kcmkwm - en to hne translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hne: ये लकीर मं आप मन डेरी किलिक बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब निस्क्रिय अंदर के विंडो मं किलिक करथो . (अंदर के अर्थः सीर्सक पट्टी नइ, फ्रेम नइ).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
hne: सक्रिय करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hne: ये लकीर मं आप मन मध्य किलिक बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब निस्क्रिय अंदर के विंडो मं किलिक करथो . (अंदर के अर्थः सीर्सक पट्टी नइ, फ्रेम नइ).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
hne: ये लकीर मं आप मन जेवनी किलिक बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब निस्क्रिय अंदर के विंडो मं किलिक करथो . (अंदर के के अर्थः सीर्सक पट्टी नइ, फ्रेम नइ).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
hne: इहां आप मन चुन सकथो कि मेटा कुंजी या आल्ट कुंजी ल पकड़े रखे मं आप मन नीचे वाले काम बर अधिकृत हो या नइ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Meta
hne: मेटा

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Alt
hne: आल्ट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
hne: ये लकीर मं आप मन डेरी किलिक बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब सीर्सक पट्टी या फरमा मं किलिक करथो.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
hne: खिसकाव

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
hne: आकार बदलव

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
hne: उठाव

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
hne: नीचे करव

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
hne: सबसे छोटे

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
hne: ये लकीर मं आप मन मध्य किलिक बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब सीर्सक पट्टी या फरमा मं किलिक करथो .

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
hne: ये लकीर मं आप मन जेवनी किलिक बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब सीर्सक पट्टी या फरमा मं किलिक करथो.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel)
en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
hne: इहां आप मन केडीई के बर्ताव ल मनमाफिक बना सकथो जब माडिफायर कुंजी ल दबा कर विंडो मं मुसुवा चकरी से स्क्राल होथे.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en:  ms
hne: मि.से.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
hne: बेतरतीब

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
hne: बीचोंबीच

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval)
en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
hne: ये वो अंतराल हे जेखर बाद वो विंडो, जेखर ऊपर मुसुवा सूचक रखे जाथे , वो अपने अपन फोकस पाथे .

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
hne: जब ए विकल्प सक्छम रहथे , पिछोत अंगना के विंडो अपने अपन सामने आ जाथे  जब मुसुवा सूचक ओखर ऊपर कुछ समय बर रहथे .

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval)
en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
hne: ये वो अंतराल हे जेखर बाद वो विंडो, जेखर ऊपर मुसुवा सूचक रखे जाथे , वो अपने अपन सामने आथे .

en: &Focus
hne: फोकस (&F)

en: &Titlebar Actions
hne: सीर्सकपट्टी काम (&T)

en: Window Actio&ns
hne: विंडो काम (&n)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
hne: जब सीर्सक पट्टी मं <em>डबल</em> किलिक करे जाय तहां बर्ताव.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
hne: छइंहा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
hne: सक्रिय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
hne: निस्क्रिय

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
hne: बर्ताव जब <em>डेरी</em> किलिक हो सीर्सक पट्टी या फरमा मं कोनो <em>सक्रिय</em> विंडो के.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
hne: बर्ताव जब <em>डेरी</em> किलिक हो सीर्सक पट्टी या फरमा मं कोनो <em>निस्क्रिय</em> विंडो के.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
hne: सबसे बड़ा करे के बटन मं <em>डेरी</em> किलिक करे जाय तहां बर्ताव.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
hne: सबसे बड़ा करे के बटन मं <em>मध्य</em> किलिक करे जाय तहां बर्ताव.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
hne: सबसे बड़ा करे के बटन मं <em>जेवनी</em> किलिक करे जाय तहां बर्ताव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
hne: विंडो स्नैप जोनः (&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
hne: सेंटर स्नैप जोनः (&C)
