kwin - en to bs translation catalogue (191 entries)

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
bs: Efekti zaslona su ponovo pokrenuti zbog ponovnog pokretanja grafike

en: Suspend Compositing
bs: Suspenduj slaganje

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
bs: Neophodna proširenja X‑a (XComposite i XDamage) nisu dostupna.

en: Window Manager
bs: Menadžer prozora

en: PID of the application to terminate
bs: PID programa koji treba obustaviti

en: Hostname on which the application is running
bs: Ime domaćina na kome program radi

en: hostname
bs: imeračunara

en: Caption of the window to be terminated
bs: Naslov prozora koji treba obustaviti

en: caption
bs: natpis

en: Name of the application to be terminated
bs: Ime programa koji treba obustaviti

en: name
bs: naziv

en: ID of resource belonging to the application
bs: ID resursa koji pripada programu

en: Time of user action causing termination
bs: Vrijeme radnje koja je dovela do obustavljanja

en: time
bs: vrijeme

en: KWin helper utility
bs: KWinova pomoćna alatka

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
bs: Ova pomoćna alatka nije namijenjena direktnom pozivanju.

en: KDE window manager
bs: KDE‑ov menadžer prozora

en: Matthias Ettrich
bs: Matijas Etrih

en: Cristian Tibirna
bs: Kristijan Tibirna

en: Daniel M. Duley
bs: Denijel M. Djuli

en: Luboš Luňák
bs: Luboš Lunjak

en: Disable configuration options
bs: Isključi opcije postave

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
bs: Upozori da se KWin skorije srušio n puta

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
bs: KWin se ponaša nestabilno.
    Izgleda da je došlo do rušenja nekoliko puta za redom.
    Možete izabrati neki drugi menadžer prozora:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
bs: kwin: na mogu da potvrdim izbor menadžera, da nije već pokrenut neki drugi? (pokušajte sa --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
bs: kwin: drugi upravitelj prozora je aktivan (pokusajte koristiti --zamjenu)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
bs: Zamijeni već pokrenuti ICCCM‑u 2.0 saglasni menadžer prozora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
bs: Slab

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
bs: Jak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
bs:  milisekunda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
bs: Gore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
bs: desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
bs: Dolje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
bs: lijevo

en: Toggle Invert Effect
bs: Efekat izvrtanja

en: Toggle Invert Effect on Window
bs: Efekat izvrtanja na prozoru

en: Invert Screen Colors
bs: Invertuj ekranske boje

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
bs: normalna

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
bs: velika

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
bs: vrlo velika

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
bs: ogromna

en: Button size:
bs: Veličina dugmadi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
bs: Dijalog za podešavanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
bs: &Ravnanje naslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
bs: sredina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
bs: Uključite za ivicu prozora u boji naslovne trake. Inače će biti u boji pozadine.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
bs: Uključite da bi se dugmad pretapala kako pokazivač miša prolazi preko njih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
bs: Animirana dugmad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
bs: Utihni do crnog (samo puni pozdravni ekrani)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
bs: Trajanje animacije:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
bs: Podrazumijevano

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
bs: Veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
bs: &Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
bs: &Visina:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
bs: Osnovne postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
bs: Boja lijevog dugmeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
bs: Boja srednjeg dugmeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
bs: Boja desnog dugmeta:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
bs: Napredne postavke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
bs: Prsteni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
bs: Širina linije:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
bs:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
bs: Trajanje prstena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
bs: Poluprečnik prstena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
bs: Broj prstena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
bs: Tekst

en: Clear All Mouse Marks
bs: Očisti sve tragove miša

en: Clear Last Mouse Mark
bs: Očisti posljednji trag miša

en: Clear Mouse Marks
bs: Očisti tragove miša

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
bs: Izgled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
bs: &Boja:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
bs: Sličica za tekući prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
bs: Najveća &širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
bs: &Razmak:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
bs:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
bs: &Neprozirnost:

en: Track mouse
bs: Prati miša

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
bs: Providnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
bs: Opšte postavke prozirnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
bs: Iskačući spiskovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
bs: Neprozirno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
bs: Dijalozi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
bs: Prozirno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
bs: Meniji:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
bs: Zasebna neprozirnost za menije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
bs: Padajući meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
bs: Iskačući meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
bs: Otcjepljeni meniji:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
bs: Prisutni prozori (tekuća površ)

en: Toggle Present Windows (Window class)
bs: Prisutni prozori (klasa prozora)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
bs: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
bs: &Krutost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
bs: &Otpor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
bs: Lelujanje pri &pomijeranju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
bs: Lelujanje pri promjeni &veličine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
bs: &Napredni režim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
bs: &Lelujavost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
bs: Manje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
bs: Više

en: Move Zoomed Area Upwards
bs: Pomjeri uvećano područje gore

en: Move Zoomed Area Downwards
bs: Pomjeri uvećano područje dolje

en: Move Mouse to Focus
bs: Pomjeri miša u fokus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
bs: Pri uvećanju i umanjenju promijeni zumiranje za navedeni faktor zumiranja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
bs: Faktor zumiranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
bs: Omogući praćenje fokusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
bs: Pokazivač miša:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
bs: Vidljivost pokazivača miša.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
bs: Srazmjerno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
bs: Zadrži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
bs: Sakrij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
bs: Prati kretanje miša.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
bs: Proporcionalno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
bs: Centrirano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
bs: Pritisni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
bs: Isključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
bs: Praćenje miša:

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
bs: Prečica

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
bs: Dijalog

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
bs: Prikaži površ

en: Walk Through Windows
bs: Mijenjaj prozore

en: Walk Through Windows (Reverse)
bs: Mijenjaj prozore (obratno)

en: Walk Through Windows Alternative
bs: Mijenjaj prozore alternativno

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
bs: Mijenjaj prozore alternativno

en: Walk Through Windows of Current Application
bs: Idi kroz prozore trenutnog programa

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
bs: Idi kroz prozore trenutnog programa (unazad)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
bs: Idi kroz prozore trenutnog programa alternativno

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
bs: Idi kroz prozore trenutnog programa alternativno (unazad)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
bs: Instalacija prebacivača prozora je oštećena, nedostaju resursi.
    Kontaktirajte vašu distribuciju o ovom.

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
bs: Izabrali ste da prozor nema ivice.
    Bez ivice, nećete moći ponovo da uključite ivicu mišem. Umjesto toga upotrijebite meni radnji sa prozorom, koji se aktivira prečicom <shortcut>%1</shortcut>.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
bs: Izabrali da prozor bude preko cijelog ekrana.
    Ako sâm program nema opciju da se režim preko cijelog ekrana isključi, nećete moći da ga isključite mišem. Umjesto toga upotrijebite meni radnji sa prozorom, koji se aktivira prečicom <shortcut>%1</shortcut>.

en: &Move
bs: Po&mjeri

en: Keep &Above Others
bs: Drži iz&nad ostalih

en: Keep &Below Others
bs: Drži is&pod ostalih

en: &Fullscreen
bs: Preko &cijelog ekrana

en: Ma&ximize
bs: M&aksimizuj

en: Mi&nimize
bs: M&inimizuj

en: &More Actions
bs: &Više akcija

en: &Close
bs: &Zatvori

en: &Extensions
bs: &Proširenja

en: &All Desktops
bs: &Sve površi

en: &All Activities
bs: S&ve aktivnosti

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
bs: <b>%1</b> je već u upotrebi

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
bs: <b>%1</b> se koristi od strane %2 u %3

en: Window Operations Menu
bs: Meni sa operacijama nad prozorima

en: Close Window
bs: Zatvori prozor

en: Maximize Window
bs: Maksimizuj prozor

en: Maximize Window Vertically
bs: Uspravno maksimizuj prozor

en: Maximize Window Horizontally
bs: Vodoravno maksimizuj prozor

en: Minimize Window
bs: Minimizuj prozor

en: Shade Window
bs: Namotaj prozor

en: Move Window
bs: Pomjeri prozor

en: Resize Window
bs: Promijeni veličinu prozora

en: Raise Window
bs: Podigni prozor

en: Lower Window
bs: Spusti prozor

en: Toggle Window Raise/Lower
bs: Podigni/spusti prozor

en: Make Window Fullscreen
bs: Prozor preko cijelog ekrana

en: Keep Window Above Others
bs: Drži prozor iznad ostalih

en: Keep Window Below Others
bs: Drži prozor ispod ostalih

en: Activate Window Demanding Attention
bs: Aktiviraj prozor koji zahtijeva pažnju

en: Setup Window Shortcut
bs: Postavi prečicu prozora

en: Quick Tile Window to the Left
bs: Brzo popločaj prozor ulijevo

en: Quick Tile Window to the Right
bs: Brzo popločaj prozor udesno

en: Quick Tile Window to the Top Left
bs: Brzo popločaj prozor na gornji lijevi ugao

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
bs: Brzo popločaj prozor na donji lijevi ugao

en: Quick Tile Window to the Top Right
bs: Brzo popločaj prozor na gornji desni ugao

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
bs: Brzo popločaj prozor na donji desni ugao

en: Switch to Window Above
bs: Na prozor iznad

en: Switch to Window Below
bs: Na prozor ispod

en: Switch to Window to the Right
bs: Na prozor prozor desno

en: Switch to Window to the Left
bs: Na prozor lijevo

en: Keep Window on All Desktops
bs: Drži prozor na svim površima

en: Window to Desktop %1
bs: Prozor na površ %1

en: Window to Next Desktop
bs: Prozor na narednu površ

en: Window to Previous Desktop
bs: Prozor na prethodnu površ

en: Window One Desktop to the Right
bs: Prozor jednu površ udesno

en: Window One Desktop to the Left
bs: Prozor jednu površ ulijevo

en: Window One Desktop Up
bs: Prozor jednu površ nagore

en: Window One Desktop Down
bs: Prozor jednu površ nadolje

en: Switch to Screen %1
bs: Na ekran %1

en: Switch to Next Screen
bs: Na naredni ekran

en: Switch to Previous Screen
bs: Prebacite se na prethodni zaslon

en: Kill Window
bs: Ubij prozor

en: Activate Window (%1)
bs: Aktiviraj prozor (%1)

en: Desktop %1
bs: Površ %1

en: Switch to Next Desktop
bs: Na narednu površ

en: Switch to Previous Desktop
bs: Na prethodnu površ

en: Switch One Desktop to the Right
bs: Na prvu površ desno

en: Switch One Desktop to the Left
bs: Na prvu površ lijevo

en: Switch One Desktop Up
bs: Na prvu površ iznad

en: Switch One Desktop Down
bs: Na prvu površ ispod

en: Switch to Desktop %1
bs: Prebaci na površ %1
