kwin - en to csb translation catalogue (116 entries)

en: Suspend Compositing
csb: Òdstawic Compositing

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
csb: Wëmagóné rozszérzenié X (XComposite ë XDamage) nie je przëstãpné.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
csb: Òkna

en: PID of the application to terminate
csb: PID aplikacëji do zamkniãcô

en: Hostname on which the application is running
csb: Miono kòmpùtra na jaczim robi na aplikacëjô

en: Caption of the window to be terminated
csb: Titel òkna do zamkniãcô

en: Name of the application to be terminated
csb: Miono aplikacëji do zamkniãcô

en: ID of resource belonging to the application
csb: ID dostónkù przënóleżacegò do ti aplikacrji

en: Time of user action causing termination
csb: Czas dzéjaniô brëkòwnika, jaczi doprowôdzô do zakùńczeniô

en: KWin helper utility
csb: Pòmòcnô programa KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
csb: Na pòmòcnô programa nie je namieniony do samòstójnegò zrëszaniô.

en: KDE window manager
csb: Menadżera òknów KDE

en: Disable configuration options
csb: Wëłączë òptacëjë kònfigùracëji

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
csb: Pòkôżë, że KWin załamôl sã przed sztëkã n-razë.

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
csb: KWin je niesztabilny.
    Wëzdrzi za tim, że sã slédnno czile razë załamôł.
    Mòżesz ùżëc jinszegò menadżera òknów:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
csb: kwin nie mòże przejimnąc sprôwianiô òknama. Czë dzejô ju jiny menedżera òknów? (proszã spróbòwac òptacëji --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
csb: Zastãpi ju dzejającegò menedżerã òknów zgódnegò z ICCCM2.0

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
csb: Góra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
csb: Dół

en: Toggle Invert Effect
csb: Przełączë efektë inwertowaniô

en: Toggle Invert Effect on Window
csb: Przełączë efektë inwertowaniô dlô òknów

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
csb: Òkno kònfigùracëji

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
csb: &Wërównianié titla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
csb: Westrzódk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
csb: Jeżlë ta òptacëjô je zaznaczonô, ògreńczenia òknów bãdą céchòwóné farwą titlowi listwë. W procëmnym razu bãdą miôłe òne farwã spòdlégò.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
csb: Zaznaczenié ti òptacëji sprawi, że knąpë bãdą widniec, czej wskôzëwôcz mëszë nalezë sã nad nima ë cemnąc, czedë przesënié sã dze jindzé.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
csb: Animùjë knąpë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
csb: Dérowanié animacëji:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
csb: Domëslné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
csb: Miara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
csb: &Szérzô:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
csb:  msek.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
csb: Tekst

en: Clear All Mouse Marks
csb: Wëczëszczë wszëtczé szlachë mëszë

en: Clear Last Mouse Mark
csb: Wëczëszczë slédné szlachë mëszë

en: Clear Mouse Marks
csb: Wëczëszczë szlachë mëszë

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
csb: Wëzdrzatk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
csb: &Farwa:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
csb: Przełączë òbrôżczi pòdzérkù dlô biéżnegò òkna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
csb: Maksymalnô &szérzô:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
csb: &Rozstãp:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
csb: Przezérnota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
csb: Òglowi nastôw przezérnotë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
csb: Òkna kòmbinowóné:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
csb: Niéprzezérné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
csb: Dialodżi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
csb: Przezérné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
csb: Nastôwi ekstra przezérnotã menu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
csb: Rozwijóné menu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
csb: Wëskakùjącé menu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
csb: Òberwóné menu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
csb: Nick

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
csb: Przełączë òkna biéżnegò pùltu

en: Toggle Present Windows (All desktops)
csb: Przełączë òkna na wszëtczich pùltach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
csb: &Cwiardota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
csb: Prze&cygôj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
csb: &Trząsc przë rëchaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
csb: Trząsc przë zmianie mia&rë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
csb: Aktiwùjë &awansowóny trib

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
csb: &Trząsc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
csb: Mni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
csb: Wicy

en: Walk Through Windows
csb: Przezérôj òkna

en: Walk Through Windows (Reverse)
csb: Przezérôj òkna (w òpaczny pòsobicë)

en: Walk Through Windows Alternative
csb: Przezérôj alternatiwné òkna (w òpaczny pòsobicë)

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
csb: Przezérôj alternatiwné òkna (w òpaczny pòsobicë)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
csb: Môsz wëbróną òptacëjã wëskrzëniwaniô òkna bez grańców.
    Bez grańców òkna nie mdze mòżlewòtë włączeniô znowa grańców brëkùjąc mëszë; nót mdze brëkòwac menu òperacëji na òknie, jaczé wëwołôsz klawiszową skrodzëną %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
csb: Môsz wëbróny òptacëjã wëskrzëniwaniô òkna na fùl ekran.
    jeżlë programa nie mô òptacëji przëwraceniô zwëkòwégò tribù, przińdzenie nazôd do niegò brëkùjąc mëszë nie mdze mòżlewé, nót mdze brëkòwac menu òperacëji na òknie, jaczé wëwołôsz klawiszową skrodzëną %1.

en: &Move
csb: &Przeniesë

en: Keep &Above Others
csb: Wiedno na &wiérzkù

en: Keep &Below Others
csb: Wiedno w &spòdkù

en: &Fullscreen
csb: &Fùl ekran

en: Ma&ximize
csb: Ma&ksymalizëjë

en: Mi&nimize
csb: &Minimalizëjë

en: &Close
csb: &Zamkni

en: &All Desktops
csb: &Wszëtczé pùltë

en: Window Operations Menu
csb: Menu òperacëji na òknie

en: Close Window
csb: Zamkni òkno

en: Maximize Window
csb: Maksymalizëjë òkno

en: Maximize Window Vertically
csb: Maskymalizëjë òkno wertikalno

en: Maximize Window Horizontally
csb: Maskymalizëjë òkno hòrizontalno

en: Minimize Window
csb: Minimazëjë òkno

en: Shade Window
csb: Zwinie òkno

en: Move Window
csb: Przeniesë òkno

en: Resize Window
csb: Zmieni miarã òkna

en: Raise Window
csb: Zawòłôj òkno

en: Lower Window
csb: Òdwòłôj òkno

en: Toggle Window Raise/Lower
csb: Copni abò zawòłôj òkno

en: Make Window Fullscreen
csb: Zwikszë òkno na fùl ekran

en: Keep Window Above Others
csb: Wiedno na wiérzkù

en: Keep Window Below Others
csb: Wiedno w spòdkù

en: Activate Window Demanding Attention
csb: Zaktiwùjë òkno żądającé reakcëji

en: Setup Window Shortcut
csb: Kònfigùrëjë skrodzënã òkna

en: Quick Tile Window to the Left
csb: Wstôwi titel òkna z lewi

en: Quick Tile Window to the Right
csb: Wstôwi titel òkna z prawi

en: Switch to Window Above
csb: Biéj do òkna wëżi

en: Switch to Window Below
csb: Biéj do òkna niżi

en: Switch to Window to the Right
csb: Biéj do òkna z prawi

en: Switch to Window to the Left
csb: Biéj do òkna z lewi

en: Keep Window on All Desktops
csb: Na wszëtczich pùltach

en: Window to Next Desktop
csb: Przełączë na zôstny pùlt

en: Window to Previous Desktop
csb: Przełączë na pòprzédny pùlt

en: Window One Desktop to the Right
csb: Òkno na pùlt z prawa

en: Window One Desktop to the Left
csb: Òkno na pùlt z lewa

en: Window One Desktop Up
csb: Òkno na pùlt wëżi

en: Window One Desktop Down
csb: Òkno na pùlt niżi

en: Switch to Next Screen
csb: Przełączë na zôstny ekran

en: Kill Window
csb: Rëmôj òkno

en: Activate Window (%1)
csb: Aktiwùjë òkno (%1)

en: Desktop %1
csb: Pùlt %1

en: Switch to Next Desktop
csb: Przełączë na zôstny pùlt

en: Switch to Previous Desktop
csb: Przełączë na pòprzédny pùlt

en: Switch One Desktop to the Right
csb: Przełączë na pùlt z prawa

en: Switch One Desktop to the Left
csb: Przełączë na pùlt z lewa

en: Switch One Desktop Up
csb: Przełączë na pùlt wëżi

en: Switch One Desktop Down
csb: Przełączë na pùlt niżi
