kwin - en to ca translation catalogue (665 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
ca: Premeu la tecla de control dret per a deixar anar el punter

en: Press right control key to grab pointer
ca: Premeu la tecla de control dret per a agafar el punter

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
ca: Compositor del Wayland de KDE %1

en: - Output disabled
ca: - Sortida desactivada

en: - Output dimmed
ca: - Sortida enfosquida

en: Press right control to ungrab input
ca: Premeu la tecla de control dret per a deixar anar l'entrada

en: Press right control key to grab input
ca: Premeu la tecla de control dret per a agafar l'entrada

en: KDE Wayland Compositor
ca: Compositor del Wayland de KDE

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
ca: Els efectes d'escriptori s'han reiniciat a causa d'una reinicialització dels gràfics

en: Suspend Compositing
ca: Suspèn la composició

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
ca: <b>La composició OpenGL (predeterminada) ha trencat el KWin en el passat.</b><br>Probablement era degut a una fallada en el controlador.<p>Si penseu que mentrestant l'heu actualitzat a un controlador estable,<br>podeu reiniciar aquesta protecció però <b>cal tenir present que podria produir-se una fallada immediata!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
ca: Les extensions X requerides (XComposite i XDamage) no són disponibles.

en: GLX/OpenGL is not available.
ca: No és disponible el GLX/OpenGL.

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Timestamp (µsec)
ca: Marca horària (µseg)

[ctx: A mouse button]
en: Left
ca: Esquerre

[ctx: A mouse button]
en: Right
ca: Dret

[ctx: A mouse button]
en: Middle
ca: Mig

[ctx: A mouse button]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: A mouse button]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: A mouse button]
en: Task
ca: Tasca

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
ca: Botó extra 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
ca: Botó extra 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
ca: Botó extra 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
ca: Botó extra 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
ca: Botó extra 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
ca: Botó extra 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
ca: Botó extra 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
ca: Botó extra 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
ca: Botó extra 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
ca: Botó extra 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
ca: Botó extra 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
ca: Botó extra 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
ca: Botó extra 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
ca: Botó extra 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
ca: Botó extra 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
ca: Botó extra 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
ca: Botó extra 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
ca: Botó extra 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
ca: Botó extra 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
ca: Botó extra 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
ca: Botó extra 24

en: Input Device
ca: Dispositiu d'entrada

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
ca: Moviment del punter

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
ca: Delta (no accelerat)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
ca: Posició global

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
ca: Botó premut de l'apuntador

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
ca: Botó

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
ca: Codi natiu del botó

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
ca: Botons premuts

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
ca: Botó alliberat de l'apuntador

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
ca: Eix de l'apuntador

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
ca: Orientació

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: A key press event]
en: Key Press
ca: Tecla premuda

[ctx: A key release event]
en: Key Release
ca: Tecla alliberada

[ctx: A keyboard modifier]
en: Shift
ca: Majúscules

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
ca: Teclat numèric

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
ca: Commutació de grup

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
ca: Repetició

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
ca: Codi de tecla

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
ca: Codi Qt::Key

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
ca: Símbol Xkb

[ctx: The translated code interpreted as text]
en: Utf8
ca: UTF-8

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
ca: Modificadors

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
ca: Toc cap avall

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
ca: Identificador del punt

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
ca: Posició global

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
ca: Moviment de toc

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
ca: Toc cap amunt

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
ca: Comença una pessigada

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
ca: Quants dits

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
ca: S'actualitza una pessigada

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
ca: Escala

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
ca: Delta de l'angle

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
ca: Delta X

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
ca: Delta Y

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
ca: Finalitza una pessigada

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
ca: S'ha cancel·lat una pessigada

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
ca: Comença a passar el dit

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
ca: Quants dits

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
ca: S'actualitza passar el dit

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
ca: Delta X

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
ca: Delta Y

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
ca: Passar el dit ha finalitzat

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
ca: S'ha cancel·lat passar el dit

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
ca: Ha canviat el commutador

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
ca: Tapa del portàtil

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
ca: Mode tauleta

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
ca: Commuta

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
ca: Desactivat

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
ca: Activat

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
ca: Estat

en: Tablet Tool
ca: Eina de tauleta

en: EventType
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Position
ca: Posició

en: Tilt
ca: Inclinació

en: Rotation
ca: Rotació

en: Pressure
ca: Pressió

en: Buttons
ca: Botons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
ca: Modificadors

en: Tablet Tool Button
ca: Botó d'eina de tauleta

en: Button
ca: Botó

en: Pressed
ca: Premut

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Tablet Pad Button
ca: Botó de teclat de tauleta

en: Tablet Pad Strip
ca: Cinta de teclat de tauleta

en: Number
ca: Número

en: isFinger
ca: ésUnDit

en: Tablet Pad Ring
ca: Anell de teclat de tauleta

[ctx: @label]
en: Effects
ca: Efectes

en: No Mouse Buttons
ca: Sense botons del ratolí

[ctx: Mouse Button]
en: left
ca: esquerre

[ctx: Mouse Button]
en: right
ca: dret

[ctx: Mouse Button]
en: middle
ca: mig

[ctx: Mouse Button]
en: back
ca: enrere

[ctx: Mouse Button]
en: forward
ca: endavant

[ctx: Mouse Button]
en: task
ca: tasca

en: X11 Unmanaged Windows
ca: Finestres de X11 no gestionades

en: Wayland Windows
ca: Finestres del Wayland

en: Internal Windows
ca: Finestres internes

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
ca: Descarrega

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
ca: Carrega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
ca: Surt de la consola de depuració

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
ca: Finestres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
ca: Esdeveniments d'entrada

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
ca: Dispositius d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
ca: No s'està executant cap compositor OpenGL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
ca: Informació del controlador OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
ca: Fabricant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
ca: Renderitzador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
ca: Versió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
ca: Versió del llenguatge d'ombreig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
ca: Controlador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
ca: Classe de GPU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
ca: Versió de l'OpenGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
ca: Versió del GLSL:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
ca: Extensions de plataforma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
ca: Extensions OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
ca: Teclat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
ca: Disposicions de teclat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
ca: Disposició actual:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
ca: Modificadors actius

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
ca: LED

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
ca: LED actius

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
ca: Porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
ca: Selecció primària

en: Window Manager
ca: Gestor de finestres

en: PID of the application to terminate
ca: El PID de l'aplicació a finalitzar

en: pid
ca: PID

en: Hostname on which the application is running
ca: Nom de la màquina on s'executa l'aplicació

en: hostname
ca: nom de la màquina

en: Caption of the window to be terminated
ca: Llegenda de la finestra que es finalitzarà

en: caption
ca: llegenda

en: Name of the application to be terminated
ca: Nom de l'aplicació que es finalitzarà

en: name
ca: nom

en: ID of resource belonging to the application
ca: ID del recurs que pertany a l'aplicació

en: id
ca: ID

en: Time of user action causing termination
ca: Hora de l'acció de l'usuari que ha provocat l'acabament

en: time
ca: hora

en: KWin helper utility
ca: Utilitat d'ajuda del KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
ca: Aquesta utilitat d'ajuda no està pensada per a cridar-se directament.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
ca: <para><application>%1</application> no respon. Voleu finalitzar aquesta aplicació?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
ca: <para>«%1» de <application>%2</application> no respon. Voleu finalitzar aquesta aplicació?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
ca: <para><emphasis strong='true'>En finalitzar aquesta aplicació es tancaran totes les seves finestres. Qualsevol dada no desada es perdrà.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
ca: Finali&tza %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
ca: Espera més &llarga

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
ca: No respon

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
ca: ID del procés: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
ca: Nom de la màquina: %1

en: Touchpad
ca: Ratolí tàctil

en: Keyboard Layout Switcher
ca: Commutador de la disposició de teclat

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ca: Seleccioneu la finestra a forçar el tancament amb el clic esquerre o retorn.
    La tecla Esc o un clic dret per a cancel·lar.

en: KDE window manager
ca: El gestor de finestres del KDE

en: Disable configuration options
ca: Desactiva les opcions de configuració

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
ca: Indica que el KWin ha fallat recentment n vegades

en: Start a rootless Xwayland server.
ca: Iniciar un servidor Xwayland sense finestra arrel.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
ca: Nom del sòcol Wayland a escoltar. Si no està definit, s'usa «wayland-0».

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
ca: La pantalla X11 a usar en mode de finestra en la plataforma X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
ca: La pantalla Wayland a usar en mode de finestra en la plataforma Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
ca: Renderitza a un «framebuffer» virtual.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
ca: L'amplada del mode de finestra. L'amplada per defecte és 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
ca: L'alçada del mode de finestra. L'alçada per defecte és 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
ca: L'escala per al mode de finestra. El valor per defecte és 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
ca: El nombre de finestres a obrir com a sortida en el mode de finestra. El valor per defecte és 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
ca: Sòcol Wayland a usar per a les connexions entrants. Això es pot combinar amb «--sòcol» per a anomenar el sòcol

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
ca: Sòcol XWayland a usar per a les connexions entrants del XWayland. Això es pot definir diverses vegades

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
ca: Nom de la pantalla «xwayland» que s'ha predefinit

en: Name of the xauthority file
ca: Nom del fitxer «xauthority»

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
ca: Surt d'aquesta instància de manera que el «kwin_wayland_wrapper» la pot reiniciar.

en: Render through drm node.
ca: Renderitza mitjançant el node del DRM.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
ca: Extreu la informació de la configuració regional a partir de «locale1» en lloc de la configuració de l'usuari

en: Input method that KWin starts.
ca: Mètode d'entrada que inicia el KWin.

en: Starts the session in locked mode.
ca: Inicia la sessió en mode bloquejat.

en: Starts the session without lock screen support.
ca: Inicia la sessió sense el suport del bloqueig de pantalla.

en: Starts the session without global shortcuts support.
ca: Inicia la sessió sense el suport de les dreceres globals.

en: Disable KActivities integration.
ca: Desactiva la integració de les «KActivities».

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
ca: Surt després de tancar l'aplicació de sessió, la qual ha estat iniciada pel KWin.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
ca: Les aplicacions a iniciar un cop s'han engegat el Wayland i el servidor Xwayland

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
ca: El KWin no està estabilitzat.
    Sembla que ha fallat diverses vegades seguides.
    Podeu seleccionar un altre gestor de finestres a executar:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
ca: kwin: no s'ha pogut reclamar la selecció del gestor, hi ha un altre wm executant-se? (proveu l'ús de --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
ca: kwin: hi ha un altre gestor de finestres executant-se (proveu l'ús de --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
ca: Substitueix el gestor de finestres conforme amb ICCCM2.0 que ja s'executa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
ca: Intensitat del difuminat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
ca: Lleugera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
ca: Forta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
ca: Intensitat del soroll:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ca: Seleccioneu una posició per a la selecció del color amb el clic esquerre o la tecla de retorn.
    La tecla d'escapada o clic dret per a cancel·lar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
ca: Intensitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
ca: Enfosquiment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
ca: Acobladors i plafons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
ca: Escriptori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
ca: Mantén sobre les finestres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
ca: Per grup de finestres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
ca: Finestres a pantalla completa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
ca: Durada:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
ca: Predeterminada

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
ca:  mil·lisegons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
ca: Animació d'obertura de les finestres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
ca: Vora de rotació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ca: Superior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
ca: Dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ca: Baix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
ca: Esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
ca: Angle de rotació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
ca: Distància:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
ca: Animació de tancament de les finestres

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
ca: Mai

en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
ca: Oculta el cursor per inactivitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
ca: Oculta el cursor en teclejar

en: Toggle Invert Effect
ca: Commuta l'efecte d'inversió

en: Toggle Invert Effect on Window
ca: Commuta l'efecte d'inversió a la finestra

en: Invert Screen Colors
ca: Inverteix els colors de la pantalla

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
ca: Minúscul

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
ca: Gran

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
ca: Molt gran

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
ca: Enorme

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
ca: Molt enorme

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
ca: Fora de mida

en: Button size:
ca: Mida dels botons:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
ca: Diàleg de configuració

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
ca: &Alineació del títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
ca: Centre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
ca: Marqueu aquesta opció si la vora de la finestra s'ha de pintar en el color de la barra de títol. Altrament es pintarà en el color del fons.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
ca: Vora de la finestra acolorida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
ca: Marqueu aquesta opció si desitgeu que els botons sobresurtin quan el punter del ratolí passi per sobre i tornin a l'estat normal quan s'allunyi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
ca: Anima els botons

en: The Caps Lock key has been activated
ca: S'ha activat la tecla Bloq Maj

en: The Caps Lock key is now inactive
ca: La tecla Bloq Maj ara està inactiva

en: The Num Lock key has been activated
ca: S'ha activat la tecla Bloq Núm

en: The Num Lock key is now inactive
ca: La tecla Bloq Núm ara està inactiva

en: The Scroll Lock key has been activated
ca: S'ha activat la tecla Bloq Despl

en: The Scroll Lock key is now inactive
ca: La tecla Bloq Despl ara està inactiva

en: The Shift key is now active.
ca: La tecla de majúscules ara està activa.

en: The Shift key is now inactive.
ca: La tecla de majúscules ara està inactiva.

en: The Control key is now active.
ca: La tecla Control ara està activa.

en: The Control key is now inactive.
ca: La tecla Control ara està inactiva.

en: The Alt key is now active.
ca: La tecla Alt ara està activa.

en: The Alt key is now inactive.
ca: La tecla Alt ara està inactiva.

en: The Meta key is now active.
ca: La tecla Meta ara està activa.

en: The Meta key is now inactive.
ca: La tecla Meta ara està inactiva.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
ca: activa

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
ca: tanca

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
ca: minimitza

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
ca: maximitza

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
ca: pantalla completa

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
ca: plega

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
ca: mantén al damunt

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
ca: mantén per sota

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
ca: finestra

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
ca: nom

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
ca: nom d'aplicació

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
ca: escriptori

en: Switch to desktop %1
ca: Canvia a l'escriptori %1

en: Close running window on %1
ca: Tanca la finestra en execució en %1

en: (Un)minimize running window on %1
ca: (Des)minimitza la finestra en execució en %1

en: Maximize/restore running window on %1
ca: Maximitza/restaura la finestra en execució en %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
ca: Commuta la pantalla completa per a la finestra en execució en %1

en: (Un)shade running window on %1
ca: (Des)plega la finestra en execució en %1

en: Toggle keep above for running window on %1
ca: Commuta mantenir al damunt per a la finestra en execució en %1

en: Toggle keep below running window on %1
ca: Commuta mantenir per sota per a la finestra en execució en %1

en: Activate running window on %1
ca: Activa la finestra en execució en %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
ca: Esvaïment a negre (només les pantalles de presentació a pantalla completa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
ca: Durada de l'animació:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ca: Predeterminada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
ca: Mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
ca: &Amplada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
ca: A&lçada:

en: Toggle Mouse Click Animation
ca: Commuta l'animació del clic del ratolí

[ctx: Left mouse button]
en: Left
ca: Esquerre

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
ca: Mig

[ctx: Right mouse button]
en: Right
ca: Dret

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
ca: Configuració bàsica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
ca: Color del botó esquerre del ratolí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
ca: Color del botó del mig del ratolí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
ca: Color del botó dret del ratolí:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
ca: Anells

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
ca: Amplada de la línia:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
ca:  píxels

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ca:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
ca: Durada de l'anell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
ca: Radi de l'anell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
ca: Nombre d'anells:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
ca: Lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
ca: Mostra el text:

en: Clear All Mouse Marks
ca: Neteja totes les marques de ratolí

en: Clear Last Mouse Mark
ca: Neteja l'última marca de ratolí

en: Clear Mouse Marks
ca: Neteja les marques de ratolí

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
ca[0]:  píxel
ca[1]:  píxels

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ca: Aparença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
ca: A&mplada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
ca: Dibuixa amb el ratolí prement les tecles modificadores i movent el ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
ca: Tecles modificadores de dibuix lliure:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
ca: Majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
ca: Tecles modificadores de dibuix amb fletxes:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
ca: S'ha suspès la llum de nit

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
ca: S'ha reprès la llum de nit

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
ca: Suspèn/reprèn la llum de nit

en: Color Temperature Preview
ca: Vista prèvia de la temperatura de color

[ctx: @label]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
ca: Circula entre la vista general i la vista de quadrícula

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
ca: Circula entre la vista de quadrícula i la vista general

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
ca: Commuta la vista general

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
ca: Commuta la vista de quadrícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
ca: Ignora les finestres minimitzades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
ca: Organitza les finestres en la vista de quadrícula:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
ca: El resultat de la cerca inclou les finestres filtrades:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
ca: Circula entre la vista general i la vista de quadrícula

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
ca: Commuta la vista general

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
ca: Commuta la vista de quadrícula

en: Delete Virtual Desktop
ca: Suprimeix l'escriptori virtual

en: Add Virtual Desktop
ca: Afegeix un escriptori virtual

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
ca: No hi ha cap altre escriptori virtual a mostrar

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
ca: Afegeix un escriptori virtual

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
ca: Configuració dels escriptoris virtuals…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
ca: No coincideix amb cap finestra

en: Drag Down To Close
ca: Arrossegueu cap avall per a tancar

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
ca: Tanca la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
ca: Escala en obrir la finestra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
ca: Escala en tancar la finestra:

en: Failed to start main PipeWire loop
ca: Ha fallat en iniciar el bucle principal del PipeWire

en: Failed to create PipeWire context
ca: Ha fallat en crear el context del PipeWire

en: Failed to connect PipeWire context
ca: Ha fallat en connectar amb el context del PipeWire

en: Could not find window id %1
ca: No s'ha pogut trobar la finestra amb ID %1

en: Could not find output
ca: No s'ha pogut trobar la sortida

en: Invalid region
ca: Regió no vàlida

en: OpenGL compositing is required for screencasting
ca: Es requereix la composició OpenGL per als vídeos de captura de pantalla

en: Failed to create PipeWire stream
ca: Ha fallat en crear el flux del PipeWire

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ca: Seleccioneu la finestra a capturar amb el clic esquerre o la tecla de retorn.
    La tecla d'escapada o clic dret per a cancel·lar.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ca: Creeu una captura de pantalla amb el clic esquerre o la tecla de retorn.
    La tecla d'escapada o clic dret per a cancel·lar.

[ctx: @label]
en: Compositing
ca: Composició

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
ca: Aquest efecte no és cap prova de referència

[ctx: @label]
en: Paint Duration
ca: Durada del pintat

[ctx: @label]
en: Paint Amount
ca: Quantitat del pintat

[ctx: @label]
en: Current FPS
ca: FPS actual

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
ca: FPS màxim

en: Toggle Show Paint
ca: Commuta la mostra del pintat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
ca: Espai entre escriptoris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
ca: Llisca el fons de l'escriptori

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Maj s'ha bloquejat i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Control s'ha bloquejat i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Alt s'ha bloquejat i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Meta s'ha bloquejat i està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla AltGr s'ha bloquejat i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
ca: Commuta la miniatura de la finestra actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
ca: A&mplada màxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
ca: E&spaiat:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
ca:  píxels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
ca: &Opacitat:

en: Toggle Tiles Editor
ca: Commuta l'editor de mosaics

en: Padding:
ca: Farciment:

en: Load Layout…
ca: Carrega una disposició…

en: Close
ca: Tanca

en: Split Left/Right
ca: Divideix esquerra/dreta

en: Split Top/Bottom
ca: Divideix superior/inferior

en: Add Floating Tile
ca: Afegeix un mosaic flotant

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Track mouse
ca: Seguiment del ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
ca: Activa l'efecte amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
ca: Drecera de teclat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
ca: Tecles modificadores:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
ca: Translucidesa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
ca: Paràmetres generals de la translucidesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
ca: Quadres combinats emergents:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ca: Opac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
ca: Diàlegs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
ca: Menús:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
ca: En moure les finestres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
ca: Finestres inactives:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
ca: Definició independent de la translucidesa del menú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
ca: Menús de llista desplegable:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
ca: Menús emergents:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
ca: Menús separables:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
ca: Mur de vídeo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
ca: Aplica a

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
ca: Una llista separada per comes de classes de finestres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
ca: Tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
ca: Ignora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
ca: Cap

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
ca: Commuta les finestres presents (escriptori actual)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
ca: Commuta les finestres presents (tots els escriptoris)

en: Toggle Present Windows (Window class)
ca: Commuta les finestres presents (classe de finestra)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
ca: Commuta les finestres presents (classe de finestres a l'escriptori actual)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
ca: Ignora les finestres &minimitzades

en: No Matches
ca: Sense coincidències

en: No Windows
ca: Sense finestres

en: Filter windows…
ca: Filtra les finestres…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
ca: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
ca: &Rigidesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
ca: Arrosse&ga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
ca: Factor de &moviment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
ca: &Sacseja en moure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
ca: Sacseja en &redimensionar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
ca: Activa el mode &avançat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
ca: &Sacseig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ca: Menys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ca: Més

en: Move Zoomed Area to Left
ca: Mou l'àrea ampliada a l'esquerra

en: Move Zoomed Area to Right
ca: Mou l'àrea ampliada a la dreta

en: Move Zoomed Area Upwards
ca: Mou l'àrea ampliada cap a dalt

en: Move Zoomed Area Downwards
ca: Mou l'àrea ampliada cap a baix

en: Move Mouse to Focus
ca: Mou el ratolí al focus

en: Move Mouse to Center
ca: Mou el ratolí al centre

en: Move Left
ca: Mou a l'esquerra

en: Move Right
ca: Mou a la dreta

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
ca: En ampliar i reduir el zoom canviarà segons el seu factor definit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
ca: Factor de zoom:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
ca: Activa el seguiment de la ubicació amb focus. Això necessita que l'aplicació activi «QAccessible» («export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1»).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
ca: Activa el seguiment del focus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
ca: Activa el seguiment del cursor de text. Això necessita que l'aplicació activi «QAccessible» («export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1»).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
ca: Activa el seguiment del cursor de text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
ca: Punter del ratolí:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
ca: Visibilitat del punter del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
ca: Escala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
ca: Mantén

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
ca: Oculta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
ca: Seguiment del moviment del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
ca: Proporcional

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
ca: Centrat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
ca: Empeny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
ca: Desactivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
ca: Seguiment del ratolí:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
ca: Comptador total de regles (obsolet)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
ca: Llista ordenada de grups de regles

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
ca: Descripció de la regla

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
ca: Descripció de la regla (obsoleta)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
ca: Suprimeix aquesta regla (d'ús en importacions)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
ca: Classe de finestra (aplicació)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
ca: Tipus de coincidència de la cadena de classe de finestra

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
ca: Coincideix amb la classe de finestra completa

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
ca: Funció de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
ca: Tipus de coincidència de la cadena de funció de finestra

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
ca: Títol de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
ca: Tipus de coincidència de la cadena de títol de finestra

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
ca: Màquina (nom de la màquina)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
ca: Tipus de coincidència de cadena de la màquina

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
ca: Tipus de finestres que coincideixen

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
ca: Emplaçament inicial

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
ca: Tipus de regla d'emplaçament inicial

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
ca: Posició de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
ca: Tipus de regla de posició de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
ca: Mida de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
ca: Tipus de regla de mida de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
ca: Mida mínima de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
ca: Tipus de regla de mida mínima de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
ca: Mida màxima de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
ca: Tipus de regla de mida màxima de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
ca: Opacitat activa

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
ca: Tipus de regla d'opacitat activa

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
ca: Opacitat inactiva

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
ca: Tipus de regla d'opacitat inactiva

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
ca: Ignora la geometria demanada

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
ca: Tipus de regla d'ignorar la geometria demanada

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
ca: Llista dels ID d'escriptori

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
ca: Tipus de regla dels ID d'escriptori

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
ca: Número de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
ca: Tipus de regla de número de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
ca: Activitat

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
ca: Tipus de regla d'activitat

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
ca: Maximitzada verticalment

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
ca: Tipus de regla de maximitzada verticalment

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
ca: Maximitzada horitzontalment

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
ca: Tipus de regla de maximitzada horitzontalment

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
ca: Minimitzada

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
ca: Tipus de regla de minimitzada

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
ca: Plegada

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
ca: Tipus de regla de plegada

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
ca: Ignora la barra de tasques

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
ca: Tipus de regla d'ignorar la barra de tasques

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
ca: Ignora el paginador

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
ca: Tipus de regla d'ignorar el paginador

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
ca: Ignora el commutador

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
ca: Tipus de regla d'ignorar el commutador

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
ca: Mantén al damunt

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
ca: Tipus de regla mantén al damunt

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
ca: Mantén per sota

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
ca: Tipus de regla sota les altres

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
ca: Tipus de regla de pantalla completa

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
ca: Sense barra de títol ni marc

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
ca: Tipus de regla de sense barra de títol

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
ca: Color i esquema de la barra de títol

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
ca: Tipus de regla de color de la barra de títol

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
ca: Bloqueja la composició

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
ca: Tipus de regla de bloquejar la composició

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
ca: Prevenció de robatori de focus

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
ca: Tipus de regla de prevenció de robatori de focus

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
ca: Protecció del focus

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
ca: Tipus de regla de protecció del focus

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
ca: Accepta el focus

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
ca: Tipus de regla d'accepta el focus

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
ca: Es pot tancar

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
ca: Tipus de regla que es pot tancar

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
ca: Agrupa automàticament com a idèntiques

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
ca: Tipus de regla d'agrupar automàticament com a idèntiques

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
ca: Agrupa automàticament en primer pla

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
ca: Tipus de regla d'agrupar automàticament en primer pla

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
ca: Agrupa automàticament per ID

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
ca: Tipus de regla d'agrupar automàticament per ID

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
ca: Obeeix les restriccions de geometria

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
ca: Tipus de regla d'obeir les restriccions de geometria

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
ca: Drecera

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
ca: Tipus de regla de drecera

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
ca: Ignora les dreceres globals

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
ca: Tipus de regla d'ignorar les dreceres globals

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
ca: Nom de fitxer «desktop»

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
ca: Tipus de regla de nom de fitxer «desktop»

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
ca: Capa

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
ca: Tipus de regla de capa

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
ca: Sincronització adaptativa

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
ca: Tipus de regla de sincronització adaptativa

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
ca: Permet l'esquinçament

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
ca: Tipus de regla d'esquinçament

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
ca: Diàleg

en: The following applications did not close:
    %1
ca: Les aplicacions següents no es tanquen:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
ca: Cancel·la la sortida

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
ca: Surt igualment

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
ca: Sense cap finestra oberta

en: Walk Through Windows
ca: Recorre les finestres

en: Walk Through Windows (Reverse)
ca: Recorre les finestres (a la inversa)

en: Walk Through Windows Alternative
ca: Recorre les finestres en alternativa

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
ca: Recorre les finestres en alternativa (a la inversa)

en: Walk Through Windows of Current Application
ca: Recorre les finestres de l'aplicació actual

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
ca: Recorre les finestres de l'aplicació actual (a la inversa)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
ca: Recorre les finestres de l'aplicació actual en alternativa

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
ca: Recorre les finestres de l'aplicació actual en alternativa (a la inversa)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
ca: La instal·lació del commutador de finestres està trencada, no es troben els recursos.
    Contacteu amb la vostra distribució respecte a això.

en: Move the tablet to the next output
ca: Mou la tauleta a la sortida següent

en: Tablet moved to %1
ca: La tauleta s'ha mogut a %1

en: Tablets switched outputs
ca: Les tauletes han intercanviat les sortides

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ca: Heu triat mostrar una finestra sense la vora.
    Sense la vora no podreu tornar-la a activar usant el ratolí: per a fer-ho useu el menú d'operacions de la finestra, activat usant la drecera de teclat %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ca: Heu triat mostrar una finestra en mode pantalla completa.
    Si la mateixa aplicació no té una opció per a apagar el mode pantalla completa, no podreu tornar-lo a desactivar usant el ratolí: per a fer-ho useu el menú d'operacions de la finestra, activat usant la drecera de teclat %1.

en: &Move
ca: &Mou

en: &Resize
ca: &Redimensiona

en: Keep &Above Others
ca: Mantén sobre les &altres

en: Keep &Below Others
ca: Mantén &sota les altres

en: &Fullscreen
ca: &Pantalla completa

en: &Shade
ca: &Plega

en: &No Titlebar and Frame
ca: Se&nse barra de títol ni marc

en: Set Window Short&cut…
ca: Estableix la dre&cera de la finestra…

en: Configure Special &Window Settings…
ca: Configura l'arranjament e&special de la finestra…

en: Configure S&pecial Application Settings…
ca: Configura l'arranjament es&pecial de l'aplicació…

en: Ma&ximize
ca: Ma&ximitza

en: Mi&nimize
ca: Mi&nimitza

en: &More Actions
ca: &Més accions

en: &Close
ca: &Tanca

en: &Desktops
ca: &Escriptoris

en: Move to &Desktop
ca: Mou a l'&escriptori

en: Move to &Screen
ca: Mou a la &pantalla

en: Show in &Activities
ca: Mostra a les &activitats

en: Move &To Current Desktop
ca: Mou a l'escriptori ac&tual

en: &All Desktops
ca: &Tots els escriptoris

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
ca: Escriptori &nou

en: Move to %1
ca: Mou a %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
ca: Afegeix a un escriptori &nou

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
ca: Mou a un escriptori nou

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
ca: Pantalla &%1 (%2)

en: &All Activities
ca: &Totes les activitats

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
ca: <b>%1</b> ja està usat

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
ca: <b>%1</b> està usat per %2 a %3

en: Window Operations Menu
ca: Menú d'operacions de la finestra

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Maximize Window
ca: Maximitza la finestra

en: Maximize Window Vertically
ca: Maximitza la finestra en vertical

en: Maximize Window Horizontally
ca: Maximitza la finestra en horitzontal

en: Minimize Window
ca: Minimitza la finestra

en: Shade Window
ca: Plega la finestra

en: Move Window
ca: Mou la finestra

en: Resize Window
ca: Dimensiona la finestra

en: Raise Window
ca: Puja la finestra

en: Lower Window
ca: Abaixa la finestra

en: Toggle Window Raise/Lower
ca: Canvia entre elevar i abaixar la finestra

en: Make Window Fullscreen
ca: Fes de la finestra una pantalla completa

en: Toggle Window Titlebar and Frame
ca: Commuta la barra de títol i el marc de la finestra

en: Keep Window Above Others
ca: Mantén la finestra per sobre de les altres

en: Keep Window Below Others
ca: Mantén la finestra per sota de les altres

en: Activate Window Demanding Attention
ca: Activa la finestra que demana atenció

en: Setup Window Shortcut
ca: Drecera d'arranjament de la finestra

en: Move Window to the Center
ca: Mou la finestra al centre

en: Move Window Right
ca: Mou la finestra a la dreta

en: Move Window Left
ca: Mou la finestra a l'esquerra

en: Move Window Up
ca: Mou la finestra cap amunt

en: Move Window Down
ca: Mou la finestra cap avall

en: Expand Window Horizontally
ca: Expandeix la finestra en horitzontal

en: Expand Window Vertically
ca: Expandeix la finestra en vertical

en: Shrink Window Horizontally
ca: Encongeix la finestra en horitzontal

en: Shrink Window Vertically
ca: Encongeix la finestra en vertical

en: Quick Tile Window to the Left
ca: Situa la finestra en mosaic a l'esquerra

en: Quick Tile Window to the Right
ca: Situa la finestra en mosaic a la dreta

en: Quick Tile Window to the Top
ca: Situa la finestra en mosaic a la part superior

en: Quick Tile Window to the Bottom
ca: Situa la finestra en mosaic a la part inferior

en: Quick Tile Window to the Top Left
ca: Situa la finestra en mosaic a l'esquerra superior

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
ca: Situa la finestra en mosaic a l'esquerra inferior

en: Quick Tile Window to the Top Right
ca: Situa la finestra en mosaic a la dreta superior

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
ca: Situa la finestra en mosaic a la dreta inferior

en: Switch to Window Above
ca: Canvia a la finestra de la part superior

en: Switch to Window Below
ca: Canvia a la finestra de la part inferior

en: Switch to Window to the Right
ca: Canvia a la finestra de la dreta

en: Switch to Window to the Left
ca: Canvia a la finestra de l'esquerra

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
ca: Augmenta l'opacitat de la finestra activa en un 5%

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
ca: Disminueix l'opacitat de la finestra activa en un 5%

en: Keep Window on All Desktops
ca: Mantén la finestra a tots els escriptoris

en: Window to Desktop %1
ca: Finestra a l'escriptori %1

en: Window to Next Desktop
ca: Finestra a l'escriptori següent

en: Window to Previous Desktop
ca: Finestra a l'escriptori anterior

en: Window One Desktop to the Right
ca: Envia la finestra un escriptori a la dreta

en: Window One Desktop to the Left
ca: Envia la finestra un escriptori a l'esquerra

en: Window One Desktop Up
ca: Envia la finestra un escriptori amunt

en: Window One Desktop Down
ca: Envia la finestra un escriptori avall

en: Move Window to Screen %1
ca: Mou la finestra a la pantalla %1

en: Move Window to Next Screen
ca: Mou la finestra a la pantalla següent

en: Move Window to Previous Screen
ca: Mou la finestra a la pantalla anterior

en: Move Window One Screen to the Right
ca: Mou la finestra una pantalla a la dreta

en: Move Window One Screen to the Left
ca: Mou la finestra una pantalla a l'esquerra

en: Move Window One Screen Up
ca: Mou la finestra una pantalla amunt

en: Move Window One Screen Down
ca: Mou la finestra una pantalla avall

en: Switch to Screen %1
ca: Canvia a la pantalla %1

en: Switch to Next Screen
ca: Canvia a la pantalla següent

en: Switch to Previous Screen
ca: Canvia a la pantalla anterior

en: Switch to Screen to the Right
ca: Canvia a la pantalla de la dreta

en: Switch to Screen to the Left
ca: Canvia a la pantalla de l'esquerra

en: Switch to Screen Above
ca: Canvia a la pantalla de dalt

en: Switch to Screen Below
ca: Canvia a la pantalla de sota

en: Peek at Desktop
ca: Ullada a l'escriptori

en: Kill Window
ca: Mata la finestra

en: Activate Window (%1)
ca: Activa la finestra (%1)

en: unknown
ca: desconegut

en: Desktop %1
ca: Escriptori %1

en: Switch to Next Desktop
ca: Canvia a l'escriptori següent

en: Switch to Previous Desktop
ca: Canvia a l'escriptori anterior

en: Switch One Desktop to the Right
ca: Canvia un escriptori a la dreta

en: Switch One Desktop to the Left
ca: Canvia un escriptori a l'esquerra

en: Switch One Desktop Up
ca: Canvia un escriptori amunt

en: Switch One Desktop Down
ca: Canvia un escriptori avall

en: Switch to Desktop %1
ca: Canvia a l'escriptori %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
ca: (No respon)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
ca: Informació d'ajuda del KWin:
    S'hauria d'usar la informació següent quan se sol·liciti ajuda, p. ex. en https://discuss.kde.org.
    Proporciona informació sobre la instància actual en execució, amb les opcions que s'usen,
    quin controlador OpenGL i quins efectes s'estan executant.
    Si us plau, publiqueu la informació que hi ha sota aquest text introductori en un servei d'enganxament
    com https://paste.kde.org en lloc d'enganxar-ho en els fils d'ajuda.

en: Xwayland has crashed
ca: L'Xwayland ha fallat
