kweather - en to he translation catalogue (68 entries)

en: %1 km/h
he: %1 קמ״ש

en: %1 mph
he: %1 מיילים לשעה

en: %1 m/s
he: %1 מטרים לשנייה

en: %1 hPa
he: %1 הקטופסקל

en: %1 mmHg
he: %1 מילימטר כספית

[ctx: in as inches]
en: %1 in
he: %1 אינטשים

[ctx: mm as millimeters]
en: %1 mm
he: %1 מ״מ

en: Weather
he: מזג אוויר

en: A convergent weather application for Plasma
he: יישום מזג אוויר אחוד לפלזמה.

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
he: © 2020‏-2024 צוות פיתוח פלזמה

en: Han Young
he: האן יאנג

en: Devin Lin
he: דווין לין

en: No location found on system, please add some in kweather
he: לא נמצא מקום המערכת, נא להוסיף אותו ב־kweather

en: Please select the location
he: נא לבחור מקום

en: %1mm
he: %1מ״מ

en: Select Location
he: בחירת מקום

en: Open KWeather
he: פתיחת KWeather

en: Forecast
he: תחזית

en: Network error when obtaining current location
he: שגיאת תקשורת במשיכת המקום הנוכחי

en: Add Location
he: הוספת מקום

en: Weather refreshed for %1
he: מזג האוויר התעדכן עבור %1

en: Updated at %1
he: עודכן ב־%1

en: Locations
he: מקומות

en: Choose location
he: בחירת מקום

en: Settings
he: הגדרות

en: Refresh
he: רענון

en: Hourly
he: שעתי

en: Daily
he: יומי

en: Precipitation
he: משקעים

en: Humidity
he: לחות

en: Pressure
he: לחץ

en: UV Index
he: מדד קרינה אולטרה סגולה

en: Search for a location…
he: חיפוש מקום…

en: Unable to connect
he: לא ניתן להתחבר

en: Search for a location
he: חיפוש מקום

en: No results
he: אין תוצאות

en: Add location
he: הוספת מקום

en: Unable to fetch timezone information
he: לא ניתן למשוך את פרטי אזור הזמן

en: Add a location
he: הוספת מקום

en: Delete
he: מחיקה

en: General
he: כללי

en: Forecast Style
he: סגנון תחזית

en: Flat
he: שטוח

en: Dynamic
he: דינמי

en: About
he: על אודות

en: Units
he: יחידות

en: Speed Units
he: יחידות מהירות

[ctx: kilometers per hour]
en: kph
he: קמ״ש

[ctx: miles per hour]
en: mph
he:  מיילים לשעה

[ctx: meters per second]
en: m/s
he: מטרים לשנייה

en: Pressure Units
he: יחידות לחץ

[ctx: Hectopascal Pressure]
en: hPa
he: הקטופסקל

[ctx: Millimetre of mercury]
en: mmHg
he: מילימטר פסקל

en: Precipitation Units
he: יחידות משקעים

[ctx: Millimeters]
en: mm
he: מ״מ

[ctx: Inches]
en: in
he: אינטשים

en: Temperature Units
he: יחידות טמפרטורה

en: Use System Default
he: להשתמש בברירת המחדל של המערכת

en: Celsius
he: צלזיוס

en: Fahrenheit
he: פרנהייט

en: Get Started
he: התחלה

en: Back
he: חזרה

en: Next
he: הבא

en: The style can be changed later in the settings.
he: אפשר לשנות את הסגנון בהמשך דרך ההגדרות.

en: Sunrise
he: זריחה

en: Sunset
he: שקיעה

en: Moon Phase
he: מופע הירח

en: temperature
he: טמפרטורה
