kwin - en to ca@valencia translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
ca@valencia: Algunes aplicacions X11 antigues requerixen la capacitat de llegir les pulsacions de tecles teclejades en altres aplicacions perquè funcionen determinades funcionalitats, com la gestió de les dreceres globals de teclat. Açò està permés de manera predeterminada. Tanmateix, altres característiques poden requerir la capacitat de llegir totes les tecles, i açò està desactivada per motius de seguretat. Si necessiteu utilitzar estes aplicacions, podeu triar ací l'equilibri preferit entre seguretat i funcionalitat.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
ca@valencia: Permet que les aplicacions X11 antigues lligen les pulsacions de tecles teclejades en totes aplicacions:

en: Never
ca@valencia: Mai

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
ca@valencia: Només les tecles «Meta», «Control», «Alt» i «Majúscules»

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
ca@valencia: Com l'anterior, a més de qualsevol tecla teclejada mentre es premen les tecles «Control», «Alt» o «Meta»

en: Always
ca@valencia: Sempre

en: Additionally include mouse buttons
ca@valencia: Inclou de manera addicional els botons del ratolí

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
ca@valencia: Cal tindre en compte que l'ús d'este paràmetre reduirà la seguretat del sistema a la de la sessió X11 permetent que programari maliciós robe contrasenyes i espie el text que escriviu. Assegureu-vos d'entendre i acceptar este risc.
