღილაკის ფერი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
ka: ბეჭდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
ka: ხაზის სიგანე:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
ka:  პიქსელი

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
ka: ბეჭდის ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
ka: ბეჭდის რადიუსი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
ka: ბეჭდების რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
ka: ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
ka: ფონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
ka: ტექსტის ჩვენება:

en: Clear All Mouse Marks
ka: თაგუნას კვალის სრულად გასუფთავება

en: Clear Last Mouse Mark
ka: თაგუნას ბოლო კვალის ფასუფთავება

en: Clear Mouse Marks
ka: თაგუნას კვალის გასუფთავება

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
ka[0]:  პიქსელი
ka[1]:   პიქსელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ka: გარეგნობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
ka: &სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
ka: &ფერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
ka: დახატეთ თაგუნათი მოდიფიკატორი ღილაკების დაჭერით და თაგუნას მოძრაობით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
ka: თავისუფალი ხატვის მოდიფიკატორი ღილაკები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Meta)
en: Meta
ka: მეტა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
ka: ისრებით ხატვის მოდიფიკატორი ღილაკები:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
ka: ღამის სინათლე შეჩერებულია

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
ka: ღამის სინათლე გაგრძელდა

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
ka: ღამის განათების შეჩერება/გაგრძელება

en: Color Temperature Preview
ka: ფერის ტემპერატურის გადახედვა

[ctx: @label]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
ka: გადახედვისა და ბადის ხედებს შორის გადართვა

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
ka: ბადის ხედსა და გადახედვას შორის გადართვა

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
ka: გადახედვის გადართვა

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
ka: ბადის ხედის გადართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
ka: ჩაკეცილი ფანჯრების იგნორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
ka: ფანჯრების დალაგება ბადის ხედში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
ka: ძებნის შედეგები გაფილტრულ ფანჯრებს შეიცავს:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
ka: გადახედვისა და ბადის ხედებს შორის გადართვა

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
ka: გადახედვის გადართვა

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
ka: ბადის ხედის გადართვა

en: Delete Virtual Desktop
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის წაშლა

en: Add Virtual Desktop
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის დამატება

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
ka: სხვა ვირტუალური სამუშაო მაგიდების გარეშე

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის დამატება

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის მორგება…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
ka: შესაბამისი ფანჯრების გარეშე

en: Drag Down To Close
ka: დასახურად ჩამოათრიეთ

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
ka: ფანჯრის გახსნის მასშტაბი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
ka: ფანჯრის დახურვის მასშტაბი:

en: Failed to start main PipeWire loop
ka: PipeWire-ის მთავარი მარყუჟის დაწყების შეცდომა

en: Failed to create PipeWire context
ka: PipeWire-ის კონტექსტის შექმნის შეცდოა

en: Failed to connect PipeWire context
ka: PipeWire-ის კონტექსტთან მიერთების შეცდომა

en: Could not find window id %1
ka: ფანჯარა ID-ით %1 ვერ ვიპოვე

en: Could not find output
ka: შეყვანა ვერ ვიპოვე

en: Invalid region
ka: არასწორი რეგიონი

en: OpenGL compositing is required for screencasting
ka: ეკრანის გადაცემისთვის აუცილებელია OpenGL-ის კომპოზიტორი

en: Failed to create PipeWire stream
ka: PipeWire-ის ნაკადის შექმნის შეცდოა

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ka: ფანჯრის ანაბეჭდის მარცხენა წკაპით ან Enter-ით გადაღება.
    გასაუქმებლად Esc ან მარჯვენა წკაპი.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ka: ეკრანის ანაბეჭდის მარცხენა წკაპით ან Enter-ით გადაღება.
    გასაუქმებლად Esc ან მარჯვენა წკაპი.

[ctx: @label]
en: Compositing
ka: კომპოზიცია

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
ka: ეს ეფექტი ტესტი არაა

[ctx: @label]
en: Paint Duration
ka: ხატვის ხანგრძლივობა

[ctx: @label]
en: Paint Amount
ka: საღებავის ოდენობა

[ctx: @label]
en: Current FPS
ka: მიმდინარე კადრი/წმ

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
ka: მაქს. კადრი/წმ

en: Toggle Show Paint
ka: ნახატის ჩვენების გადართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
ka: დაშორება სამუშაო მაგიდებს შორის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
ka: ჰორიზონტალური:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
ka: ვერტიკალური:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
ka: გაუსვით ეკრანის ფონს

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Shift დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Control დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Alt დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Meta დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი AltGr დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
ka: მიმდინარე ფანჯრისთვის მინიატურის გადართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
ka: მაქსიმალური &სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
ka: &დაშორება:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
ka:   პიქსელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
ka: &გაუმჭვირვალობა:

en: Toggle Tiles Editor
ka: ფილების რედაქტორის გადართვა

en: Padding:
ka: შევსება:

en: Load Layout…
ka: განლაგების ჩატვირთვა…

en: Close
ka: დახურვა

en: Split Left/Right
ka: ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

en: Split Top/Bottom
ka: ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

en: Add Floating Tile
ka: მოლივლივე ფილის დამატება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Track mouse
ka: თაგუნას დევნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
ka: ტრიგერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
ka: კლავიატურის მალსახმობი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
ka: მოდიფიკატორი ღილაკები:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
ka: გამჭვირვალობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
ka: გამჭვირვალობის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
ka: მხტუნარა კომბოების ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ka: გაუმჭვირვალე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
ka: ფანჯრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
ka: მენიუები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
ka: გადაადგილებადი ფანჯრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
ka: არააქტიური ფანჯრები:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
ka: ფანჯრების გამჭვირვალობის სათითაოდ დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
ka: ჩამოსაშლელი მენიუები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
ka: მხტუნარა მენიუები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
ka: მოგლეჯილი მენიუები:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
ka: ვიდეო კედელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
ka: გადატარება

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
ka: მძიმით გამოყოფილი ფანჯრების კლასების სია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
ka: Alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
ka: იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
ka: არაფერი

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
ka: მიმდინარე ფანჯრების გადართვა (მიმდინარე სამუშაო მაგიდა)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
ka: მიმდინარე ფანჯრების გადართვა (ყველა სამუშაო მაგიდა)

en: Toggle Present Windows (Window class)
ka: მიმდინარე ფანჯრების გადართვა (ფანჯრების კლასი)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
ka: არსებული ფანჯრების გადართვა (ფანჯრის კლასი მიმდინარე სამუშაო მაგიდაზე)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
ka: &ჩაკეცილი ფანჯრების იგნორი

en: No Matches
ka: დამთხვევის გარეშე

en: No Windows
ka: ფანჯრების გარეშე

en: Filter windows…
ka: ფანჯრების ფილტრი…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
ka: დამატებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
ka: &სიმყიფე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
ka: &გადაათრიეთ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
ka: &გადაადგილების ფაქტორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
ka: &კანკალი გადაადგილებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
ka: კანკალი &ზომის შეცვლისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
ka: &დამატებითი პარამეტრების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
ka: &კანკალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ka: ნაკლები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ka: მეტი

en: Move Zoomed Area to Left
ka: გადიდებული ადგილის მარცხნივ გაწევა

en: Move Zoomed Area to Right
ka: გადიდებული ადგილის მარჯვნივ გაწევა

en: Move Zoomed Area Upwards
ka: გადიდებული ადგილის მაღლა აწევა

en: Move Zoomed Area Downwards
ka: გადიდებული ადგილის დაბლა ჩამოწევა

en: Move Mouse to Focus
ka: თაგუნას ფოკუსზე გადატანა

en: Move Mouse to Center
ka: თაგუნას ცენტრში მიტანა

en: Move Left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
ka: გადიდების და დაპატარავების გადიდების კოეფიციენტის შენარჩუნებით მოხდენა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
ka: გადიდების კოეფიციენტი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
ka: ფოკუსირებული მდებარეობის ტრეკინგის ჩართვა. საჭიროა თითოეული აპლიკაციისთვის QAccessible -ის ჩართვა ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
ka: ფოკუსის თვალყურის დევნების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
ka: ფოკუსირებული ტექსტის კურსორის ტრეკინგის ჩართვა. საჭიროა თითოეული აპლიკაციისთვის QAccessible -ის ჩართვა ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
ka: ტექსტის კურსორის თვალყურის დევნების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
ka: ჰოსტის თაგუნას მაჩვენებლი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
ka: თაგუნას კურსორის ხილვადობა.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
ka: მასშტაბი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
ka: დატოვება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
ka: დამალვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
ka: თაგუნას მოძრაობის თვალყურის დევნება.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
ka: პროპორციული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
ka: გადაცემა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
ka: გამორთულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
ka: თაგუნას თვალყურის დევნება:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
ka: წესების ჯამური რაოდენობა (მოძველებული)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
ka: წესების ჯგუფების დალაგებული სია

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
ka: წესის აღწერა

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
ka: წესის აღწერა (მოძველებული)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
ka: ამ წესის წაშლა (შემოტანებში გამოსაყენებლად)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
ka: ფანჯრის კლასი (აპლიკაცია)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
ka: ფანჯრის კლასის სტრიქონის დამთხვევის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
ka: მთლიანი ფანჯრის კლასის დამთხვევა

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
ka: ფანჯრის როლი

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
ka: ფანჯრის როლის სტრიქონის დამთხვევის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
ka: ფანჯრის სათაური

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
ka: ფანჯრის სათაურის სტრიქონის დამთხვევის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
ka: მანქანა (ჰოსტის სახელი)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
ka: მანქანის სტრიქონის დამთხვევის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
ka: ფანჯრის ტიპები, რომლებიც ემთხვევა

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
ka: საწყისი განთავსება

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
ka: საწყისი მდებარეობის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
ka: ფანჯრის მდებარეობა

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
ka: ფანჯრის მდებარეობის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
ka: ფანჯრის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
ka: ფანჯრის ზომის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
ka: ფანჯრის მინიმალური ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
ka: ფანჯრის მინიმალური ზომის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
ka: ფანჯრის მაქსიმალური ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
ka: ფანჯრის მაქსიმალური ზომის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
ka: აქტიური გაუმჭვირვალობა

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
ka: აქტიური გაუმჭვირვალობის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
ka: არააქტიური გაუმჭვირვალობა

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
ka: არააქტიური გაუმჭვირვალობის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
ka: მოთხოვნილი გეომეტრიის უგულებელყოფა

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
ka: მოთხოვნილი გეომეტრიის წესის ტიპის უგულებელყოფა

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
ka: სამუშაო მაგიდების ID-ების სია

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
ka: სამუშაო მაგიდის ID-ების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
ka: ეკრანის ნომერი

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
ka: ეკრანის ნომრის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
ka: აქტივობა

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
ka: აქტივობის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
ka: ვერტიკალურად გაშლილი

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
ka: ვერტიკალურად გაშლის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
ka: ჰორიზონტალურად გაშლილი

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
ka: ჰორიზონტალურად გაშლის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
ka: ჩაკეცვა

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
ka: ჩაკეცვლის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
ka: დაჩრდილული

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
ka: დაჩრდილვის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
ka: დავალებების პანელის გამოტოვება

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
ka: დავალებების პანელის გამოტოვებს წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
ka: პეიჯერის გამოტოვება

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
ka: პეიჯერის გამოტოვების წესის ტპი

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
ka: გადამრთველის გამოტოვება

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
ka: გადამრთველის გამოტოვების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
ka: ზემოდან დატოვება

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
ka: წესის ტიპის წემოთ ქონა

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
ka: ქვემოთ ქონა

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
ka: ქვემოთ ქონის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
ka: სრული ეკრანის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
ka: სათაურისა და ჩარჩოს გარეშე

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
ka: სათაურის წესის ტიპის გარეშე

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
ka: სათაურის ზოლის ფერი და სქემა

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
ka: სათაურის ზოლის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
ka: კომპოზიტირების დაბლოკვა

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
ka: კომპოზიტირების წესის ტიპის დაბლოკვა

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
ka: ფოკუსის მოპარვის აცილება

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
ka: ფოკუსის მოპარვის აცილების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
ka: ფოკუსის დაცვა

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
ka: ფოკუსის დაცვის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
ka: ფოკუსის მიღება

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
ka: ფოკუსის მიღების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
ka: დახურვადი

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
ka: დახურვადი წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
ka: ერთნაირების ავტომატური დაჯგუფება

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
ka: ერთნაირი წესის ტიპების მქონეების ავტომატური დაჯგუფება

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
ka: ავტომატური დაჯგუფება წინა პლანზე

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
ka: წინა პლანზე ავტომატური დაჯგუფების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
ka: ავტომატური დაჯგუფება ID-ის მიხედვით

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
ka: ID-ის მიხედვით ავტომატური დაჯგუფების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
ka: გეომეტრიის შეზღუდვების დაცვა

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
ka: გეომეტრიის შეზღუდვების დაცვის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
ka: მალსახმობი

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
ka: მალსახმობის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
ka: გლობალური მალსახმობების უგულებელყოფა

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
ka: იგნორირებული გლობალური მალსახმობების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
ka: სამუშაო მაგიდის ფაილის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
ka: სამუშაო მაგიდის ფაილის სახელის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
ka: ფენა

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
ka: ფენის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
ka: AdaptiveSync-ის წესის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
ka: ფიფქები დაშვება

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
ka: ფიფქების წესის ტიპი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

en: The following applications did not close:
    %1
ka: შემდეგი აპლიკაციები არ დაიხურა:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
ka: გასვლის გაუქმება

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
ka: მაინც გასვლა

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
ka: სამუშაო მაგიდის ჩვენება

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
ka: ღია ფანჯრების გარეშე

en: Walk Through Windows
ka: ფანჯრებში გავლა

en: Walk Through Windows (Reverse)
ka: ფანჯრებში გავლა (პირიქით)

en: Walk Through Windows Alternative
ka: ფანჯრებში ალტერნატიული გავლა

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
ka: ფანჯრებში ალტერნატიული გავლა (პირიქით)

en: Walk Through Windows of Current Application
ka: მიმდინარე აპლიკაციის ფანჯრებში გავლა

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
ka: მიმდინარე აპლიკაციის ფანჯრებში გავლა (პირიქით)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
ka: მიმდინარე აპლიკაციის ფანჯრებში ალტერნატიული გავლა

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
ka: მიმდინარე აპლიკაციის ფანჯრებში ალტერნატიული გავლა (პირიქით)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
ka: ფანჯრების გადამრთველის დაყენება გაფუჭებულია. რესურსები ვერ ვიპოვე.
    დაუკავშირდით დისტრიბუტორს.

en: Move the tablet to the next output
ka: ტაბლეტის შემდეგ გამოტანაზე გადატანა

en: Tablet moved to %1
ka: ტაბლეტი გადატანილია %1-ზე

en: Tablets switched outputs
ka: ტაბლეტებმა გამოტანები გადართეს

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ka: აირჩიეთ, რომ ფანჯრები მისი საზღვრის გარეშე იყოს ნაჩვენები.
    საზღვრის გარეშე საზღვარს თაგუნას გამოყენებით ვეღარ ჩართავთ. ამის მაგიერ გამოიყენეთ ფანჯრის ოპერაციების მენიუ, რომელიც კლავიატურის მალსახმობით (%1) აქტიურდება.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ka: აირჩიეთ, რომ ფანჯარა სრულ ეკრანზე გამოჩნდეს.
    თუ აპლიკაციას თვითონ არ გააჩნია შესაძლებლობა, სრულეკრანიანი რეჟიმი გამორთოს, თქვენ მას თაგუნას გამოყენებით ვერ გამორთავთ. სჯობს გამოიყენოთ ფანჯრის ოპერაციების მენიუ, რომელიც კლავიატურის მალსახმობით %1 შეგიძლიათ გამოიძახოთ.

en: &Move
ka: &გადატანა

en: &Resize
ka: &ზომის შეცვლა

en: Keep &Above Others
ka: დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ &ქონა

en: Keep &Below Others
ka: სხვა ფანჯრების &ქვემოთ ქონა

en: &Fullscreen
ka: &მთელ ეკრანზე

en: &Shade
ka: &დაჩრდილვა

en: &No Titlebar and Frame
ka: &სათაურისა და ჩარჩოს გარეშე

en: Set Window Short&cut…
ka: ფანჯრის &მალსახობის დაყენება…

en: Configure Special &Window Settings…
ka: &ფანჯრის სპეციალური პარამეტრების მორგება…

en: Configure S&pecial Application Settings…
ka: აპლიკაციის ს&პეციალური პარამეტრების მორგება…

en: Ma&ximize
ka: &აკეცვა

en: Mi&nimize
ka: &ჩაკეცვა

en: &More Actions
ka: &მეტი ქმედება

en: &Close
ka: &დახურვა

en: &Extensions
ka: &გაფართოებები

en: &Desktops
ka: &სამუშაო მაგიდები

en: Move to &Desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: Move to &Screen
ka: &ეკრანზე გადატანა

en: Show in &Activities
ka: აქტივობებში &ჩვენება

en: Move &To Current Desktop
ka: მიმდინარე სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: &All Desktops
ka: &ყველა სამუშაო მაგიდა

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
ka: &ახალი სამუშაო მაგიდა

en: Move to %1
ka: %1-ზე გადატანა

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
ka: &ახალ სამუშაო მაგიდაზე დამატება

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
ka: ახალ სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
ka: ეკრანი &%1 (%2)

en: &All Activities
ka: &ყველა აქტივობა

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
ka: <b>%1</b> უკვე გამოიყენება

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
ka: <b>%1</b> გამოიყენება %2 -ის მიერ %3-ში

en: Window Operations Menu
ka: ფანჯრის ოპერაციების მენიუ

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Maximize Window
ka: ფანჯრის გადიდება

en: Maximize Window Vertically
ka: ფანჯრის გადიდება ვერტიკალურად

en: Maximize Window Horizontally
ka: ფანჯრის გადიდება ჰორიზონტალურად

en: Minimize Window
ka: ფანჯრის ჩაკეცვა

en: Shade Window
ka: ფანჯრის დაჩრდილვა

en: Move Window
ka: ფანჯრის გადაადგილება

en: Resize Window
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლა

en: Raise Window
ka: ფანჯრის ამოწევა

en: Lower Window
ka: ფანჯრის ჩაწევა

en: Toggle Window Raise/Lower
ka: ფანრის ჩაწევა/აწევის გადართვა

en: Make Window Fullscreen
ka: ფანჯრის მთელ ეკრანზე გატანა

en: Toggle Window Titlebar and Frame
ka: ფანჯრის სათაურის ზოლისა და ჩარჩოს ხილვადობის გადართვა

en: Keep Window Above Others
ka: ფანჯრის დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ &ქონა

en: Keep Window Below Others
ka: ფანჯრის დანარჩენი ფანჯრების ქვემოთ &ქონა

en: Activate Window Demanding Attention
ka: ყურადღების მომთხოვნ ფანჯარაზე გადართვა

en: Setup Window Shortcut
ka: ფანჯრის მალსახმობის მორგება

en: Move Window to the Center
ka: ფანჯრის ცენტრისკენ გადატანა

en: Move Window Right
ka: ფანჯრის მარჯვენივ გადატანა

en: Move Window Left
ka: ფანჯრის მარცხნივ გადატანა

en: Move Window Up
ka: ფანჯრის მაღლა ატანა

en: Move Window Down
ka: ფანჯრის დაბლა ჩამოტანა

en: Expand Window Horizontally
ka: ფანჯრის ჰორიზონტალური გაფართოება

en: Expand Window Vertically
ka: ფანჯრის ვერტიკალური გაფართოება

en: Shrink Window Horizontally
ka: ფანჯრის ჰორიზონტალურად შემცირება

en: Shrink Window Vertically
ka: ფანჯრის ვერტიკალურად შემცირება

en: Quick Tile Window to the Left
ka: ფანჯრის ეკრანის მარცხენა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Right
ka: ფანჯრის ეკრანის მარჯვენა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Top
ka: ფანჯრის ეკრანის ზედა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Bottom
ka: ფანჯრის ეკრანის ქვედა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Top Left
ka: ფანჯრის ეკრანის ზედა მარცხენა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
ka: ფანჯრის ეკრანის ქვედა მარცხენა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Top Right
ka: ფანჯრის ეკრანის ზედა მარჯვენა მხარეს გაშლა

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
ka: ფანჯრის ეკრანის ქვედა მარჯვენა მხარეს გაშლა

en: Switch to Window Above
ka: ზედა ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch to Window Below
ka: ქვედა ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch to Window to the Right
ka: მარჯვენა ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch to Window to the Left
ka: მარცხენა ფანჯარაზე გადართვა

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
ka: აქტიური ფანჯრის გაუმჭვირვალობის 5%-ით გაზრდა

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
ka: აქტიური ფანჯრის გაუმჭვირვალობის 5%-ით შემცირება

en: Keep Window on All Desktops
ka: ფანჯრის ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

en: Window to Desktop %1
ka: ფანჯრის გადატანა მაგიდაზე %1

en: Window to Next Desktop
ka: ფანჯრის შემდეგ სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: Window to Previous Desktop
ka: ფანჯრის წინა სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: Window One Desktop to the Right
ka: ფანჯარა ერთი სამუშაო მაგიდით მარჯვნივ

en: Window One Desktop to the Left
ka: ფანჯარა ერთი სამუშაო მაგიდით მარცხნივ

en: Window One Desktop Up
ka: ფანჯარა ერთი სამუშაო მაგიდით ზემოთ

en: Window One Desktop Down
ka: ფანჯარა ერთი სამუშაო მაგიდით ქვემოთ

en: Move Window to Screen %1
ka: ფანჯრის %1-ე ეკრანზე გადატანა

en: Move Window to Next Screen
ka: ფანჯრის შემდეგ ეკრანზე გადატანა

en: Move Window to Previous Screen
ka: ფანჯრის წინა ეკრანზე გადატანა

en: Move Window One Screen to the Right
ka: ფანჯრის ერთი ეკრანით მარჯვნივ გაწევა

en: Move Window One Screen to the Left
ka: ფანჯრის ერთი ეკრანით მარცხნივ გაწევა

en: Move Window One Screen Up
ka: ფანჯრის ერთი ეკრანით მაღლა აწევა

en: Move Window One Screen Down
ka: ფანჯრის ერთი ეკრანით დაბლა ჩამოწევა

en: Switch to Screen %1
ka: %1-ე ეკრანზე გადართვა

en: Switch to Next Screen
ka: შემდეგ ეკრანზე გადართვა

en: Switch to Previous Screen
ka: წინა ეკრანზე გადართვა

en: Switch to Screen to the Right
ka: მარჯვნივ მდებარე ეკრანზე გადართვა

en: Switch to Screen to the Left
ka: მარცხნივ მდებარე ეკრანზე გადართვა

en: Switch to Screen Above
ka: ზემო ეკრანზე გადართვა

en: Switch to Screen Below
ka: ქვედა ეკრანზე გადართვა

en: Peek at Desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე გაჭვრეტა

en: Kill Window
ka: ფანჯრის ნაძალადევი დაღუპვა

en: Activate Window (%1)
ka: ფანჯრის გააქტიურება (%1)

en: Desktop %1
ka: სამუშაო მაგიდა %1

en: Switch to Next Desktop
ka: შემდეგ სამუშაო მაგიდაზე გადართვა

en: Switch to Previous Desktop
ka: წინა სამუშაო მაგიდზე გადართვა

en: Switch One Desktop to the Right
ka: ერთი სამუშაო მაგიდის მარჯვნივ გადართვა

en: Switch One Desktop to the Left
ka: ერთი სამუშაო მაგიდის მარცხნივ გადართვა

en: Switch One Desktop Up
ka: ერთი სამუშაო მაგიდის მაღლა გადართვა

en: Switch One Desktop Down
ka: ერთი სამუშაო მაგიდის დაბლა გადართვა

en: Switch to Desktop %1
ka: %1-ე სამუშაო მაგიდაზე გადართვა

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
ka: (არ პასუხობს)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
ka: KWin-ის მხარდაჭერის ინფორმაცია:
    ეს ინფორმაცია გამოიყენება პრობლემის შესახებ მიწერისას, მაგალითად, https://forum.kde.org -ზე.
    ის მოგაწოდებთ ინფორმაციას ამჟამად გაშვებულ ასლზე, რომელი პარამეტრები გამოიყენება,
    რომელი OpenGL-ის დრაივერია ჩატვირთული, რომელი ეფექტებით და ა.შ.
    დააკოპირეთ ინფორმაცია, რომელიც ამ ტექსტის ქვეშაა, სადმე დასაკოპირებელ სერვისში, როგორიცაა, მაგალითად,
    https://paste.kde.org . სრულად ტექსტს ფორუმზე ნუ დააკოპირებთ.

en: Xwayland has crashed
ka: Xwayland ავარიულად დასრულდა
