kweather - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Weather
hu: Időjárás

en: A convergent weather application for Plasma
hu: Konvergens időjárás-alkalmazás a Plasmához

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
hu: © A Plasma fejlesztői, 2020-2024.

en: No location found on system, please add some in kweather
hu: Nincs megadva hely a rendszeren, adjon hozzá néhányat a KWeatherben

en: Please select the location
hu: Válassza ki a helyet

en: %1mm
hu: %1 mm

en: Select Location
hu: Hely kiválasztása

en: Open KWeather
hu: KWeather megnyitása

en: Forecast
hu: Előrejelzés

en: Network error when obtaining current location
hu: Hálózati hiba a jelenlegi hely megszerzésekor

en: Add Location
hu: Hely hozzáadása

en: Weather refreshed for %1
hu: %1 időjárása frissítve

en: Updated at %1
hu: Frissítve: %1

en: Locations
hu: Helyek

en: Choose location
hu: Hely kiválasztása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Hourly
hu: Óránként

en: Daily
hu: Naponta

en: Precipitation
hu: Csapadék

en: Humidity
hu: Páratartalom

en: Pressure
hu: Légnyomás

en: UV Index
hu: UV-index

en: Search for a location…
hu: Hely keresése…

en: Unable to connect
hu: Nem lehet kapcsolódni

en: Search for a location
hu: Hely keresése

en: No results
hu: Nincs találat

en: Add location
hu: Hely hozzáadása

en: Unable to fetch timezone information
hu: Nem lehet lekérni az időzóna-információkat

en: Add a location
hu: Hely hozzáadása

en: Delete
hu: Törlés

en: General
hu: Általános

en: Forecast Style
hu: Előrejelzés-stílus

en: Flat
hu: Egyszerű

en: Dynamic
hu: Dinamikus

en: About
hu: Névjegy

en: Units
hu: Mértékegységek

en: Speed Units
hu: Sebesség

[ctx: kilometers per hour]
en: kph
hu: km/h

en: Pressure Units
hu: Légnyomás

en: Precipitation Units
hu: Csapadék

en: Temperature Units
hu: Hőmérséklet

en: Use System Default
hu: Rendszer alapértelmezése

en: Back
hu: Vissza

en: Sunrise
hu: Napkelte

en: Sunset
hu: Napnyugta

en: Moon Phase
hu: Holdfázis

en: temperature
hu: hőmérséklet
