kcmkwinscreenedges - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: No Action
eo: Neniu Agado

en: Peek at Desktop
eo: Antaŭrigardi al Labortablo

en: Lock Screen
eo: Ŝlosi ekranon

en: Show KRunner
eo: Montri KRunner

en: Activity Manager
eo: Agadmanaĝero

en: Application Launcher
eo: Aplika Lanĉilo

en: Present Windows
eo: Prezenti Vindozon

en: %1 - All Desktops
eo: %1 - Ĉiuj labortabloj

en: %1 - Current Desktop
eo: %1 - Nuna labortablo

en: %1 - Current Application
eo: %1 - Aktuala Apliko

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Grid
eo: Krado

en: Toggle window switching
eo: Baskuligi fenestroŝanĝon

en: Toggle alternative window switching
eo: Baskuli alternativan fenestroŝalton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
eo: Vi povas ekigi agon puŝante la muskursoron kontraŭ la responda ekranrando aŭ angulo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
eo: &Maksimumigi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
eo: Fenestroj trenitaj al supra rando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
eo: &Kahelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
eo: Fenestroj trenitaj al maldekstra aŭ dekstra rando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
eo: Konduto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
eo: Resti aktiva kiam fenestroj estas plenekranaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
eo: Ekigi &kvaronkaheladon en:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
eo: Ekstera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
eo: de la ekrano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
eo: Ŝanĝi labortablon kiam la musmontrilo estas premi kontraŭ la rando  de la ekrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
eo: Ŝ&anĝi labortablon ĉe rando:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
eo: Malebligita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
eo: Nur kiam moviĝante fenestrojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
eo: Ĉiam ebligita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
eo: Kvanto da tempo necesa por la muskursoro por esti puŝita kontraŭ la rando de la ekrano antaŭ ol la ago estas ekigita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
eo: Prokrasto &de Aktivigo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
eo: Kvanto da tempo bezonata post ekigado de ago ĝis la sekva ellasilo povas okazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
eo: Prokrasto de &Reaktivigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
eo: &Angula barilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the cursor from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
eo: Ĉi tie vi povas ebligi aŭ malŝalti la virtualan angulan baron inter ekranoj. La baro malhelpas la kursoron moviĝi al alia ekrano kiam ĝi estas jam tuŝante ekranan angulon. Ĉi tio faciligas ekigi uzant-interfacajn elementojn kiel la fermbutonoj de maksimumigitaj fenestroj kiam vi uzas plurajn ekranojn.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents cursors from crossing at screen corners.
eo: Malhelpas kursoron transiri je ekranaj anguloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
eo: &Eĝa baro:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
eo: Ĉi tie vi povas agordi grandecon de la randa baro inter malsamaj ekranoj. La baro aldonas plian distancon, kiun vi devas movi vian montrilon antaŭ ol ĝi transiras la randon al la alia ekrano. Ĉi tio faciligas aliri uzant-interfacajn elementojn kiel Plasmaj Paneloj, kiuj situas sur rando inter ekranoj.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance cursor needs to travel to cross screen edges.
eo: Aldona distanco kiun kursoro devas vojaĝi por transiri ekranrandojn.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
eo: Vi povas ekigi agon svingante de la ekranrando al la centro de la ekrano.
