kwin - en to eu translation catalogue (693 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
eu: Sakatu eskuineko kontrol tekla erakuslea heltzeko

en: Press right control key to grab pointer
eu: Sakatu eskuineko kontrol tekla erakuslea askatzeko

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
eu: KDE Wayland konposatzailea %1

en: - Output disabled
eu: - Irteera ezgaituta

en: - Output dimmed
eu: - Irteera motelduta

en: Press right control to ungrab input
eu: Sakatu eskuineko kontrol tekla sarrera askatzeko

en: Press right control key to grab input
eu: Sakatu eskuineko kontrol tekla sarrera heltzeko

en: KDE Wayland Compositor
eu: KDE Wayland konposatzailea

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
eu: Mahaigaineko efektuak berrabiarazi dira berrezarpen grafiko baten ondorioz

en: Suspend Compositing
eu: Eseki konposizioa

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
eu: <b>OpenGL konposizioak (lehenetsia), iraganean KWin kraskarazi du.</b><br>Hori, ziur asko, gidari baten akats batek eragingo zuen.<p>Ordutik gidaria egonkor batera bertsio-berritu duzula uste baduzu,<br>babes hau berrezar dezakezu, baina <b>kontuan izan horrek berehala kraskatzea eragin dezakeela</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
eu: Beharrezko X luzapenak (XComposite eta XDamage) ez daude eskuragarri.

en: GLX/OpenGL is not available.
eu: GLX/OpenGL ez dago erabilgarri.

en: Timestamp
eu: Ordu-zigilua

en: Timestamp (µsec)
eu: Ordu-zigilua (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
eu: Ezkerrekoa

[ctx: A mouse button]
en: Right
eu: Eskuinekoa

[ctx: A mouse button]
en: Middle
eu: Erdikoa

[ctx: A mouse button]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: A mouse button]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: A mouse button]
en: Task
eu: Ataza

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
eu: Botoi gehigarria 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
eu: Botoi gehigarria 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
eu: Botoi gehigarria 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
eu: Botoi gehigarria 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
eu: Botoi gehigarria 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
eu: Botoi gehigarria 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
eu: Botoi gehigarria 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
eu: Botoi gehigarria 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
eu: Botoi gehigarria 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
eu: Botoi gehigarria 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
eu: Botoi gehigarria 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
eu: Botoi gehigarria 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
eu: Botoi gehigarria 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
eu: Botoi gehigarria 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
eu: Botoi gehigarria 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
eu: Botoi gehigarria 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
eu: Botoi gehigarria 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
eu: Botoi gehigarria 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
eu: Botoi gehigarria 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
eu: Botoi gehigarria 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
eu: Botoi gehigarria 24

en: Input Device
eu: Sarrerako gailua

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
eu: Erakuslearen higidura

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
eu: Delta (azeleratu gabe)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
eu: Kokapen orokorra

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
eu: Erakuslearen botoia sakatzea

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
eu: Botoia

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
eu: Botoiaren jatorrizko kodea

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
eu: Sakatutako botoiak

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
eu: Erakuslearen botoia askatzea

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
eu: Erakuslearen ardatza

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
eu: Orientatzea

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
eu: Horizontala

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
eu: Bertikala

[ctx: A key press event]
en: Key Press
eu: Tekla-sakatzea

[ctx: A key release event]
en: Key Release
eu: Tekla-askatzea

[ctx: A keyboard modifier]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
eu: Kontrola

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
eu: Zenbakizko teklatua

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
eu: Talde-aldatzailea

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
eu: Errepikatzea

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
eu: Tekla-kodea

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
eu: Qt::Key kodea

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
eu: Xkb ikurra

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
eu: Aldatzaileak

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
eu: Ukitu beherantz

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
eu: Puntuaren identifikatzailea

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
eu: Kokapen orokorra

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
eu: Ukitze higidura

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
eu: Ukitu gorantz

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
eu: Atximur hasiera

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
eu: Hatz kopurua

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
eu: Atximurra eguneratzea

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
eu: Eskala

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
eu: Angeluren delta

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
eu: Atximur bukaera

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
eu: Atximurra utzi

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
eu: Hatzen kolpe arinaren hasera

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
eu: Hatz kopurua

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
eu: Hatzen kolpe arina eguneratu

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
eu: Hatzen kolpe arinaren amaiera

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
eu: Hatzen kolpe arina bertan behera utzia

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
eu: Etengailu bat eragin da

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
eu: Notebookaren tapakia

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
eu: Tableta modua

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
eu: Etengailua

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
eu: itzali

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
eu: Piztu

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
eu: Egoera

en: Tablet Tool
eu: Tabletako tresna

en: EventType
eu: Gertakari mota

en: Position
eu: Kokapena

en: Tilt
eu: Okerdura

en: Rotation
eu: Errotazioa

en: Pressure
eu: Presioa

en: Buttons
eu: Botoiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
eu: Aldatzaileak

en: Tablet Tool Button
eu: «Tabletako tresna» botoia

en: Button
eu: Botoia

en: Pressed
eu: Sakatuta

en: Tablet
eu: Tableta

en: Tablet Pad Button
eu: Tableta paneleko botoia

en: Tablet Pad Strip
eu: Tableta paneleko zerrenda

en: Number
eu: Kopurua

en: isFinger
eu: hatzaDa

en: Tablet Pad Ring
eu: Tableta paneleko eraztuna

[ctx: @label]
en: Effects
eu: Efektuak

en: No Mouse Buttons
eu: Saguaren botoirik ez

[ctx: Mouse Button]
en: left
eu: ezkerrekoa

[ctx: Mouse Button]
en: right
eu: eskuinekoa

[ctx: Mouse Button]
en: middle
eu: erdikoa

[ctx: Mouse Button]
en: back
eu: atzera

[ctx: Mouse Button]
en: forward
eu: aurrera

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
eu: gehigarria 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
eu: gehigarria 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
eu: gehigarria 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
eu: gehigarria 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
eu: gehigarria 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
eu: gehigarria 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
eu: gehigarria 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
eu: gehigarria 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
eu: gehigarria 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
eu: gehigarria 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
eu: gehigarria 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
eu: gehigarria 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
eu: gehigarria 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
eu: gehigarria 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
eu: gehigarria 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
eu: gehigarria 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
eu: gehigarria 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
eu: gehigarria 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
eu: gehigarria 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
eu: gehigarria 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
eu: gehigarria 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
eu: gehigarria 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
eu: gehigarria 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
eu: gehigarria 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
eu: ataza

en: X11 Windows
eu: X11 leihoak

en: X11 Unmanaged Windows
eu: X11 kudeatu gabeko leihoak

en: Wayland Windows
eu: Wayland leihoak

en: Internal Windows
eu: Barneko leihoak

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
eu: Zama kendu

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
eu: Zamatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
eu: Irten arazteko kontsolatik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
eu: Leihoak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
eu: Sarrerako gertaerak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
eu: Sarrerako gailuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
eu: OpenGL konposatzailea ez da exekutatzen ari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
eu: OpenGL (ES) gidariaren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
eu: Hornitzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
eu: Errendatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
eu: Bertsioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
eu: Itzaldura lengoaiaren bertsioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
eu: Gidaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
eu: PUG klasea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
eu: OpenGL bertsioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
eu: GLSL bertsioa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
eu: Plataformaren hedapenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
eu: OpenGL (ES) hedapenak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
eu: Teklatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
eu: Teklatu-mapa antolamenduak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
eu: Uneko  antolamendua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
eu: Aldatzaile aktiboak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
eu: LEDak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
eu: LED aktiboak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
eu: Arbela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
eu: Hautapen nagusia

en: Window Manager
eu: Leiho-kudeatzailea

en: PID of the application to terminate
eu: Bukatu beharreko aplikazioaren PID

en: pid
eu: PID

en: Hostname on which the application is running
eu: Aplikazioa martxan dagoen makinaren ostalari izena

en: hostname
eu: Ostalari-izena

en: Caption of the window to be terminated
eu: Bukatu beharreko leihoaren izenburua

en: caption
eu: izenburua

en: Name of the application to be terminated
eu: Bukatu beharreko aplikazioaren izena

en: name
eu: izena

en: ID of resource belonging to the application
eu: Aplikazioari dagokion baliabidearen IDa

en: id
eu: IDa

en: Time of user action causing termination
eu: Bukatzea eragin duen erabiltzaile-ekintzaren ordua

en: time
eu: ordua

en: KWin helper utility
eu: KWin-en laguntza-morroia

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
eu: Laguntza-morroi honi ez zaio zuzenean deitu behar.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
eu: <para><application>%1</application>(e)k ez du erantzuten. Aplikazio hori bukatu nahi duzu?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
eu: <para><application>%2</application>(e)ko "%1"(e)k ez du erantzuten. Aplikazio hori bukatu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
eu: <para><emphasis strong='true'>Aplikazio hori bukatzeak bere leiho guztiak itxiko ditu. Gorde gabeko datuak galdu egingo dira.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
eu: &Bukatu %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
eu: It&xoin gehiago

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
eu: Ez du erantzuten

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
eu: Prozesuaren ID: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
eu: Ostalari-izena: %1

en: Touchpad
eu: Ukimen-sagua

en: Keyboard Layout Switcher
eu: Teklatu-antolaeraren aldatzailea

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eu: Hautatu itxiera behartu beharreko leihoa, ezkerreko klik edo sartu bidez.
    Ihes edo eskuineko klik uzteko.

en: KDE window manager
eu: KDEren leiho-kudeatzailea

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
eu: (c) 1999-2019, KDEren garatzaileak

en: Disable configuration options
eu: Desgaitu konfigurazio-aukerak

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
eu: KWin oraintsu n aldiz kraskatu dela adierazten du

en: Start a rootless Xwayland server.
eu: Abiarazi root gabeko Xwayland zerbitzari bat.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
eu: Entzun beharreko Wayland hargunearen izena. Ezartzen ez bada "wayland-0" erabiltzen da.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
eu: Erabili beharreko X11 bistaratzailea X11 plataformaren leiho-moduan.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
eu: Erabili beharreko Wayland bistaratzailea, leihodun moduan, Wayland plataforman.

en: Render to a virtual framebuffer.
eu: Errendatu alegiazko framebuffer batera.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
eu: Leiho-moduaren zabalera. Zabalera lehenetsia 1024koa da.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
eu: Leiho-moduaren altuera. Altuera lehenetsia 768koa da.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
eu: Leiho-moduaren eskala. Balio lehenetsia 1 da.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
eu: Leiho-moduan irteera gisa ireki beharreko leiho kopurua. Balio lehenetsia 1 da

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
eu: Sarrerako konexioekin erabili beharreko Wayland-en hargunea. Hori beste horrekin konbinatu daiteke -- hargunea izendatzeko hargunea

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
eu: Sarrerako konexioekin erabili beharreko XWayland-en hargunea. Hori hainbat aldiz ezar daiteke

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
eu: Aurre-ezarri den xwayland pantailaren izena

en: Name of the xauthority file
eu: xauthority fitxategiaren izena

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
eu: Instantzia honetatik ateratzen da kwin_wayland_wrapper bidez berrabiarazteko.

en: Render through drm node.
eu: Errendatu drm moduaren bidez.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
eu: Atera tokiko konfigurazioak «locale1»etik erabiltzailearen konfiguraziotik egin ordez

en: Input method that KWin starts.
eu: KWin-ek abiatzen duen sarrera metodoa.

en: Starts the session in locked mode.
eu: Saioa modu giltzatuan abiatzen du.

en: Starts the session without lock screen support.
eu: Saioa abiatzen du giltzatze-pantaila euskarririk gabe.

en: Starts the session without global shortcuts support.
eu: Saioa abiatzen du lasterbide orokorren euskarririk gabe.

en: Disable KActivities integration.
eu: Desgaitu KActivities bateratzea.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
eu: Irten saio aplikazioa, KWin-ek abiatu duena, ixten denean.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
eu: Wayland eta Xwayland zerbitzaria abiatu ondoren abiatu beharreko aplikazioak

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
eu: KWin ezegonkor dago.
    Zenbait alditan jarraian kraskatu dela dirudi.
    Beste leiho-kudeatzaile bat aukeratu dezakezu:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
eu: kwin: ezin da abiatu hautatutako kudeatzailea; beste leiho-kudeatzaileren bat dago martxan? (saiatu --replace erabiliz)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
eu: kwin: beste leiho-kudeatzaile bat martxan dago (saiatu --replace erabiliz)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
eu: Ordeztu ICCCM2.0arekin bateragarri den eta martxan dagoen leiho-kudeatzailea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
eu: Lausoaren sendotasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
eu: Arina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
eu: Sendoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
eu: Zarataren sendotasuna:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eu: Hautatu kolorea hautatzeko kokapen bat, ezkerreko klik edo sartu bidez.
    Ihes edo eskuineko klik uzteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
eu: Sendotasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
eu: Moteltzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
eu: Kaiak eta panelak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
eu: Mahaigaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
eu: Mantendu leihoen gainean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
eu: Leiho taldearen arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
eu: Pantaila-beteko leihoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
eu: Iraupena:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
eu:  milisegundo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
eu: Leiho-irekitze animazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
eu: Errotazio-ertza:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
eu: Goian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
eu: Eskuina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
eu: Behean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
eu: Ezkerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
eu: Errotazio angelua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
eu: Distantzia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
eu: Leiho-ixte animazioa

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
eu: Inoiz ez

en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
eu: Ezkutatu kurtsorea ekintza ezagatik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
eu: Ezkutatu kurtsorea tekleatu bitartean

en: Toggle Invert Effect
eu: Txandakatu alderantzikatzeko efektua

en: Toggle Invert Effect on Window
eu: Txandakatu leihoan alderantzikatzeko efektua

en: Invert Screen Colors
eu: Alderantzikatu pantailaren koloreak

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
eu: Ñimiñoak

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
eu: Handia

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
eu: Oso handia

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
eu: Itzela

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
eu: Oso itzela

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
eu: Neurriz kanpokoa

en: Button size:
eu: Botoiaren neurria:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
eu: Konfigurazio-elkarrizketa

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
eu: Tituluaren &lerrokatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
eu: Erdia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
eu: Markatu aukera hau, leihoaren ertza titulu-barraren kolore berean margotzeko. Bestela, atzeko planoaren kolorean margotuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
eu: Leiho-ertz koloreduna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
eu: Markatu aukera hau, saguaren erakuslea botoien gainetik igarotzean haiek moteltzea eta aldentzen denean atzera kolore arruntera itzultzea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
eu: Botoi animatuak

en: The Caps Lock key has been activated
eu: Blok Maius tekla aktibatu egin da

en: The Caps Lock key is now inactive
eu: Blok Maius tekla inaktibo dago orain

en: The Num Lock key has been activated
eu: Blok Maius tekla aktibatu egin da

en: The Num Lock key is now inactive
eu: Blok Maius tekla inaktibo dago orain

en: The Scroll Lock key has been activated
eu: Blok Kirib tekla aktibatu egin da

en: The Scroll Lock key is now inactive
eu: Blok Kirib tekla inaktibo dago orain

en: The Shift key is now active.
eu: Maius tekla aktibo dago orain.

en: The Shift key is now inactive.
eu: Maius tekla inaktibo dago orain.

en: The Control key is now active.
eu: Kontrol tekla aktibo dago orain.

en: The Control key is now inactive.
eu: Kontrol tekla inaktibo dago orain.

en: The Alt key is now active.
eu: Alt tekla aktibo dago orain.

en: The Alt key is now inactive.
eu: Alt tekla inaktibo dago orain.

en: The Meta key is now active.
eu: Meta tekla aktibo dago orain.

en: The Meta key is now inactive.
eu: Meta tekla inaktibo dago orain.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
eu: aktibatu

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
eu: itxi

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
eu: Minimizatu

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
eu: maximizatu

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
eu: Pantaila-betea

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
eu: bildu

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
eu: mantendu gainean

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
eu: mantendu azpian

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
eu: leihoa

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
eu: izena

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
eu: aplikazio-izena

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
eu: mahaigaina

en: Switch to desktop %1
eu: Aldatu %1 mahaigainera

en: Close running window on %1
eu: Itxi «%1»(e)an dabilen leihoa

en: (Un)minimize running window on %1
eu: (Des)minimizatu «%1»(e)an dabilen leihoa

en: Maximize/restore running window on %1
eu: Maximizatu/lehengoratu «%1»(e)an dabilen leihoa

en: Toggle fullscreen for running window on %1
eu: Txandakatu pantaila-betea «%1»(e)an dabilen leihoan

en: (Un)shade running window on %1
eu: (Des)bildu «%1»(e)an dabilen leihoa

en: Toggle keep above for running window on %1
eu: Txandakatu gainean mantentzea «%1»(e)an dabilen leihoan

en: Toggle keep below running window on %1
eu: Txandakatu azpian mantentzea «%1»(e)an dabilen leihoan

en: Activate running window on %1
eu: Aktibatu «%1»(e)an dabilen leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
eu: Beltzera urtu (Pantaila osoko plasta pantailak bakarrik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
eu: Animazioaren iraupena:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
eu: Neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
eu: &Zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
eu: &Altuera:

en: Toggle Mouse Click Animation
eu: Txandakatu Saguaren Klik animazioa

[ctx: Left mouse button]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
eu: Erdikoa

[ctx: Right mouse button]
en: Right
eu: Eskuina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
eu: Saguaren ezkerreko botoiaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
eu: Saguaren erdiko botoiaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
eu: Saguaren eskuineko botoiaren kolorea:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
eu: Eraztunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
eu: Lerroaren zabalera:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
eu:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
eu: Eraztunaren iraupena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
eu: Eraztunaren erradioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
eu: Eraztun kopurua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
eu: Testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
eu: Erakutsi testua:

en: Clear All Mouse Marks
eu: Garbitu saguaren marka guztiak

en: Clear Last Mouse Mark
eu: Garbitu saguaren azken marka

en: Clear Mouse Marks
eu: Garbitu saguaren markak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
eu: Itxura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
eu: &Zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
eu: &Kolorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
eu: Marraztu saguarekin, tekla aldarazleei eutsi eta sagua mugituz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
eu: Era askean marrazteko tekla aldarazleak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Control)
en: Ctrl
eu: Ktrl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
eu: Maius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
eu: Geziak marrazteko tekla aldarazleak:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
eu: Gaueko argia eten egin da

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
eu: Gaueko argia berrekin da

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
eu: Gaueko argia eten/berrekin

en: Color Temperature Preview
eu: Kolore-tenperaturaren aurreikuspegia

[ctx: @label]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
eu: Ikuspegi orokorraren eta Sareta ikuspegiaren arteko zikloa

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
eu: Sareta ikuspegiaren eta Ikuspegi orokorraren arteko zikloa

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
eu: Txandakatu Ikuspegi orokorra

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
eu: Txandakatu Sarera ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
eu: Ezikusi ikonotutako leihoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
eu: Antolatu leihoak Sareta ikuspegian:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
eu: Bilaketaren emaitzak iragazitako leihoak barneratzen ditu:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
eu: Ikuspegi orokorraren eta Sareta ikuspegiaren arteko zikloa

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
eu: Txandakatu Ikuspegi orokorra

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
eu: Txandakatu Sarera ikuspegia

en: Delete Virtual Desktop
eu: Ezabatu alegiazko mahaigaina

en: Add Virtual Desktop
eu: Gehitu alegiazko mahaigaina

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
eu: Ez dago erakusteko beste alegiazko mahaigainik

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
eu: Gehitu alegiazko mahaigaina

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
eu: Konfiguratu alegiazko mahaigainak...

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
eu: Ez dago bat datorren leihorik

en: Drag Down To Close
eu: Behera arrastatu ixteko

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
eu: Itxi leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
eu: Leiho-irekitze eskalatzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
eu: Leiho-ixte eskalatzea:

en: Failed to start main PipeWire loop
eu: «PipeWire» begizta nagusia abiatzea huts egin du

en: Failed to create PipeWire context
eu: «PipeWire» testuingurua sortzea huts egin du

en: Failed to connect PipeWire context
eu: «PipeWire» testuingurua konektatzea huts egin du

en: Could not find window id %1
eu: Ezin izan du leiho IDa aurkitu: %1

en: Could not find output
eu: Ezin izan du irteera aurkitu

en: Invalid region
eu: Eskualde baliogabea

en: OpenGL compositing is required for screencasting
eu: OpenGLren konposizioa pantaila-grabatzeko beharrezkoa da

en: Failed to create PipeWire stream
eu: «PipeWire» korrontea sortzea huts egin du

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eu: Hautatu pantaila-argazkia atera beharreko leihoa, ezkerreko klik edo sartu bidez.
    Ihes edo eskuineko klik uzteko.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eu: Sortu pantaila-argazkia, ezkerreko klik edo sartu bidez.
    Ihes edo eskuineko klik uzteko.

[ctx: @label]
en: Compositing
eu: Konposatzea

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
eu: Efektu hau ez da  saiakuntza-banku bat

[ctx: @label]
en: Paint Duration
eu: Margotze iraupena

[ctx: @label]
en: Paint Amount
eu: Margotze kopurua

[ctx: @label]
en: Current FPS
eu: Uneko FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
eu: Gehieneko FPS

en: Toggle Show Paint
eu: Txandakatu margoa erakustea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
eu: Mahaigainen arteko tartea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
eu: Horizontala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
eu: Bertikala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
eu: Irristatu mahaigaineko atzealdea

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Maius tekla giltzatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Kontrol tekla giltzatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Alt tekla giltzatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Meta tekla giltzatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: AltGr tekla giltzatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
eu: Txandakatu koadro txikia uneko leihoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
eu: Gehienezko &zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
eu: &Tartea:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
eu:  pixel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
eu: &Opakutasuna:

en: Toggle Tiles Editor
eu: Txandakatu lauza editorea

en: Padding:
eu: Betegarria:

en: Load Layout…
eu: Zamatu antolaera...

en: Close
eu: Itxi

en: Split Left/Right
eu: Zatitu ezker/eskuin

en: Split Top/Bottom
eu: Zatitu goian/behean

en: Add Floating Tile
eu: Gehitu lauza higikorra

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Track mouse
eu: Jarraitu saguari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
eu: Eragin efektua honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
eu: Teklatuko Lasterbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
eu: Tekla aldatzaileak:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
eu: Zeharrargitasuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
eu: Zeharrargitasunaren ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
eu: Lauki-konbinatu gainerakorrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
eu: Opakua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
eu: Elkarrizketa-koadroak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
eu: Gardena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
eu: Menuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
eu: Leihoak mugitzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
eu: Leiho ez-aktiboak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
eu: Ezarri menuaren zeharrargitasuna modu independentean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
eu: Goitibeherako menuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
eu: Menu gainerakorrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
eu: Menu bereizgarriak:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
eu: Bideo-horma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
eu: Ezarri honi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
eu: Komaz bereizitako leiho klaseen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
eu: Dena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
eu: Ezikusi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
eu: Bat ere ez

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
eu: Txandakatu Aurkeztu leihoak (uneko mahaigaina)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
eu: Txandakatu Aurkeztu leihoak (mahaigain guztietan)

en: Toggle Present Windows (Window class)
eu: Txandakatu Aurkeztu leihoak (Leiho klasea)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
eu: Txandakatu Aurkeztu leihoak (Leiho klasea eta uneko mahaigaina)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
eu: Ezikusi i&konotutako leihoak

en: No Matches
eu: Ez dago bat datorrenik

en: No Windows
eu: Leihorik ez

en: Filter windows…
eu: Iragazi leihoak...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
eu: &Zurruntasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
eu: Arras&tatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
eu: &Mugimendu-faktorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
eu: &Dardaratu mugitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
eu: Dardaratu &neurria aldatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
eu: Gaitu modu &aurreratua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
eu: &Dardara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
eu: Gutxiago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
eu: Gehiago

en: Move Zoomed Area to Left
eu: Mugitu zoom-eremua eskuinera

en: Move Zoomed Area to Right
eu: Mugitu zoom-eremua eskuinera

en: Move Zoomed Area Upwards
eu: Mugitu zoom-eremua gorantz

en: Move Zoomed Area Downwards
eu: Mugitu zoom-eremua beherantz

en: Move Mouse to Focus
eu: Eraman sagua fokurantz

en: Move Mouse to Center
eu: Mugitu sagua erdialdera

en: Move Left
eu: Mugitu ezkerrera

en: Move Right
eu: Mugitu eskuinera

en: Move Up
eu: Mugitu gora

en: Move Down
eu: Mugitu behera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
eu: Zooma gerturatu eta urruntzean, aldatu zooma definitutako zoom-faktorearen arabera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
eu: Zoom-faktorea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
eu: Gaitu fokuratutako kokapenaren jarraipena. Horretarako, QAccessible gaitu behar da aplikazio bakoitzean ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
eu: Gaitu fokuaren jarraipena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
eu: Gaitu testu kurtsorearen jarraipena. Horretarako, QAccessible gaitu behar da aplikazio bakoitzean ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
eu: Gaitu testu kurtsorearen jarraipena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
eu: Saguaren erakuslea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
eu: Sagu-erakuslearen ikusgaitasuna.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
eu: Eskala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
eu: Mantendu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
eu: Ezkutatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
eu: Saguaren mugimenduaren jarraipena.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
eu: Proportzionala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
eu: Erdiratuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
eu: Bultzatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
eu: Ezgaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
eu: Saguaren jarraipena:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
eu: Arau kopuru osoa (heredatua)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
eu: Arau taldeen zerrenda ordenatua

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
eu: Arauaren azalpena

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
eu: Arauaren azalpena (zaharkitua)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
eu: Ezabatu arau hau (inportatzeetan erabiltzeko)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
eu: Leiho klasea (aplikazioa)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
eu: Leiho klasearen katearen bat-etortze mota

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
eu: Leiho klase osoarekin bat-etortzea

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
eu: Leihoaren betekizuna

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
eu: Leiho betekizunaren katearen bat-etortze mota

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
eu: Leihoaren titulua

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
eu: Leiho tituluaren katearen bat-etortzea

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
eu: Makina (ostalari-izena)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
eu: Makinaren katearen bat-etortzea

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
eu: Bat-datozen leiho motak

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
eu: Hasierako kokapena

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
eu: Hasierako kokapenaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
eu: Leihoaren kokapena

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
eu: Leiho kokapenaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
eu: Leihoaren neurria

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
eu: Leihoaren neurriaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
eu: Leihoaren gutxieneko neurria

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
eu: Leihoaren gutxieneko neurriaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
eu: Leihoaren gehienezko neurria

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
eu: Leihoaren gehienezko neurriaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
eu: Aktiboaren opakutasuna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
eu: Aktiboaren opakutasunaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
eu: Ez-aktiboaren opakutasuna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
eu: Ez-aktiboaren opakutasunaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
eu: Ezikusi eskatutako geometria

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
eu: Ezikusi eskatutako geometria arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
eu: Mahaigain IDen zerrenda

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
eu: Mahaigain IDen arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
eu: Pantaila zenbakia

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
eu: Pantaila zenbakiaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
eu: Jarduera

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
eu: Jardueraren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
eu: Bertikalki maximizatua

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
eu: Bertikalki maximizatua arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
eu: Horizontalki maximizatua

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
eu: Horizontalki maximizatua arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
eu: Minimizatua

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
eu: Minimizatua arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
eu: Bilduta

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
eu: Bilduaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
eu: Jauzi egin ataza-barrari

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
eu: Jauzi egin ataza-barrari arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
eu: Jauzi egin orrialdekatzaileari

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
eu: Jauzi egin orrialdekatzaileari arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
eu: Jauzi egin aldatzaileari

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
eu: Jauzi egin aldatzaileari arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
eu: Mantendu gainean

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
eu: Mantendu gainean arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
eu: Mantendu azpian

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
eu: Mantendu azpian arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
eu: Pantaila-betea

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
eu: Pantaila-betearen arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
eu: Titulu-barrarik eta markorik ez

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
eu: Titulu-barrarik eta markorik ez arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
eu: Titulu-barraren kolore-antolaera

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
eu: Titulu-barraren kolore-antolaera arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
eu: Bloke-konposatzea

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
eu: Bloke-konposatzea arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
eu: Foku-lapurtze prebentzioa

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
eu: Foku-lapurtze prebentzioa arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
eu: Fokuaren babesa

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
eu: Fokuaren babesa arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
eu: Onartu fokua

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
eu: Onartu fokua arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
eu: Itxi daitekeena

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
eu: Itxi daitekeena arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
eu: Taldekatu automatikoki berdin-berdinekin

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
eu: Taldekatu automatikoki berdin-berdinekin arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
eu: Taldekatu automatikoki aurreko planoan

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
eu: Taldekatu automatikoki aurreko planoan arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
eu: Taldekatu automatikoki IDaren arabera

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
eu: Taldekatu automatikoki IDaren arabera arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
eu: Obeditu geometria murrizpenei

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
eu: Obeditu geometria murrizpenei arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
eu: Lasterbidea

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
eu: Lasterbidea arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
eu: Ezikusi lasterbide orokorrak

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
eu: Ezikusi lasterbide orokorren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
eu: Mahaigaineko fitxategi-izena

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
eu: Mahaigaineko fitxategi-izenaren arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
eu: Geruza

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
eu: Geruza arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
eu: Sinkronizatze moldakorra

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
eu: Sinkronizatze moldakorra arau mota

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
eu: Urradura baimendu

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
eu: Urradura arau mota

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

en: The following applications did not close:
    %1
eu: Ondoko aplikazioak ez dira itxi:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
eu: Saio-ixtea ezeztatu

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
eu: Saioa itxi hala ere

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
eu: Ez dago irekitako leihorik

en: Walk Through Windows
eu: Ibili leihoetan zehar

en: Walk Through Windows (Reverse)
eu: Ibili leihoetan zehar (atzerantz)

en: Walk Through Windows Alternative
eu: Ibili leihoetan zehar beste modu batean

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
eu: Ibili leihoetan zehar beste modu batean (alderantziz)

en: Walk Through Windows of Current Application
eu: Pasatu une honetako aplikazioko leiho batetik bestera

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
eu: Pasatu une honetako aplikazioko leiho batetik bestera (alderantziz)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
eu: Pasatu une honetako aplikazioko leiho batetik bestera beste modu batean

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
eu: Pasatu une honetako aplikazioko leiho batetik bestera beste modu batean (alderantziz)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
eu: Leiho-aldatzailearen instalazioa hondatuta dago, baliabideak falta dira.
    Jarri zure banatzailearekin harremanean honi buruz.

en: Move the tablet to the next output
eu: Eraman tableta hurrengo irteerakora

en: Tablet moved to %1
eu: Tableta %1(e)ra eraman da

en: Tablets switched outputs
eu: Tabletek irteerakoak trukatu dituzte

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
eu: Leiho bat ertzik gabe erakustea hautatu duzu. 
    Ertzik ez duenez, ezingo duzu ertza berriz gaitu sagua erabiliz: horren ordez, erabil ezazu leihoaren eragiketa-menua, %1 laster-teklaren bidez aktibatzen dena.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
eu: Leiho bat pantaila osoko ikuspegian erakustea hautatu duzu. 
    Aplikazioak ez badu aukerarik pantaila osoko ikuspegia desaktibatzeko, ezingo duzu desgaitu sagua erabiliz. Horren ordez, erabil ezazu leihoaren eragiketa-menua, %1 laster-teklaren bidez aktibatzen dena.

en: &Move
eu: Le&kuz aldatu

en: &Resize
eu: Handie&ra aldatu

en: Keep &Above Others
eu: Mantendu &besteen gainean

en: Keep &Below Others
eu: Mantendu &besteen azpian

en: &Fullscreen
eu: &Pantaila osoa

en: &Shade
eu: &Bildu

en: &No Titlebar and Frame
eu: Titulu-barrarik eta markorik &gabe

en: Set Window Short&cut…
eu: Ezarri leihoaren laster&bidea...

en: Configure Special &Window Settings…
eu: Konfiguratu &leihoaren ezarpen bereziak...

en: Configure S&pecial Application Settings…
eu: Konfiguratu aplikazioaren ezarpen &bereziak...

en: Ma&ximize
eu: &Maximizatu

en: Mi&nimize
eu: &Ikonotu

en: &More Actions
eu: E&kintza gehiago

en: &Close
eu: It&xi

en: &Extensions
eu: &Luzapenak

en: &Desktops
eu: &Mahaigainak

en: Move to &Desktop
eu: Eraman &mahaigainera

en: Move to &Screen
eu: Eraman &pantailara

en: Show in &Activities
eu: Erakutsi Jar&dueretan

en: Move &To Current Desktop
eu: Eraman une&ko mahaigainera

en: &All Desktops
eu: Mahaigain guzti&ak

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
eu: Mahaigain &berria

en: Move to %1
eu: Eraman %1(e)ra

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
eu: Gehitu mahaigain &berrira

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
eu: Eraman mahaigain berrira

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
eu: Pantaila &%1 (%2)

en: &All Activities
eu: &Jarduera guztiak

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
eu: <b>%1</b> lehendik erabiltzen ari da

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
eu: %2 <b>%1</b> erabiltzen ari da %3(e)n

en: Window Operations Menu
eu: Leiho-eragiketen menua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Maximize Window
eu: Maximizatu leihoa

en: Maximize Window Vertically
eu: Maximizatu leihoa bertikalki

en: Maximize Window Horizontally
eu: Maximizatu leihoa horizontalki

en: Minimize Window
eu: Ikonotu leihoa

en: Shade Window
eu: Bildu leihoa

en: Move Window
eu: Lekuz aldatu leihoa

en: Resize Window
eu: Tamainaz aldatu leihoa

en: Raise Window
eu: Goratu leihoa

en: Lower Window
eu: Beheratu leihoa

en: Toggle Window Raise/Lower
eu: Txandakatu leihoa goratu/beheratu

en: Make Window Fullscreen
eu: Erakutsi leihoa pantaila osoan

en: Toggle Window Titlebar and Frame
eu: Txandakatu titulu-barra eta markoa

en: Keep Window Above Others
eu: Mantendu leihoa besteen gainean

en: Keep Window Below Others
eu: Mantendu leihoa besteen azpian

en: Activate Window Demanding Attention
eu: Aktibatu arreta eskatzen duen leihoa

en: Setup Window Shortcut
eu: Konfiguratu leihoaren lasterbidea

en: Move Window to the Center
eu: Mugitu leihoa erdialdera

en: Move Window Right
eu: Mugitu leihoa eskuinera

en: Move Window Left
eu: Mugitu leihoa ezkerrera

en: Move Window Up
eu: Mugitu leihoa gora

en: Move Window Down
eu: Mugitu leihoa behera

en: Expand Window Horizontally
eu: Zabaldu leihoa horizontalki

en: Expand Window Vertically
eu: Zabaldu leihoa bertikalki

en: Shrink Window Horizontally
eu: Txikiagotu leihoa horizontalki

en: Shrink Window Vertically
eu: Txikiagotu leihoa bertikalki

en: Quick Tile Window to the Left
eu: Jarri leihoa mosaikoan ezkerrean

en: Quick Tile Window to the Right
eu: Jarri leihoa mosaikoan eskuinean

en: Quick Tile Window to the Top
eu: Jarri leihoa mosaikoan goian

en: Quick Tile Window to the Bottom
eu: Jarri leihoa mosaikoan behean

en: Quick Tile Window to the Top Left
eu: Jarri leihoa mosaikoan goian ezkerrean

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
eu: Jarri leihoa mosaikoan behean ezkerrean

en: Quick Tile Window to the Top Right
eu: Jarri leihoa mosaikoan goian, eskuinean

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
eu: Jarri leihoa mosaikoan behean, eskuinean

en: Switch to Window Above
eu: Aldatu gaineko leihora

en: Switch to Window Below
eu: Aldatu azpiko leihora

en: Switch to Window to the Right
eu: Aldatu eskuineko leihora

en: Switch to Window to the Left
eu: Aldatu ezkerreko leihora

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
eu: Leiho aktiboaren opakutasuna % 5 handiagotu

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
eu: Leiho aktiboaren opakutasuna % 5 txikiagotu

en: Keep Window on All Desktops
eu: Mantendu leihoa mahaigain guztietan

en: Window to Desktop %1
eu: Aldatu leihoa %1 mahaigainera

en: Window to Next Desktop
eu: Aldatu leihoa hurrengo mahaigainera

en: Window to Previous Desktop
eu: Aldatu leihoa aurreko mahaigainera

en: Window One Desktop to the Right
eu: Aldatu leihoa eskuineko mahaigainera

en: Window One Desktop to the Left
eu: Aldatu leihoa ezkerreko mahaigainera

en: Window One Desktop Up
eu: Aldatu leihoa goiko mahaigainera

en: Window One Desktop Down
eu: Aldatu leihoa beheko mahaigainera

en: Move Window to Screen %1
eu: Eraman leihoa %1 pantailara

en: Move Window to Next Screen
eu: Eraman leihoa hurrengo pantailara

en: Move Window to Previous Screen
eu: Eraman leihoa aurreko pantailara

en: Move Window One Screen to the Right
eu: Eraman leihoa pantaila bat eskuinerantz

en: Move Window One Screen to the Left
eu: Eraman leihoa pantaila bat ezkerrerantz

en: Move Window One Screen Up
eu: Eraman leihoa pantaila bat gorantz

en: Move Window One Screen Down
eu: Eraman leihoa pantaila bat beherantz

en: Switch to Screen %1
eu: Aldatu %1 pantailara

en: Switch to Next Screen
eu: Aldatu hurrengo pantailara

en: Switch to Previous Screen
eu: Aldatu aurreko pantailara

en: Switch to Screen to the Right
eu: Aldatu eskuineko leihora

en: Switch to Screen to the Left
eu: Aldatu ezkerreko leihora

en: Switch to Screen Above
eu: Aldatu goiko pantailara

en: Switch to Screen Below
eu: Aldatu beheko leihora

en: Peek at Desktop
eu: Begirada bat mahaigainari

en: Kill Window
eu: Akabatu leihoa

en: Activate Window (%1)
eu: Aktibatu leihoa (%1)

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Desktop %1
eu: %1 mahaigaina

en: Switch to Next Desktop
eu: Aldatu hurrengo mahaigainera

en: Switch to Previous Desktop
eu: Aldatu aurreko mahaigainera

en: Switch One Desktop to the Right
eu: Aldatu eskuineko mahaigainera

en: Switch One Desktop to the Left
eu: Aldatu ezkerreko mahaigainera

en: Switch One Desktop Up
eu: Aldatu goiko mahaigainera

en: Switch One Desktop Down
eu: Aldatu beheko mahaigainera

en: Switch to Desktop %1
eu: Aldatu %1 mahaigainera

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
eu: (Ez du erantzuten)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
eu: «KWin»en euskarri-informazioa:
    Laguntza eskatzean, «https://discuss.kde.org» lekuan adibidez, ondoko informazioa erabili behar da.
    Unean ibiltzen ari den instantziari buruzko informazioa ematen du, zein aukera erabiltzen diren,
    ibiltzen ari den OpenGL gidaria eta efektuak.
    Mesedez, argitaratu sarrerako testu honen azpian ematen den informazioa itsasteko-ontzi zerbitzu
    batean, «https://paste.kde.org» lekuan adibidez, euskarri-orrian egin ordez.

en: Xwayland has crashed
eu: Xwayland kraskatu egin da
