kwin 0 - en to hr translation catalogue (147 entries)

en: Suspend Compositing
hr: Zaustavi 3D efekte

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
hr: Potrebna X proširenja (XComposite i XDamage) nisu dostupna.

en: PID of the application to terminate
hr: PID aplikacije potreban za prekid

en: Hostname on which the application is running
hr: Ime računala na kojem se pokreće aplikacija

en: Caption of the window to be terminated
hr: Naslov prozora potreban za prekid

en: Name of the application to be terminated
hr: Ime aplikacije potrebnoza prekid

en: ID of resource belonging to the application
hr: ID od resursa koji pripadaju aplikaciji

en: Time of user action causing termination
hr: Vrijeme korisnikove akcije koja je prouzročila prekid

en: KWin helper utility
hr: KWin alat za pomoć

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
hr: Ova pomoćna alatka nije namijenjena za direktno pozivanje.

en: KDE window manager
hr: KDE-ov upravitelj prozora

en: Disable configuration options
hr: Onemogući konfiguracijske opcije

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
hr: Ukazuje da se KWin nedavno srušio n puta

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
hr: Kwin je nestabilan.
    Izgleda da se srušio nekoliko puta zaredom,
    Možete odabrati drugog upravitelja prozorima:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
hr: kwin: ne mogu izvršiti zahtjev za odabir upravitelja, možda je drugi upravitelj pokrenut? (pokušajte koristiti --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
hr: Zamijeni već pokrenut, usuglašen po ICCCM2.0, upravitelj prozora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
hr: Jako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
hr: Vrh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
hr: Dno

en: Toggle Invert Effect
hr: Uključi obrnuti efekt

en: Toggle Invert Effect on Window
hr: Uključi obrnuti efekt na prozoru

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
hr: Normalan

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
hr: Velik

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
hr: Vrlo velik

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
hr: Ogroman

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
hr: Konfiguracijski dijalog

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
hr: Por&avnavanje naslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
hr: Sredina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
hr: Označite ovu opciju kako bi rub prozora bio obojan u boju naslovne trake. Inače će biti obojan u boju pozadine.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
hr: Označite ovu opciju ako želite da se gumbi naglase kada se prijeđe preko njih mišem i ponovo izblijede kada se miš makne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
hr: Gumbi animacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
hr: Trajanje animacije:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
hr: Uobičajeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
hr: Veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
hr: Š&irina:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
hr:  msek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
hr: Tekst

en: Clear All Mouse Marks
hr: Izbriši sve oznake miša

en: Clear Last Mouse Mark
hr: Izbriši zadnju oznaku miša

en: Clear Mouse Marks
hr: Izbriši oznake miša

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
hr: Izgled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
hr: &Boja:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
hr: Uključi sličicu za trenutni prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
hr: Maksimalna &širina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
hr: &Razmak:

en: Track mouse
hr: Prati miš

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
hr: Translucentnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
hr: Opće postavke translucentnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
hr: Skočni kombo okviri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
hr: Neprozirnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
hr: Dijaloški prozori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
hr: Prozino

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
hr: Postavi translucentnost izbornika nezavisno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
hr: Padajući izbornici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
hr: Skočni izbornici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
hr: Odvojeni izbornici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
hr: &Ukočenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
hr: Pov&lačenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
hr: Nj&iši prilikom pomicanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
hr: Njiši prilikom p&romjene veličine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
hr: Omogući n&apredni način

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
hr: &Njihanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
hr: Manje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
hr: Više

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
hr: Pri približavanju ili udaljavanju promijeni zoom za definirani faktor zumiranja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
hr: Faktor zumiranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
hr: Omogući praćenje fokusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
hr: Pokazivač miša:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
hr: Vidljivost pokazivača miša.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
hr: Rasteži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
hr: Zadrži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
hr: Sakrij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
hr: Prati pomicanje miša.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
hr: Proporcionalno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
hr: Centrirano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
hr: Guranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
hr: Praćenje miša:

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
hr: Prečac

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
hr: Prikaži radnu površinu

en: Walk Through Windows
hr: Kreći se kroz prozore

en: Walk Through Windows (Reverse)
hr: Kreći se kroz prozore (obrnuto)

en: Walk Through Windows Alternative
hr: Kreći se alternativno kroz prozore

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
hr: Kreći se alternativno kroz prozore (obrnuto)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hr: Odabrali ste prikazivanje prozora bez njegovog ruba.
    Bez ruba, nećete moći ponovo uključiti rub mišem. Umjesto toga upotrebite izbornik prozorskih operacija, koji se aktivira prečacom tipkovnice %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hr: Odabrali ste prikazivanje prozora preko cijelog zaslona.
    Ako sâm program nema opciju da se način rada preko cijelog zaslona isključi, nećete ga moći isključiti upotrebom miša. Umjesto toga upotrebite izbornik prozorskih operacija, koji se aktivira prečacom tipkovnice %1.

en: &Move
hr: &Pomakni

en: Keep &Above Others
hr: Drži &iznad ostalih

en: Keep &Below Others
hr: Drži &ispod ostalih

en: &Fullscreen
hr: P&reko cijelog zaslona

en: Ma&ximize
hr: Ma&ksimiziraj

en: Mi&nimize
hr: &Minimiziraj

en: &Close
hr: &Zatvori

en: &All Desktops
hr: &Sve radne površine

en: &All Activities
hr: Sve &aktivnosti

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
hr: <b>%1</b> se već koristi

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
hr: <b>%1</b> koristi %2 u %3

en: Window Operations Menu
hr: Izbornik operacija prozora

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Maximize Window
hr: Povečaj prozor na najveću veličinu

en: Maximize Window Vertically
hr: Uspravno maksimiziraj prozor

en: Maximize Window Horizontally
hr: Vodoravno maksimiziraj prozor

en: Minimize Window
hr: Smanji prozor

en: Shade Window
hr: Zasjeni prozor

en: Move Window
hr: Premjesti prozor

en: Resize Window
hr: Promijeni veličinu prozora

en: Raise Window
hr: Podigni prozor

en: Lower Window
hr: Spusti prozor

en: Toggle Window Raise/Lower
hr: Prebaci digni/spusti prozor

en: Make Window Fullscreen
hr: Prozor preko cijelog zaslona

en: Keep Window Above Others
hr: Pomakni prozori

en: Keep Window Below Others
hr: Drži prozor ispod ostalih

en: Activate Window Demanding Attention
hr: Aktivirati prozor koji traži pažnju

en: Setup Window Shortcut
hr: Prečac postavki prozora

en: Move Window Right
hr: Pomakni prozor udesno

en: Move Window Left
hr: Pomakni prozor ulijevo

en: Move Window Up
hr: Pomakni prozor prema gore

en: Move Window Down
hr: Pomakni prozor prema dolje

en: Quick Tile Window to the Left
hr: Brzo složi prozor ulijevo

en: Quick Tile Window to the Right
hr: Brzo složi prozor udesno

en: Quick Tile Window to the Top Left
hr: Brzo složi prozor gore ulijevo

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
hr: Brzo složi prozor dolje ulijevo

en: Quick Tile Window to the Top Right
hr: Brzo složi prozor gore udesno

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
hr: Brzo složi prozor dolje udesno

en: Switch to Window Above
hr: Prebaci na prozor iznad

en: Switch to Window Below
hr: Prebaci na prozor ispod

en: Switch to Window to the Right
hr: Prebaci na prozor desno

en: Switch to Window to the Left
hr: Prebaci na prozor lijevo

en: Keep Window on All Desktops
hr: Drži prozor na svim radnim površinama

en: Window to Desktop %1
hr: Prozor na radnu površinu %1

en: Window to Next Desktop
hr: Prozor na novu radnu površinu

en: Window to Previous Desktop
hr: Prozor na prethodnu radnu površinu

en: Window One Desktop to the Right
hr: Prebaci na radnu površinu udesno

en: Window One Desktop to the Left
hr: Prebaci na radnu površinu ulijevo

en: Window One Desktop Up
hr: Prebaci na radnu površinu nagore

en: Window One Desktop Down
hr: Prebaci na radnu površinu nadolje

en: Switch to Screen %1
hr: Prebaci na zaslon %1

en: Switch to Next Screen
hr: Prebaci na slijedeći zaslon

en: Kill Window
hr: Uništi prozor

en: Activate Window (%1)
hr: Aktiviraj prozor (%1)

en: Desktop %1
hr: Radna površina %1

en: Switch to Next Desktop
hr: Prebaci na novu radnu površinu

en: Switch to Previous Desktop
hr: Prebaci na prethodnu radnu površinu

en: Switch One Desktop to the Right
hr: Prebaci na radnu površinu udesno

en: Switch One Desktop to the Left
hr: Prebaci na lijevu radnu površinu

en: Switch One Desktop Up
hr: Prebaci na gornju radnu površinu

en: Switch One Desktop Down
hr: Prebaci na donju radnu površinu

en: Switch to Desktop %1
hr: Prebaci na radnu površinu %1
