KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (151 entries)

en: Copy of %1
hu: %1 másolata

en: Application settings for %1
hu: %1 alkalmazásbeállításai

en: Window settings for %1
hu: %1 ablakbeállításai

en: Unimportant
hu: Nem fontos

en: Exact match
hu: Pontos illesztés

en: Substring match
hu: Részszöveg-illesztés

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Apply initially
hu: Belső alkalmazás

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
hu: Az ablaktulajdonság csak az ablak létrehozása után kerül beállításra a megadott értékre.
    Ez nem érinti a további változtatásokat.

en: Apply now
hu: Alkalmazás most

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
hu: Az ablaktulajdonság azonnal beállításra kerül a megadott értékre, és nem később nem érintik a módosítások
    (a művelet ezt követően törlésre kerül).

en: Remember
hu: Megjegyzés

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
hu: Az ablaktulajdonság értéke megőrződik, és az ablak minden egyes létrehozásakor a legutoljára eltárolt érték lesz alkalmazva.

en: Do not affect
hu: Nem befolyásolja

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
hu: Az ablaktulajdonság nem lesz érintett, ezért az alapértelmezett módon lesz kezelve.
    Ennek megadása blokkolja az általánosabb ablakbeállítások hatását.

en: Force
hu: Kényszerítés

en: The window property will be always forced to the given value.
hu: Az ablaktulajdonság mindig a megadott értékre lesz beállítva kényszerítetten.

en: Force temporarily
hu: Kényszerítés ideiglenesen

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
hu: Az ablaktulajdonság a megadott értékre lesz kényszerítve, amíg nem rejtik
    (a művelet az ablak rejtése után törlésre kerül).

en: Settings for %1
hu: %1 beállításai

en: New window settings
hu: Új ablakbeállítások

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
hu: Azt választotta, hogy az ablakosztály értéke ne legyen figyelembe véve.
    Ez azt jelenti, hogy az összes alkalmazás megfelelő szerepkörű ablaka figyelembe lesz véve. Ha általános beállítást szeretne, érdemes lekorlátozni az ablaktípust a speciális ablaktípusok kihagyása érdekében.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
hu: Néhány alkalmazás saját maga állítja be a tulajdonságait indulás után, felülírva az Ön méretre és pozícióra vonatkozó beállításait. Ezen beállítások kényszerítéséhez állítsa a(z) „%1” tulajdonságo is „Igen”-re.

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
hu: A rendkívül alacsony átlátszatlansági értékek esetén az olvashatóság romolhat. 0%-nál az ablak láthatatlanná válik.

en: Description
hu: Leírás

en: Window matching
hu: Ablakilleszkedés

en: Window class (application)
hu: Ablakosztály (alkalmazás)

en: Match whole window class
hu: Teljes ablakosztály illesztése

en: Whole window class
hu: Teljes ablakosztály illesztése

en: Window types
hu: Ablaktípusok

en: Window role
hu: Ablakszerep

en: Window title
hu: Ablakcím

en: Machine (hostname)
hu: Számítógép (gépnév)

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Size & Position
hu: Méret és elhelyezkedés

en: Size
hu: Méret

en: Maximized horizontally
hu: Maximalizálva vízszintesen

en: Maximized vertically
hu: Maximalizálva függőlegesen

en: Virtual desktop
hu: Virtuális asztal

en: Virtual desktops
hu: Virtuális asztalok

en: Activities
hu: Aktivitások

en: Screen
hu: Képernyő

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Minimized
hu: Minimalizálva

en: Shaded
hu: Felgördítve

en: Initial placement
hu: Kezdeti elhelyezés

en: Ignore requested geometry
hu: A kért méret és elhelyezkedés figyelmen kívül hagyása

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
hu: Egyes alkalmazások saját geometriát állíthatnak be, felülbírálva az ablakkezelő beállításait. Ennek a tulajdonságnak a beállítása felülírja az elhelyezési kéréseiket.<nl/><nl/>Ez vonatkozik a <interface>Méretre</interface> és a <interface>Pozícióra</interface>-re, de a <interface>Maximalizált</interface> vagy <interface>Teljes képernyős</interface> állapotokra nem.<nl/><nl/>Ne feledje, hogy a pozíció egy másik <interface>Képernyőre</interface> leképezésére is használható.

en: Minimum Size
hu: Minimális méret

en: Maximum Size
hu: Maximális méret

en: Obey geometry restrictions
hu: Méret- és elhelyezkedéskorlátozások betartása

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
hu: Egyes alkalmazások, például videólejátszók és terminálok kérhetik a KWint, hogy korlátozza őket bizonyos képarányokra, vagy csak egy karakter méreténél nagyobb értékkel növekedhessenek. Ezzel a tulajdonsággal figyelmen kívül hagyhatja ezeket a korlátozásokat, és lehetővé teszi, hogy ezeket az ablakokat tetszőleges méretre lehessen átméretezni.<nl/><nl/>Ez hasznos lehet olyan ablakok esetében, amelyek maximalizálva nem férnek el a teljes képernyőfelületen.

en: Keep above other windows
hu: Maradjon más ablakok fölött

en: Arrangement & Access
hu: Igazítás és elérés

en: Keep below other windows
hu: Maradjon más ablakok alatt

en: Skip taskbar
hu: Kihagyás a feladatlistából

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
hu: Szabályozza, hogy az ablak megjelenjen-e a Feladatkezelőben.

en: Skip pager
hu: Kihagyás a lapozóból

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
hu: Szabályozza, hogy az ablak megjelenjen-e a Virtuális asztal kezelőjében.

en: Skip switcher
hu: Kihagyás az ablakváltóból

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
hu: Szabályozza, hogy az ablak megjelenjen-e a <shortcut>Alt+Tab</shortcut> ablaklistában.

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: No titlebar and frame
hu: Nincs címsor és keret

en: Appearance & Fixes
hu: Megjelenés és javítás

en: Titlebar color scheme
hu: Címsor színséma

en: Active opacity
hu: Aktív átlátszatlanság

en: Inactive opacity
hu: Inaktív átlátszatlanság

en: Focus stealing prevention
hu: Fókuszelvétel megakadályozása

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
hu: A KWin megpróbálja megakadályozni, hogy a közvetlen felhasználói művelet nélkül megnyitott ablakok felemelkedjenek és átvegyék a fókuszt, miközben Ön éppen egy másik ablakkal van interakcióban. Ezzel a tulajdonsággal módosítható az egyes ablakokra és alkalmazásokra alkalmazott fókuszlopás-megelőzés szintje.<nl/><nl/>Íme, mi fog történni a közvetlen beavatkozás nélkül megnyitott ablakkal a fókuszlopás megelőzésének minden szintjén:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Semmi:</emphasis> Az ablak felemelkedik és főkuszt kap.</item><item><emphasis strong='true'>Alacsony:</emphasis>A fókuszlopás megelőzése alkalmazva lesz, de olyan helyzetben, amelyet a KWin kétértelműnek ítél, az ablak felemelkedik és fókuszt kap.</item><item><emphasis strong='true'>Normál:</emphasis> A fókuszlopás megelőzése alkalmazva lesz, de olyan helyzetben, amelyet a KWin kétértelműnek ítél, az ablak <emphasis>nem</emphasis> emelkedik fel, és kap fókuszt.</item><item><emphasis strong='true'>Magas:</emphasis> Az ablak csak akkor lesz felemelve és fókuszálva, ha ugyanahhoz az alkalmazáshoz tartozik, mint az aktuálisan fókuszált ablak.</item><item><emphasis strong='true'>Extrém:</emphasis> Az ablak soha nem emelkedik fel, és soha nem kap fókuszt.</item></list>

en: Focus protection
hu: Fókuszvédelem

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
hu: Ez a tulajdonság szabályozza a jelenleg aktív ablak fókuszvédelmi szintjét. A közvetlen beavatkozás nélkül megnyitott új ablakokra alkalmazott fókuszlops elleni védelem felülírására szolgál.<nl/><nl/>Íme, mi történik az Ön közvetlen beavatkozása nélkül megnyitott új ablakokkal a fókuszvédelem egyes szintjein, amíg az ezt a tulajdonságot használó ablak van fókuszban:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Nincs:</emphasis> Az újonnan megnyitott ablakok mindig felemelkednek, és fókuszt kapnak.</item><item><emphasis strong='true'>Alacsony:</emphasis> A fókuszlopás megelőzése alkalmazva lesz, de olyan helyzetben, amelyet a KWin kétértelműnek ítél, az ablak felemelkedik és fókuszt kap.</item><item><emphasis strong='true'>Normál:</emphasis> A fókuszlopás megelőzése alkalmazva lesz, de olyan helyzetben, amelyet a KWin kétértelműnek ítél, az ablak <emphasis>nem</emphasis> emelkedik fel, és kap fókuszt.</item><item><emphasis strong='true'>Magas:</emphasis> Az újonnan megnyitott ablak csak akkor lesz felemelve és fókuszálva, ha ugyanahhoz az alkalmazáshoz tartozik, mint az aktuálisan fókuszált ablak.</item><item><emphasis strong='true'>Extrém:</emphasis> Az újonnan megnyitott ablak soha nem emelkedik fel, és soha nem kap fókuszt.</item></list>

en: Accept focus
hu: Fókusz elfogadása

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
hu: Szabályozza, hogy az ablak fókuszált legyen-e vagy sem, amikor rákattintanak.

en: Ignore global shortcuts
hu: Globális gyorsbillentyűk mellőzése

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
hu: Ezzel a tulajdonsággal megakadályozhatja, hogy a globális billentyűparancsok működjenek, miközben az ablak fókuszálva van. Ez olyan alkalmazásoknál lehet hasznos, mint az emulátorok vagy a virtuális gépek, amelyek maguk is kezelik ugyanezen billentyűparancsok egy részét.<nl/><nl/>Vegye figyelembe, hogy nem lesz képes az ablakból való kilépésre <shortcut>Alt+Tab</shortcut>bal vagy más globális gyorsbillentyűket, például az <shortcut>Alt+Space</shortcut> billentyűparancsot használni a a KRunner aktiválásához.

en: Closeable
hu: Bezárható

en: Desktop file name
hu: Asztali fájl neve

en: Block compositing
hu: Kompozitálás blokkolása

en: Layer
hu: Réteg

en: Adaptive sync
hu: Adaptív szinkron

en: Allow tearing
hu: Képtörés engedélyezése

en: Window class not available
hu: Az ablakosztály nem érhető el

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
hu: Ez az alkalmazás nem biztosít osztályt az ablakhoz, így a KWin nem tudja használni a szabályok illesztésére és alkalmazására. Ha mégis alkalmazni szeretne néhány szabályt, próbálkozzon más tulajdonságokkal, például az ablak címével.<nl/><nl/>Kérjük, fontolja meg, hogy jelentse ezt a hibát az alkalmazás fejlesztőinek.

en: All window types
hu: Minden ablaktípus

en: Normal window
hu: Normál ablak

en: Dialog window
hu: Párbeszédablak

en: Utility window
hu: Eszközablak

en: Dock (panel)
hu: Dokkolás (a panelbe)

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Torn-off menu
hu: Leválasztható menü

en: Splash screen
hu: Nyitóképernyő

en: Desktop
hu: Asztal

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
hu: Önálló menüsor

en: On-screen display
hu: Képernyőkijelzés

en: All desktops
hu: Összes asztalra

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
hu: Az ablak elérhetővé tétele az összes asztalon

en: All activities
hu: Összes aktivitásra

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
hu: Az ablak elérhetővé tétele az összes aktivitáson

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: No placement
hu: Nincs elhelyezés

en: Minimal overlapping
hu: Minimális átfedés

en: Maximized
hu: Maximalizált

en: Centered
hu: Középre igazítva

en: Random
hu: Véletlenszerűen

en: In top-left corner
hu: Bal felső sarokban

en: Under mouse
hu: Az egér alatt

en: On main window
hu: A főablakra

en: None
hu: Nincs

en: Low
hu: Alacsony

en: Normal
hu: Normál

en: High
hu: Magas

en: Extreme
hu: Rendkívüli

en: Below
hu: Alá

en: Above
hu: Fölé

en: Notification
hu: Értesítés

en: Popup
hu: Felugró

en: Critical notification
hu: Kritikus értesítés

en: Overlay
hu: Átfedés

en: Unmanaged window
hu: Nem kezelt ablak

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
hu: Nem sikerült felismerni az ablaktulajdonságokat. Az ablakot nem a KWin kezeli.

en: Select File
hu: Fájl kiválasztása

en: KWin Rules (*.kwinrule)
hu: KWin szabályok (*.kwinrule)

en: Add New…
hu: Új hozzáadása…

en: Import…
hu: Importálás…

en: Cancel Export
hu: Exportálás megszakítása

en: Export…
hu: Exportálás…

en: No rules for specific windows are currently set
hu: Nincsenek megadva szabályok adott ablakokhoz

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
hu: Kattintson az <interface>Új hozzáadása…</interface> gombra szabályok hozzáadásához

en: Select the rules to export
hu: Exportálandó szabályok kiválasztása

en: Unselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Save Rules
hu: Szabályok mentése

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Duplicate
hu: Duplikálás

en: Delete
hu: Törlés

en: Import Rules
hu: Szabályok importálása

en: Export Rules
hu: Szabályok exportálása

en: None selected
hu: Nincs kijelölés

en: All selected
hu: Összes kijelölve

en: %1 selected | %1 selected
hu[0]: %1 kijelölve
hu[1]: %1 kijelölve

en: No window properties changed
hu: Nem változtak ablaktulajdonságok

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
hu: Kattintson a <interface>Tulajdonság hozzáadása…</interface> gombra a szabály által érintett ablaktulajdonságok hozzáadásához

en: Add Property...
hu: Tulajdonság hozzáadása…

en: Detect Window Properties
hu: Ablaktulajdonságok felismerése

en: Instantly
hu: Azonnal

en: After %1 second | After %1 seconds
hu[0]: %1 másodperc után
hu[1]: %1 másodperc után

en: Add property to the rule
hu: Tulajdonság hozzáadása a szabályhoz

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
hu: Nincsenek hozzáadandó tulajdonságok

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
hu: Nincs illeszkedő tulajdonság erre: „%1”

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem
