kwin - en to bg translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
bg: Някои от по-старите приложения на X11 изискват възможност за четене на натискания на клавиши, въведени в други приложения за функции, които се активират с помощта на глобални клавишни комбинации. Това е деактивирано по подразбиране от съображения за сигурност. Ако трябва да използвате такива приложения, трябва да можете да изберете предпочитания от вас баланс между сигурност и функционалност.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
bg: Позволяване на старите приложения на X11 да четат натискания на клавиши, въведени във всички приложения:

en: Never
bg: Никога

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
bg: Само клавиши Meta, Control, Alt и Shift

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
bg: Както по-горе, плюс всеки клавиш, въведен, докато е натиснат клавиш модификатор - Ctr, Alt или Мета

en: Always
bg: Винаги

en: Additionally include mouse buttons
bg: Допълнително включване на бутоните на мишката

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
bg: Имайте предвид, че използването на тази настройка ще намали сигурността на системата до тази на X11 като позволява на злонамерен софтуер да краде пароли и да шпионира текста, който въвеждате. Уверете се, че разбирате и приемате този риск.
