kweather - en to pa translation catalogue (60 entries)

en: %1 km/h
pa: %1 ਕਿਮੀ/ਘੰਟਾ

en: %1 mph
pa: %1 ਮੀ.ਪ੍ਰਤੀ.ਘੰ

en: %1 m/s
pa: %1 ਮੀ/ਸ

en: %1 hPa
pa: %1hPa

[ctx: in as inches]
en: %1 in
pa: %1 ਇੰਚ

en: Weather
pa: ਮੌਸਮ

en: A convergent weather application for Plasma
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਲਈ ਮੌਸਮ ਸੰਬੰਧੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
pa: © 2020-2024 ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਡਿਵੈਲਪਮੈਂਟ ਟੀਮ

en: Han Young
pa: ਹਾਂ ਯੰਗ

en: Devin Lin
pa: ਡੇਵਿਨ ਲਿਨ

en: No location found on system, please add some in kweather
pa: ਸਿਸਟਮ ਉੱਤੇ ਕੋਈ ਟਿਕਾਣਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ, ਕੁਝ ਕੇ-ਮੌਸਮ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Please select the location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਚੁਣੋ ਜੀ

en: %1mm
pa: %1ਮਿ.ਮੀ.

en: Select Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਚੁਣੋ

en: Open KWeather
pa: ਕੇ-ਮੌਸਮ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Forecast
pa: ਭਵਿੱਖਬਾਣੀ

en: Network error when obtaining current location
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਟਿਕਾਣਾ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਨੈੱਟਵਰਕ ਗਲਤੀ ਹੈ

en: Add Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਜੋੜੋ

en: Weather refreshed for %1
pa: %1 ਲਈ ਮੌਸਮ ਨੂੰ ਤਾਜ਼ਾ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ

en: Updated at %1
pa: %1 ਲਈ ਅੱਪਡੇਟ ਕੀਤਾ

en: Locations
pa: ਟਿਕਾਣੇ

en: Choose location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਚੁਣੋ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Refresh
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ

en: Hourly
pa: ਘੰਟੇਵਾਰ

en: Daily
pa: ਰੋਜ਼

en: Precipitation
pa: ਵਰ੍ਹਨ

en: Humidity
pa: ਨਮੀ

en: Pressure
pa: ਦਬਾਓ

en: UV Index
pa: ਪਰਾ-ਵੈਂਗਣੀ ਇੰਡੈਕਸ

en: Search for a location…
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਨੂੰ ਲੱਭੋ…

en: Unable to connect
pa: ਕਨੈਕਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ

en: Search for a location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਲੱਭੋ

en: No results
pa: ਨਤੀਜੇ ਨਹੀਂ ਹਨ

en: Add location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਜੋੜੋ

en: Unable to fetch timezone information
pa: ਸਮਾਂ-ਖੇਤਰ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Add a location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਜੋੜੋ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: General
pa: ਆਮ

en: Forecast Style
pa: ਭਵਿੱਖਬਾਣੀ ਦਾ ਢੰਗ

en: Flat
pa: ਸਮਤਲ

en: Dynamic
pa: ਡਾਇਨੈਮਿਕ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: Units
pa: ਯੂਨਿਟਾਂ

en: Speed Units
pa: ਗਤੀ ਦੀਆਂ ਇਕਾਈਆਂ

[ctx: kilometers per hour]
en: kph
pa: ਕਿ.ਪ੍ਰਤੀ.ਘੰ

[ctx: miles per hour]
en: mph
pa: ਮੀ.ਪ੍ਰਤੀ.ਘੰ

[ctx: meters per second]
en: m/s
pa: ਮੀ/ਸ

en: Pressure Units
pa: ਦਬਾਓ ਯੂਨਿਟ

en: Precipitation Units
pa: ਵਰ੍ਹਨ ਯੂਨਿਟਾਂ

[ctx: Inches]
en: in
pa: ਇੰਚ

en: Temperature Units
pa: ਤਾਪਮਾਨ ਦੀਆਂ ਇਕਾਈਆਂ

en: Use System Default
pa: ਸਿਸਟਮ ਮੂਲ ਵਰਤੋਂ

en: Celsius
pa: ਸੈਲਸੀਅਸ

en: Fahrenheit
pa: ਫਾਰਨਹਾਇਟ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Sunrise
pa: ਪਹੁ-ਫੁਟਾਲਾ

en: Sunset
pa: ਸੂਰਜ ਛੁਪਾ

en: Moon Phase
pa: ਚੰਦ ਕਲਾਵਾਂ

en: temperature
pa: ਤਾਪਮਾਨ
