kwin - en to fy translation catalogue (130 entries)

en: Suspend Compositing
fy: Compositing útstelle

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
fy: Fereaske X taheaksels  (XComposite and XDamage) binne net beskikber.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
fy: Finsters

en: PID of the application to terminate
fy: PID fan de applikaasje om te beëinjen

en: Hostname on which the application is running
fy: Hostnamme wêr de applikaasje op rint

en: Caption of the window to be terminated
fy: Titel fan de finster dy't beëine wurdt

en: Name of the application to be terminated
fy: Namme fan de applikaasje dy't beëine wurdt

en: ID of resource belonging to the application
fy: ID fan boarne dy't by de applikaasje heard

en: Time of user action causing termination
fy: Tiid fan de brûkersaksje dy it beëinjen feroarsaket

en: KWin helper utility
fy: KWin-helperapplikaasje

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
fy: Dizze helperapplikaasje is net bedoeld om direkt oanropt te wurden.

en: KDE window manager
fy: De KDE Finsterbehearder

en: Disable configuration options
fy: Konfiguraasje opsjes útsette

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
fy: Jout oan dat Kwin koartlyn n kear ferûngelokke is

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
fy: KWin is net stabyl.
    It lyket in pear kear efter elkoar ferûngelokke te wêzen.
    Jo kinne in oare finsterbehearder selektearje:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
fy: KWin: de managerseleksje kin net opeaske wurde. Draait er al in oare finster manager? (probearje –ferfange te brûken).

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
fy: Ferfang de al rinnende ICCCM2.0 compliant Finsterbehearder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
fy: Ljocht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
fy: Sterk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
fy: Boppe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
fy: Rjochts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
fy: Under

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
fy: Lofts

en: Toggle Invert Effect
fy: Omkeer effekt oan/út

en: Toggle Invert Effect on Window
fy: Omkeer effekt op finster oan/út

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
fy: Grut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
fy: Ynstellings

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
fy: Titel &rjochtsje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
fy: Sintraal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
fy: Wannear`t selektearre is sil de finsterrânen ynkleure wurden mei de titelbalkekleuren; oars sil de eftergrûn kleuren brûkt wurde.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
fy: Selektearje dizze opsje as jo wolle dat knoppen libje as jo der mei de mûswizer oerhinne gean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
fy: Libjende  knoppen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
fy: Animaasje doer:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
fy: Standert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
fy: Grutte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
fy: &Breedte:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
fy:  pks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
fy: &Hichte:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
fy:  msek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
fy: Tekst

en: Clear All Mouse Marks
fy: Alle mûsmarkearrings opskjinje

en: Clear Last Mouse Mark
fy: Lêste mûsmarkearring opskjinje

en: Clear Mouse Marks
fy: Mûsmarkearring opskjinje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
fy: Uterlik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
fy: &Kleur:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
fy: Miniatuer foar aktyf finster oan/út

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
fy: Maksimale &breedte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
fy: Of&stân:

en: Track mouse
fy: Mûs folgje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
fy: Trochsichtichheid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
fy: Algemiene trochsichtigens ynstellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
fy: Kombinaasjefak popups:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
fy: Dekkend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
fy: Dialogen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
fy: Trochsichtich

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
fy: Menutransparânsje ûnôfhinklik ynstelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
fy: Dellûk menu's:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
fy: Popup menu's:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
fy: Ofskuormenu's:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
fy: Oanwêzige finsters (aktyf buroblêd) oan/út

en: Toggle Present Windows (Window class)
fy: Oanwêzige finsters oan/út (Window class)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
fy: &Stivens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
fy: Sle&pe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
fy: Wi&belje by ferpleatsen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
fy: Wobble by grutte fe&roarjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
fy: &Avansearre modus ynskeakelje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
fy: &Wibelichheid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
fy: Minder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
fy: Mear

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
fy: Fluchtoets

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
fy: Buroblêd sjen litte

en: Walk Through Windows
fy: Troch Finsters Rinne

en: Walk Through Windows (Reverse)
fy: Troch Finsters Rinne (Oarsom)

en: Walk Through Windows Alternative
fy: Alternatyf Troch Finsters Rinne

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
fy: Alternatyf Troch Finsters Rinne (Oarsom)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
fy: Jo ha opdracht jûn om in finster sûnder râne wer te jaan.
    Sûnder râne kinne jo it finstermenu net mear mei de mûs oanroppe. Jo kinne it finstermenu wol oproppe mei de fluchtoets %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
fy: Jo ha opdracht jûn om in finster skermfoljend wer te jaan.
    As de tapassing sels gjin mooglik biedt om dizze modus te ferlitten, dan sille jo sels it finstermenu fan de finstermanager brûke moatte om dizze modus wer te ferlitten. Jo kinne it finstermenu wol oproppe mei de fluchtoets %1.

en: &Move
fy: Fer&pleatse

en: Keep &Above Others
fy: Altyd op &foargrûn

en: Keep &Below Others
fy: Altyd op &eftergrûn

en: &Fullscreen
fy: F&olslein skerm

en: Ma&ximize
fy: Ma&ksimalisearje

en: Mi&nimize
fy: Mi&nimalisearje

en: &Close
fy: S&lúte

en: &All Desktops
fy: &Alle buroblêden

en: &All Activities
fy: &Alle aktiviteiten

en: Window Operations Menu
fy: Finster hannelingsmenu

en: Close Window
fy: Finster slute

en: Maximize Window
fy: Finster maksimalisearje

en: Maximize Window Vertically
fy: Finster fertikaal maksimalisearje

en: Maximize Window Horizontally
fy: Finster horizontaal maksimalisearje

en: Minimize Window
fy: Finster minimalisearje

en: Shade Window
fy: Finster oprolje

en: Move Window
fy: Finster ferpleatse

en: Resize Window
fy: Finstergrutte feroarje

en: Raise Window
fy: Finster nei foargrûn

en: Lower Window
fy: Finster nei eftergrûn

en: Toggle Window Raise/Lower
fy: Finster nei foar/eftergrûn

en: Make Window Fullscreen
fy: Folslein finster

en: Keep Window Above Others
fy: Hâld finster boppe oaren

en: Keep Window Below Others
fy: Hâld finster ûnder oaren

en: Activate Window Demanding Attention
fy: "Finster freget om oandacht" aktivearje

en: Setup Window Shortcut
fy: Finsterfluchtoets ynstelle

en: Move Window Right
fy: Finster rjochts ferpleatse

en: Move Window Left
fy: Finster lofts ferpleatse

en: Move Window Up
fy: Finster omheech ferpleatse

en: Move Window Down
fy: Finster omleech ferpleatse

en: Quick Tile Window to the Left
fy: Finsters nei loft fluch yn tegels orderje

en: Quick Tile Window to the Right
fy: Finsters nei rjochts fluch yn tegels orderje

en: Switch to Window Above
fy: Wikselje nei finster omheech

en: Switch to Window Below
fy: Wikselje nei finster omleech

en: Switch to Window to the Right
fy: Wikselje nei finster rjochts

en: Switch to Window to the Left
fy: Wikselje nei finster lofts

en: Keep Window on All Desktops
fy: Finster op alle buroblêden hâlde

en: Window to Next Desktop
fy: Finster nei neikommend buroblêd

en: Window to Previous Desktop
fy: Finster nei foarich buroblêd

en: Window One Desktop to the Right
fy: Finster ien buroblêd nei rjochts

en: Window One Desktop to the Left
fy: Finster ien buroblêd nei lofts

en: Window One Desktop Up
fy: Finster ien buroblêd omheech

en: Window One Desktop Down
fy: Finster ien buroblêd omleech

en: Switch to Next Screen
fy: Wikselje nei folgjend skerm

en: Kill Window
fy: Finster ôfbrekke

en: Activate Window (%1)
fy: Aktivearje finster (%1)

en: Desktop %1
fy: Buroblêd %1

en: Switch to Next Desktop
fy: Wikselje nei neikommend buroblêd

en: Switch to Previous Desktop
fy: Wikselje nei foarich Buroblêd

en: Switch One Desktop to the Right
fy: Wikselje ien buroblêd nei rjochts

en: Switch One Desktop to the Left
fy: Wikselje ien buroblêd nei lofts

en: Switch One Desktop Up
fy: Wikselje ien buroblêd omheech

en: Switch One Desktop Down
fy: Wikselje ien buroblêd omleech
