kwin - en to az translation catalogue (516 entries)

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
az: İş masası effektləri qrafik sıfırlanması səbəbindən yenidən başladıldı

en: Suspend Compositing
az: Kompozit Effektləri Dayandırmaq

en: Timestamp
az: Vaxt Möhürü

en: Timestamp (µsec)
az: Vaxt Möhürü (µsan)

[ctx: A mouse button]
en: Left
az: Sol

[ctx: A mouse button]
en: Right
az: Sağ

[ctx: A mouse button]
en: Middle
az: Orta

[ctx: A mouse button]
en: Back
az: Geriyə

[ctx: A mouse button]
en: Forward
az: İrəli

[ctx: A mouse button]
en: Task
az: Tapşırıq

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
az: Əlavə düymə 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
az: Əlavə düymə 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
az: Əlavə düymə 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
az: Əlavə düymə 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
az: Əlavə düymə 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
az: Əlavə düymə 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
az: Əlavə düymə 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
az: Əlavə düymə 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
az: Əlavə düymə 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
az: Əlavə düymə 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
az: Əlavə düymə 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
az: Əlavə düymə 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
az: Əlavə düymə 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
az: Əlavə düymə 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
az: Əlavə düymə 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
az: Əlavə düymə 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
az: Əlavə düymə 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
az: Əlavə düymə 1

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
az: Əlavə düymə 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
az: Əlavə düymə 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
az: Əlavə düymə 24

en: Input Device
az: Daxiletmə cihazı

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
az: Göstəricinin hərəkəti

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
az: Fərq

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
az: Fərq (sürətləndirilməmiş)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
az: Qlobal Mövqe

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
az: Siçanın düyməsinin basılması

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
az: Düymə

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
az: Doğma Düymə Kodu

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
az: Basılan düymələr

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
az: Siçanın Düyməsinin Buraxılması

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
az: Siçanın Diyircəyinin Hərəkəti

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
az: İstiqamət

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
az: Üfüqi

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
az: Şaquli

[ctx: The angle delta of a pointer axis event]
en: Delta
az: Dönmə bucağı

[ctx: A key press event]
en: Key Press
az: Düyməni Basılması

[ctx: A key release event]
en: Key Release
az: Düymənin Buraxılması

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
az: Nəzarət

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
az: Əlavə Klaviatura

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
az: Qrup Dəyişdirici

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
az: Təkrar

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
az: Qt::Düymə kodu

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
az: Xkb simvol

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
az: Dəyişdiricilər

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
az: Aşağı toxunma

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
az: Nöqtə tanıma

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
az: Qlobal Mövqe

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
az: Toxynma Nöqtəsinin Hərəkəti

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
az: Yuxarı toxunmaq

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
az: Sıxılma başlanğıcı

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
az: Barmaq sayı

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
az: Sıxılma yenilənməsi

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
az: Miqyas

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
az: Hərləmə bucağı

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
az: x üzrə yerdəyişmə

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
az: y üzrə yerdəyişmə

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
az: Sıxılmanın sonu

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
az: Sıxılmadan imtina

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
az: Sürüşdürmə başlanğıcı

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
az: Barmaq sayı

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
az: Sürüşdürmə yenilənməsi

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
az: x üzrə yerdəyişmə

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
az: y üzrə yerdəyişmə

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
az: Sürüşdürmənin sonu

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
az: Sürüşdürmədəm imtina

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
az: Dəyişdirici açarın işə düşməsi

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
az: Noutbukun qapağı

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
az: Planşet rejimi

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
az: Dəyişdirmək

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
az: Söndürülüb

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
az: Aktivdir

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
az: Vəziyyət

en: Tablet Tool
az: Planşet Aləti

en: EventType
az: Hadisənin Növü

en: Position
az: Mövqe

en: Tilt
az: Meyillki

en: Rotation
az: Dönmə

en: Pressure
az: Basılma təzyiqi

en: Buttons
az: Düymələr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
az: Dəyişdiricilər

en: Tablet Tool Button
az: Planşet Aləti Düyməsi

en: Button
az: Düymə

en: Pressed
az: Basılma təzyiqi

en: Tablet
az: Planşet

en: Tablet Pad Button
az: Planşet Düymələri

en: Tablet Pad Strip
az: Planşetin Toxunma Zolağı

en: Number
az: Say

en: Tablet Pad Ring
az: Planşetin Toxunma Halqası

en: No Mouse Buttons
az: Siçan Düymələri Yoxdur

[ctx: Mouse Button]
en: left
az: sol

[ctx: Mouse Button]
en: right
az: sağ

[ctx: Mouse Button]
en: middle
az: orta

[ctx: Mouse Button]
en: back
az: geriyə

[ctx: Mouse Button]
en: forward
az: irəli

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
az: əlavə 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
az: əlavə 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
az: əlavə 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
az: əlavə 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
az: əlavə 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
az: əlavə 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
az: əlavə 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
az: əlavə 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
az: əlavə 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
az: əlavə 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
az: əlavə 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
az: əlavə 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
az: əlavə 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
az: əlavə 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
az: əlavə 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
az: əlavə 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
az: əlavə 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
az: əlavə 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
az: əlavə 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
az: əlavə 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
az: əlavə 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
az: əlavə 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
az: əlavə 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
az: əlavə 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
az: tapşırıq

en: X11 Windows
az: X11 pəncərələri

en: X11 Unmanaged Windows
az: X11 İdarəedilməyən Pəncərələri

en: Wayland Windows
az: Wayland Pəncərələri

en: Internal Windows
az: Daxili Pəncərələr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
az: Sazlayıcı Konsolu bağlamaq

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
az: Pəncərələr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
az: Daxili Hadisələr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
az: Daxiletmə cihazları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
az: OpenGL-ə əsaslanan kompozit pəncərə meneceri başladılmayıb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
az: OpenGL (ES) sürücüsü haqqında

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
az: Təhcizatçı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
az: Görüntü işlənməsi modulu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
az: Versiya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
az: Kölgələmə Proqram Dili Versiyası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
az: Sürücü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
az: Qrafik Prosessorun Seriyası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
az: OpenGL Versiyası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
az: GLSL Versiyası:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
az: Genişləndirilmiş Platformalar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
az: OpenGL (ES) Genişlənmələri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
az: Klaviatura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
az: Klaviatura Qatları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
az: Cari klaviatura qatı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
az: Aktiv dəyişdirici düymələri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
az: LED-lər

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
az: Aktiv LED-lər

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
az: Mübadilə yaddaşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
az: İlkin seçim

en: Window Manager
az: Pəncərə Meneceri

en: PID of the application to terminate
az: Bağlanacaq tətbiqlərin PİD-i

en: Hostname on which the application is running
az: Tətbiqin işlək olduğu host adı

en: hostname
az: host_adı

en: Caption of the window to be terminated
az: Bağlanacaq pəncərənin başlığı

en: caption
az: başlıq

en: Name of the application to be terminated
az: Bağlanacaq tətbiqin adı

en: name
az: ad

en: ID of resource belonging to the application
az: Tətbiqə aid mənbənin İD-si

en: Time of user action causing termination
az: İstifadəçinin xitam vermə fəaliyyətinin müddəti

en: time
az: vaxt

en: KWin helper utility
az: KWin köməkçi vasitəsi

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
az: Bu köməkçi vasitə birbaşa çağırıla bilməz

en: Touchpad
az: Toxunma Paneli

en: Keyboard Layout Switcher
az: Klaviatura qatı dəyişdiricisi

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
az: Enter və ya sol kliklə məcburi bağlamaq üçün pəncərəni seçmək.
    Ləğv etmək üçün Escape düyməsinə vurun və ya sağ düyməni klikləyin.

en: KDE window manager
az: KDE pəncərə meneceri

en: Disable configuration options
az: Tənzimləmə seçimlərini söndürmək

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
az: KWin-də neçə dəfə xəta baş verdiyini göstərir

en: Start a rootless Xwayland server.
az: Köksüz Xwayland serverini başlatmaq.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
az: Qoşulma üçün Wayland soketinin adı. Standart olaraq "wayland-0" istifadə olunur.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
az: X11 platformasında pəncərə rejimində istifadə olunacaq X11 Ekranı.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
az: Wayland platformasında pəncərə rejimində istifadə olunacaq Wayland Ekranı.

en: Render to a virtual framebuffer.
az: Virtual framebuferə vizualizasiya etmək.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
az: Pəncərə rejimi halında pəncərənin eni. Standart en - 1024

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
az: Pəncərə rejimi halında pəncərənin hündürlüyü. Standart hündürlük - 1024

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
az: Pəncərə rejimi halında pəncərənin miqyası. Standart miqyas - 1024

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
az: Pəncərəli rejimdə çıxışlar kimi açılacaq pəncərələrin sayı. Standart dəyər - 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
az: Daxil olan bağlantıları istifadə etmək üçün Wayland soketi. Bu, soket adına --socket ilə birləşdirilə bilər

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
az: XWayland daxil olan bağlantılarını istifadə etmək üçün XWayland soketi. Bunu bir neçə dəfə qurmaq olar

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
az: Əvvəlcədən qurulmuş XWayland görüntüsünün adı

en: Name of the xauthority file
az: xauthority faylının adı

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
az: Bu nümunədən çıxır və beləcə, kwin_wayland_wrapper tərəfindən yenidən başladıla bilir

en: Render through drm node.
az: DRM vasitəsi ilə təsvirin işlənməsi

en: Input method that KWin starts.
az: KWin başladılan daixil olma üsulu.

en: Starts the session in locked mode.
az: Sesiyanı kilid rejimində başladır.

en: Starts the session without lock screen support.
az: Sesiyanı ekran kilidli olmadan başladır.

en: Starts the session without global shortcuts support.
az: Sesiyanı qlobal qısayollar dəstəklənməsi olmadan başladır.

en: Disable KActivities integration.
az: KDE İş otaqları ilə inteqrasiyanı söndürmək

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
az: KWin tərəfindən başladılan sesiya tətbiqi bağlandıqdan sonra çıxmaq.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
az: Wayland və Xwayland başladıqdan sonra başladılacaq tətbiqlər

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
az: KWin stabil deyil.
    Görünür ki, ardıcıl olaraq bir neçə dəfə qəzaya uğradı.
    Başlatmaq üçün başqa pəncərə menecerini seçə bilərsiniz:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
az: kwin: pəncərə meneceri kimi istifadə etmək mümkün deyil, ehtimal ki, başqa pəncərə meneceri başladılıb (--replace istifadə edərək cəhd edin)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
az: kwin: başqa pəncərə meneceri başladılıb (--replace istifadə edərək cəhd edin)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
az: Artıq başladılmış, ICCCM2.0-yə uyğun pəncərə menecerini əvəzləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
az: Yayğınlıq səviyyəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
az: Güclü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
az: Küy səviyyəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
az: Qaralma səviyyəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
az: Qaraltmaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
az: Dok-lar və Panellər

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
az: Standart

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
az:  millisaniyə

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
az: Yuxarıda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
az: Aşağıda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
az: Məsafə:

en: Toggle Invert Effect
az: Naqativ effekt açarı

en: Toggle Invert Effect on Window
az: Pəncərədəki neqativ effekt açarı

en: Invert Screen Colors
az: Ekran Rənglərinin Əks Dəyişimi

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
az: Kiçik

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
az: Geniş

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
az: Çox geniş

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
az: Nəhəng

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
az: Çox nəhəng

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
az: B&aşlıq düzləndirməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
az: Mərkəz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
az: Pəncərə kənarlarının başlıq çubuğu rəngində olması üçün bu seçimi edin. Əks halda kənarlar üçün fon rəngiistifadə olunacaq.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
az: Əgər kursoru üzərində hərəkət etdirdikdə düymələrin rənginin dəyişməsini istəyirsinizsə bu seçimi edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
az: Düymələrin animasiyası

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
az: aktivləşdirmək

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
az: bağlamaq

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: min
az: kiçilt

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
az: yığılmış

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
az: maks

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
az: genişləndirmək

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
az: tam ekran

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
az: başlığa yığmaq

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
az: digərilərinin üzərində tutmaq

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
az: arxa planda tutmaq

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
az: pəncərə

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
az: ad

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
az: tətbiq adı

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
az: işmasası

en: Switch to desktop %1
az: %1 İş masasına keçid

en: Close running window on %1
az: %1 üzərində işlək olan pəncərəni bağlamaq

en: (Un)minimize running window on %1
az: %1 üzərində işlək pəncərəni kiçiltmə(mə)k

en: Maximize/restore running window on %1
az: %1 üzərindəki işlək pəncərəni açmaq/bərpa etmək

en: Toggle fullscreen for running window on %1
az: %1 üzərindəki işlək pəncərəni tam ekran açmaq/açmamaq

en: (Un)shade running window on %1
az: %1 üzərindəki işlək pəncərəni başlıqdan kiçiltmək və ya açmaq

en: Toggle keep above for running window on %1
az: %1 üzərindəki işlək pəncərəni digərilərinin üzərində tutmaq/tutmamaq

en: Toggle keep below running window on %1
az: %1 üzərindəki işlək pəncərəni digərilərinin altında tutmaq/tutmamaq

en: Activate running window on %1
az: %1 üzərindəki işlək pəncərəni aktivləşdirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
az: qaralmaqla yox olma (yalnız tamekranlı salamlama pəncərəsi üçün)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
az: Animasiya müddəti:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
az: Standart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
az: Ölçü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
az: &Eni:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
az:  piksel

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
az: Əsas Ayarlar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
az: Əlavə Ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
az: Halqa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
az: Cizginin eni:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
az:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
az:  msan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
az: Müddəti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
az: Radiusu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
az: Mətn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
az: Şrift:

en: Clear All Mouse Marks
az: Siçanın bütün nişanlarını silmək

en: Clear Last Mouse Mark
az: Siçanın sonuncu nişanını silmək

en: Clear Mouse Marks
az: Siçanın nişanlarını silmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
az: Xarici görünüş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
az: &Eni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
az: &Rəng:

en: Color Temperature Preview
az: Rəng temperaturuna nəzər salın

en: Drag Down To Close
az: Bağlamaq üçün aşağı çəkin

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
az: Bu effekt sürət yoxlaması deyil

[ctx: @label]
en: Paint Amount
az: Çəkiliş sayı

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
az: Maksimum kadr tezliyi

en: Toggle Show Paint
az: Rəsm göstərilmə açarı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
az: İş Masaları arasındakı boşluqlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
az: İş Masaları fonlarını sürüşdürmək

en: Toggle Thumbnail for Current Window
az: Cari İç Masasının miniatürlərini göstərmək/gizlətmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
az: Maksimum &en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
az: Abza&s:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
az:  piksellər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
az: &Qeyri-şəffaflıq:

en: Track mouse
az: Kursorun izi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
az: Aktivləşmə:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
az: Yarımşəffaflıq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
az: Yarımşəffaflığın əsas ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
az: Sürüşərək açılan siyahılar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
az: Qeyri-şəffaf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
az: Şəffaf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
az: Menyular:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
az: Menyu üçün başqa yarımşəffaflıq təyin etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
az: Sürüşərək açılan menyular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
az: Açılan menyular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
az: Qopan menyular:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
az: Video Divar Kağızı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
az: Buna tıtbiq etmək

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
az: Pəncərə sinifləri siyahısını vergüllə ayırmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
az: İnkar etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
az: Heç biri

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
az: Cari İş masasının bütün pəncərələrini göstərmək

en: Toggle Present Windows (Window class)
az: Tək sinifə aid pəncərəni göstərmək

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
az: "Pəncərələrə baxış"ı aktiv edin və ya söndürün (cari iş masasındakı pəncərə sinfi)

en: No Matches
az: Oxşarları yoxdur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
az: Əlavə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
az: Ək&s təsir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
az: Daşımaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
az: Hərəkət etdirdikdə titrəmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
az: Ölçüsünü dəyişdirdikdə titrəmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
az: Əl&avə rejimləri aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
az: Titrəmə &genişliyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
az: Zəif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
az: Çox

en: Move Zoomed Area Upwards
az: Böyümüş sahəni yuxarı hərəkət etdirmək

en: Move Zoomed Area Downwards
az: Böyümüş sahəni aşağı hərəkət etdirmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
az: Miqyaz böyütmə və kiçiltməni bilinən miqyas əmsalına görə dəyişmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
az: Miqyaz Əmsalı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
az: Fokusun yerini izləməyi aktiv etmək. Hər tətbiqdə QAccessible aktiv olmalıdır ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
az: Fokus izləməni aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
az: Mətn kursorunun izlənməsini aktiv etmək. Hər tətbiqdə QAccessible aktiv olmalıdır ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
az: Mətn kursorunun izlənməsini aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
az: Siçanın kursoru:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
az: Siçanın kursorunun göstərilməsi.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
az: Saxlayın

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
az: Gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
az: Kursorun yerdəyişməsini izləmək.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
az: Mərkəzləşmiş

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
az: İrəliləyən

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
az: Söndürülüb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
az: Siçanın izlənməsi:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
az: Ümumi qaydaların sayı (köhnəlmiş)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
az: Qaydalar qruplarının sıralanmış siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
az: Qaydalar haqqında

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
az: Qaydalar haqqında (köhnəlmiş)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
az: Bu qaydanı silmək (idxal etdikdə istifadə etmək)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
az: Pəncərə sinifi (tətbiq)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
az: Pənəcərə sinifi sətrinin uyğunluq növü

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
az: Bütün pəncərə siniflərinə uyğun

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
az: Pəncərənin rolu

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
az: Pəncərə rolu sətrinin uyğunluq növü

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
az: Pəncərə başlığı

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
az: Pəncərə başlığı sətrinin uyğunluq növü

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
az: Sistem (host_adı)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
az: Sistem adı sətrinin uyğunluq növü

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
az: pəncərə növünə uyğun

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
az: İlkin yerləşdirmə

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
az: İlkin yerləşdirmə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
az: Pəncərənin mövqeyi

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
az: Pəncərənin yerləşmə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
az: Pəncərənin ölçüsü

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
az: Pəncərənin ölçüsü qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
az: Pəncərənin minimum olçüsü

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
az: Pəncərənin ən az ölçüsünün qaydası növü

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
az: Pəncərənin maksimum olçüsü

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
az: Pəncərənin ən çox olçüsünün qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
az: Aktiv pəncərənin şəffaflığı

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
az: Aktiv pəncərə şəffaflığının qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
az: Qeyri-aktiv pəncərənin şəffaflığı

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
az: Qeyri-aktiv pəncərənin şəffaflığı qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
az: Tələb olunan həndəsi quruluşu yox say

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
az: Tələb olunan həndəsi qaydanın növünü yox say

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
az: İş masası İD-lərinin siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
az: İş masası İD-lərinin qayda növü

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
az: Ekranın nömrəsi

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
az: Ekranın nömrələnməsi qaydası növü

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
az: İş otağı

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
az: İş otağı qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
az: Şaquli tam açmaq

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
az: Şaquli tam açma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
az: Üfüqi tam açma

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
az: Üfüqi tam açma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
az: Yığılmış

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
az: Yığilma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
az: Başlığa yığılmış

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
az: Başlığa yığılma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
az: Tapşırıq panelində göstərməmək

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
az: Tapşırıq panelində göstərməmə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
az: İş masası dəyişdiricisində göstərməmək

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
az: İş masası dəyişdiricisində göstərməmək qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
az: Pəncərəni dəyişdirirkən göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
az: Pəncərə dəyişdiricisində göstərməmək qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
az: Digərilərinin üzərində tutmaq

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
az: Digərilərinin üzərində tutmaq qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
az: Arxa planda tutmaq

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
az: Arxa planda tutmaq qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
az: Tam ekran

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
az: Tam ekran qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
az: Başlıqsız və çərçivəsiz

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
az: Başlıqsız pəncərə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
az: Başlıq rəngi və sxemi

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
az: Başlıq rəngi qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
az: Effektləri əngəlləmək

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
az: Effektlərin əngəllənməsi qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
az: Fokus oğurlanmasını əngəlləmək

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
az: Fokus oğurlanması əngəllənmə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
az: Fokusun qorunması

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
az: Fokusun qorunması qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
az: Fokuslaşmanı qəbul etmək

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
az: Fokuslaşmanın qəbul edilməsi qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
az: Bağlana bilən

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
az: Bağlana bilən pəncərə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
az: Eyni pəncərələrlə qruplaşdırmaq

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
az: Eyni pəncərələrlə qruplaşdırma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
az: Ön planda qruplaşdırmaq

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
az: Ön planda qruplaşdırma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
az: İD tərəfindən qruplaşdırmaq

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
az: İD tərəfindən qruplaşdırma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
az: Həndəsi məhdudiyyətlərə əməl etmək

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
az: Həndəsi məhdudiyyətlərə əməl etmə qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
az: Qısayol

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
az: Qısayol qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
az: Qlobal Qısayolları yox saymaq

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
az: Qlobal Qısayolları yox sayma qaydasının növü

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
az: İş masası faylının adı

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
az: İş masası faylının adlandırma qaydasının növü

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
az: Dialoq

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
az: İş masasını Göstərmək

en: Walk Through Windows
az: Pəncərələrdə İrəli Hərəkət

en: Walk Through Windows (Reverse)
az: Pəncərələrdə Əksinə Hərəkət

en: Walk Through Windows Alternative
az: Pəncərələrdə Alternativ Hərəkət

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
az: Pəncərələrdə Əksinə Alternativ Hərəkət

en: Walk Through Windows of Current Application
az: Cari tətbiqin pəncərələrində hərəkət

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
az: Cari tətbiqin pəncərələrində əksinə hərəkət

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
az: Cari tətbiqin pəncərələrində alternativ hərəkət

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
az: Cari tətbiqin pəncərələrində əksinə alternativ hərəkət

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
az: Pəncərə dəyişdiricisinin quraşdırılması pozuldu, mənbə yoxdur.
    Bu haqda distribütor tərtibatşısı ilə əlaqə saxlayın.

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
az: Pəncərəni çərçivəsiz göstərməyi seçmisiniz.
    Çərçivə olmadıqda onu siçanın köməyi ilə yenidən aktiv edə bilməzsiniz. Bunun üçün %1 qısayol düyməsi ilə açılan pəncərə menyusundan istifadə edin.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
az: Pəncərənin tam ekran rejimində göstərilməsini seçmisiniz.
    Əgər tətbiqin özündə tam ekran rejimini söndürmək funksiyası yoxdursa siçanın köməyi ilə bu rejimi söndürmək mümkün deyil. Bunun üçün %1 qısayol düyməsi ilə açıla bilən pəncərə menyusundan sitifadə edin.

en: &Move
az: &köçürün

en: &Resize
az: &Ölçüsünü dəyişmək

en: Keep &Above Others
az: Digərilərinin üzərində &tutmaq

en: Keep &Below Others
az: Arxa &planda tutmaq

en: &Fullscreen
az: &Tam ekran

en: &Shade
az: &Başlığa yığmaq

en: Ma&ximize
az: &Genişləndirmək

en: Mi&nimize
az: &Yığmaq

en: &More Actions
az: &Daha çox fəaliyyətlər

en: &Close
az: &Bağlayın

en: &Extensions
az: &Genişlənmələr

en: &Desktops
az: İş &Masaları

en: Move to &Desktop
az: İş masasına &köşürmək

en: Move to &Screen
az: &Ekrana köçürmək

en: Show in &Activities
az: &İş otaqlarında göstərmək

en: &All Desktops
az: Bütün &İş Masaları

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
az: &Yeni İş masası

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
az: &Yeni İş masasına əlavə edin

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
az: Yeni İş masasına &köşürün

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
az: &%1 Ekranı (%2)

en: &All Activities
az: &Bütün İş otaqları

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
az: <b>%1</b> artıq istifadə olunur

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
az: <b>%1</b> %3-də %2 tərəfindən istifadə olunur

en: Window Operations Menu
az: Pəncərə Əməliyyatı Menyusu

en: Close Window
az: Pəncərəni Bağlamaq

en: Maximize Window
az: Pəncərəni Böyütmək

en: Maximize Window Vertically
az: Pəncərəni Şaquli Böyütmək

en: Maximize Window Horizontally
az: Pəncərəni Üfüqi Böyütmək

en: Minimize Window
az: Pəncərəni Yığmaq

en: Shade Window
az: Pəncərəni Başlığa Yığmaq

en: Move Window
az: Pəncərənin Yerini Dəyişmək

en: Resize Window
az: Pəncərənin Ölçüsünü Dəyişmək

en: Raise Window
az: Pəncərəni Qaldırmaq

en: Lower Window
az: Pəncərəni Endirmək

en: Toggle Window Raise/Lower
az: Pəncərəni endirmək/qaldərmaq

en: Make Window Fullscreen
az: Pəncərəni Tam Ekran Açmaq

en: Keep Window Above Others
az: Pəncərənin Digərilərinin Üzərində Tutmaq

en: Keep Window Below Others
az: Pəncərəni Digərilərinin Altında Tutmaq

en: Activate Window Demanding Attention
az: Pəncərəyə Diqqət Yetirilməsini Aktivləşdirmək

en: Setup Window Shortcut
az: Pəncərə Qısayolunu Qurmaq

en: Move Window to the Center
az: Pəncərəni küncə köçürün

en: Move Window Right
az: Pəncərəni sağa köçürün

en: Move Window Left
az: Pəncərəni sola köçürün

en: Move Window Up
az: Pəncərəni yuxarı köçürün

en: Move Window Down
az: Pəncərəni aşağı köçürün

en: Expand Window Horizontally
az: Pəncərəni üfüqi açın

en: Expand Window Vertically
az: Pəncərəni şaquli açın

en: Shrink Window Horizontally
az: Pəncərəni üfüqi yığın

en: Shrink Window Vertically
az: Pəncərəni şaquli yığın

en: Quick Tile Window to the Left
az: Pəncərəni Ekranın Sol Yarısı Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Right
az: Pəncərəni Ekranın Sağ Yarısı Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Top
az: Pəncərəni Ekranın Yuxarı Yarısı Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Bottom
az: Pəncərəni Ekranın Aşağı Yarısı Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Top Left
az: Pəncərəni Ekranın Sol Yuxarı Dörddə Biri Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
az: Pəncərəni Ekranın Sol Aşağı Dörddə Biri Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Top Right
az: Pəncərəni Ekranın Sağ Yuxarı Dörddə Biri Qədər Açmaq

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
az: Pəncərəni Ekranın Sağ Aşağı Dörddə Biri Qədər Açmaq

en: Switch to Window Above
az: Üstdəki Pəncərəyə Keçmək

en: Switch to Window Below
az: Altdakı Pəncərəyə Keçmək

en: Switch to Window to the Right
az: Sağdakı Pəncərəyə Keçmək

en: Switch to Window to the Left
az: Soldakı Pəncərəyə Keçmək

en: Keep Window on All Desktops
az: Pəncərəni Bütün İş Masalarında Saxlayın

en: Window to Desktop %1
az: Pəncərəni %1 İş masasına köçürmək

en: Window to Next Desktop
az: Pəncərəni Növbəti İş masasına köçürmək

en: Window to Previous Desktop
az: Pəncərəni Əvvəlki İş masasına köçürmək

en: Window One Desktop to the Right
az: Pəncərəni Bir İş masası Sağa köçürmək

en: Window One Desktop to the Left
az: Pəncərəni Bir İş masası Sola köçürmək

en: Window One Desktop Up
az: Pəncərəni Bir İş masası Yuxarı köçürmək

en: Window One Desktop Down
az: Pəncərəni Bir İş masası Aşağı köçürmək

en: Switch to Screen %1
az: %1 ekranına keçid

en: Switch to Next Screen
az: Növbəti Ekrana Keçid

en: Switch to Previous Screen
az: Əvvəlki Ekrana Keçid

en: Peek at Desktop
az: İş masasına nəzər salın

en: Kill Window
az: Pəncərəni Ləğv etmək

en: Activate Window (%1)
az: Aktiv pəncərə (%1)

en: unknown
az: naməlum

en: Desktop %1
az: İş masası %1

en: Switch to Next Desktop
az: Növbəti İŞ Masasına keçid

en: Switch to Previous Desktop
az: Əvvəlki İş masasına keçid

en: Switch One Desktop to the Right
az: Bir İş masası sağa keçmək

en: Switch One Desktop to the Left
az: Bir İş masası sola keçmək

en: Switch One Desktop Up
az: Bir İş masası yuxarı keçmək

en: Switch One Desktop Down
az: Bir İş masası aşağı keçmək

en: Switch to Desktop %1
az: %1 İş masasına keçid

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
az: (Cavab Yoxdur)
