kwin - en to eo translation catalogue (688 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
eo: Premu dekstran Ctrl-klavon por malkapti montrilon

en: Press right control key to grab pointer
eo: Premu dekstran Ctrl-klavon por kapti montrilon

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
eo: KDE Wayland Komponilo %1

en: - Output disabled
eo: - Eligo malebligita

en: - Output dimmed
eo: - Eligo malheliĝis

en: Press right control to ungrab input
eo: Premu dekstran Ctrl-klavon por malkapti enigon

en: Press right control key to grab input
eo: Premu dekstran Ctrl-klavon por kapti enigon

en: KDE Wayland Compositor
eo: KDE Wayland Komponisto

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
eo: Labortablaj efikoj estis rekomencitaj pro grafika restarigo

en: Suspend Compositing
eo: Kunmetitaĵo paŭziĝas

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
eo: <b>OpenGL-komponado (la defaŭlta) paneis KWin en la pasinteco.</b><br>Ĉi tio estis plej verŝajne pro pelila cimo.<p>Se vi pensas, ke vi dume ĝisdatigis al stabila pelilo,<br>vi povas restarigi ĉi tiun protekton, sed <b>konsciu, ke tio povus rezultigi tujan paneon!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
eo: X-kromprogramoj XComposite kaj XDamage estas bezonitaj sed ne estas haveblaj.

en: GLX/OpenGL is not available.
eo: GLX/OpenGL ne disponeblas.

en: Timestamp
eo: Tempostampo

en: Timestamp (µsec)
eo: Tempostampo (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: A mouse button]
en: Right
eo: Ĝuste

[ctx: A mouse button]
en: Middle
eo: Mezo

[ctx: A mouse button]
en: Back
eo: Reen

[ctx: A mouse button]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: A mouse button]
en: Task
eo: Tasko

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
eo: Ekstra Butono 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
eo: Ekstra Butono 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
eo: Ekstra Butono 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
eo: Ekstra Butono 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
eo: Ekstra Butono 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
eo: Ekstra Butono 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
eo: Ekstra Butono 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
eo: Ekstra Butono 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
eo: Ekstra Butono 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
eo: Ekstra Butono 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
eo: Ekstra Butono 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
eo: Ekstra Butono 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
eo: Ekstra Butono 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
eo: Ekstra Butono 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
eo: Ekstra Butono 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
eo: Ekstra Butono 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
eo: Ekstra Butono 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
eo: Ekstra Butono 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
eo: Ekstra Butono 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
eo: Ekstra Butono 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
eo: Ekstra Butono 24

en: Input Device
eo: Eniga Aparato

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
eo: Montrilo Moviĝo

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
eo: Delta (ne akcelita)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
eo: Ĉiea Pozicio

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
eo: Montril-Butonpremo

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
eo: Butono

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
eo: Indiĝena Butonkodo

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
eo: Premitaj Butonoj

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
eo: Montrilo Butono Liberigo

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
eo: Montrilo-Akso

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
eo: Orientiĝo

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
eo: Horizontala

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
eo: Vertikala

[ctx: A key press event]
en: Key Press
eo: Klavopremo

[ctx: A key release event]
en: Key Release
eo: Ŝlosila Liberigo

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
eo: Ctrl

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
eo: Klavaro

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
eo: Grupo-ŝaltilo

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
eo: Ripeti

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
eo: Klavkodo

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
eo: Qt::Key-kodo

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
eo: Xkb simbolo

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
eo: Modifiloj

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
eo: Tuŝi malsupren

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
eo: Punkta identigilo

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
eo: Ĉiea pozicio

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
eo: Tuŝmoviĝo

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
eo: Korekteti

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
eo: Pinĉkomenco

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
eo: Fingrokalkulo

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
eo: Pinĉa ĝisdatigo

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
eo: Skalo

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
eo: Angula delto

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
eo: Pinĉi finon

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
eo: Pinĉo nuligita

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
eo: Komenco de ŝovumo

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
eo: Fingrokalkulo

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
eo: Ŝovuma ĝisdatigo

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
eo: Fino de ŝovumo

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
eo: Ŝovumo nuligita

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
eo: Ŝaltilo ŝanĝita

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
eo: Tekokomputila kovrilo

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
eo: Tabuleta reĝimo

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
eo: Ŝalti

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
eo: Malŝaltita

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
eo: Stato

en: Tablet Tool
eo: Tabuleta Ilo

en: EventType
eo: EventoTipo

en: Position
eo: Pozicio

en: Tilt
eo: Klino

en: Rotation
eo: Rotacio

en: Pressure
eo: Premo

en: Buttons
eo: Butonoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
eo: Modifiloj

en: Tablet Tool Button
eo: Tablojda Ila Butono

en: Button
eo: Butono

en: Pressed
eo: Premita

en: Tablet
eo: Tablojdo

en: Tablet Pad Button
eo: Tablojda Kusenetbutono

en: Tablet Pad Strip
eo: Tablojda Panelstrio

en: Number
eo: Numero

en: isFinger
eo: estasFingro

en: Tablet Pad Ring
eo: Tablojda Panelringo

[ctx: @label]
en: Effects
eo: Efektoj

en: No Mouse Buttons
eo: Neniuj Musbutonoj

[ctx: Mouse Button]
en: left
eo: maldekstra

[ctx: Mouse Button]
en: right
eo: dekstra

[ctx: Mouse Button]
en: middle
eo: meza

[ctx: Mouse Button]
en: back
eo: reen

[ctx: Mouse Button]
en: forward
eo: antaŭen

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
eo: ekstra 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
eo: ekstra 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
eo: ekstra 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
eo: ekstra 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
eo: ekstra 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
eo: ekstra 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
eo: ekstra 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
eo: ekstra 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
eo: ekstra 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
eo: ekstra 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
eo: ekstra 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
eo: ekstra 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
eo: ekstra 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
eo: ekstra 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
eo: kromaj 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
eo: ekstra 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
eo: ekstra 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
eo: ekstra 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
eo: ekstra 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
eo: kromaj 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
eo: ekstra 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
eo: kromaj 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
eo: ekstra 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
eo: kromaj 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
eo: tasko

en: X11 Windows
eo: X11-Fenestroj

en: X11 Unmanaged Windows
eo: X11 Neadministritaj Fenestroj

en: Wayland Windows
eo: Wayland-Fenestroj

en: Internal Windows
eo: Internaj Fenestroj

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
eo: Malŝargi

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
eo: Ŝargi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
eo: Forlasu Sencimigan Konzolon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
eo: Fenestroj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
eo: Enigo Eventoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
eo: Enigo-Aparatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
eo: Neniu OpenGL-komponisto funkcias

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
eo: OpenGL (ES) pelilinformoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
eo: Vendisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
eo: Redonanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
eo: Versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
eo: Ombriga Lingva Versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
eo: Pelilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
eo: GPU-klaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
eo: OpenGL-versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
eo: GLSL-versio:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
eo: Platformaj Etendaĵoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
eo: OpenGL (ES) Etendaĵoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
eo: Klavaro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
eo: Klavmapaj Aranĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
eo: Nuna Aranĝo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
eo: Aktivaj Modifiloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
eo: LED-oj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
eo: Aktivaj LED-oj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
eo: Tondujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
eo: Primara Elekto

en: Window Manager
eo: Fenestra Administranto

en: PID of the application to terminate
eo: PID de la aplikaĵo por ĉesigi

en: Hostname on which the application is running
eo: Gastnomo sur kiu la aplikaĵo funkcias

en: hostname
eo: gastiga nomo

en: Caption of the window to be terminated
eo: Titolo de la finigota fenestro

en: caption
eo: bildoteksto

en: Name of the application to be terminated
eo: Nomo de la aplikiĝo finita

en: name
eo: nomo

en: ID of resource belonging to the application
eo: ID de rimedo apartenanta al la aplikaĵo

en: Time of user action causing termination
eo: Tempo de uzanta ago kaŭzanta ĉesigon

en: time
eo: tempo

en: KWin helper utility
eo: KWin-helpilo

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
eo: Tiu helpilo ne estu vokita rekte.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
eo: <para><application>%1</application> ne respondas. Ĉu vi volas fini ĉi tiun aplikaĵon?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
eo: <para>"%1" de <application>%2</application> ne respondas. Ĉu vi volas fini ĉi tiun aplikaĵon?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
eo: <para><emphasis strong='true'>Ĉesigo de ĉi tiu aplikaĵo fermos ĉiujn ĝiajn fenestrojn. Ĉiuj nekonservitaj datumoj estos perditaj.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
eo: &Fini Aplikaĵon %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
eo: &Atendi Pli Longe

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
eo: Ne Respondas

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
eo: Procesa ID: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
eo: Gastigantnomo: %1

en: Touchpad
eo: Tuŝplato

en: Keyboard Layout Switcher
eo: Klavaro Aranĝo Ŝaltilo

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eo: Elektu fenestron por devigi fermon per maldekstra klako aŭ eniru.
    Eskapu aŭ dekstre alklaku por nuligi.

en: KDE window manager
eo: KDEa fenestroadministrilo

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
eo: (c) 1999-2019, La KDE-Programistoj

en: Disable configuration options
eo: Malebligi agordajn elektojn

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
eo: Indiki ke KWin jam kolapsis n fojojn

en: Start a rootless Xwayland server.
eo: Lanĉi senradikan Xwayland-servilon.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
eo: Nomo de la ingo Wayland por aŭskulti. Se ne agordita "wayland-0" estas uzata.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
eo: La X11-Ekrano por uzi en fenestra reĝimo sur platformo X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
eo: La Wayland Display por uzi en fenestra reĝimo sur platformo Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
eo: Redonu al virtuala framebuffer.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
eo: La larĝo por fenestra reĝimo. Defaŭlta larĝo estas 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
eo: La alteco por fenestra reĝimo. Defaŭlta alteco estas 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
eo: La skalo por fenestra reĝimo. Defaŭlta valoro estas 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
eo: La nombro da fenestroj por malfermi kiel eligoj en fenestra reĝimo. Defaŭlta valoro estas 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
eo: Wayland-ingo por uzi por envenantaj konektoj. Ĉi tio povas esti kombinita kun --socket por nomi la ingon

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
eo: XWayland ingo por uzi por la alvenantaj ligoj de Xwayland. Ĉi tio povas esti agordita plurfoje

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
eo: Nomo de la ekrano xwayland kiu estis antaŭ-agordita

en: Name of the xauthority file
eo: Nomo de la xauthority-dosiero

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
eo: Forlasas ĉi tiun kazon por ke ĝi povu esti rekomencita de kwin_wayland_wrapper.

en: Render through drm node.
eo: Redonu per drm-nodo.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
eo: Eltiru lokajn informojn el locale1 prefere ol la agordo de la uzanto

en: Input method that KWin starts.
eo: Eniga metodo, kiun KWin komenciĝas.

en: Starts the session in locked mode.
eo: Komencas la seancon en ŝlosita reĝimo.

en: Starts the session without lock screen support.
eo: Komencas la seancon sen subteno de ŝlosa ekrano.

en: Starts the session without global shortcuts support.
eo: Komencas la seancon sen subteno de ĉieaj ŝparvojoj.

en: Disable KActivities integration.
eo: Malebligi KActivities-integriĝon.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
eo: Eliri post kiam la seanca aplikaĵo, kiu estas komencita de KWin, fermiĝis.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
eo: Aplikoj por komenci post kiam Wayland kaj Xwayland-servilo estas komencitaj

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
eo: KWin estas nestabila.
    Ŝajne, ĝi kolapsis plurajn fojojn sinsekve.
    Vi povas elekti alian fenestroadministrilon:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
eo: kwin: Ne eblas regi la administradon, ĉu alia fenestroadministrilo ruliĝas? (Provu --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
eo: kwin: alia fenestra administranto funkcias (provu uzi --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
eo: Anstataŭigi rulantan ICCCM2.0-konforman fenestroadministrilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
eo: Forto de neklaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
eo: Lumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
eo: Forta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
eo: Brua forto:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eo: Elektu pozicion por kolorigo per maldekstra alklako aŭ enigu.
    Escape aŭ dekstre alklaku por nuligi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
eo: Forto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
eo: Dokoj kaj paneloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
eo: Labortablo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
eo: Konservi super fenestroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
eo: Laŭ fenestra grupo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
eo: Plenekranaj fenestroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
eo: Daŭro:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
eo: Defaŭlte

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
eo:  milisekundoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
eo: Fenestromalferma Animacio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
eo: Rotacia rando:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
eo: Supre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
eo: Ĝuste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
eo: Funde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
eo: Rotacia angulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
eo: Distanco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
eo: Fenestroferma Animacio

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
eo: Neniam

en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
eo: Kaŝi kursoron je neaktiveco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
eo: Kaŝi kursoron je tajpado

en: Toggle Invert Effect
eo: Baskuligi Inversig-Efekton

en: Toggle Invert Effect on Window
eo: Baskuligi Inversig-Efekton sur Fenestro

en: Invert Screen Colors
eo: Inverti Ekranajn Kolorojn

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
eo: Eta

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
eo: Granda

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
eo: Grandega

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
eo: Grandega

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
eo: Tre Grandega

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
eo: Trogranda

en: Button size:
eo: Butongrandeco:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
eo: Agorda Dialogo

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
eo: &Aligiĝo de titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
eo: Centro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
eo: Marku ĉi tiun elekteblon se la fenestra rando devus esti pentrita en la titolbretokoloro. Alie ĝi estos pentrita en la fonkoloro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
eo: Kolora fenestrobordo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
eo: Marku ĉi tiun elekteblon, se vi volas, ke la butonoj paliĝas kiam la musmontrilo ŝvebas super ili kaj denove malaperu kiam ĝi malproksimiĝas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
eo: Anigi butonojn

en: The Caps Lock key has been activated
eo: La Majuskla Baskulklavo estis aktivita

en: The Caps Lock key is now inactive
eo: La Majuskla Baskulklavo nun estas malaktiva

en: The Num Lock key has been activated
eo: La Nombra Baskulklavo estis aktivita

en: The Num Lock key is now inactive
eo: La Nombra Baskulklavo nun estas malaktiva

en: The Scroll Lock key has been activated
eo: La Ruluma Baskulklavo estis aktivita

en: The Scroll Lock key is now inactive
eo: La Ruluma Baskulklavo nun estas malaktiva

en: The Shift key is now active.
eo: La Majuskliga klavo nun estas aktiva.

en: The Shift key is now inactive.
eo: La Majuskliga klavo nun estas malaktiva.

en: The Control key is now active.
eo: La Stira klavo nun estas aktiva.

en: The Control key is now inactive.
eo: La Stira klavo nun estas malaktiva.

en: The Alt key is now active.
eo: La Alt-klavo nun estas aktiva.

en: The Alt key is now inactive.
eo: La Alt-klavo nun estas malaktiva.

en: The Meta key is now active.
eo: La Meta-klavo nun estas aktiva.

en: The Meta key is now inactive.
eo: La Meta-klavo nun estas malaktiva.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
eo: aktivigi

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
eo: proksime

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
eo: minimumigi

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
eo: maks

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
eo: maksimumigi

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
eo: plenekrane

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
eo: ombro

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
eo: teni supre

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
eo: teni sube

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
eo: fenestro

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
eo: nomo

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
eo: apnomo

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
eo: surtabla

en: Switch to desktop %1
eo: Ŝalti al labortablo %1

en: Close running window on %1
eo: Fermi kurantan fenestron ĉe %1

en: (Un)minimize running window on %1
eo: (Mal)minimugi kurantan fenestron sur %1

en: Maximize/restore running window on %1
eo: Maksimumigi/restarigi kurantan fenestron sur %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
eo: Ŝalti plenekranon por ruli fenestron sur %1

en: (Un)shade running window on %1
eo: (Mal)ombrigi kurantan fenestron sur %1

en: Toggle keep above for running window on %1
eo: Baskuli konservadon supre por ruli fenestron sur %1

en: Toggle keep below running window on %1
eo: Baskuligi tenadon sub ruliĝanta fenestro ĉe %1

en: Activate running window on %1
eo: Aktivigi kurantan fenestron sur %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
eo: Dissolvi al nigra (nur plenekranaj ŝpruceroj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
eo: Daŭro de animacio:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
eo: Defaŭlte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
eo: Grandeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
eo: &Larĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
eo: &Alteco:

en: Toggle Mouse Click Animation
eo: Baskuligi Musklakan Vigligon

[ctx: Left mouse button]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
eo: Mezo

[ctx: Right mouse button]
en: Right
eo: Ĝuste

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
eo: Bazaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
eo: Koloro de Maldekstra Musbutono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
eo: Koloro de Meza Musbutono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
eo: Koloro de Dekstra Musbutono:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
eo: Altnivelaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
eo: Ringoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
eo: Liniolarĝo:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
eo:  rastrumero

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
eo:  msek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
eo: Ringdaŭro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
eo: Ringa Radiuso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
eo: Ringonombro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
eo: Teksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
eo: Tiparo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
eo: Montri Tekston:

en: Clear All Mouse Marks
eo: Forigi Ĉiujn Musmarkojn

en: Clear Last Mouse Mark
eo: Forigi Lastan Musmarkon

en: Clear Mouse Marks
eo: Forviŝi Musmarkojn

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
eo[0]:  rastrumero
eo[1]:  rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
eo: &Larĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
eo: &Koloro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
eo: Desegnu per la muso tenante modifilajn klavojn kaj movante la muson.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
eo: Modifilaj klavoj por libera desegnado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
eo: Modifilaj klavoj por sagdesegnado:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
eo: Nokta Lumo Suspendita

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
eo: Nokta Lumo Reŝaltita

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
eo: Suspendi/Reŝalti Noktan Lumon

en: Color Temperature Preview
eo: Antaŭrigardo de Kolora Temperaturo

[ctx: @label]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
eo: Cirkuli tra Overview kaj Grid-View

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
eo: Cirkuli tra Grid-View kaj Overview

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
eo: Baskuligi Overview

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
eo: Baskuligi Grid-View

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
eo: Ignori minimumigitajn fenestrojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
eo: Organizi fenestrojn en la Grid-View:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
eo: Serĉrezultoj inkluzivas filtritajn fenestrojn:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
eo: Cirkuli tra Overview kaj Grid-View

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
eo: Baskuligi Overview

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
eo: Baskuligi Grid-View

en: Delete Virtual Desktop
eo: Forigi Virtualan Labortablo

en: Add Virtual Desktop
eo: Aldoni Virtualan Labortablon

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
eo: Neniu alia Virtuala Labortablo por montri

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
eo: Aldoni Virtualan Labortablon

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
eo: Agordgi Virtualajn Labortablojn…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
eo: Neniuj kongruaj fenestroj

en: Drag Down To Close
eo: Trenu Malsupren Por Fermi

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
eo: Fermi fenestron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
eo: Fenestromalferma skalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
eo: Ferma skalo de fenestro:

en: Failed to start main PipeWire loop
eo: Malsukcesis komenci ĉefan PipeWire-buklon

en: Failed to create PipeWire context
eo: Malsukcesis krei PipeWire-kuntekston

en: Failed to connect PipeWire context
eo: Malsukcesis konekti PipeWire-kuntekston

en: Could not find window id %1
eo: Ne eblis trovi fenestroid %1

en: Could not find output
eo: Ne eblis trovi eligon

en: Invalid region
eo: Nevalida regiono

en: OpenGL compositing is required for screencasting
eo: OpenGL-komponado estas postulata por ekranregistri

en: Failed to create PipeWire stream
eo: Malsukcesis krei PipeWire-rivereton

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eo: Elektu fenestron al ekrankopio per maldekstra alklako aŭ enigu.
    Escape aŭ dekstre alklaku por nuligi.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
eo: Kreu ekrankopion per maldekstra klako aŭ enigu.
    Escape aŭ dekstre alklaku por nuligi.

[ctx: @label]
en: Compositing
eo: Kompostado

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
eo: Ĉi tiu efiko ne estas komparnormo

[ctx: @label]
en: Paint Duration
eo: Daŭro de Pentrado

[ctx: @label]
en: Paint Amount
eo: Pentra Kvanto

[ctx: @label]
en: Current FPS
eo: Nuna FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
eo: Maksimuma FPS

en: Toggle Show Paint
eo: Baskuligi Montri Farbon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
eo: Interspaco inter labortabloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
eo: Horizontale:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
eo: Vertikale:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
eo: Glita labortabla fono

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Majuskliga klavo estis ŝlosita kaj nun estas aktiva por ĉiuj el la sekvontaj klavpremoj.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Stir-klavo estis ŝlosita kaj nun estas aktiva por ĉiuj el la sekvontaj klavpremoj.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Alt-klavo estis ŝlosita kaj nun estas aktiva por ĉiuj el la sekvontaj klavpremoj.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Meta-klavo estis ŝlosita kaj nun estas aktiva por ĉiuj el la sekvontaj klavpremoj.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La AltGr-klavo estis ŝlosita kaj nun estas aktiva por ĉiuj el la sekvontaj klavpremoj.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
eo: Baskuligi bildeton por Nuna Fenestro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
eo: Maksimuma &larĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
eo: Inter&spaco:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
eo:  rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
eo: &Opako:

en: Toggle Tiles Editor
eo: Baskuligi Kahel-redaktilon

en: Padding:
eo: Remburaĵo:

en: Load Layout…
eo: Ŝargi Aranĝon…

en: Close
eo: Fermi

en: Split Left/Right
eo: Dividi Dekstre/Maldektre

en: Split Top/Bottom
eo: Dividi Supre/Malsupre

en: Add Floating Tile
eo: Aldoni Flosantan Kahelon

en: Delete
eo: Forigi

en: Track mouse
eo: Spuri muson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
eo: Ekigi efikon per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
eo: Klava ŝparvojo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
eo: Modifilaj klavoj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
eo: Travidebleco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
eo: Ĝeneralaj Travideblecoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
eo: Kombokestaj ŝprucfenestroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
eo: Opaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
eo: Dialogoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
eo: Travidebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
eo: Menuoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
eo: Movante fenestrojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
eo: Neaktivaj fenestroj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
eo: Agordu menuan travideblecon sendepende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
eo: Falmenuoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
eo: Ŝprucmenuoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
eo: Forigitaj menuoj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
eo: Video Muro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
eo: Apliki al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist)
en: vlc, xv, vdpau, smplayer, dragon, xine, ffplay
eo: vlc, xv, vdpau, smplayer, drako, xine, ffplay

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
eo: Komo apartigita listo de fenestroklasoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
eo: Ĉiuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
eo: Ignori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
eo: Neniu

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
eo: Baskuligi Prezenti fenestrojn (Nuna labortablo)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
eo: Baskuligi aktualajn fenestrojn (ĉiuj labortabloj)

en: Toggle Present Windows (Window class)
eo: Baskuligi Prezenti Fenestrojn (Fenestra klaso)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
eo: Baskuligi Prezenti Fenestrojn (Fenestra klaso sur nuna labortablo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
eo: Ignori &minimigitajn fenestrojn

en: No Matches
eo: Neniuj Kongruoj

en: No Windows
eo: Neniu Fenestro

en: Filter windows…
eo: Filtri fenestrojn…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
eo: Altnivela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
eo: &Rigideco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
eo: &Movu faktoron:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
eo: Wo&ble dum moviĝado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
eo: Ŝanceliĝu kiam &regrandigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
eo: Ebligu &altnivelan reĝimon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
eo: Ŝ&anceliĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
eo: Malpli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
eo: Pli

en: Move Zoomed Area to Left
eo: Movu Zomitan Areon maldekstren

en: Move Zoomed Area to Right
eo: Movu Zomitan Areon dekstren

en: Move Zoomed Area Upwards
eo: Movu Zomitan Areon Supren

en: Move Zoomed Area Downwards
eo: Movu Zomitan Areon Malsupren

en: Move Mouse to Focus
eo: Movu Muson al Fokuso

en: Move Mouse to Center
eo: Movu la muson al Centro

en: Move Left
eo: Movu Maldekstren

en: Move Right
eo: Movu Dekstren

en: Move Up
eo: Supreniĝi

en: Move Down
eo: Movu Malsupren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
eo: Ĉe zomo-en kaj zomi-malproksimo ŝanĝu la zomon per la difinita zom-faktoro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
eo: Zomfaktoro:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
eo: Ebligu spuradon de la fokusita loko. Ĉi tio bezonas QAccessible por esti ebligita per aplikaĵo ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
eo: Ebligu Fokuso-Spuradon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
eo: Ebligu spuradon de la teksta kursoro. Ĉi tio bezonas QAccessible por esti ebligita per aplikaĵo ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
eo: Ebligu Tekstan Kursoro-Spuradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
eo: Musmontrilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
eo: Videbleco de la mus-montrilo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
eo: Skalo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
eo: Konservu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
eo: Kaŝi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
eo: Spuri movon de la muso.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
eo: Proporcia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
eo: Centrita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
eo: Puŝu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
eo: Malebligita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
eo: Muso-Spurado:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
eo: Totalaj reguloj nombras (heredaĵo)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
eo: Ordigita listo de regulgrupoj

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
eo: Regulpriskribo

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
eo: Regulpriskribo (heredaĵo)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
eo: Forigi ĉi tiun regulon (por uzo en importado)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
eo: Fenestra klaso (aplikaĵo)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
eo: Fenestra klasa kordo kongrua tipo

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
eo: Kongrui la tutan fenestroklason

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
eo: Fenestra rolo

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
eo: Fenestra rolĉeno kongrua tipo

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
eo: Fenestra titolo

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
eo: Fenestra titolo ĉeno kongrua tipo

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
eo: Maŝino (gastigantonomo)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
eo: Maŝinĉena kongruotipo

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
eo: Fenestroj kiuj kongruas

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
eo: Komenca lokigo

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
eo: Komenca lokiga regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
eo: Fenestra pozicio

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
eo: Fenestra pozicio regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
eo: Fenestra grandeco

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
eo: Fenestra grandeco regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
eo: Minimuma grandeco de fenestro

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
eo: Fenestra minimuma grandeco regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
eo: Fenestro maksimuma grandeco

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
eo: Fenestra maksimumgranda regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
eo: Aktiva opakeco

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
eo: Aktiva opakec-regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
eo: Neaktiva opakeco

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
eo: Neaktiva opakec-regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
eo: Ignori petitan geometrion

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
eo: Ignori petitan geometrian regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
eo: Listo de Labortablo-Idoj

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
eo: Tipo de regulo pri labortablaj Idoj

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
eo: Ekrannumero

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
eo: Ekrannumera regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
eo: Aktiveco

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
eo: Tipo de regulo de aktiveco

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
eo: Maksimumigita vertikale

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
eo: Maksimumigita vertikale regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
eo: Maksimumigita horizontale

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
eo: Maksimumigita horizontale regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
eo: Minimumigita

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
eo: Minimigita regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
eo: Ombrita

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
eo: Ombrita regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
eo: Preterpasi taskobreton

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
eo: Preterpasi taskobaran regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
eo: Preterpaĝilo

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
eo: Preterpasi la tipon de regulpaĝilo

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
eo: Preterŝaltilo

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
eo: Preterpasi ŝaltilon regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
eo: Konservi supre

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
eo: Konservi super regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
eo: Konservi sube

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
eo: Konservi sub regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
eo: Plenekrane

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
eo: Plenekrana regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
eo: Neniu titolbreto kaj kadro

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
eo: Neniu regulo de titolbreto

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
eo: Koloro kaj skemo de titolobreto

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
eo: Titolbreto kolora regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
eo: Bloko Compositing

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
eo: Bloko Compositing regulo tipo

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
eo: Fokuso ŝtelado antaŭzorgo

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
eo: Fokuso ŝtelado preventa regulo tipo

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
eo: Fokusa protekto

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
eo: Fokusprotekta regulo tipo

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
eo: Akcepti Fokson

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
eo: Akcepti Fokusan regulspecon

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
eo: Fermebla

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
eo: Fermebla regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
eo: Aŭtogrupo kun identa

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
eo: Aŭtogrupo kun identa regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
eo: Aŭtogrupo en malfono

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
eo: Aŭtogrupo en malfono-regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
eo: Aŭtogrupigo per ID

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
eo: Aŭtogrupigi laŭ ID-regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
eo: Obei geometriajn restriktojn

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
eo: Obei geometriajn restriktojn regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
eo: Ŝparvojo

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
eo: Ŝparvojo regulo tipo

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
eo: Ignori ĉieajn ŝparvojojn

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
eo: Ignori ĉieajn ŝparvojojn regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
eo: Labortabla dosiernomo

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
eo: Tabla dosiernomo regulospeco

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
eo: Tavolo

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
eo: Tavola regultipo

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
eo: Regultipo de AdaptiveSync

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
eo: Permesi Ŝiradon

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
eo: Ŝira regultipo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
eo: Dialogo

en: The following applications did not close:
    %1
eo: La sekvantaj aplikaĵoj ne fermiĝis:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
eo: Nuligi Elsaluton

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
eo: Ĉiukaze Elsaluti

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
eo: Montri labortablon

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
eo: Neniuj malfermitaj fenestroj

en: Walk Through Windows
eo: Iro tra la fenestroj

en: Walk Through Windows (Reverse)
eo: Reiro tra la fenestroj

en: Walk Through Windows Alternative
eo: Iri Tra Fenestroj Alternativo

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
eo: Iri Tra Fenestroj Alternativo (Inversa)

en: Walk Through Windows of Current Application
eo: Iri Tra Fenestroj de Nuna Apliko

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
eo: Iri Tra Fenestroj de Nuna Apliko (Inversa)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
eo: Iri Tra Fenestroj de Nuna Aplika Alternativo

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
eo: Iri Tra Fenestroj de Nuna Aplika Alternativo (Inversa)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
eo: La instalaĵo de Window Switcher estas rompita, rimedoj mankas.
    Kontaktu vian distribuon pri tio.

en: Move the tablet to the next output
eo: Movi la tablojdon al la sekva eligo

en: Tablet moved to %1
eo: Tablojdo movita al %1

en: Tablets switched outputs
eo: Tablojdoj ŝanĝis elirojn

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
eo: Vi elektis vidigi senbordajn fenestrojn.
    Senborde vi ne povas rebordigi per la muzo. Uzu anstataŭe la fenestran menuon. Vi povas premi la klavkombinon: %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
eo: Vi elektis vidigi fenestron tutekrane.
    Se la aplikaĵo ne havas eblon maltutekranigi, vi ne povas reveni al normala rigardo per la muzo. Uzu anstataŭe la fenestran menuon. Vi povas premi la klavkombinon: %1.

en: &Move
eo: &Movi

en: &Resize
eo: &Regrandigi

en: Keep &Above Others
eo: Fiksi super &aliaj

en: Keep &Below Others
eo: Fiksi su&b aliaj

en: &Fullscreen
eo: &Tutekrano

en: &Shade
eo: &Ombro

en: &No Titlebar and Frame
eo: &Neniu Titolobreto kaj Kadro

en: Set Window Short&cut…
eo: A&gordi Fenestran Mallongigon…

en: Configure Special &Window Settings…
eo: Agordi Specialajn &Fenestrajn Agordojn…

en: Configure S&pecial Application Settings…
eo: Meti s&pecialajn agordojn de aplikaĵo…

en: Ma&ximize
eo: M&aksimumigi

en: Mi&nimize
eo: Mi&nimumigi

en: &More Actions
eo: &Pliaj Agoj

en: &Close
eo: F&ermi

en: &Extensions
eo: &Etendoj

en: &Desktops
eo: &Tablokomputiloj

en: Move to &Desktop
eo: Movu al &Tablo

en: Move to &Screen
eo: Movu al &Ekrano

en: Show in &Activities
eo: Montri en &Agadoj

en: Move &To Current Desktop
eo: Movi al ak&tuala labortablo

en: &All Desktops
eo: Ĉ&iuj labortabloj

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
eo: &Nova Labortablo

en: Move to %1
eo: Movu al %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
eo: Aldoni al &Nova labortablo

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
eo: Movu al Nova Labortablo

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
eo: Ekrano &%1 (%2)

en: &All Activities
eo: &Ĉiuj Agadoj

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
eo: <b>%1</b> jam estas uzata

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
eo: <b>%1</b> estas uzata de %2 en %3

en: Window Operations Menu
eo: Fenestro-agmenuo

en: Close Window
eo: Fermi fenestron

en: Maximize Window
eo: Maksimumigi fenestron

en: Maximize Window Vertically
eo: Maksimumigi fenestron vertikale

en: Maximize Window Horizontally
eo: Maksimumigi fenestron horizontale

en: Minimize Window
eo: Minimumigi fenestron

en: Shade Window
eo: Volvi fenestron

en: Move Window
eo: Movi fenestron

en: Resize Window
eo: Regrandigi fenestron

en: Raise Window
eo: Malfonigi fenestron

en: Lower Window
eo: Fonigi fenestron

en: Toggle Window Raise/Lower
eo: Baskuli inter malfonigo/fonigo de la fenestro

en: Make Window Fullscreen
eo: Tutekranigi fenestron

en: Toggle Window Titlebar and Frame
eo: Baskuligi Fenestran Titolbreton kaj Kadron

en: Keep Window Above Others
eo: Fiksi fenestron super la aliaj

en: Keep Window Below Others
eo: Fiksi fenestron sub la aliaj

en: Activate Window Demanding Attention
eo: Aktivigi fenestron kiu petas atenton

en: Setup Window Shortcut
eo: Agordi fenestran fulmoklavon

en: Move Window to the Center
eo: Movi Fenestron al la Centro

en: Move Window Right
eo: Movi Fenestron Dekstren

en: Move Window Left
eo: Movi Fenestron Maldekstren

en: Move Window Up
eo: Movi Fenestron Supren

en: Move Window Down
eo: Movi Fenestron Malsupren

en: Expand Window Horizontally
eo: Pligrandigi Fenestron Horizontale

en: Expand Window Vertically
eo: Vastigi Fenestron Vertike

en: Shrink Window Horizontally
eo: Ŝrumpi Fenestron Horizontale

en: Shrink Window Vertically
eo: Ŝrumpi Fenestron Vertikale

en: Quick Tile Window to the Left
eo: Rapida Kahela Fenestro maldekstren

en: Quick Tile Window to the Right
eo: Rapida Kahela Fenestro dekstre

en: Quick Tile Window to the Top
eo: Rapida Kahela Fenestro al la Supro

en: Quick Tile Window to the Bottom
eo: Rapida Kahela Fenestro al la Malsupro

en: Quick Tile Window to the Top Left
eo: Rapida Kahela Fenestro al la Supre Maldekstre

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
eo: Rapida Kahela Fenestro al la Malsupra Maldekstre

en: Quick Tile Window to the Top Right
eo: Rapida Kahela Fenestro supre Dekstre

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
eo: Rapida Kahela Fenestro malsupre Dekstre

en: Switch to Window Above
eo: Ŝanĝi al Fenestro Supre

en: Switch to Window Below
eo: Ŝanĝi al la Malsupra Fenestro

en: Switch to Window to the Right
eo: Ŝanĝi al Fenestro dekstre

en: Switch to Window to the Left
eo: Ŝanĝi al Fenestro maldekstre

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
eo: Pliigi Opakecon de Aktiva Fenestro je 5%

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
eo: Malpliigu Opakecon de Aktiva Fenestro je 5%

en: Keep Window on All Desktops
eo: Fiksi fenestron en ĉiuj labortabloj

en: Window to Desktop %1
eo: Fenestro al labortablo %1

en: Window to Next Desktop
eo: Fenestro al sekva labortablo

en: Window to Previous Desktop
eo: Fenestro al antaŭa labortablo

en: Window One Desktop to the Right
eo: Fenestro al labortablo dekstrapuda

en: Window One Desktop to the Left
eo: Fenestro al labortablo maldekstrapuda

en: Window One Desktop Up
eo: Fenestro al supra labortablo

en: Window One Desktop Down
eo: Fenestro al suba labortablo

en: Move Window to Screen %1
eo: Movi fenestron al ekrano %1

en: Move Window to Next Screen
eo: Movi fenestron al sekva ekrano

en: Move Window to Previous Screen
eo: Movi fenestron al antaŭa ekrano

en: Move Window One Screen to the Right
eo: Movi fenestron unu ekranon dekstren

en: Move Window One Screen to the Left
eo: Movi fenestron unu ekranon maldekstren

en: Move Window One Screen Up
eo: Movi fenestron unu ekranon Supren

en: Move Window One Screen Down
eo: Movi fenestron unu ekranon Malsupren

en: Switch to Screen %1
eo: Ŝanĝi al Ekrano %1

en: Switch to Next Screen
eo: Iri al sekva ekrano

en: Switch to Previous Screen
eo: Ŝalti al Antaŭa Ekrano

en: Switch to Screen to the Right
eo: Ŝanĝi al Ekrano dekstre

en: Switch to Screen to the Left
eo: Ŝanĝi al Ekrano maldekstren

en: Switch to Screen Above
eo: Ŝanĝi al Ekrano Supre

en: Switch to Screen Below
eo: Ŝanĝi al Ekrano Malsupre

en: Peek at Desktop
eo: Rigardi Labortablon

en: Kill Window
eo: Mortigi fenestron

en: Activate Window (%1)
eo: Aktivigi Fenestron (%1)

en: unknown
eo: nekonata

en: Desktop %1
eo: Labortablo %1

en: Switch to Next Desktop
eo: Iri al sekva labortablo

en: Switch to Previous Desktop
eo: Iri al antaŭa labortablo

en: Switch One Desktop to the Right
eo: Iri al labortablo dekstrapuda

en: Switch One Desktop to the Left
eo: Iri al labortablo maldekstrapuda

en: Switch One Desktop Up
eo: Iri al supra labortablo

en: Switch One Desktop Down
eo: Iri al suba labortablo

en: Switch to Desktop %1
eo: Ŝanĝi al labortablo %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
eo: (Ne respondante)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
eo: KWin-Subtena Informo:
    La jenaj informoj estu uzataj kiam oni petas subtenon pri ekz. https://discuss.kde.org.
    Ĝi provizas informojn pri la nuna funkcianta kazo, kiuj elektebloj estas uzataj,
    kiu OpenGL-pelilo kaj kiuj efikoj funkcias.
    Bonvolu afiŝi la informojn provizitajn sub ĉi tiu enkonduka teksto al algluaĵujo servo. 
    kiel https://paste.kde.org anstataŭ alglui en subtenajn fadenojn.

en: Xwayland has crashed
eo: Xwayland paneis
