kwin - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
gl: Algunhas aplicacións antigas de X11 necesitan podes ler pulsacións de tecla doutras aplicacións para algunhas funcionalidades, como xestionar atallos de teclado globais. Isto permítese de maneira predeterminada. Pero outras funcionalidades poden requirir poder ler todas as teclas, e iso desactívase de maneira predeterminada por motivos de seguridade. Se necesita usar unha aplicación nesa situación, pode escoller aquí o equilibrio que quere entre seguridade e funcionalidade.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
gl: Permitir ás aplicacións antigas de X11 ler pulsacións de tecla de calquera aplicación:

en: Never
gl: Nunca

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
gl: Só as teclas Meta, Control, Alt e Maiús

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
gl: Como enriba, máis calquera tecla premida mentres se preme as teclas Control, Alt ou Meta.

en: Always
gl: Sempre

en: Additionally include mouse buttons
gl: Incluír a maiores botóns de rato.

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
gl: Teña en conta que usar esta opción reducirá a seguridade do sistema á dunha sesión de X11 ao permitir que software malicioso roube contrasinais e espíe todo o que escriba. Asegúrese de que entende e acepta este risco.
