kweather - en to pl translation catalogue (52 entries)

[ctx: in as inches]
en: %1 in
pl: %1 cal

en: Weather
pl: Pogoda

en: A convergent weather application for Plasma
pl: Spójna aplikacja pogodowa dla Plazmy

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
pl: © 2020-2024 Zespół programistów Plazmy

en: No location found on system, please add some in kweather
pl: Nie znaleziono miejsca w systemie, dodaj jakieś do kweather

en: Please select the location
pl: Wybierz położenie

en: Select Location
pl: Wybierz miejsce

en: Open KWeather
pl: Otwórz KWeather

en: Forecast
pl: Prognoza

en: Network error when obtaining current location
pl: Błąd sieci przy ustalaniu bieżącego miejsca

en: Add Location
pl: Dodaj miejsce

en: Weather refreshed for %1
pl: Odświeżono pogodę dla %1

en: Updated at %1
pl: Uaktualniono o %1

en: Locations
pl: Miejsca

en: Choose location
pl: Zmień miejsce

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: Daily
pl: Codziennie

en: Precipitation
pl: Opady

en: Humidity
pl: Wilgotność

en: Pressure
pl: Ciśnienie

en: UV Index
pl: Indeks UV

en: Search for a location…
pl: Poszukaj miejsca…

en: Unable to connect
pl: Nie można się połączyć

en: Search for a location
pl: Poszukaj miejsca

en: No results
pl: Brak wyników

en: Add location
pl: Dodaj miejsce

en: Unable to fetch timezone information
pl: Nie można pobrać danych o strefie czasowej

en: Add a location
pl: Dodaj miejsce

en: Delete
pl: Usuń

en: General
pl: Ogólne

en: Forecast Style
pl: Wygląd prognozy

en: Flat
pl: Płaski

en: Dynamic
pl: Dynamiczne

en: About
pl: O programie

en: Units
pl: Jednostki

en: Speed Units
pl: Jednostki szybkości

en: Pressure Units
pl: Jednostki ciśnienia

en: Precipitation Units
pl: Jednostki opadów

[ctx: Inches]
en: in
pl: cal

en: Temperature Units
pl: Jednostki temperatury

en: Use System Default
pl: Użyj domyślnej systemu

en: Celsius
pl: Celsjusz

en: Get Started
pl: Początki

en: Back
pl: Wstecz

en: Next
pl: Następny

en: The style can be changed later in the settings.
pl: Wygląd możesz zmienić później w ustawieniach.

en: Sunrise
pl: Wschód

en: Sunset
pl: Zachód

en: Moon Phase
pl: Faza księżyca

en: temperature
pl: Temperatura
