kcmkwinrules - en to el translation catalogue (120 entries)

en: Copy of %1
el: Αντίγραφο του %1

en: Application settings for %1
el: Ρύθμιση εφαρμογής για %1

en: Window settings for %1
el: Ρύθμιση παραθύρου για %1

en: Unimportant
el: Αδιάφορο

en: Exact match
el: Ακριβές ταίριασμα

en: Substring match
el: Ταίριασμα υπο-συμβολοσειράς

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Apply initially
el: Αρχική εφαρμογή

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
el: Η ιδιότητα παραθύρου θα οριστεί στη δεδομένη τιμή μόνο μετά τη δημιουργία του παραθύρου.
    Δεν θα επηρεαστούν περαιτέρω αλλαγές.

en: Apply now
el: Εφαρμογή τώρα

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
el: Η ιδιότητα του παραθύρου θα οριστεί στη δεδομένη τιμή αμέσως και δεν θα επηρεαστεί αργότερα
    (αυτή η ενέργεια θα διαγραφεί αργότερα).

en: Remember
el: Απομνημόνευση

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
el: Η τιμή της ιδιότητας παραθύρου θα απομνημονεύεται και, κάθε φορά που δημιουργείται το παράθυρο, θα εφαρμόζεται η τελευταία τιμή που απομνημονεύτηκε.

en: Do not affect
el: Να μην επηρεαστεί

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
el: Η ιδιότητα παραθύρου δεν θα επηρεαστεί και επομένως θα χρησιμοποιηθεί ο προεπιλεγμένος χειρισμός της.
    Ο καθορισμός αυτής της ιδιότητας θα εμποδίσει τις πιο γενικές ρυθμίσεις παραθύρου να τεθούν σε ισχύ.

en: Force
el: Εξαναγκασμός

en: The window property will be always forced to the given value.
el: Η ιδιότητα του παραθύρου θα επιβάλλεται πάντα στη δεδομένη τιμή.

en: Force temporarily
el: Προσωρινός εξαναγκασμός

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
el: Η ιδιότητα του παραθύρου θα αναγκαστεί να πάρει τη δεδομένη τιμή μέχρι να κρυφτεί
    (αυτή η ενέργεια θα διαγραφεί μετά την απόκρυψη του παραθύρου).

en: Settings for %1
el: Ρυθμίσεις για %1

en: New window settings
el: Νέες ρυθμίσεις παραθύρου

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
el: Ορίσατε την κλάση παραθύρου ως μη σημαντική.
    Αυτό σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις πιθανώς να εφαρμόζονται σε παράθυρα από όλες τις εφαρμογές. Αν πραγματικά θέλετε να δημιουργήσετε μια γενική ρύθμιση, προτείνεται τουλάχιστον ο ορισμός ορίων στους τύπους παραθύρων για την αποφυγή ειδικών τύπων παραθύρων.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
el: Ορισμένες εφαρμογές ορίζουν τη δική τους γεωμετρία μετά την εκκίνηση, παρακάμπτοντας τις αρχικές σας ρυθμίσεις για το μέγεθος και τη θέση. Για να επιβάλλετε αυτές τις ρυθμίσεις, επιβάλλετε επίσης την ιδιότητα «%1» σε «Ναι».

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
el: Η αναγνωσιμότητα μπορεί να μειωθεί με εξαιρετικά χαμηλές τιμές αδιαφάνειας. Στο 0%, το παράθυρο γίνεται αόρατο.

en: Description
el: Περιγραφή

en: Window matching
el: Ταίριασμα παραθύρων

en: Window class (application)
el: Κλάση παραθύρου (εφαρμογή):

en: Match whole window class
el: Ταίριασμα ολόκληρης κλάσης παραθύρου

en: Whole window class
el: Ολόκληρη κλάση παραθύρου

en: Window types
el: Τύποι παραθύρων

en: Window role
el: Ρόλος παραθύρου

en: Window title
el: Τίτλος παραθύρου:

en: Machine (hostname)
el: Μηχάνημα (όνομα υπολογιστή):

en: Position
el: Θέση

en: Size & Position
el: Μέγεθος και θέση

en: Size
el: Μέγεθος

en: Maximized horizontally
el: Οριζόντια μεγιστοποίηση

en: Maximized vertically
el: Κατακόρυφη μεγιστοποίηση

en: Virtual desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Virtual desktops
el: Επιφάνειες εργασίας

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: Screen
el: Οθόνη

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Minimized
el: Ελαχιστοποιημένο

en: Shaded
el: Σκιασμένο

en: Initial placement
el: Αρχική τοποθέτηση

en: Ignore requested geometry
el: Παράβλεψη της ζητούμενης γεωμετρίας

en: Minimum Size
el: Ελάχιστο μέγεθος

en: Maximum Size
el: Μέγιστο μέγεθος

en: Obey geometry restrictions
el: Να τηρούνται οι περιορισμοί γεωμετρίας

en: Arrangement & Access
el: Διάταξη και πρόσβαση

en: Skip taskbar
el: Παράλειψη γραμμής εργασιών

en: Skip pager
el: Παράλειψη προβολέα επιφανειών εργασίας

en: Skip switcher
el: Παράλειψη εναλλαγής

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: No titlebar and frame
el: Χωρίς γραμμή τίτλου και πλαίσιο

en: Appearance & Fixes
el: Εμφάνιση και διορθώσεις

en: Titlebar color scheme
el: Χρωματικό θέμα γραμμής τίτλου

en: Active opacity
el: Αδιαφάνεια ενεργού

en: Inactive opacity
el: Αδιαφάνεια ανενεργού

en: Focus stealing prevention
el: Αποτροπή κλεψίματος εστίασης

en: Focus protection
el: Προστασία εστίασης

en: Accept focus
el: Αποδοχή εστίασης

en: Ignore global shortcuts
el: Παράβλεψη καθολικών συντομεύσεων

en: Closeable
el: Ικανό να κλείσει

en: Block compositing
el: Μπλοκάρισμα σύνθεσης

en: Window class not available
el: Μη διαθέσιμη κλάση παραθύρου

en: All window types
el: Όλοι οι τύποι παραθύρων

en: Normal window
el: Κανονικό παράθυρο

en: Dialog window
el: Παράθυρο διαλόγου

en: Utility window
el: Παράθυρο εργαλείων

en: Dock (panel)
el: Προσάρτηση (πίνακας)

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Torn-off menu
el: Χωρισμός μενού

en: Splash screen
el: Αρχική οθόνη

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
el: Αυτόνομη γραμμή μενού

en: On-screen display
el: Επιφάνεις προβολής οθόνης

en: All desktops
el: Όλες οι επιφάνειες εργασίας

en: All activities
el: Όλες οι δραστηριότητες

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: No placement
el: Χωρίς τοποθέτηση

en: Minimal overlapping
el: Ελάχιστη επικάλυψη

en: Maximized
el: Μεγιστοποιημένη

en: Centered
el: Κεντραρισμένη

en: Random
el: Τυχαία

en: In top-left corner
el: Στην πάνω αριστερή γωνία

en: Under mouse
el: Κάτω από το ποντίκι

en: On main window
el: Στο κύριο παράθυρο

en: None
el: Κανένα

en: Low
el: Χαμηλό

en: Normal
el: Κανονικό

en: High
el: Υψηλό

en: Extreme
el: Ακραίο

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Popup
el: Αναδυόμενο

en: Critical notification
el: Κρίσιμη ειδοποίηση

en: Overlay
el: Επικάλυψη

en: Unmanaged window
el: Παράθυρο χωρίς διαχείριση

en: Select File
el: Επιλογή αρχείου

en: KWin Rules (*.kwinrule)
el: Κανόνες KWin (*.kwinrule)

en: Add New…
el: Προσθήκη νέου…

en: Import…
el: Εισαγωγή…

en: Cancel Export
el: Ακύρωση εξαγωγής

en: Export…
el: Εξαγωγή…

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Import Rules
el: Εισαγωγή κανόνων

en: Export Rules
el: Εξαγωγή κανόνων

en: None selected
el: Δεν Επιλέχτηκε κανένα

en: All selected
el: Επιλέχτηκαν όλα

en: %1 selected | %1 selected
el[0]: %1 επιλεγμένο
el[1]: %1 επιλεγμένα

en: No window properties changed
el: Δεν άλλαξαν οι ιδιότητες παραθύρου

en: Add Property...
el: Προσθήκη νέας ιδιότητας...

en: Detect Window Properties
el: Ανίχνευση ιδιοτήτων παραθύρου

en: Instantly
el: Στιγμιαία

en: After %1 second | After %1 seconds
el[0]: Μετά από %1 second
el[1]: Μετά από %1 seconds

en: Add property to the rule
el: Προσθήκη ιδιότητας στον κανόνα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι
