KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (667 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
hu: Nyomja meg a jobb Controlt a mutató elengedéséhez

en: Press right control key to grab pointer
hu: Nyomja meg a jobb Controlt a mutató elkapásához

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
hu: KDE Wayland kompozitor %1

en: - Output disabled
hu: - Kimenet letiltva

en: - Output dimmed
hu: - Kimenet halványítva

en: Press right control to ungrab input
hu: Nyomja meg a jobb Controlt a bemenet elengedéséhez

en: Press right control key to grab input
hu: Nyomja meg a jobb Controlt a bemenet elkapásához

en: KDE Wayland Compositor
hu: KDE Wayland kompozitor

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
hu: Az asztali hatások újra lettek indítva egy grafikai visszaállítás miatt

en: Suspend Compositing
hu: A kompozit kiterjesztés felfüggesztése

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
hu: <b>Az OpenGL kompozitálás (ez az alapértelmezett) a KWin összeomlását okozta korábban.</b><br>Ez valószínűleg az illesztőprogram hibája miatt történt.<p>Ha úgy gondolja, hogy azóta egy stabil illesztőprogramra frissített, <br>megszüntetheti ezt a védelmet, <b>ez azonban azonnali összeomlást okozhat.</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
hu: A szükséges X kiterjesztések (XComposite és XDamage) nem érhetők el.

en: GLX/OpenGL is not available.
hu: A GLX/OpenGL nem érhető el.

en: Timestamp
hu: Időbélyegző

en: Timestamp (µsec)
hu: Időbélyegző (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
hu: Bal

[ctx: A mouse button]
en: Right
hu: Jobb

[ctx: A mouse button]
en: Middle
hu: Középső

[ctx: A mouse button]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: A mouse button]
en: Forward
hu: Előre

[ctx: A mouse button]
en: Task
hu: Feladat

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
hu: Extra gomb 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
hu: Extra gomb 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
hu: Extra gomb 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
hu: Extra gomb 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
hu: Extra gomb 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
hu: Extra gomb 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
hu: Extra gomb 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
hu: Extra gomb 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
hu: Extra gomb 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
hu: Extra gomb 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
hu: Extra gomb 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
hu: Extra gomb 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
hu: Extra gomb 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
hu: Extra gomb 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
hu: Extra gomb 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
hu: Extra gomb 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
hu: Extra gomb 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
hu: Extra gomb 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
hu: Extra gomb 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
hu: Extra gomb 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
hu: Extra gomb 24

en: Input Device
hu: Beviteli eszköz

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
hu: Mutató mozgás

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
hu: Delta (nem gyorsított)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
hu: Globális pozíció

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
hu: Mutatógomb nyomás

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
hu: Gomb

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
hu: Natív gomb kódja

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
hu: Megnyomott gombok

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
hu: Mutatógomb elengedés

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
hu: Mutatótengely

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
hu: Tájolás

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
hu: Vízszintes

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
hu: Függőleges

[ctx: A key press event]
en: Key Press
hu: Gomb lenyomása

[ctx: A key release event]
en: Key Release
hu: Gomb elengedése

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
hu: Számbillentyűzet

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
hu: Csoportváltás

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
hu: Ismétlés

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
hu: Billentyűkód

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
hu: Qt::Key kód

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
hu: Xkb szimbólum

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
hu: Módosítók

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
hu: Érintés le

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
hu: Pontazonosító

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
hu: Globális pozíció

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
hu: Érintőmozgás

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
hu: Érintés fel

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
hu: Csippentés indítása

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
hu: Ujjszám

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
hu: Csippentés frissítése

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
hu: Skálázás

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
hu: Szögkülönbség

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
hu: Csippentés vége

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
hu: Csippentés megszakítva

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
hu: Húzás kezdése

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
hu: Ujjszám

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
hu: Húzás frissítése

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
hu: Húzás vége

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
hu: Húzás megszakítva

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
hu: Kapcsoló váltva

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
hu: Notebook fedél

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
hu: Tablet mód

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
hu: Kapcsoló

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
hu: Ki

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
hu: Be

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
hu: Állapot

en: Tablet Tool
hu: Tablet eszköz

en: EventType
hu: Eseménytípus

en: Position
hu: Pozíció

en: Tilt
hu: Döntés

en: Rotation
hu: Forgás

en: Pressure
hu: Nyomás

en: Buttons
hu: Gombok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
hu: Módosítók

en: Tablet Tool Button
hu: Tablet eszközök gomb

en: Button
hu: Gomb

en: Pressed
hu: Lenyomva

en: Tablet
hu: Rajztábla

en: Tablet Pad Button
hu: Rajztábla gomb

en: Tablet Pad Strip
hu: Rajztábla csík

en: Number
hu: Szám

en: isFinger
hu: vanUjj

en: Tablet Pad Ring
hu: Rajztábla kör

[ctx: @label]
en: Effects
hu: Effektusok

en: No Mouse Buttons
hu: Nincsenek egérgombok

[ctx: Mouse Button]
en: left
hu: bal

[ctx: Mouse Button]
en: right
hu: Jobb

[ctx: Mouse Button]
en: middle
hu: középső

[ctx: Mouse Button]
en: back
hu: vissza

[ctx: Mouse Button]
en: forward
hu: előre

[ctx: Mouse Button]
en: task
hu: feladat

en: X11 Windows
hu: X11 ablakok

en: X11 Unmanaged Windows
hu: Nem kezelt X11 ablakok

en: Wayland Windows
hu: Wayland ablakok

en: Internal Windows
hu: Belső ablakok

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
hu: Betöltés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
hu: Kilépés a hibakereső konzolból

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
hu: Ablakok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
hu: Beviteli események

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
hu: Beviteli eszközök

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
hu: Nem fut OpenGL kompozitor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
hu: OpenGL (ES) meghajtóinformációk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
hu: Gyártó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
hu: Leképező:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
hu: Verzió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
hu: Shading nyelv verzió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
hu: Illesztőprogram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
hu: GPU osztály:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
hu: OpenGL verzió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
hu: GLSL verzió:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
hu: Platformkiterjesztések

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
hu: OpenGL (ES) kiterjesztések

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
hu: Billentyűzet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
hu: Billentyűzetkiosztások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
hu: Jelenlegi kiosztás:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
hu: Aktív módosítók

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
hu: LED-ek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
hu: Aktív LED-ek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
hu: Vágólap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
hu: Elsődleges kijelölés

en: Window Manager
hu: Ablakkezelő

en: PID of the application to terminate
hu: A bezárni kívánt alkalmazás azonosítója (PID)

en: Hostname on which the application is running
hu: Az alkalmazást futtató gép neve

en: hostname
hu: gépnév

en: Caption of the window to be terminated
hu: A bezárni kívánt ablak címe

en: caption
hu: felirat

en: Name of the application to be terminated
hu: A bezárni kívánt alkalmazás neve

en: name
hu: név

en: ID of resource belonging to the application
hu: Az alkalmazáshoz tartozó erőforrás azonosítója

en: id
hu: azonosító

en: Time of user action causing termination
hu: A lefagyást okozó felhasználói művelet időpontja

en: time
hu: idő

en: KWin helper utility
hu: KWin segédprogram

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
hu: Ezt a segédprogram nem közvetlen használatra való.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
hu: <para>A(z) <application>%1</application> nem válaszol. Szeretné leállítani ezt az alkalmazást?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
hu: <para>A(z) <application>%2</application> „%1” ablaka nem válaszol. Szeretné leállítani ezt az alkalmazást?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
hu: <para><emphasis strong='true'>Az alkalmazás leállítása bezárja az összes ablakát. A nem mentett adatok elvesznek.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
hu: %1 leállí&tása

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
hu: &Várakozás tovább

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
hu: Nem válaszol

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
hu: Folyamatazonosító: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
hu: Gépnév: %1

en: Touchpad
hu: Érintőtábla

en: Keyboard Layout Switcher
hu: Billentyűzetkiosztás-váltó

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
hu: Válassza ki a bezárásra kényszerítendő ablakot bal egérgombbal vagy enterrel.
    Megszakításhoz nyomja meg az Escape-et vagy a jobb egérgombot.

en: KDE window manager
hu: A KDE ablakkezelője

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
hu: © A KDE fejlesztői, 1999-2019.

en: Disable configuration options
hu: A beállítási lehetőségek letiltása

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
hu: Jelzés, hogy a KWin n alkalommal lefagyott

en: Start a rootless Xwayland server.
hu: Rootless Xwayland kiszolgáló indítása.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
hu: A figyelendő Wayland socket neve. Ha nincs megadva, „wayland-0” az alapértelmezett.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
hu: Az ablakos módon használandó X11 kijelző X11 platformon.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
hu: Az ablakos módon használandó Wayland kijelző Wayland platformon.

en: Render to a virtual framebuffer.
hu: Renderelés egy virtuális framebufferbe.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
hu: Az ablakos mód szélessége. Alapértelmezett érték: 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
hu: Az ablakos mód magassága. Alapértelmezett érték: 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
hu: Az ablakoos mód skálázása. Alapértelmezett érték: 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
hu: Az ablakos módban kimenetként megnyitandó ablakok száma. Alapértelmezett érték: 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
hu: A bejövő kapcsolatokhoz használandó Wayland socket. Ez kombinálható a --socket kapcsolóval annak elnevezéséhez

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
hu: Az Xwayland bejövő kapcsolataihoz használandó XWayland socket. Ez többször is megadható

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
hu: Az előre beállított xwayland kijelző neve

en: Name of the xauthority file
hu: Az xauthority fájl neve

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
hu: Kilépés ebből a példányból, hogy újra lehessen indítani kwin_wayland_wrapperrel.

en: Render through drm node.
hu: Renderelés drm node-on.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
hu: Területi beállítások információinak kibontása a locale1-ből a felhasználó beállításai helyett

en: Input method that KWin starts.
hu: A KWin által indított beviteli mód.

en: Starts the session in locked mode.
hu: Munkamenet indítása zárolt módban.

en: Starts the session without lock screen support.
hu: Munkamenet indítása képernyőzár támogatás nélkül.

en: Starts the session without global shortcuts support.
hu: Munkamenet indítás a globális billentyűparancsok támogatása nélkül.

en: Disable KActivities integration.
hu: KActivities intergráció kikapcsolása.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
hu: Kilépés a KWin által indított munkamenet alkalmazás bezárása után.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
hu: A Wayland és Xwayland kiszolgálók elindulása után indítandó alkalmazások

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
hu: A KWin instabil állapotba került,
    egymást követően többször is lefagyott.
    Válasszon egy másik ablakkezelőt:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
hu: Kwin: az ablakkezelő kiválasztása nem sikerült, lehet, hogy már fut egy másik (próbálja ki a --replace argumentumot)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
hu: kwin: egy másik ablakkezelő is fut (próbálja a --replace használatát)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
hu: Átváltás már futó ICCCM2.0-kompatibilis ablakkezelőről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
hu: Elmosás erőssége:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
hu: Gyenge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
hu: Erős

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
hu: Zajerősség:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
hu: Válassza ki a színválasztás helyét bal egérgombbal vagy enterrel.
    Megszakításhoz nyomja meg az Escape-et vagy a jobb egérgombot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
hu: Erősség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
hu: Szürkítés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
hu: Dokkok és panelek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
hu: Asztal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
hu: Maradjon az ablakok felett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
hu: Ablakcsoport szerint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
hu: Teljes képernyős ablakok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
hu: Időtartam:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
hu: Alapértelmezett

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
hu:  ezredmásodperc

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
hu: Ablakmegnyitási animáció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
hu: Forgatási él:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
hu: Felül

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
hu: Jobb

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
hu: Alul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
hu: Bal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
hu: Forgatási szög:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
hu: Távolság:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
hu: Ablakbezárási animáció

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
hu: Soha

en: %1 second | %1 seconds
hu[0]: %1 másodperc
hu[1]: %1 másodperc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
hu: Kurzor elrejtése inaktivitáskor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
hu: Kurzor elrejtése gépeléskor

en: Toggle Invert Effect
hu: Invertálás ki-be

en: Toggle Invert Effect on Window
hu: Invertálás az ablakon ki-be

en: Invert Screen Colors
hu: Képernyőszínek invertálása

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
hu: Apró

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
hu: Nagy

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
hu: Nagyon nagy

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
hu: Hatalmas

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
hu: Óriási

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
hu: Túlméretezett

en: Button size:
hu: Gombméret:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
hu: Beállító párbeszédablak

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
hu: Címsor&igazítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
hu: Középen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, az ablakkeretek színe meg fog egyezni a címsoréval. Máskülönben a háttérszín lesz érvényes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
hu: Színezett ablakszegély

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a nyomógombok előtűnjenek, ha az egérmutató föléjük ér, és fokozatosan eltűnjenek, ha az egérmutató továbbhalad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
hu: Animált nyomógombok

en: The Caps Lock key has been activated
hu: A Caps Lock most aktív

en: The Caps Lock key is now inactive
hu: A Caps Lock most inaktív

en: The Num Lock key has been activated
hu: A Num Lock most aktív

en: The Num Lock key is now inactive
hu: A Num Lock most inaktív

en: The Scroll Lock key has been activated
hu: A Scroll Lock most aktív

en: The Scroll Lock key is now inactive
hu: A Scroll Lock most inaktív

en: The Shift key is now active.
hu: A Shift most aktív.

en: The Shift key is now inactive.
hu: A Shift most inaktív.

en: The Control key is now active.
hu: A Ctrl most aktív.

en: The Control key is now inactive.
hu: A Ctrl most inaktív.

en: The Alt key is now active.
hu: Az Alt most aktív.

en: The Alt key is now inactive.
hu: Az Alt most inaktív.

en: The Meta key is now active.
hu: A Meta most aktív.

en: The Meta key is now inactive.
hu: A Meta most inaktív.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
hu: aktiválás

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
hu: bezárás

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
hu: minimalizálás

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
hu: maximalizálás

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
hu: teljes képernyőre

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
hu: felgördítés

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
hu: maradjon felül

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
hu: maradjon alul

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
hu: ablak

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
hu: név

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
hu: alkalmazásnév

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
hu: asztal

en: Switch to desktop %1
hu: Váltás a(z) %1. asztalra

en: Close running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak bezárása

en: (Un)minimize running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak minimalizálása/visszaállítása

en: Maximize/restore running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak maximalizálása/visszaállítása

en: Toggle fullscreen for running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak teljes képernyőjének be-ki kapcsolása

en: (Un)shade running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak le/felgördítése

en: Toggle keep above for running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak többi fölött maradásának be-ki kapcsolása

en: Toggle keep below running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak többi alatt maradásának be-ki kapcsolása

en: Activate running window on %1
hu: A(z) %1 asztalon futó ablak aktiválása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
hu: Elhalványulás feketébe (csak teljes képernyős betöltőképernyőknél)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
hu: Animálási idő:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
hu: Alapértelmezés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
hu: Méret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
hu: S&zélesség:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
hu:  képpont

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
hu: &Magasság:

[ctx: Left mouse button]
en: Left
hu: Bal

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
hu: Középső

[ctx: Right mouse button]
en: Right
hu: Jobb

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
hu: Alapbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
hu: Bal egérgomb színe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
hu: Középső egérgomb színe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
hu: Jobb egérgomb színe:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
hu: Speciális beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
hu: Gyűrűk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
hu: Vonalvastagság:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
hu:  képpont

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
hu:  ezredmásodperc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
hu: Gyűrű időtartama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
hu: Gyűrű sugara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
hu: Gyűrűszám:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
hu: Szöveg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
hu: Betűtípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
hu: Szöveg megjelenítése:

en: Clear All Mouse Marks
hu: Egérnyomvonal nélkül

en: Clear Last Mouse Mark
hu: Az utolsó egérnyom eltüntetése

en: Clear Mouse Marks
hu: Tiszta egérnyom

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
hu[0]:  képpont
hu[1]:  képpont

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
hu: Megjelenés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
hu: S&zélesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
hu: &Szín:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
hu: Rajzolás az egérrel a módosítóbillentyűk lenyomása után az egér mozgatásával

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
hu: Szabadkézi rajz módosítóbillentyűk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
hu: Nyílrajz módosítóbillentyűk:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
hu: Éjszakai fény felfüggesztve

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
hu: Éjszakai fény folytatva

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
hu: Éjszakai fény felfüggesztése/folytatása

en: Color Temperature Preview
hu: Színhőmérséklet előnézete

[ctx: @label]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
hu: Áttekintés és Rácsnézet ciklikusan

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
hu: Rácsnézet és Áttekintés ciklikusan

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
hu: Áttekintés ki-be

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
hu: Rácsnézet ki-be

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
hu: Minimalizált ablakok mellőzése:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
hu: Ablakok rendezése a Rácsnézetben:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
hu: Keresési eredmények tartalmazzák a szűrt ablakokat is:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
hu: Áttekintés és Rácsnézet ciklikusan

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
hu: Áttekintés ki-be

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
hu: Rácsnézet ki-be

en: Delete Virtual Desktop
hu: Virtuális asztal törlése

en: Add Virtual Desktop
hu: Virtuális asztal hozzáadása

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
hu: Nincs másik megjelenítendő virtuális asztal

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
hu: Virtuális asztal hozzáadása

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
hu: Virtuális asztalok beállítása…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
hu: Nincs illeszkedő ablak

en: Drag Down To Close
hu: Húzza lefelé a bezáráshoz

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
hu: Ablak bezárása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
hu: Ablakmegnyitási méretezés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
hu: Ablakbezárási méretezés:

en: Failed to start main PipeWire loop
hu: A fő PipeWire ciklus indítása sikertelen

en: Failed to create PipeWire context
hu: A fő PipeWire környezet létrehozása sikertelen

en: Failed to connect PipeWire context
hu: Nem sikerült kapcsolódni a PipeWire környezethez

en: Could not find window id %1
hu: A(z) %1 ablakazonosító nem található

en: Could not find output
hu: A kimenet nem található

en: Invalid region
hu: Érvénytelen terület

en: OpenGL compositing is required for screencasting
hu: A képernyőfelvételhez OpenGL kompozitálás szükséges

en: Failed to create PipeWire stream
hu: A PipeWire adatfolyam létrehozása sikertelen

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
hu: Válassza ki a fotózandó ablakot bal egérgombbal vagy Enterrel.
    Megszakításhoz nyomja meg az Escape-et vagy a jobb egérgombot.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
hu: Készítsen képernyőképet bal egérgombbal vagy Enterrel.
    Megszakításhoz nyomja meg az Escape-et vagy a jobb egérgombot.

[ctx: @label]
en: Compositing
hu: Kompozitálás

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
hu: Ez az effektus nem teljesítményteszt

[ctx: @label]
en: Paint Duration
hu: Rajzolás időtartama

[ctx: @label]
en: Paint Amount
hu: Rajzolás mennyisége

[ctx: @label]
en: Current FPS
hu: Jelenlegi FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
hu: Maximális FPS

en: Toggle Show Paint
hu: Rajzolásmegjelenítés ki-be

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
hu: Rés az asztalok között

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
hu: Vízszintes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
hu: Függőleges:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
hu: Asztalháttér csúsztatása

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hu: A Shift zárolva lett, ezután minden billentyűleütésnél aktív lesz.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hu: A Ctrl zárolva lett, ezután minden billentyűleütésnél aktív lesz.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hu: Az Alt zárolva lett, ezután minden billentyűleütésnél aktív lesz.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hu: A Meta zárolva lett, ezután minden billentyűleütésnél aktív lesz.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hu: Az AltGr zárolva lett, ezután minden billentyűleütésnél aktív lesz.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
hu: Gyorsnézet az aktuális ablakhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
hu: Max&imális szélesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
hu: &Térköz:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
hu:  képpont

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
hu: Átt&etszőség:

en: Toggle Tiles Editor
hu: Mozaikszerkesztő ki-be

en: Padding:
hu: Kitöltés:

en: Load Layout…
hu: Elrendezés betöltése…

en: Close
hu: Bezárás

en: Split Left/Right
hu: Bal-jobb felosztás

en: Split Top/Bottom
hu: Fent-lent felosztás

en: Add Floating Tile
hu: Lebegő mozaik hozzáadása

en: Delete
hu: Törlés

en: Track mouse
hu: Egérkövetés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
hu: Effektus kiváltása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
hu: Billentyűparancs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
hu: Módosítóbilentyűk:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
hu: Áttetszőség

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
hu: Általános áttetszőségi beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
hu: Felbukkanó kombinált listák:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
hu: Nem átlátszó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
hu: Párbeszédablakok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
hu: Átlátszó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
hu: Menük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
hu: Ablakok mozgatása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
hu: Inaktív ablakok:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
hu: A menü áttetszősége független érték legyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
hu: Lenyíló menük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
hu: Felbukkanó menük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
hu: Letéphető menük:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
hu: Videófal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
hu: Alkalmazás erre:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
hu: Az ablakosztályok vesszővel elválasztott listája

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
hu: Összes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
hu: Kihagyás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
hu: Egyik sem

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
hu: A jelenlegi ablakok átváltása (ezen az asztalon)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
hu: A jelenlegi ablakok átváltása (az összes asztalon)

en: Toggle Present Windows (Window class)
hu: A jelenlegi ablakok átváltása (ablakosztály)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
hu: A jelenlegi ablakok átváltása (ablakosztály ezen az asztalon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
hu: &Minimalizált ablakok mellőzése

en: No Matches
hu: Nincs találat

en: No Windows
hu: Nincsenek ablakok

en: Filter windows…
hu: Ablakok szűrése…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
hu: Speciális

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
hu: M&erevség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
hu: &Húzás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
hu: &Mozgási tényező:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
hu: Rugalmas hatás elmo&zgatáskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
hu: Rugalmas hatás á&tméretezéskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
hu: &Speciális mód

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
hu: &Rugalmasság

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
hu: Kisebb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
hu: Nagyobb

en: Move Zoomed Area to Left
hu: Nagyított terület mozgatása balra

en: Move Zoomed Area to Right
hu: Nagyított terület mozgatása jobbra

en: Move Zoomed Area Upwards
hu: Nagyított terület mozgatása felfelé

en: Move Zoomed Area Downwards
hu: Nagyított terület mozgatása lefelé

en: Move Mouse to Focus
hu: Egér mozgatása a fókuszra

en: Move Mouse to Center
hu: Egér mozgatása középre

en: Move Left
hu: Mozgatás balra

en: Move Right
hu: Mozgatás jobbra

en: Move Up
hu: Mozgatás felfelé

en: Move Down
hu: Mozgatás lefelé

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
hu: Nagyítás módosítása nagyításkor és kicsinyítéskor a megadott nagyítási tényezővel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
hu: Nagyítási arány:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
hu: A fókuszált hely követésének bekapcsolása. Ehhez alkalmazásonként engedélyezni kell a QAccessible-t („export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1”).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
hu: Fókuszkövetés engedélyezése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
hu: A szövegkurzor követésének bekapcsolása. Ehhez alkalmazásonként engedélyezni kell a QAccessible-t („export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1”).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
hu: Szövegkurzor követésének bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
hu: Egérmutató:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
hu: Az egérmutató láthatósága.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
hu: Méretezés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
hu: Megtartás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
hu: Elrejtés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
hu: Az egér mozgásának követése.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
hu: Arányos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
hu: Középre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
hu: Görgetés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
hu: Kikapcsolva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
hu: Egérkövetés:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
hu: Szabályok teljes száma (régi)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
hu: Szabálycsoportok rendezett listája

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
hu: Szabályleírás

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
hu: Szabályleírás (régi)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
hu: Szabály törlése (importban való használatra)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
hu: Ablakosztály (alkalmazás)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
hu: Ablakosztály illesztési típus

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
hu: Teljes ablakosztály illesztése

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
hu: Ablakszerep

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
hu: Ablakszerep illesztési típus

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
hu: Ablakcím

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
hu: Ablakcím illesztési típus

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
hu: Számítógép (gépnév)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
hu: Gépnév illesztési típus

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
hu: Illeszkedő ablaktípusok

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
hu: Kezdeti elhelyezés

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
hu: Kezdeti elhelyezés szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
hu: Ablakpozíció

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
hu: Ablakpozíció szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
hu: Ablakméret

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
hu: Ablakméret szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
hu: Minimális ablakméret

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
hu: Minimális ablakméret szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
hu: Maximális ablakméret

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
hu: Maximális ablakméret szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
hu: Aktív átlátszatlanság

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
hu: Aktív átlátszatlanság szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
hu: Inaktív átlátszatlanság

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
hu: Inaktív átlátszatlanság szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
hu: A kért méret és elhelyezkedés figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
hu: A kért méret és elhelyezkedés figyelmen kívül hagyása szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
hu: Asztalazonosítók listája

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
hu: Asztalazonosítók szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
hu: Képernyőszám

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
hu: Képernyőszám szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
hu: Aktivitás

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
hu: Aktivitás szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
hu: Maximalizálva függőlegesen

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
hu: Maximalizálva függőlegesen szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
hu: Maximalizálva vízszintesen

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
hu: Maximalizálva vízszintesen szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
hu: Minimalizálva

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
hu: Minimalizálva szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
hu: Felgördítve

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
hu: Felgördítve szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
hu: Kihagyás a feladatlistából

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
hu: Kihagyás a feladatlistából szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
hu: Kihagyás a lapozóból

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
hu: Kihagyás a lapozóból szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
hu: Kihagyás az ablakváltóból

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
hu: Kihagyás az ablakváltóból szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
hu: Maradjon felül

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
hu: Maradjon felül szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
hu: Maradjon alul

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
hu: Maradjon alul szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
hu: Teljes képernyő szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
hu: Nincs címsor és keret

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
hu: Nincs címsor szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
hu: Címsorszín és séma

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
hu: Címsorszín szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
hu: Kompozitálás blokkolása

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
hu: Kompozitálás blokkolása szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
hu: Fókuszelvétel megakadályozása

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
hu: Fókuszelvétel megakadályozása szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
hu: Fókuszvédelem

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
hu: Fókuszvédelem szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
hu: Fókusz elfogadása

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
hu: Fókusz elfogadása szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
hu: Bezárható

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
hu: Bezárhatósági szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
hu: Azonosak automatikus csoportosítása

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
hu: Azonosak automatikus csoportosítása szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
hu: Automatikus csoportosítás előtérben

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
hu: Automatikus csoportosítás előtérben szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
hu: Automatikus csoportosítás azonosító szerint

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
hu: Automatikus csoportosítás azonosító szerint szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
hu: Méret- és elhelyezkedéskorlátozások betartása

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
hu: Méret- és elhelyezkedéskorlátozások betartása szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
hu: Billentyűparancs

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
hu: Billentyűparancs szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
hu: Globális gyorsbillentyűk mellőzése

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
hu: Globális gyorsbillentyűk mellőzése szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
hu: Asztali fájl neve

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
hu: Asztali fájl neve szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
hu: Réteg

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
hu: Réteg szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
hu: Adaptív szinkronizáció

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
hu: Adaptív szinkronizáció szabálytípus

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
hu: Képtörés engedélyezése

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
hu: Törés szabálytípus

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, clearButton)
en: ...
hu: …

en: The following applications did not close:
    %1
hu: A következő alkalmazások nem záródtak be:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
hu: Kijelentkezés megszakítása

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
hu: Kijelentkezés mindenképp

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
hu: Asztal megjelenítése

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
hu: Nincsenek megnyitott ablakok

en: Walk Through Windows
hu: Lépegetés az ablakok között

en: Walk Through Windows (Reverse)
hu: Lépegetés az ablakok között (visszafelé)

en: Walk Through Windows Alternative
hu: Lépegetés az ablakalternatívák között (visszafelé)

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
hu: Lépegetés az ablakalternatívák között (visszafelé)

en: Walk Through Windows of Current Application
hu: Lépegetés a jelenlegi alkalmazások ablakai között

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
hu: Lépegetés a jelenlegi alkalmazások ablakai között (visszafelé)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
hu: Lépegetés a jelenlegi alkalmazásalternatívák ablakai között

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
hu: Lépegetés a jelenlegi alkalmazásalternatívák ablakai között (visszafelé)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
hu: Az ablakváltó telepítése törött, erőforrások hiányoznak.
    Vegye fel a kapcsolatot a terjesztőjével ezzel kapcsolatban.

en: Move the tablet to the next output
hu: Rajztábla áthelyezése a következő kimenetre

en: Tablet moved to %1
hu: Rajztábla áthelyezve ide: %1

en: Tablets switched outputs
hu: A rajztáblák kimenetet váltottak

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hu: Keret nélküli ablakmegjelenítést választott.
    Keret nélkül módban csak az egér használatával nem lehet visszakapcsolni a keretet. Erre a célra az Ablakműveletek menü használható, melynek előhívásához nyomja meg ezt a billentyűkombinációt: %1

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hu: Teljes képernyős ablakmegjelenítést választott.
    Ha az alkalmazásból nem lehet valamilyen külön opcióval normál méretre visszaváltani, akkor a visszaváltás csak egérrel nem hajtható végre. Erre a célra az Ablakműveletek menü használható, melynek előhívásához nyomja meg ezt a billentyűkombinációt: %1

en: &Move
hu: &Mozgatás

en: &Resize
hu: Át&méretezés

en: Keep &Above Others
hu: Az ablak a többi &fölé kerüljön

en: Keep &Below Others
hu: Az ablak a többi a&lá kerüljön

en: &Fullscreen
hu: Teljes képernyős &ablak

en: &Shade
hu: Felgördíté&s

en: &No Titlebar and Frame
hu: &Nincs címsor és keret

en: Set Window Short&cut…
hu: &Gyorsbillentyű rendelése az ablak…

en: Configure Special &Window Settings…
hu: Spe&ciális ablakbeállítások módosítása…

en: Configure S&pecial Application Settings…
hu: Spe&ciális alkalmazásbeállítások módosítása…

en: Ma&ximize
hu: Ma&ximalizálás

en: Mi&nimize
hu: Mi&nimalizálás

en: &More Actions
hu: &További műveletek

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Extensions
hu: &Kiterjesztések

en: &Desktops
hu: &Asztalok

en: Move to &Desktop
hu: Áthelyezé&s asztalra

en: Move to &Screen
hu: Áthelye&zés képernyőre

en: Show in &Activities
hu: Megjelenítés az &aktivitásokon

en: Move &To Current Desktop
hu: Mozgatás a &jelenlegi asztalra

en: &All Desktops
hu: Az összes &asztalra

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
hu: Ú&j asztalra

en: Move to %1
hu: Áthelyezés ide: %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
hu: Hozzáadás ú&j asztalhoz

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
hu: Áthelyezés új asztalra

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
hu: &%1. képernyő (%2)

en: &All Activities
hu: Az összes a&ktivitásra

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
hu: <b>%1</b> már használatban van

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
hu: A(z) <b>%1</b> gyorsbillentyűt a(z) %2 művelet használja a(z) %3 alkalmazásban

en: Window Operations Menu
hu: Az ablakműveletek menü

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Maximize Window
hu: Ablak maximalizálása

en: Maximize Window Vertically
hu: Ablak függőleges maximalizálása

en: Maximize Window Horizontally
hu: Ablak vízszintes maximalizálása

en: Minimize Window
hu: Ablak minimalizálása

en: Shade Window
hu: Ablak felgördítése

en: Move Window
hu: Ablak mozgatása

en: Resize Window
hu: Ablak átméretezése

en: Raise Window
hu: Ablak előrehozása

en: Lower Window
hu: Ablak hátraengedése

en: Toggle Window Raise/Lower
hu: Ablak előre/hátra váltása

en: Make Window Fullscreen
hu: Ablak teljes képernyőre váltása

en: Toggle Window Titlebar and Frame
hu: Ablak címsorának és keretének kapcsolása

en: Keep Window Above Others
hu: Az ablak a többi fölé kerüljön

en: Keep Window Below Others
hu: Az ablak a többi alá kerüljön

en: Activate Window Demanding Attention
hu: Beavatkozást igénylő ablak aktiválása

en: Setup Window Shortcut
hu: Billentyűparancs rendelése ablakhoz

en: Move Window to the Center
hu: Ablak mozgatása középre

en: Move Window Right
hu: Ablak mozgatása jobbra

en: Move Window Left
hu: Ablak mozgatása balra

en: Move Window Up
hu: Ablak mozgatása felfelé

en: Move Window Down
hu: Ablak mozgatása lefelé

en: Expand Window Horizontally
hu: Ablak kiterjesztése vízszintesen

en: Expand Window Vertically
hu: Ablak kiterjesztése függőlegesen

en: Shrink Window Horizontally
hu: Ablak zusgorítása vízszintesen

en: Shrink Window Vertically
hu: Ablak zsugorítása függőlegesen

en: Quick Tile Window to the Left
hu: Ablak áthelyezése balra

en: Quick Tile Window to the Right
hu: Ablak áthelyezése jobbra

en: Quick Tile Window to the Top
hu: Ablakcsempe áthelyezése fentre

en: Quick Tile Window to the Bottom
hu: Ablakcsempe áthelyezése lentre

en: Quick Tile Window to the Top Left
hu: Ablak áthelyezése bal felülre

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
hu: Ablak áthelyezése bal alulra

en: Quick Tile Window to the Top Right
hu: Ablak áthelyezése jobb felülre

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
hu: Ablak áthelyezése jobb alulra

en: Switch to Window Above
hu: Váltás a lefelé levő ablakra

en: Switch to Window Below
hu: Váltás a felfelé levő ablakra

en: Switch to Window to the Right
hu: Váltás a jobbra eső ablakra

en: Switch to Window to the Left
hu: Váltás a balra eső ablakra

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
hu: Az aktív ablak átlátszóságának növelése 5%-kal

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
hu: Az aktív ablak átlátszóságának csökkentése 5%-kal

en: Keep Window on All Desktops
hu: Ablak megjelenítése az összes munkaasztalon

en: Window to Desktop %1
hu: Az ablak a(z) %1. munkaasztalra

en: Window to Next Desktop
hu: Az ablak a következő munkaasztalra

en: Window to Previous Desktop
hu: Az ablak az előző munkaasztalra

en: Window One Desktop to the Right
hu: Váltás a jobbra levő asztalra

en: Window One Desktop to the Left
hu: Váltás a balra levő asztalra

en: Window One Desktop Up
hu: Váltás a felfelé levő asztalra

en: Window One Desktop Down
hu: Váltás a lefelé levő asztalra

en: Move Window to Screen %1
hu: Ablak áthelyezése a(z) %1. képernyőre

en: Move Window to Next Screen
hu: Ablak áthelyezése a következő képernyőre

en: Move Window to Previous Screen
hu: Ablak áthelyezése az előző képernyőre

en: Move Window One Screen to the Right
hu: Ablak áthelyezése egy képernyővel jobbra

en: Move Window One Screen to the Left
hu: Ablak áthelyezése egy képernyővel balra

en: Move Window One Screen Up
hu: Ablak áthelyezése egy képernyővel felfelé

en: Move Window One Screen Down
hu: Ablak áthelyezése egy képernyővel lefelé

en: Switch to Screen %1
hu: Váltás a(z) %1. képernyőre

en: Switch to Next Screen
hu: Váltás a következő képernyőre

en: Switch to Previous Screen
hu: Váltás az előző képernyőre

en: Switch to Screen to the Right
hu: Váltás a jobbra lévő képernyőre

en: Switch to Screen to the Left
hu: Váltás a balra lévő képernyőre

en: Switch to Screen Above
hu: Váltás a felfelé lévő képernyőre

en: Switch to Screen Below
hu: Váltás a lefelé lévő képernyőre

en: Peek at Desktop
hu: Pillantás az asztalra

en: Kill Window
hu: Ablak kilövése

en: Activate Window (%1)
hu: Ablak aktiválása (%1)

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Desktop %1
hu: %1. asztal

en: Switch to Next Desktop
hu: Váltás a következő asztalra

en: Switch to Previous Desktop
hu: Váltás az előző asztalra

en: Switch One Desktop to the Right
hu: Váltás a jobbra eső asztalra

en: Switch One Desktop to the Left
hu: Váltás a balra eső asztalra

en: Switch One Desktop Up
hu: Váltás a felfelé eső asztalra

en: Switch One Desktop Down
hu: Váltás a lefelé eső asztalra

en: Switch to Desktop %1
hu: Váltás a(z) %1. asztalra

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
hu: (Nem válaszol)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
hu: KWin támogatási információ:
    Az alábbi információkat kell használni, ha segítséget kér például a https://discuss.kde.org oldalon.
    Információkat ad a futó példányról, a használt beállításokról, és hogy melyik OpenGL illesztőprogram és mely effektusok futnak.
    Kérjük töltse fel az alábbi információkat egy szövegmegosztó oldalra, például a https://paste.kde.org-ra ahelyett, hogy a fórumba illesztené be.

en: Xwayland has crashed
hu: Az Xwayland összeomlott
