ktexteditor - en to sl translation catalogue (1226 entries)

en: Argument-hints
sl: Namigi o argumentih

en: Best matches
sl: Najboljša ujemanja

en: Language keywords
sl: Ključne besede jezika

en: Auto Word Completion
sl: Samodejno dopolnjevanje besed

en: Shell Completion
sl: Dopolnjevanje v lupini

en: Reuse Word Above
sl: Znova uporabi besedo zgoraj

en: Reuse Word Below
sl: Znova uporabi besedo spodaj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Print/Export
sl: Tisk/Izvoz

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&ejanje

note: i18n: ectx: Menu (edit_find_menu)
en: Find Variants
sl: Najdi različice

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
sl: Izbira

note: i18n: ectx: Menu (capitalization)
en: Capitalization
sl: Prve črke v velike

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_word_wrap)
en: Word Wrap
sl: Prelom vrstice pri besedi

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
sl: Obrobe

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
sl: &Zvijanje kode

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: P&ojdi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: O&rodja

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
sl: Dopolnjevanje besed

note: i18n: ectx: Menu (spelling)
en: Spelling
sl: Črkovanje

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: Text to Speech
sl: Besedilo v govor

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Code block folding:
sl: Zvijanje kode:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowFoldingMarkers)
en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo vsak nov pogled prikazal oznake za zvijanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowFoldingMarkers)
en: Show arrows to collapse code blocks
sl: Pokaži puščice za rušenje kode blokov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowFoldingPreview)
en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo prehod čez zvito območje v pojavnem oknu prikazal predogled zvitega besedila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowFoldingPreview)
en: Show preview of folded blocks on hover
sl: Pokaži predogled zvite kode kadar je kazalec nad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Folding arrows visibility:
sl: Vidnost zložljivih puščic:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFoldingArrowVisiblity)
en: Show on Hover
sl: Pokaži, ko je miška nad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFoldingArrowVisiblity)
en: Show Always
sl: Vedno prikaži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Left side:
sl: Leva stran:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIconBorder)
en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
sl: <p>Če je ta možnost izbrana, bo vsak nov prikaz prikazal obrobo ikone na levi strani.</p><p>Obroba ikone npr. prikazuje znake zaznamkov.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIconBorder) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: Show marks
sl: Pokaži oznake

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo vsak nov pogled prikazal številke vrstic na levi strani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
sl: Pokaži števi&lke vrstic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowLineModification)
en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo na levi strani prikazan majhen kazalnik za spremenjene in shranjene vrstice.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowLineModification)
en: Highlight changed and unsaved lines
sl: Poudari spremenjene in neshranjene vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Scrollbars:
sl: Drsniki:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
sl: <p>Če je ta možnost izbrana, bo vsak nov prikaz prikazal oznake na navpičnem drsniku.</p><p>Te oznake na primer prikazujejo zaznamke.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarPreview)
en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
sl: <p>Če je ta možnost izbrana, bo prehod čez navpični drsnik prikazal predogled besedila.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarPreview)
en: Show preview when hovering over scrollbar
sl: Če je kazalec nad drsnikom pokaži predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblShowScrollbars)
en: Scro&llbars visibility:
sl: Vidnost drsnikov:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
sl: Vedno vključeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Show When Needed
sl: Ko je potrebno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always Off
sl: Vedno izključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimap:
sl: Mali zemljevid:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMap)
en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo vsak nov pogled prikazal zemljevid na navpičnem drsniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMap)
en: Show minimap
sl: Prikaži mali zemljevid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMiniMapWidth)
en: Minim&ap width:
sl: Širina pregled&a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMapAll)
en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo vsak nov pogled prikazal zemljevid celotnega dokumenta na navpičnem drsniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMapAll)
en: Map the whole document
sl: Pregled celotnega dokumenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
sl: Vsak nov zaznamek bo dodan na dno, neodvisno od tega, kje je postavljen v dokumentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: By date created
sl: Po datumu stvarjenja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
sl: Zaznamki bodo razvrščeni po številkah vrstic, kjer so postavljeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: By line number
sl: Po številki vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Sort bookmarks menu:
sl: Razvrsti meni z zaznamki:

en: Select text to paste.
sl: Izberi besedilo za lepljenje.

en: No entries in clipboard history
sl: Ni vnosov v zgodovini odložišča

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoCompletionEnabled)
en: Enable &auto completion
sl: Omogoči samodejno dopolnjevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoSelectFirstEntry)
en: Auto select &first completion entry
sl: Samodejno izberi prvo možnost dokončevanja besede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkTabCompletion)
en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
sl: Kroži po seznamu dokončanih s tipko Tab / Dvigalka+Tab

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkEnterCompletion)
en: Pressing enter will insert the text of selected completion item into the editor. If disabled, Tab key or double-click can still be used to trigger completion.
sl: Če pritisnete tipko enter, boste v urejevalnik vstavili besedilo izbranega elementa dokončanja. Če je onemogočeno, lahko tipko Tab ali dvojni klik še vedno uporabite za sprožitev dokončanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnterCompletion)
en: Use Enter key to insert selected completion
sl: Uporabite tipko Enter za vstavljanje izbranega dokončanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbWordCompletion)
en: A&uto word completion
sl: Samodejno dopolnjevanje besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimal word length to complete:
sl: Najkrajša dolžina besede za dopolnjevanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, removeTail)
en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
sl: Odstrani konec predhodne besede, ko je iz seznama izbran predmet dopolnjevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, removeTail)
en: Remove tail on complete
sl: Odstrani konec ob dopolnjevanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
sl: Dopolnjevanje besed ponuja predloge temelječe na besedah v dokumentu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeywordCompletion)
en: &Keyword completion
sl: Dopolnjevanje &ključnih besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
sl: Dopolnjevanje ključnih besed ponuja predloge temelječe na ključnih besedah, ki obstajajo v jeziku dokumenta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowDoc)
en: Documentation with completion
sl: Dokumentacija z dopolnjevanjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
sl: Prikaži dokumentacijo zraven okvirja zaključevanja. Če je onemogočeno, je dokumentacija prikazana s pritiskom tipke Alt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Word wrap:
sl: Prevoj vrstice pri besedi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStaticWordWrap)
en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
sl: <p>Samodejno začne novo vrstico z besedilom, ko trenutna vrstica preseže dolžino, navedeno v možnosti <b>Prelomi vrstico pri:</b>.</p><p>Ta možnost ne prelamlja obstoječih vrstic – za to uporabite možnost <b>Uveljavi statični prelom vrstice</b> v meniju <b>Orodja</b>.</p><p>Če bi radi, da so vrstice <i>vidno prelomljene</i> glede na širino pogleda, potem omogočite <b>Dinamičen prelom vrstic pri besedah</b> v nastavitveni strani <b>Videz</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStaticWordWrap)
en: Wrap &words at a fixed column
sl: Prevoj po besedah pri stalni širini

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowStaticWordWrapMarker)
en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
sl: <p>Če je izbrana ta možnost, bo narisana navpična črta ob stolpcu prelamljanja vrstic, kot je določena v lastnostih <strong>Urejanja</strong>. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowStaticWordWrapMarker)
en: &Draw vertical line at the word wrap column
sl: Potegni navpično črto pri besednem prevoju vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWordWrap)
en: Wra&p words at:
sl: &Prelomi vrstico pri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
sl: Če je izbrana možnost preloma vrstice, ta vrednost določi dolžino (v znakih), pri kateri urejevalnik samodejno začne novo vrstico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInputMode)
en: Default input mode:
sl: Privzeti vnosni način:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Brackets:
sl: Oklepaji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoBrackets)
en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
sl: Samodejno zapri oklepaje, ko je vnesen oklepaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbEncloseSelection)
en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
sl: Kadar bo izbranega nekaj besedila, bodo ti znaki dodani na obe strani izbranega kot »Samodejni oklepaji«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbEncloseSelection)
en: Enclosing characters:
sl: Obkrožujoči znaki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Copy and paste:
sl: Kopiraj in prilepi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkTextDragAndDrop)
en: Move selected text when dragged
sl: Premakni izbrano besedilo, ko ga povlečem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartCopyCut)
en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
sl: Kopira/izreže trenutno vrstico, če ni izbranega nobenega besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMousePasteAtCursorPosition)
en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
sl: Ne premakni besedilnega kazalca, kadar kaj prilepim z miško

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClipboardHistoryEntries)
en: Max Clipboard History Entries:
sl: Največje število vnosov v zgodovino odložišča:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbClipboardHistoryEntries)
en: This determines the number of entries to keep in the clipboard history
sl: To določa število shranjenih vnosov v zgodovini odložišča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBracketHelp)
en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
sl: Kadar vnesem naslednje znake, ko je izbrano neko besedilo, bodo obkrožili izbrano besedilo namesto, da bi ga zamenjali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAccessibility)
en: Enable accessibility notifications
sl: Omogoči obvestila o dostopnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accessibility:
sl: Dostopnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
sl: Vrsta datoteke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
sl: Izberite vrsto datoteke, ki jo želite spremeniti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
sl: Ustvari novo vrsto datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
sl: &Nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
sl: Izbriši trenutno vrsto datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
sl: Lastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
sl: Ime vrste datoteke bo besedilo pripadajočega predmeta menija.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
sl: Odsek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
sl: Ime odseka se uporablja za urejanje vrst datotek v menijih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
sl: Spremenljivke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (VariableLineEdit, edtVariables)
en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
sl: <p>Ta niz vam omogoča spreminjanje nastavitev Kate za datoteke, ki so izbrane s to zvrstjo MIME, z uporabo spremenljivk Kate. Lahko nastavite skoraj katerokoli možnost, npr: poudarjanje, zamikanje, kodiranje ipd.</p><p>Za celoten seznam znanih spremenljivk poglejte v priročnik.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHl)
en: &Highlighting:
sl: Poudarjanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndenter)
en: &Indentation mode:
sl: Način zam&ikanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
sl: Pripone datotek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtFileExtensions)
en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
sl: Maska z nadomestnimi znaki vam dovoljuje izbiranje datotek po imenu. Običajna maska uporablja zvezdico in pripono datoteke, npr. <code>*.txt; *.text</code>. Niz je s podpičjem ločen seznam mask.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
sl: Vrste MIME:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeTypes)
en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
sl: Maska zvrsti MIME vam omogoča izbiranje datotek po zvrsteh MIME. Niz je s podpičji ločen seznam zvrsti MIME, npr. <code>text/plain; text/english</code>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
sl: Prikaže čarovnika, ki vam pomaga izbrati zvrsti MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
sl: Prednost:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbPriority)
en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
sl: Nastavi prednost za to vrsto datoteke. Če več kot ena vrsta datoteke izbere isto datoteko, bo uporabljena tista z najvišjo prednostjo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMode)
en: Default indentation mode:
sl: Privzeti način zamikanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbMode)
en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
sl: To je seznam razpoložljivih načinov zamikanja. Izbrani način zamikanja se bo uporabil za vse nove dokumente. Pomnite, da lahko način zamikanja nastavite tudi z uporabo spremenljivk dokumenta, z načini ali v datoteki .kateconfig.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbIndentationMode)
en: Indent using
sl: Za zamikanje uporabi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbIndentWidth)
en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
sl: Širina zamikanja določa število presledkov, ki se uporabijo pri zamikanju vrstic. Če je možnost <b>Vstavi presledke namesto tabulatorjev</b> iz razdelka <b>Urejanje</b> onemogočena in je zamik deljiv s širino tabulatorja, bo vstavljen tabulatorski znak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentWithSpaces)
en: &Spaces
sl: Presledki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndentWidth)
en: &Indentation width:
sl: Širina zamika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTabWidth)
en: Tab wi&dth:
sl: Širina tabulatorja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentWithTabs)
en: &Tabulators
sl: &Tabulatorji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentMixed)
en: Tabulators &and Spaces
sl: Tabulatorji in presledki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoDetectIndent)
en: Automatically detect file indentation
sl: Samodejno zaznavaj zamikanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Indentation Properties
sl: Lastnosti zamikanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
sl: Če je ta možnost onemogočena, bo sprememba zamika poravnala vrstico na večkratnik širine določene s <b>Širino zamika</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: &Keep extra spaces
sl: Ohrani dodatne presledke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
sl: Če je omogočena ta možnost, bo kodi prilepljeni z odložišča dodano zamikanje. Za odstranitev zamikanja uporabite ukaz <b>Razveljavi</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
sl: Prilagodi zamikanje kode &prilepljene z odložišča

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeys)
en: Indentation Actions
sl: Dejanja zamikanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
sl: Če je ta možnost omogočena in se kazalka nahaja v praznini na začetku vrstice, bo <b>vračalka</b> zmanjšala zamik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: &Backspace key in leading blank space unindents
sl: Vračalka v praznini na začetku zmanjša zamik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Dejanje tipke Tab (če ni izbora) <a href="Če želte, da <b>Tab</b> poravna trenutno vrstico v trenutnem bloku kode kot Emacs, nastavite <b>Tab</b> kot bližnjico za dejanje <b>Oblikuj zamikanje</b>."><span>Več …</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabAdvances)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
sl: Če izberete to možnost, bo tipka <b>Tab</b> vedno vstavila praznino, tako da se doseže naslednji položaj tabulatorja. Če je v razdelku <b>Urejanje</b> omogočena možnost <b>Vstavi presledke namesto tabulatorjev</b>, bodo vstavljeni presledki, v nasprotnem pa bo vstavljen en sam tabulator.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabAdvances)
en: Always advance to the &next tab position
sl: Vedno napreduj do &naslednjega položaja tabulatorja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
sl: Če izberete to možnost, bo tipka <b>Tab</b> vedno zamaknila trenutno vrstico za število presledkov, kakor je določeno z nastavitvijo <b>Širina zamika</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: Always increase indentation &level
sl: Vedno povečaj stopnjo zamika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabSmart)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
sl: Če izberete to možnost, bo tipka <b>Tab</b> zamaknila trenutno vrstico ali pa napredovala do naslednjega položaja tabulatorja. <p>Če je kazalka vstavljanja pred prvim znakom v vrstici, ali pa je nekaj izbrano, bo trenutna vrstica zamaknjena za število znakov določenih z <b>Širina zamika</b>.<p>Če je kazalka vstavljanja za prvim znakom v vrstici in ni nič izbrano, bo vstavljena praznina, tako da se doseže naslednji položaj tabulatorja. Če je v razdelku <b>Urejanje</b> omogočena možnost <b>Vstavi presledke namesto tabulatorjev</b>, bodo vstavljeni presledki, v nasprotnem pa bo vstavljen en sam tabulator.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabSmart)
en: Increase indentation level if in l&eading blank space
sl: Povečaj zamik, če je kazalka v praznini na začetku

en: Indentation
sl: Zamik

en: Auto Completion
sl: Samodejno dopolnjevanje

en: Spellcheck
sl: Preverjanje črkovanja

en: Text Navigation
sl: Krmarjenje po besedilu

en: Feature is not active
sl: Zmožnost ni aktivna

en: Disable Feature
sl: Onemogoči zmožnost

en: May be handy with Markdown
sl: Lahko pride prav za Markdown

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
sl: Zrcalni znaki, podobni a ne čisto enako kot pri samodejnih oklepajih

en: Non letter character
sl: Nečrkovni znak

en: Editing
sl: Urejanje

en: Editing Options
sl: Možnosti urejanja

en: Statusbar
sl: Statusna letvica

en: Off
sl: Izključeno

en: Follow Line Numbers
sl: Sledi številkam vrstic

en: Appearance
sl: Videz

en: %1 backs up unsaved files to "swap files." Swap files allow %1 to recover your work in the case of a system crash. Disabling swap files may cause data loss in case of a system crash.
sl: %1 izdela varnostno kopijo neshranjenih datotek v »izmenljive datoteke«. Izmenljive datoteke omogočajo %1, da obnovi vaše delo v primeru sesutja sistema. Onemogočanje izmenljivih datotek lahko povzroči izgubo podatkov v primeru sesutja sistema.

en: Advanced
sl: Napredno

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
sl: Niste podali predpone ali pripone za varnostne kopije. Uporabljena bo privzeta »~«

en: No Backup Suffix or Prefix
sl: Ni predpone ali pripone za varnostne kopije

en: Open/Save
sl: Odpri/Shrani

en: File Opening & Saving
sl: Odpiranje in shranjevanje datotek

en: &Line:
sl: Vrsta:

en: Go to line number from clipboard
sl: Pojdi na zaporedno vrstico odlagališča

en: Go to
sl: Pojdi na

en: No valid line number found in clipboard
sl: V odlagališču ni vrstice s to zaporedno številko

en: Dictionary:
sl: Slovar:

en: Enable Auto Reload
sl: Omogoči samodejno ponovno nalaganje

en: Reloads and will automatically reload without warning about disk changes from now until you close either the tab or window.
sl: Ponovno naloži in bo od sedaj naprej samodejno nalagala brez opozoril o spremembah na disku dokler ne zaprete ali zavihka ali okna.

en: View &Difference
sl: Poglej razlike

en: Shows a diff of the changes.
sl: Pokaže izpis razlik.

en: &Reload
sl: Znova naloži

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
sl: Znova naloži datoteko z diska. Neshranjene spremembe bodo izgubljene.

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
sl: Zapri datoteko

en: Closes the file, discarding its content.
sl: Zapre datoteko, zavrže njeno vsebino.

[ctx: @action]
en: &Save As…
sl: &Shrani kot…

en: Lets you select a location and save the file again.
sl: Omogoča vam izbrati mesto in spet shraniti datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
sl: Prezr&i

en: Ignores the changes on disk without any action.
sl: Prezre spremembe na disku in ne naredi nič.

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
sl: Ukaz diff ni uspel. Preverite, če je diff(1) nameščen in če je v vaši spremenljivki PATH.

en: Error Creating Diff
sl: Napaka med ustvarjanjem razlike

en: The files are identical.
sl: Datoteki sta enaki.

en: Diff Output
sl: Izhod diff

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
sl: Premikanje besedilne kazalke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
sl: Ko je omogočeno, bo pritisk na tipko Home povzročil, da bo kazalka preskočila presledke in s postavila na začetek besedila v vrstici. Isto velja za tipko End.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: Smart ho&me and smart end
sl: Pametni tipki do&mov in konec

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
sl: Izbere, če tipki PageUp in PageDown spremenita navpičen položaj kazalke glede na trenuten pogled.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
sl: &PageUp/PageDown premakne kazalko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkCamelCursor)
en: Selects whether cursor jumps full words or breaks at camel case humps.
sl: Izbere, ali kazalec skače po polnih besedah ali se ustavi pri vsaki veliki začetnici, tudi sredi sestavljenih besed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCamelCursor)
en: Enable camel case cursor movement
sl: Omogoči pomikanje kazalca po velikih začetnicah sestavljenih besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAutoCenterCursor)
en: &Autocenter cursor:
sl: S&amodejno usredini kazalko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
sl: Nastavi število vrstic, ki se jih mora videti nad in pod kazalko, ko je to mogoče.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en:  lines
sl:  vrstice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTextSelectionMode)
en: Text selection mode:
sl: Način izbora besedila:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Normal
sl: Običajen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Persistent
sl: Obstojen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollPastEnd)
en: Allow scrolling past the end of the document
sl: Omogoči premik preko konca dokumenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceRemoveComposed)
en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
sl: Če je izbrano, bodo iz sestavljenih znakov poleg osnovnega znaka odstranjene tudi diakritične oznake. To je uporabno za indijske krajevne oznake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackspaceRemoveComposed)
en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
sl: Vračalka odstrani osnovni znak skupaj z diakritičnimi oznakami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMulticursor)
en: Multicursor
sl: Multikurzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMulticursormodifiers)
en: Multiple Cursor Modifiers
sl: Določilniki večkratnih kurzorjev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoReloadVersionControl)
en: Auto reload files in version control
sl: Samodejno ponovno nalagaj datoteke v kontroli različic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Write a backup file on save for:
sl: Zapiši datoteko varovalne kopije v hrambo na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
sl: Če je omogočena ta možnost, bodo med shranjevanjem ustvarjene varnostne kopije krajevnih datotek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: &Local files
sl: Krajevne datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
sl: Če je omogočena ta možnost, bodo med shranjevanjem ustvarjene varnostne kopije oddaljenih datotek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
sl: Oddaljene datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Prefix for backup files:
sl: Prefiks za datoteke varovalnih kopij:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupPrefix)
en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
sl: Vnesite predpono, ki bo dodana imenom varnostnih kopij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Suffix for backup files:
sl: Pripona varovalnih kopij:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupSuffix)
en: Enter the suffix to append to the backup file names.
sl: Vnesite pripono, ki bo dodana za imeni varnostnih kopij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapFileMode)
en: Swap file mode:
sl: Način izmenljive datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode)
en: Enabled, Store In Default Directory
sl: Omogočeno, hramba v privzetem imeniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode)
en: Enabled, Store In Custom Directory
sl: Omogočeno, hramba v imeniku po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapDirectory)
en: Store swap files in:
sl: Shranjuj izmenljive datoteke v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapFileSync)
en: Save swap files every:
sl: Shrani izmenljive datoteke vsako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExplanatory)
en: This string is located in katedialogs.cpp in KateSaveConfigTab's constructor.
sl: Ta besedilni niz se nahaja v konstruktorju katedialogs.cpp v KateSaveConfigTab.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
sl: Vrsta datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
sl: Kodiranje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncoding)
en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
sl: To določa običajno kodiranje, ki bo uporabljeno pri odpiranju in shranjevanju datotek. Spremeni se ga lahko v pogovornem oknu za odpiranje/shranjevanje ali pa z možnostjo v ukazni vrstici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncodingDetection)
en: &Encoding detection:
sl: Zaznava kodiranja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncodingDetection)
en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
sl: zaznavanje se bo uporabilo, če se kodiranje, ki ga nastavite zgoraj kot običajnega, ki ga izberete v pogovornem oknu za odpiranje/shranjevanje ali ki ga določite v ukazni vrstici, ne bo ujemalo z vsebino datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncodingDetection2)
en: &Fallback encoding:
sl: Zasilno kodiranje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncodingFallback)
en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
sl: To določa zasilno kodiranje, ki bo uporabljeno pri odpiranju datotek, če se kodiranje, ki ga nastavite zgoraj kot običajnega, ki ga izberete v pogovornem oknu za odpiranje/shranjevanje ali ki ga določite v ukazni vrstici, ne bo ujemalo z vsebino datoteke. Preden se to zgodi, se bo za zaznavo kodiranja poskusilo uporabiti oznako zaporedja bajtov, ki se lahko nahaja na začetku datoteke. Če se oznako najde, bo izbrano pravo kodiranje Unicode, v nasprotnem se bo sprožilo zaznavanje kodiranja. V skrajni sili se poskusi zasilno kodiranje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
sl: Konec vrstice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
sl: Če je omogočena ta možnost, bo urejevalnik samodejno zaznal vrsto konca vrstice. Vrsta, ki jo urejevalnik najprej najde, bo v uporabi za vso datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: A&utomatic end of line detection
sl: Samodejno zaznavanje konca vrstice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnableBOM)
en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
sl: Oznaka zaporedja bajtov je posebno zaporedje na začetku dokumentov, kodiranih v Unicode. Urejevalnikom pomaga, da besedilni dokument odprejo s pravim kodiranjem Unicode. Oznaka zaporedja bajtov v prikazu dokumenta ni vidna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnableBOM)
en: Enable byte order mark (BOM)
sl: Omogoči oznako zaporedja bajtov (BOM)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line length limit:
sl: Omejitev dolžine vrstice:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, lineLengthLimit)
en: Unlimited
sl: Neomejeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCleanups)
en: Automatic Cleanups on Save
sl: Samodejno čiščenje pri shranjevanju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblRemoveTrailingSpaces) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
sl: Glede na izbiro bodo ob shranjevanju dokumenta odstranjeni presledki na koncu vseh ali le spremenjenih vrstic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRemoveTrailingSpaces)
en: Re&move trailing spaces:
sl: Odstrani končne presledke:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbAutoSaveInterval) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: On Modified Lines
sl: Spremenjenih vrstic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: In Entire Document
sl: Vseh vrstic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkNewLineAtEof)
en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
sl: Ob shranjevanju bo dokumentu pripet prelom vrstice, če še ni prisoten. Viden bo po ponovnem nalaganju datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNewLineAtEof)
en: Append newline at end of file on save
sl: Pripni novo vrstico na koncu datoteke ob shranjevanju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAutoSave)
en: Enable Auto Save (local files only)
sl: Omogoči samodejno shranjevanje (samo lokalne datoteke)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoSaveOnFocus)
en: Auto save document when the active document is losing focus
sl: Samodejno shrani datoteko, kadar aktivni dokument izgublja osredotočenost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto save interval:
sl: Interval samodejnega shranjevanja:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spbAutoSaveInterval)
en:  seconds
sl:  sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowHighlightingMode)
en: Show highlighting mode
sl: Prikazuj način poudarjanja skladnje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowInputMode)
en: Show input mode
sl: Prikazuj vnosni način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowActiveDictionary)
en: Show active dictionary
sl: Prikazuj aktivni slovar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowTabSetting)
en: Show tab setting
sl: Prikazuj nastavitve tabulatorjev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowLineColumn)
en: Show line column
sl: Prikazuj stolpec v vrstici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowEncoding)
en: Show File Encoding
sl: Prikazuj kodiranje datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowEOL)
en: Show Line Ending Type
sl: Prikazuj vrsto konca vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editor font:
sl: Pisava urejevalnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLineHeight)
en: &Line Height Multiplier:
sl: Multiplikator višine vrstice:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spbLineHeightMultiplier)
en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
sl: Ta vrednost bo pomnožena s privzeto višino vrstice pisave. Vrednost 1 pomeni, da bo uporabljena privzeta višina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show whitespace indicators:
sl: Prikazuj indikatorje praznin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: At the end of a line
sl: Ob koncu vrstice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMarkerDescription)
en: Whitespace indicator si&ze:
sl: Velikost indikatorja praznin:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, sliSetMarkerSize)
en: Size of the visible highlight marker.
sl: Velikost vidnega označevalnika poudarjanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show &tab indicators:
sl: Pokaži označevalnike tabulatorjev:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
sl: Urejevalnik bo prikazal simbol, ki nakazuje prisotnost tabulatorja v besedilu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bracket matching:
sl: Ujemanje oklepajev:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
sl: Če je omogočena ta možnost, bo obseg med izbranim in ujemajočim oklepajem poudarjeno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: Highlight range between selected brackets
sl: Poudari obseg med izbranima oklepajema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: Show the matching open bracket and lines adjacent to it for context
sl: Pokaži ujemajoči se odprti oklepaj in sosednje vrstice konteksta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: If this is enabled, a preview of the lines near a matching open bracket is shown. This can help in quickly determining the context of a closing bracket, especially in long function/class declarations and deeply nested if blocks
sl: Če je to omogočeno, je prikazan predogled vrstic v bližini ustreznega odprtega oklepaja. To lahko pomaga pri hitrem določanju konteksta zaprtega oklepaja, zlasti v deklaracijah dolgih funkcij / razredov in globoko ugnezdenih if blokih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: Show preview of matching open bracket
sl: Pokaži predogled ustreznega odprtega oklepaja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: Flash matching brackets
sl: Animiraj ujemajoče oklepaje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
sl: Če je to omogočeno, bodo ujemajoči oklepaji animirani za boljšo vidnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
sl: Naj utripa ustrezni zaklepaj, kadar se kazalec premakne k drugemu paru oklepajev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Counts:
sl: Števci:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowWordCount)
en: Show/hide word count in status bar
sl: Preklopi prikaz števila besed v vrstici stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWordCount)
en: Show word count
sl: Pokaži število besed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowLineCount)
en: Show/hide line count in status bar
sl: Preklopi/skrij prikaz vrstic v vrstici stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowLineCount)
en: Show line count
sl: Pokaži število vrstic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Fold first line:
sl: Zvij prvo vrstico:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFoldFirstLine)
en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
sl: Ko je ta nastavitev omogočena, urejevalnik samodejno zvije bloke
    opomb, ki se začnejo v prvi vrstici dokumenta. To je uporabno za
    skritje glave z licenco, ki se ponavadi nahaja na začetku datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbxWordWrap)
en: Dynamic Word Wrap:
sl: Dinamični prelom vrstice pri besedi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDynWrapAtStaticMarker)
en: Wrap dynamically at static word wrap marker
sl: Dinamično prelomi pri statični oznaki preloma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDynWrapAnywhere)
en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
sl: Ne upoštevajte meja besed za dinamično prelamljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDynamicWordWrapIndicators)
en: D&ynamic word wrap indicators:
sl: Oznake dinamičnega preloma vrstice pri besedah:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDynamicWordWrapIndicator)
en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
sl: Izberite, kdaj naj bodo prikazane oznake dinamičnega prelamljanja vrstice.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: I&ndent wrapped lines:
sl: Zamikaj ovite vrstice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDynamicWordWrapIndicators_2)
en: &Don't indent lines wider than:
sl: Ne zamikaj vrstic širših kot:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
sl: <p>Omogoči začetek dinamičnega prelamljanja vrstic, da se navpično poravnajo z stopnjo zamika prve vrstice. To naredi kodo in oznake bolj berljive.</p> <p>Poleg tega vam to omogoča nastaviti največjo širino zaslona kot odstotek, po katerem dinamično prelomljene vrstice ne bodo več navpično poravnane. Npr. pri 50 % vrstice, katerih stopnja zamika je večja od 50 % širine zaslona, niso več navpično poravnane ob naslednjih prelomljenih vrsticah.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: % of View Width
sl: % širine prikaza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Show i&ndentation lines:
sl: Pokaži vrstice zamikanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
sl: Če je to omogočeno, bo urejevalnik prikazoval navpične črte za lažjo prepoznavo zamaknjenih vrstic.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
sl: Nova datoteka

en: Auto Reload Document
sl: Avtomatsko ponovno naloži dokument

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
sl: Avtomatsko ponovno naloži dokument, ko je bi spremenjen na disku

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
sl: Datoteka %1 ni bila naložena, ker ni bilo mogoče brati iz nje.<br />Preverite, če imate dovoljenja za branje te datoteke.

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
sl: Znova naloži

en: &Close
sl: Zapri

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
sl: Zapri sporočilo

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
sl: Datoteka %1 je bila odprta s kodiranjem %2, vendar vsebuje neveljavne znake.<br />Prestavljena je bila v način samo za branje, ker bi shranjevanje lahko uničilo vsebino.<br />Ponovno odprite datoteko z izbranim pravilnim kodiranjem, ali pa s pomočjo menija z orodji omogočite način za branje in pisanje, če jo želite urediti.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
sl: Datoteka %1 je bila odprta in je vsebovala vrstice, ki so bile daljše od nastavljene omejitve dolžine vrstic (%2 znakov).<br />Najdaljša vrstica je bila dolga %3 znakov<br/>Te vrstice so bile prelomljene, dokument pa je bil prestavljen v način samo za branje, saj bi shranjevanje spremenilo njegovo vsebino.

en: Temporarily raise limit and reload file
sl: Začasno zvišaj omejitev in znova naloži datoteko

en: Close
sl: Zapri

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
sl: Ali zares želite shraniti to nespremenjeno datoteko? S tem lahko prepišete spremenjene podatke na disku.

en: Trying to Save Unmodified File
sl: Poskus shranjevanja nespremenjene datoteke

en: Save Nevertheless
sl: Vseeno shrani

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
sl: Ali zares želite shraniti to datoteko? Obe datoteki (odprta in tista na disku) sta bili spremenjeni. Lahko pride do izgube podatkov.

en: Possible Data Loss
sl: Mogoča izguba podatkov

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
sl: Izbrano kodiranje ne more kodirati vsak znak iz nabora Unicode v tem dokumentu. Ali ga zares želite shraniti? Lahko pride do izgube podatkov.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
sl: Dokument ni bilo mogoče shraniti, ker ni bilo mogoče pisati v %1.
    Preverite, ali imate pravice do pisanja v to datoteko oz. da je na voljo dovolj prostora.
    Izvirna verzija datoteke je morda izgubljena ali poškodovana. Ne zapuščajte programa, dokler datoteka ni uspešno napisana.

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
sl: Pred shranjevanjem datoteke %1 ni bilo mogoče ustvariti njene varnostne kopije. Če med shranjevanjem pride do napake, lahko pride do izgube podatkov. Mogoče je nosilec na katerega pišete poln, ali pa je mapa te datoteke za vas na voljo samo za branje.

en: Failed to create backup copy.
sl: Ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo.

en: Try to Save Nevertheless
sl: Vseeno poskusi shraniti

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
sl: Ali zares želite zapreti to datoteko? Lahko pride do izgube podatkov.

en: Close Nevertheless
sl: Vseeno zapri

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Save failed
sl: Shranjevanje ni uspelo

en: Save Copy of File
sl: Shrani kopijo datoteke

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
sl: Dokument ni bil shranjen, ker ni bilo mogoče pisati v %1.
    
    Preverite, da imate pravice do pisanja v to datoteko oz. da je na voljo dovolj prostora.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
sl: Uporablja opuščeno nastavitev »remove-trailing-space«. Zamenjajte jo z »remove-trailing-spaces modified;« Oglejte si https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
sl: Uporablja opuščeno nastavitev »replace-trailing-space-save«. Zamenjajte jo z »remove-trailing-spaces all;«. Oglejte si https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: The file '%1' was modified on disk.
sl: Datoteka »%1« je bila spremenjena na disku.

en: The file '%1' was created on disk.
sl: Datoteka »%1« je bila ustvarjena na disku.

en: The file '%1' was deleted or moved on disk.
sl: Datoteka '%1' je bila izbrisana ali premaknjena na disku.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sl: Dokument »%1« je bil spremenjen.
    Ali želite shraniti spremembe ali jih zavreči?

en: Close Document
sl: Zapri dokument

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
sl: Datoteka <a href="%1">%2</a> se še vedno nalaga.

en: &Abort Loading
sl: Prekini nalaganje

en: OVERWRITE
sl: PREPIŠI

en: INSERT
sl: VSTAVI

en: Normal Mode
sl: Običajen način

en: VI: INSERT MODE
sl: VI: NAČIN VSTAVLJANJA

en: VI: NORMAL MODE
sl: VI: OBIČAJEN NAČIN

en: VI: VISUAL
sl: VI: VIDNO

en: VI: VISUAL BLOCK
sl: VI: VIDNI BLOK

en: VI: VISUAL LINE
sl: VI: VIDNA VRSTICA

en: VI: REPLACE
sl: VI: ZAMENJAJ

en: vi-mode
sl: način vi

en: recording
sl: snemanje

en: Vi Input Mode
sl: Vnosni način VI

en: <Unchanged>
sl: <nespremenjeno>

en: Use Default
sl: Uporabi privzeti

en: Properties of %1
sl: Lastnosti za %1

en: New Filetype
sl: Nova vrsta datoteke

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
sl: Izberite vrste MIME, ki bi jih radi za to vrsto datotek.
    Zapomnite si, da bo to tudi samodejno uredilo pripadajoče datotečne pripone.

en: Select Mime Types
sl: Izberite vrste MIME

en: Modes && Filetypes
sl: Načini in vrste datotek

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
sl: Poišči…

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
sl: Poiščite načine označevanja skladenj glede na ime jezika ali podaljšek datoteke (na primer za C++ ali .cpp)

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
sl: Noben predmet ne ustreza vašemu iskanju

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
sl: Najboljše ujemanje iskanja

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
sl: Najboljša ujemanja iskanja

en: Te&xt Settings
sl: Nastavitve besedila

en: Print line &numbers
sl: Natisni številke vrstic

en: Print &legend
sl: Natisni &legendo

en: Don't print folded code
sl: Ne tiskaj zvite kode

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
sl: <p>Če je omogočeno, bodo številke strani tiskane na levi strani strani.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
sl: <p>Natisne okvir, ki prikazuje tipografske dogovore za vrsto dokumenta, ki je določena z uporabljenim poudarjanjem skladnje.</p>

en: Hea&der && Footer
sl: Glava in noga

en: Pr&int header
sl: Natisni glavo

en: Pri&nt footer
sl: Natisni &nogo

en: Header/footer font:
sl: Pisava glave/noge:

en: Header Properties
sl: Lastnosti glave

en: &Format:
sl: Oblika:

en: Colors:
sl: Barve:

en: Foreground:
sl: Ospredje:

en: Bac&kground
sl: Ozadje

en: Footer Properties
sl: Lastnosti noge

en: For&mat:
sl: Oblika:

en: &Background
sl: Ozadje

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
sl: <p>Oblika glave strani. Podprte so naslednje oznake:</p>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
sl: <ul><li><tt>%u</tt>: trenutno uporabniško ime</li><li><tt>%d</tt>: celoten datum in čas v kratki obliki</li><li><tt>%D</tt>: celoten datum in čas v dolgi obliki</li><li><tt>%h</tt>: trenuten čas</li><li><tt>%y</tt>: trenuten datum v kratki obliki</li><li><tt>%Y</tt>: trenuten datum v dolgi obliki</li><li><tt>%f</tt>: ime datoteke</li><li><tt>%U</tt>: poln URL dokumenta</li><li><tt>%p</tt>: številka strani</li><li><tt>%P</tt>: skupno število strani</li></ul><br />

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
sl: <p>Oblika noge strani. Podprte so naslednje oznake:</p>

en: Add Placeholder...
sl: Dodaj vsebnik …

en: Current User Name
sl: Trenutno uporabniško ime

en: Complete Date/Time (short format)
sl: Celoten datum/čas (kratka oblika)

en: Complete Date/Time (long format)
sl: Celoten datum/čas (dolga oblika)

en: Current Time
sl: Trenuten čas

en: Current Date (short format)
sl: Trenuten datum (kratka oblika)

en: Current Date (long format)
sl: Trenuten datum (dolga oblika)

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: Full document URL
sl: Poln naslov URL dokumenta

en: Page Number
sl: Številka strani

en: Total Amount of Pages
sl: Skupno število strani

en: L&ayout
sl: Razporeditev

en: &Color theme:
sl: Barvna tema:

en: Font:
sl: Pisava:

en: Draw bac&kground color
sl: Nariši barvo ozadja

en: Draw &boxes
sl: Nariši okvirje

en: Box Properties
sl: Lastnosti okvirja

en: W&idth:
sl: Širina:

en: &Margin:
sl: Odmik:

en: Co&lor:
sl: Barva:

en: Select the color theme to use for the print.
sl: Izberite barvno shemo za uporabo za tisk.

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
sl: <p>Če je omogočeno, bo uporabljena barva ozadja urejevalnika.</p> <p>To je lahko uporabno, če je vaša barvna shema narejena za temno ozadje.</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
sl: <p>Če je omogočeno, bo okoli vsebine vsake strani narisan okvir, ki je določen v lastnostih. Glava in noga bosta ločeni od vsebine s črto.</p>

en: The width of the box outline
sl: Širina orisa okvirja

en: The margin inside boxes, in pixels
sl: Odmik znotraj okvirja, v točkah

en: The line color to use for boxes
sl: Barva črte okvirja

en: (Selection of)
sl: (Izbor)

en: Typographical Conventions for %1
sl: Tipografski dogovori za %1

en: text
sl: besedilo

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
sl: Razširi okrajšavo

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
sl: Prelomi z oznako

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
sl: Premakni kazalko do ujemajoče oznake

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Inwards
sl: Izberi vsebino oznake HTML/XML navznoter

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Outwards
sl: Izberi vsebino oznake HTML/XML navzven

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
sl: Preklopi opombo

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Edit Point
sl: Pojdi na naslednjo točko urejanja

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Edit Point
sl: Pojdi na predhodno točko urejanja

[ctx: Script command name]
en: Select Next Edit Point
sl: Izberi naslednjo točko urejanja

[ctx: Script command name]
en: Select Previous Edit Point
sl: Izberi predhodno točko urejanja

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
sl: Izbriši oznako pod kazalko

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
sl: Razdeli ali združi oznako

[ctx: Script command name]
en: Evaluate a Simple Math Expression
sl: Ovrednoti preprosti matematični izraz

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 1
sl: Zmanjšaj število za 1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 10
sl: Zmanjšaj število za 10

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 0.1
sl: Zmanjšaj število za 0.1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 1
sl: Povečaj število za 1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 10
sl: Povečaj število za 10

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 0.1
sl: Povečaj število za 0.1

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
sl: Razširi okrajšave z uporabo Emmetovih izrazov; oglejte si http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
sl: Ovije izbrano besedilo v oznake XML zgrajene iz ponujenega Emmetovega izraza (privzeto je to div).

en: Moves the caret to the current tag's pair
sl: Premakne kazalko na trenutni par oznak

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
sl: Izberi vsebino oznake HTML/XML in se pomakni proti notranjosti ob večih izvedbah

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
sl: Izberi vsebino oznake HTML/XML in se pomakni proti zunanjosti ob večih izvedbah

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
sl: Premakni se do naslednje urejevalne točke (oznaka ali prazen atribut).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
sl: Premakni se do predhodne urejevalne točke (oznaka ali prazen atribut).

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
sl: Izberi naslednjo točko urejanja (oznaka ali prazen atribut)

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
sl: Izberi predhodno točko urejanja (oznaka ali prazen atribut).

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
sl: Preklopi opombo trenutne oznake ali izbirnika CSS

en: Deletes tag under cursor
sl: Izbriše oznako pod kazalko

en: Splits or joins a tag
sl: Razdeli ali združi oznako

en: Evaluates a simple math expression
sl: Izračuna preprost matematični izraz

en: Decrement number under cursor by 1
sl: Zmanjša številko pod kazalko za 1

en: Decrement number under cursor by 10
sl: Zmanjša številko pod kazalko za 10

en: Decrement number under cursor by 0.1
sl: Zmanjša številko pod kazalko za 0.1

en: Increment number under cursor by 1
sl: Poveča število pod kazalko za 1

en: Increment number under cursor by 10
sl: Poveča število pod kazalko za 10

en: Increment number under cursor by 0.1
sl: Poveča število pod kazalko za 0.1

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Matching Indent
sl: Premakni kazalko do predhodno ujemajočega se zamika

[ctx: Script command category]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
sl: Premakni kazalko do naslednjega ujemajočega se zamika

en: Move cursor to previous matching indent
sl: Premakni kazalko do predhodno ujemajočega se zamika

en: Move cursor to next matching indent
sl: Premakni kazalko do naslednjega ujemajočega se zamika

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Paragraph
sl: Pojdi na naslednji odstavek

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Paragraph
sl: Pojdi na prejšnji odstavek

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
sl: Odstrani končne presledke

[ctx: Script command category]
en: Editing
sl: Urejanje

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
sl: Odstrani začetne presledke

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
sl: Odstrani končne in začetne presledke

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
sl: Združi vrstice

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
sl: Premakni vrstice dol

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
sl: Premakni vrstice gor

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
sl: Podvoji izbrane vrstice dol

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
sl: Podvoji izbrane vrstice gor

[ctx: Script command name]
en: Duplicate selected text
sl: Podvoji izbrano besedilo

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
sl: URI-kodiraj izbrano besedilo

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
sl: URI-odkodiraj izbrano besedilo

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
sl: Odstrani prazne vrstice

en: Sort the selected text or whole document.
sl: Razvrsti izbrano besedilo ali celoten dokument.

en: Move selected lines down.
sl: Premakne izbrane vrstice dol.

en: Move selected lines up.
sl: Premakne izbrane vrstice gor.

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
sl: Odstrani podvojene vrstice iz izbranega besedila ali celotnega dokumenta.

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
sl: Razvrsti izbrano besedilo ali celoten dokument v naraven vrstni red.<br>To je primer, ki prikazuje razliko med običajnim in naravnim razvrščanjem:<br>sort(a10, a1, a2) ⇒ a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) ⇒ a1, a2, a10

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
sl: Odstrani presledne znake na koncu iz izbora ali celotnega dokumenta.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
sl: Odstrani presledne znake na začetku iz izbora ali celotnega dokumenta.

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
sl: Odstrani presledne znake na začetku in koncu iz izbora ali celotnega dokumenta.

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
sl: Združi izbrane vrstice ali celoten dokument. Če želite, lahko podate ločilnik, ki bo postavljen med vrsticami:<br><code>join ', '</code> bo na primer združil vrstice in jih ločil z vejico in presledkom.

en: Removes empty lines from selection or whole document.
sl: Odstrani prazne vrstice iz izbora ali celotnega dokumenta.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression given as an argument.<br><br>If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br>If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br><br><i>Examples</i>:<br>'<code>alignon -</code>' will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
sl: Ta ukaz poravna vrstice v izbranem bloku ali celotnem dokumentu na stolpec v regularnem izrazu, ki je bil dan kot argument.<br><br>Če bi dali prazen vzorec, ga bo privzeto poravnal na prvi nepresledni znak.<br>Če ima vzorec besedilo ujemanja, ga bo zamaknil na to besedilo.<br><br><i>Primeri</i>:<br>»<code>alignon -</code>« bo vstavil toliko presledkov pred prvim »-« v vsaki vrstici, da bodo vse poravnane na isti stolpec.<br>»<code>alignon :\s+(.)</code>« bo vstavil presledke pred prvi nepresledni znak, ki se pojavlja po dvopičju, da vse vrstice poravna na isti stolpec.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
sl: Kot argument dobi funkcijo JavaScript, ki jo kliče na seznamu (izbranih) vrstic, katere zamenja z vrnjeno vrednostjo klicane funkcije.<br>Primer (združi izbrane vrstice):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", "}'</code><br>Da si prihranite nekaj tipkanja lahko enak učinek dosežete s tem:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
sl: Kot argument dobi funkcijo JavaScript, ki jo kliče na seznamu (izbranih) vrstic in odstrani tiste, za katere klicana funkcija vrne false.<br>Primer (glejte tudi <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Da si prihranite nekaj tipkanja lahko enak učinek dosežete s tem:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
sl: Kot argument dobi funkcijo JavaScript, ki jo kliče na seznamu (izbranih) vrstic, katere zamenja z vrnjeno vrednostjo klicane funkcije.<br>Primer (glejte tudi <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Da si prihranite nekaj tipkanja lahko enak učinek dosežete s tem:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Duplicates the selected lines up.
sl: Podvoji izbrane vrstice navzgor.

en: Duplicates the selected lines down.
sl: Podvoji izbrane vrstice navzdol.

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
sl: Kodiraj posebne znake v izboru ene vrstice, da se lahko rezultat uporabi kot URI.

en: Reverse action of URI encode.
sl: Obratno dejanje kodiranja URI.

en: Select text forward from current cursor position to the first occurrence of the given argument after it (or the end of the current line by default).
sl: Izberi besedilo naprej od trenutne pozicije kazalke do prvega pojava danega argumenta po njem (ali privzeto do konca trenutne vrstice).

en: Select text backward from current cursor position to the last occurrence of the given argument before it (or the beginning of the current line by default).
sl: Izberi besedilo nazaj od trenutne pozicije kazalke do zadnjega pojava danega argumenta pred njim (ali privzeto do začetka trenutne vrstice).

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
sl: Slog C++/boost

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
sl: Slog C

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
sl: Slog XML

en: Function '%1' not found in script: %2
sl: Funkcije »%1« ni bilo mogoče najti v skriptu: %2

en: Error calling %1
sl: Napaka med klicanjem %1

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
sl: Napačni narekovaji v klicu: %1. Za enojne narekovaje uporabite ubežni znak poševnico nazaj.

en: Could not access view
sl: Ni bilo mogoče dostopati do pogleda

en: Error calling 'help %1'
sl: Napaka med klicanjem »help %1«

en: No help specified for command '%1' in script %2
sl: Za ukaz »%1« v skriptu %2 ni določene nobene pomoči

en: Error loading script %1
sl: Napaka med nalaganjem skripta %1

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
sl: Znova naloži vse datoteke JavaScript (zamikovalniki, skripti za ukazno vrstico itd.)

en: Command not found: %1
sl: Ni bilo mogoče najti ukaza: %1

en: Add...
sl: Dodaj …

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
sl[0]: Opravljeno %1 zamenjav
sl[1]: Opravljena %1 zamenjava
sl[2]: Opravljeni %1 zamenjavi
sl[3]: Opravljene %1 zamenjave

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
sl[0]: Najdenih %1 ujemanj
sl[1]: Najdeno %1 ujemanje
sl[2]: Najdeni %1 ujemanji
sl[3]: Najdena %1 ujemanja

en: Reached top, continued from bottom
sl: Dosežen vrh, nadaljevano z dna

en: Reached bottom, continued from top
sl: Doseženo dno, nadaljevano z vrha

en: Not found
sl: Ni najden

en: Bottom of file reached. Continue from top?
sl: Dosežen je bil konec datoteke. Nadaljujem na začetku?

en: Top of file reached. Continue from bottom?
sl: Dosežen je bil vrh datoteke. Nadaljujem na dnu?

en: Continue search?
sl: Nadaljujem iskanje?

en: SearchHighLight
sl: Poudari najdeno

en: Beginning of line
sl: Začetek vrstice

en: End of line
sl: Konec vrstice

en: Match any character excluding new line (by default)
sl: Ujemi se s katerim koli znakom razen nove vrstice (privzeto)

en: One or more occurrences
sl: Ena ali več pojavitev

en: Zero or more occurrences
sl: Nič ali več pojavitev

en: Zero or one occurrences
sl: Nič ali ena pojavitev

en: <a> through <b> occurrences
sl: Od <a> do <b> pojavitev

en: Group, capturing
sl: Skupina, zajemanje

en: Or
sl: Ali

en: Set of characters
sl: Nabor znakov

en: Negative set of characters
sl: Negativni nabor znakov

en: Whole match reference
sl: Referenca polnega ujemanja

en: Reference
sl: Referenca

en: Line break
sl: Prelom vrstice

en: Tab
sl: Tabulator

en: Word boundary
sl: Meja besede

en: Not word boundary
sl: Ni meja besede

en: Digit
sl: Števka

en: Non-digit
sl: Ne-števka

en: Whitespace (excluding line breaks)
sl: Presledni znaki (razen preloma vrstic)

en: Non-whitespace
sl: Ne-presledni znaki

en: Word character (alphanumerics plus '_')
sl: Besedni znak (alfanumerični in »_«)

en: Non-word character
sl: Nebesedni znak

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
sl: Osmiški znak 000 do 377 (2^8-1)

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
sl: Šestnajstiški znak 0000 do FFFF (2^16-1)

en: Backslash
sl: Nasprotna poševnica

en: Group, non-capturing
sl: Skupina, brez zajemanja

en: Positive Lookahead
sl: Pozitivni pogled naprej

en: Negative lookahead
sl: Negativni pogled naprej

en: Fixed-length positive lookbehind
sl: Pozitivni pogled nazaj fiksne dolžine

en: Fixed-length negative lookbehind
sl: Negativni pogled nazaj fiksne dolžine

en: Begin lowercase conversion
sl: Prični pretvorbo v male črke

en: Begin uppercase conversion
sl: Prični pretvorbo v velike črke

en: End case conversion
sl: Konec pretvorbe velikosti črk

en: Lowercase first character conversion
sl: Pretvorba prvega znaka v malega

en: Uppercase first character conversion
sl: Pretvorba prvega znaka v velikega

en: Replacement counter (for Replace All)
sl: Števec zamenjav (za Zamenjaj vse)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
sl: Najdi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pattern)
en: Text to search for
sl: Besedilo, ki naj se išče

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findNext) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, next)
en: Jump to next match
sl: Pojdi na naslednje ujemanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, prev)
en: Jump to previous match
sl: Pojdi na predhodno ujemanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to power search and replace bar
sl: Preklopi v zmogljivo vrstico iskanja in zamenjave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fin&d:
sl: Najdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rep&lace:
sl: Zamenjaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Mode:
sl: Način:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, searchMode)
en: Search mode
sl: Način iskanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Plain text
sl: Navadno besedilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Whole words
sl: Cele besede

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Escape sequences
sl: Ubežna zaporedja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Regular expression
sl: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectionOnly)
en: Search in the selection only
sl: Išči le v izboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceNext)
en: Replace next match
sl: Zamenjaj naslednje ujemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
sl: Zamenjaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace all matches
sl: Zamenjaj vsa ujemanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
sl: Zamenjaj vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, findAll)
en: &Find All
sl: Najdi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to incremental search bar
sl: Preklopi na postopno iskanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
sl: Besedilo, ki naj bo zamenjano z

en: Spell check canceled.
sl: Preverjanje črkovanja preklicano.

[ctx: @info:progress]
en: Spell checking in progress…
sl: Preverjanje črkovanja poteka…

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Spell check complete.
sl: Preverjanje črkovanja zaključeno.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
sl: <qt><p>Ta beseda je bila prepoznana kot »neznana beseda«, ker se ne ujema z nobenim vnosom v trenutno uporabljenem slovarju. Lahko gre tudi za besedo v tujem jeziku.</p>
    <p>Če beseda ni bila napačno črkovana, jo lahko dodate v slovar s klikom na <b>Dodaj v slovar</b>. Če neznane besede ne želite dodati v slovar, jo pa želite ohraniti nespremenjeno, kliknite na <b>Prezri</b> ali <b>Prezri vse</b>.</p>
    <p>Če je beseda napačno črkovana, lahko poskusite najti pravilno zamenjavo v spodnjem seznamu. Če tam zamenjave ni, potem jo lahko sami vnesete v spodnje besedilno polje in kliknete na <b>Zamenjaj</b> ali <b>Zamenjaj vse</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
sl: Neznana beseda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
sl: Neznana beseda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
sl: <b>napačno črkovano</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Zaznana je bila neznana beseda; neznana zato, ker ni v slovarju.<br>
    Kliknite tukaj, če mislite, da neznana beseda ni nepravilno črkovana in bi se je radi znebili kot napačno zaznane v prihodnosti. Če bi radi pustili tako kot je, vendar je ne bi radi dodali v slovar, potem kliknite <b>Prezri</b> ali <b>Prezri vse</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
sl: « Dodaj v slovar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Če je neznana beseda napačno črkovana, potem tukaj natipkajte popravek za nepravilno črkovano besedo  ali pa jo izberite iz spodnjega seznama.</p>
    <p>Nato lahko kliknete <b>Zamenjaj</b>, če bi radi popravili samo to pojavitev besede ali pa <b>Zamenjaj vse</b>, če bi radi popravili vse pojavitve.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace with:
sl: Zamenjaj z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
sl: Predlagaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj, da bi zamenjali to pojavitev neznanega besedila z besedilom v zgornjem urejevalnem polju (na levi).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj, če bi radi pustili to pojavitev besede na miru.</p>
    <p> To dejanje je uporabno, če je beseda ime, okrajšava, tuja beseda ali kakšna druga beseda, ki bi jo radi uporabili, vendar ne dodali v slovar.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Sonnet::DictionaryComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Izberite jezik dokumenta, ki bi ga radi preverili.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
sl: Jezik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Sonnet::DictionaryComboBox, m_language)
en: Language Selection
sl: Izbor jezika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj, če bi radi pustili vse pojavitve besede na miru.</p>
    <p>To dejanje je uporabno, če je beseda ime, okrajšava, tuja beseda ali kakšna druga beseda, ki bi jo radi uporabili, vendar ne dodali v slovar.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
sl: Samodejno popravi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj za zamenjavo vseh pojavitev neznanega besedila z besedilom v urejevalnem polju zgoraj (na levi).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
sl: Zamenjaj vs&e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
sl: Prezri vse

[ctx: @action]
en: Spelling (from Cursor)…
sl: Črkovanje (od kazalke)…

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
sl: Preveri črkovanje dokumenta od kazalke naprej

en: Ignore Word
sl: Prezri besedo

en: Add to Dictionary
sl: Dodaj v slovar

en: Spelling '%1'
sl: Črkovanje »%1«

en: The diff command could not be found. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
sl: Ukaza diff nismo mogli najti. Preverite, ali je diff(1) nameščen in je v vaši spremenljivki PATH.

en: The diff command '%1' could not be started.
sl: Ukaza za primerjanje razlik »%1« ni bilo mogoče zagnati.

en: The file was not closed properly.
sl: Datoteka ni bila pravilno zaprta.

en: View Changes
sl: Poglej spremembe

en: Recover Data
sl: Obnovi podatke

en: Discard
sl: Zavrzi

en: Use default color from the color theme
sl: Uporabi privzeto barvo iz barvne teme

en: None
sl: Nič

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
sl: Kontekst

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
sl: Izbrano

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
sl: Ozadje

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
sl: Izbrano ozadje

en: Use Default Style
sl: Uporabi privzeti slog

en: &Bold
sl: Krepko

en: &Italic
sl: Ležeče

en: &Underline
sl: Podčrtaj

en: S&trikeout
sl: Prečrtaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal &Color…
sl: Običajna barva…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Selected Color…
sl: Izbrana barva…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Background Color…
sl: &Barva ozadja…

[ctx: @action:inmenu]
en: S&elected Background Color…
sl: Barva ozadja izbora…

en: Unset Normal Color
sl: Odstrani običajno barvo

en: Unset Selected Color
sl: Odstrani izbrano barvo

en: Unset Background Color
sl: Odstrani barvo ozadja

en: Unset Selected Background Color
sl: Odstrani izbrano barvo ozadja

en: Use &Default Style
sl: Uporabi privzeti slog

[ctx: No text or background color set]
en: None set
sl: Ni nastavljeno

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
sl: »Uporabi privzeti slog« bo samodejno od-nastavljeno, če spremenite katerokoli lastnost sloga.

en: Kate Styles
sl: Slogi Kate

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
sl: Ključna beseda

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
sl: Funkcija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
sl: Spremenljivka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
sl: Nadzor pretoka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
sl: Vgrajeno

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
sl: Razširitev

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
sl: Pred-obdelovalnik

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
sl: Atribut

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
sl: Znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
sl: Poseben znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
sl: Niz

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
sl: Dobeseden niz

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
sl: Poseben niz

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
sl: Uvozi, moduli, vključitve

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
sl: Vrsta podatkov

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
sl: Desetiško/vrednost

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
sl: Celo število osnove N

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
sl: Plavajoča vejica

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
sl: Konstanta

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
sl: Opomba

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
sl: Dokumentacija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
sl: Zabeležka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
sl: Spremenljivka opombe

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
sl: Označevalnik območja

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
sl: Podrobnosti

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
sl: Opozorilo

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
sl: Drugo

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
sl: Napaka

en: Use Default Colors
sl: Uporabi privzete barve

en: Editor Background Colors
sl: Barve ozadja urejevalnika

en: Text Area
sl: Območje besedila

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja urejevalnega območja.</p>

en: Selected Text
sl: Izbrano besedilo

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja izbora.</p><p>Za nastavitev barve izbranega besedila uporabite pogovorno okno &quot;<b>Nastavi poudarjanje</b>&quot;.</p>

en: Current Line
sl: Trenutna vrstica

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja trenutno dejavne vrstice, to je vrstica, kjer je kazalka.</p>

en: Search Highlight
sl: Poudarjanje najdenih

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja rezultatov iskanja.</p>

en: Replace Highlight
sl: Poudarjanje zamenjanih

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja zamenjanega besedila.</p>

en: Icon Border
sl: Obroba z ikonami

en: Background Area
sl: Ozadje območja

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja obrobe z ikonami.</p>

en: Line Numbers
sl: Številke vrstic

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
sl: <p>Ta barva se bo uporabila za izris številk vrstic (če je omogočeno).</p>

en: Current Line Number
sl: Številka trenutne vrstice

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
sl: <p>Ta barva se bo uporabila za izris številke trenutne vrstice (če je omogočeno).</p>

en: Separator
sl: Ločilnik

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
sl: <p>Ta barva se bo uporabila za risanje črte med številkami vrstic in obrobo z ikonami, če je oboje omogočeno.</p>

en: Word Wrap Marker
sl: Označevalnik preloma vrstic

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
sl: <p>Nastavi barvo označevalnikov preloma vrstic:</p><dl><dt>statični prelom vrstice</dt><dd>navpična črta, ki prikazuje stolpec, kjer se bo prelomilo besedilo</dd><dt>dinamični prelom vrstice</dt><dd>puščica, prikazana levo od vidno prelomljenih vrstic</dd></dl>

en: Code Folding
sl: Zvijanje kode

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
sl: <p>Nastavi barvo vrstice za zvijanje kode.</p>

en: Modified Lines
sl: Spremenjene vrstice

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
sl: <p>Nastavi barvo označevalnika sprememb vrstic za spremenjene vrstice.</p>

en: Saved Lines
sl: Shranjene vrstice

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
sl: <p>Nastavi barvo označevalnika sprememb vrstic za shranjene vrstice.</p>

en: Text Decorations
sl: Okraski besedila

en: Spelling Mistake Line
sl: Vrstica z napako črkovanja

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
sl: <p>Nastavi barvo vrstice, ki označuje napako v črkovanju.</p>

en: Tab and Space Markers
sl: Označevalniki tabulatorjev in presledkov

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
sl: <p>Nastavi barvo tabulatorskih oznak.</p>

en: Indentation Line
sl: Vrstica zamikanja

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
sl: <p>Nastavi barvo navpičnih črt zamikanja.</p>

en: Bracket Highlight
sl: Poudarjanje oklepajev

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ujemajočih se oklepajev. To pomeni, če postavite kazalko pod <b>(</b>, bo ustrezen <b>)</b> poudarjen s to barvo.</p>

en: Marker Colors
sl: Barve označevalnika

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Active Breakpoint
sl: Dejavna prekinitvena točka

en: Reached Breakpoint
sl: Dosežena prekinitvena točka

en: Disabled Breakpoint
sl: Onemogočena prekinitvena točka

en: Execution
sl: Izvedba

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Error
sl: Napaka

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
sl: <p>Nastavi barvo ozadja za izbrano vrsto oznake.</p> <p><b>Opomba</b>: Barva označevalnika je prikazana svetlo zaradi prozornosti.</p>

en: Text Templates & Snippets
sl: Predloge besedila in izrezki

en: Background
sl: Ozadje

en: Editable Placeholder
sl: Vsebnik, ki se ga da urejati

en: Focused Editable Placeholder
sl: Vsebnik, ki se ga da urejati in je v žarišču

en: Not Editable Placeholder
sl: Vsebnik, ki ga ni mogoče urejati

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
sl: <p>Ta seznam prikazuje privzete sloge trenutne barvne teme ter ponuja možnosti njihovega urejanja. Ime sloga odraža trenutne nastavitve sloga.</p><p>Za urejanje barv kliknite na obarvane pravokotnike ali pa izberite barvo za urejanje iz pojavnega menija. </p><p>Barve ozadja in izbrane barve ozadja lahko odnastavite iz vsebinskega menija, kadar je to primerno.</p>

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
sl: Običajno besedilo in izvorna koda

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
sl: Številke, vrste in konstante

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
sl: Nizi in znaki

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
sl: Opombe in dokumentacija

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: H&ighlight:
sl: Poudari:

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
sl: <p>Ta seznam prikazuje kontekste trenutnega načina poudarjanja skladnje ter ponuja možnosti urejanja. Ime konteksta kaže trenutne nastavitve sloga.</p><p>Za urejanje s tipkovnico pritisnite <strong>&lt;PRESLEDNICO&gt;</strong> in izberite lastnost iz pojavnega menija.</p><p>Za urejanje barv kliknite na obarvane pravokotnike ali pa izberite barvo za urejanje iz pojavnega menija.</p><p>Barve ozadja in izbrane barve ozadja lahko odnastavite iz primernega vsebinskega menija.</p>

en: Default Theme
sl: Privzeta tema

en: Theme Editor
sl: Urejevalnik tem

en: Select theme:
sl: Izberi temo:

en: &Theme:
sl: &Tema:

[ctx: @action:button]
en: &Copy…
sl: Kopiraj…

[ctx: @action:button]
en: Export…
sl: Izvozi…

[ctx: @action:button]
en: Import…
sl: Uvozi…

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
sl: Priložena tema samo za branje. Če želite spremeniti temo, jo kopirajte.

en: Colors
sl: Barve

en: Default Text Styles
sl: Privzeti slogi besedila

en: Highlighting Text Styles
sl: Slogi poudarjenega besedila

en: Exporting color theme: %1
sl: Izvažanje barvne sheme: %1

en: Color theme
sl: Barvna tema

en: Importing Color Theme
sl: Uvažanje barvne sheme

en: Importing will overwrite the existing theme file "%1". This can not be undone.
sl: Uvoz bo prepisal obstoječo datoteko teme »%1«. To ne more biti razveljavljeno.

en: Import Nevertheless
sl: Vseeno uvozi

en: Follow System Color Scheme
sl: Sledi sistemsko barvno shemo

en: Do you really want to delete the theme "%1"? This can not be undone.
sl: Ali res želite izbrisati temo »%1«? Tega ni mogoče razveljaviti.

en: Delete Nevertheless
sl: Vseeno zbriši

en: Copy theme
sl: Kopiraj temo

en: Name for copy of color theme "%1":
sl: Ime kopije barvne teme »%1«:

en: <p>The theme "%1" already exists.</p><p>Please choose a different theme name.</p>
sl: <p>Shema %1 že obstaja.</p><p>Izberite drugo ime sheme.</p>

en: Copy Theme
sl: Kopiraj temo

en: Color Themes
sl: Barvne teme

[ctx: Autoindent mode]
en: None
sl: Brez

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
sl: Običajno

en: Set &Bookmark
sl: Nastavi zaznamek

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
sl: Če vrstica nima zaznamka, ga dodaj, sicer ga odstrani.

en: Clear &All Bookmarks
sl: Počisti vse zaznamke

en: Remove all bookmarks of the current document.
sl: Odstrani vse zaznamke iz trenutnega dokumenta.

en: Next Bookmark
sl: Naslednji zaznamek

en: Go to the next bookmark.
sl: Pojdi na naslednji zaznamek.

en: Previous Bookmark
sl: Prejšnji zaznamek

en: Go to the previous bookmark.
sl: Pojdi na prehodni zaznamek.

en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

en: &Next: %1 - "%2"
sl: &Naslednji: %1 – »%2«

en: &Previous: %1 - "%2"
sl: &Predhodni: %1 – »%2«

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
sl: <p>indent</p><p>Zamakne izbrane vrstice ali trenutno vrstico</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
sl: <p>unindent</p><p>Odzamakne izbrane vrstice ali trenutno vrstico</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
sl: <p>cleanindent</p><p>Počisti zamik izbranih vrstic ali trenutne vrstice, kot določajo nastavitve zamika v dokumentu.</p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
sl: <p>opomba</p><p>Vstavi oznake za opombo, tako da izbor ali izbrana vrstica ali trenutna vrstica postane opomba, kot določa oblikovanje besedila za poudarjanje skladnje v dokumentu,</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
sl: <p>odstrani opombo</p><p>Odstrani oznake za opombo iz izbora ali izbrane vrstice ali trenutne vrstice, kot določa oblikovanje besedila za poudarjanje skladnje v dokumentu,</p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
sl: <p>goto <b>številka vrstice</b></p><p>Ta ukaz premakne kazalko v podano številko vrstice.</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>Če je omogočeno, bo zamik prilepljen iz odložišča prilagojen z uporabo trenutnega zamikovalnika.</p><p>Mogoče vrednosti za vklop: 1 on true<br/>mogoče vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: Deletes the current line.
sl: Izbriše trenutno vrstico.

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
sl: <p>set-tab-width <b>širina</b></p><p>Nastavi širino tabulatorja na podano <b>širino</b></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-replace-tab <b>omogoči</b></p><p>Če je omogočeno, bodo tabulatorji med tipkanjem zamenjani s presledki.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-show-tabs <b>omogoči</b></p><p>Če je omogočeno, bodo tabulatorji in presledki na koncu vrstice prikazani z majhno piko.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
sl: <p>set-remove-trailing-spaces <b>način</b></p><p>Glede na <b>način</b> iz dokumenta odstrani presledke na koncu vrstic.</p><p>Možne vrednosti: <ul><li><b>none</b>: nikoli ne odstrani presledkov.</li><li><b>modified</b>: presledke odstrani le iz spremenjenih vrstic.</li><li><b>all</b>: presledke odstrani iz vsega dokumenta.</li></ul></p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
sl: <p>set-indent-width <b>širina</b></p><p>Nastavi širino zamikanja na <b>širina</b>. Uporabi se samo za zamikanje s presledki.</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
sl: <p>set-indent-mode <b>način</b></p><p>Parameter način je vrednost, ki jo lahko najdete v meniju Orodja → Zamikanje.</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-auto-indent <b>omogoči</b></p><p>Omogoči ali onemogoči samodejno zamikanje.</p><p>možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-line-numbers <b>omogoči</b></p><p>Nastavi vidnost pasu s številkami vrstic.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-folding-markers <b>omogoči</b></p><p>Nastavi vidnost pasu z oznakami za zvijanje.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-icon-border <b>omogoči</b></p><p>Nastavi vidnost pasu z ikonami.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-word-wrap <b>omogoči</b></p><p>Glede na <b>omogoči</b> vklopi dinamično prelamljanje vrstic.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
sl: <p>set-word-wrap-column <b>širina</b></p><p>Nastavi širino vrstice za trdo prelamljanje vrstic na <b>širina</b>. To se uporabi za samodejno prelamljanje vrstic.</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-replace-tabs-save <b>omogoči</b></p><p>Ko je omogočeno, bodo ob shranjevanju dokumenta tabulatorji zamenjani s presledki.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
sl: <p>set-highlight <b>poudarjanje</b></p><p>Nastavi sistem za poudarjanje skladnje dokumenta. Argument mora biti veljavno ime poudarjanja, ki ga najdete v meniju Orodja → Poudarjanje. Ta ukaz za svoj argument ponuja seznam s samodejnim dopolnjevanjem.</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
sl: <p>set-mode <b>način</b></p><p>Nastavi način, ki ga lahko najdete v meniju Orodja → Način,</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
sl: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>Če je omogočeno, bo zamik prikazan z navpično točkasto črto.</p><p>Možne vrednosti za vklop: 1 on true<br/>možne vrednosti za izklop: 0 off false</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
sl: <p>Odpri pogovorno okno za tiskanje trenutnega dokumenta.</p>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
sl: Manjkajoč argument. Uporaba: %1 <value>

en: No such highlighting '%1'
sl: Ni takega poudarjanja »%1«

en: No such mode '%1'
sl: Ni takega načina »%1«

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
sl: Ni uspelo pretvoriti argumenta »%1« v celo število.

en: Width must be at least 1.
sl: Širina mora biti vsaj 1.

en: Column must be at least 1.
sl: Stolpec mora biti vsaj 1.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
sl: Uporaba: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
sl: Slab argument »%1«. Uporaba: %2 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
sl: Uporaba: set-remove-trailing-spaces 0|-|none ali 1|+|mod|modified ali 2|*|all

en: Unknown command '%1'
sl: Neznan ukaz »%1«

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
sl: <p> char <b>določilnik</b> </p><p>Ta ukaz vam omogoča vstaviti znake, določene z decimalnim, osmiškim ali šestnajstiškim številom.</p><p>Primeri:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
sl: <p>datum ali <b>oblika</b> datuma</p><p>Vstavi niz datuma/časa, kot določa podana oblika. Če oblika ni podana se uporabi yyyy-MM-dd hh:mm:ss</p><p>Možni določilniki oblike so:<table><tr><td>d</td><td>Dan kot število brez vodilne ničle (1–31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Dan kot število z vodilno ničlo (01–31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>Okrajšano ime dneva (npr. »pon«…»ned«).</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Dolgo ime dneva (npr. »ponedeljek«…»nedelja«).</td></tr><tr><td>M</td><td>Mesec kot število brez vodilne ničle (1–12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>Mesec kot število z vodilno ničlo (01–12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Okrajšano ime meseca (npr. »jan«…»dec«).</td></tr><tr><td>yy</td><td>Leto kot število z dvema števkama (00–99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Leto kot število s štirimi števkami (1752–8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Ura brez vodilne ničle (0–23 ali 1–12).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Ura z vodilno ničlo (00–23 ali 01–12).</td></tr><tr><td>m</td><td>Minute brez vodilne ničle (0–59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Minute z vodilno ničlo (00–59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Sekunde brez vodilne ničle (0–59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Sekunde z vodilno ničlo (00–59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Milisekunde brez vodilne ničle (0–999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Milisekunde z vodilnimi ničlami (000–999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Uporabi prikaz dop./pop., kjer bo AP zamenjan z »dop.« ali »pop.«.</td></tr><tr><td>ap</td><td>Uporabi prikaz dop./pop., kjer bo ap zamenjan z »dop.« ali »pop.«</td></tr></table></p>

en: Remove Duplicate Lines
sl: Odstrani podvojene vrstice

en: Remove Duplicates and Sort Text Alphabetically
sl: Odstrani podvojene in razvrsti besedilo po abecedi

en: Sort Text Naturally
sl: Naravno razvrsti besedilo

en: Sort Selected Text Alphabetically
sl: Razvrsti izbrano besedilo po abecedi

en: <p>sort</p><p>Sort the selected text or whole document if there is no selection</p>
sl: <p>sort</p><p>Razvrsti izbrano besedilo ali celotni dokument, če ni izbire</p>

en: <p>uniq</p><p>Remove duplicate lines from the selected text or whole document if there is no selection.</p>
sl: <p>uniq</p><p>Odstrani podvojene vrstice iz izbranega besedila ali celotnega dokumenta, če ni izbire</p>

en: <p>sortuniq</p><p>Sort the selected text or whole document and then remove all duplicate lines.</p>
sl: <p>sortuniq</p><p>Razvrsti izbrano besedilo ali celotni dokument in potem odstrani podvojene vrstice.</p>

en: <p>natsort</p><p>Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>
sl: <p>natsort</p><p>Razvrsti izbrano besedilo ali celotni dokument v naraven vrstni red.<br>Tu je primer, ki prikazuje razliko med običajnim in naravnim razvrščanjem:<br>sort(a10, a1, a2) ⇒ a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) ⇒ a1, a2, a10</p>

en: Kate Part
sl: Del Kate

en: Embeddable editor component
sl: Sestavni del urejevalnika, ki se lahko vključi

en: (c) 2000-2022 The Kate Authors
sl: © 2000–2022 Avtorji Kate

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Core Developer
sl: Glavni razvijalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: On-the-fly spell checking
sl: Sprotno preverjanje črkovanja

en: Large scale bug fixing
sl: Ogromno odpravljenih napak

en: The cool buffersystem
sl: Odličen predpomnilniški sistem

en: The Editing Commands
sl: Ukazi za urejanje

en: Testing, ...
sl: Preizkušanje, …

en: Former Core Developer
sl: Prejšnji glavni razvijalec

en: KWrite port to KParts
sl: Prenos KWrite v KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
sl: Zgodovina razveljavitev KWrite, vgradnja Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
sl: Podpora poudarjanju skladnje XML v KWrite

en: Patches and more
sl: Popravki in še več

en: Various bugfixes
sl: Razni popravki hroščev

en: Selection, KColorScheme integration
sl: Izbiranje, vgradnja KColorScheme

en: Search bar back- and front-end
sl: Zaledje in začelje za iskalno vrstico

en: Original KWrite Author
sl: Prvotni avtor KWrite

en: QA and Scripting
sl: Zagotavljanje kakovosti in skripte

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
sl: Poudarjanje za datoteke RPM Spec, Perl, diff in druge

en: Highlighting for VHDL
sl: Poudarjanje za VHDL

en: Highlighting for SQL
sl: Poudarjanje za SQL

en: Highlighting for Ferite
sl: Poudarjanje za Ferite

en: Highlighting for ILERPG
sl: Poudarjanje za ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
sl: Poudarjanje za LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
sl: Poudarjanje za Python in datoteke Makefile

en: Highlighting for Python
sl: Poudarjanje za Python

en: Highlighting for Scheme
sl: Poudarjanje za Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
sl: Seznam ključnih besed/vrst podatkov za PHP

en: Very nice help
sl: Zelo privlačna pomoč

en: Highlighting for Lua
sl: Poudarjanje za Lua

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
sl: Vsi, ki so prispevali, pa sem jih pozabil omeniti

en: Configure
sl: Konfiguriraj

en: replace with %1?
sl: zamenjam z %1?

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
sl[0]: Opravljenih %1 zamenjav v %2
sl[1]: Opravljena %1 zamenjava v %2
sl[2]: Opravljeni %1 zamenjavi v %2
sl[3]: Opravljene %1 zamenjave v %2

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
sl[0]: %1 vrsticah
sl[1]: %1 vrstici
sl[2]: %1 vrsticah
sl[3]: %1 vrsticah

en: <value>
sl: <vrednost>

en: Insert variable
sl: Vstavi spremenljivko

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Please select a variable.
sl: Prosimo izberite spremenljivko.

en: Current value: %1<value>
sl: Trenutna vrednost: %1<value>

en: Current value: %1
sl: Trenutna vrednost: %1

en: File base name without path and suffix of the current document.
sl: Osrednje ime datoteke brez poti in pripone trenutnega dokumenta.

en: File extension of the current document.
sl: Podaljšek imena datoteke trenutnega dokumenta.

en: File name without path of the current document.
sl: Ime datoteke brez poti trenutnega dokumenta.

en: Full path of the current document including the file name.
sl: Polna pot trenutnega dokumenta vključujoč tudi ime datoteke.

en: Contents of the current document.
sl: Vsebina trenutnega dokumenta.

en: Full path of the current document excluding the file name.
sl: Polna pot trenutnega dokumenta brez imena datoteke.

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
sl: Celotna pot do dokumenta, vključno z imenom datoteke in z izvirnim ločevalnikom poti (poševnica nazaj v operacijskem sistemu Windows).

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
sl: Celotna pot do dokumenta, a brez imena datoteke in z izvirnim ločevalnikom poti (poševnica nazaj v operacijskem sistemu Windows).

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
sl: Številka vrstice položaja besedilnega kazalca v trenutnem dokumentu (začne se z 0).

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
sl: Številka stolpca položaja besedilnega kazalca v trenutnem dokumentu (začne se z 0).

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
sl: Komponenta X v globalnih koordinatah zaslona položaja kazalca.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
sl: Komponenta Y v globalnih koordinatah zaslona položaja kazalca.

en: Text selection of the current document.
sl: Izbira besedila trenutnega dokumenta.

en: Start line of selected text of the current document.
sl: Začetna vrstica izbranega besedila trenutnega dokumenta.

en: Start column of selected text of the current document.
sl: Začetni stolpec izbranega besedila trenutnega dokumenta.

en: End line of selected text of the current document.
sl: Končna vrstica izbranega besedila trenutnega dokumenta.

en: End column of selected text of the current document.
sl: Končni stolpec izbranega besedila trenutnega dokumenta.

en: Number of rows of the current document.
sl: Število vrstic trenutnega dokumenta.

en: Read a document variable.
sl: Beri spremenljivko dokumenta.

en: The current date in current locale format.
sl: Trenutni datum v lokalni obliki.

en: The current date (ISO).
sl: Trenutni datum (ISO).

en: The current date (QDate formatstring).
sl: Trenutni datum (v obliki QDate).

en: The current time in current locale format.
sl: Trenutni čas v lokalni obliki.

en: The current time (ISO).
sl: Trenutni čas (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
sl: Trenutni čas (v obliki QTime).

en: Access to environment variables.
sl: Dostop do spremenljivk okolja.

en: Evaluate simple JavaScript statements.
sl: Ovrednoti preprost izraz v JavaScriptu.

en: Encode text to make it URL compatible.
sl: Kodiraj besedilo, da bo združljivo z URL.

en: Generate a new UUID.
sl: Ustvari nov UUID.

en: Kate Handbook.
sl: Priročnik za Kate.

en: true
sl: pravilno

en: false
sl: napačno

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
sl: brez

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
sl: spremenjeno

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
sl: vse

en: Show list of valid variables.
sl: Prikaži seznam veljavnih spremenljivk.

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
sl: Omogoči samodejno vstavljanje oklepajev.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
sl: Nastavi število samodejno usrediščenih vrstic.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
sl: Nastavi barvo ozadja dokumenta.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
sl: Pritiskanje vračalke v preslednih znakih na začetku zmanjša zamik.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
sl: Omogoči način izbire bloka.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
sl: Omogoči oznako zaporedja bajtov (BOM) med shranjevanjem datotek Unicode.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
sl: Nastavi barvo za poudarjanje oklepajev.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
sl: Nastavi barvo ozadja za trenutno vrstico.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
sl: Nastavi privzet slovar, ki se uporablja za preverjanje črkovanja.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
sl: Omogoči dinamičen prelom dolgih vrstic.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
sl: Nastavi način konca vrstice.

[ctx: short translation please]
en: Enable whether pressing enter will insert selected auto completion item.
sl: Omogoči, ali bo pritisk tipke enter vstavil izbrani element samodokončanja.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
sl: Omogoči oznake zvijanja na obrobi urejevalnika.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
sl: Omogoči predogled zvijanja v obrobi urejevalnika.

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
sl: Nastavi velikost pisave dokumenta v točkah.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
sl: Nastavi pisavo dokumenta.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
sl: Nastavi poudarjanje skladnje.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
sl: Nastavi barvo vrstice z ikonami.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
sl: Omogoči obrobo z ikonami v pogledu urejevalnika.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
sl: Nastavi slog samodejnega zamikanja.

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
sl: Prilagodi zamikanje besedila prilepljenega iz odložišča.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
sl: Nastavi globino zamika za vsako raven zamikanja.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
sl: Dovoli liho raven zamikanja (ni večkratnika širine zamika)

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
sl: Pokaži številke vrstic.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
sl: Vstavi novo vrstico na koncu datoteke ob shranjevanju.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
sl: Omogoči način prepisa v dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
sl: Omogoči obstojno izbiro besedila.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
sl: Zamenja tabulatorje s presledki ob shranjevanju dokumenta.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
sl: Zamenja tabulatorje s presledki.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
sl: Odstrani končne presledke ob shranjevanju dokumenta.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
sl: Na drsniku pokaži zemljevid.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
sl: Na drsniku pokaži predogled.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
sl: Nastavi barvno shemo.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
sl: Nastavi barvo izbora besedila.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
sl: Predoči tabulatorje in končne presledke.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
sl: Omogoči pametno krmarjenje v domači mapi.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
sl: Pritisk tipke TAB zamakne.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
sl: Nastavi širino prikaza tabulatorja.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
sl: Nastavi število korakov razveljavitve, ki bodo shranjeni (0 pomeni neskončno)

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
sl: Nastavi stolpec preloma vrstic.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
sl: Nastavi barvo označevalnika preloma vrstic.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
sl: Omogoči prelamljanje vrstic med tipkanjem.

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
sl: Trenutni položaj kazalke. Dvokliknite za premik na določeno vrstico.

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
sl: Kazalnik načina vstavitve in vnosnega načina VI.

en: Change dictionary
sl: Zamenjaj slovar

en: Tab Width
sl: Širina tabulatorja

en: Indentation Width
sl: Širina zamika

en: Indentation Mode
sl: Način zamikanja

en: Tabulators && Spaces
sl: Tabulatorji in presledki

en: Tabulators
sl: Tabulatorji

en: Spaces
sl: Presledki

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: End of line type
sl: Vrsta konca vrstice

en: Mode
sl: Način

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
sl: Tu lahko izberete način, ki naj se uporabi za trenutni dokument. Ta bo na primer vplival na poudarjanje in zvijanje kode.

en: Syntax highlighting
sl: Poudarjanje skladnje

en: Line/Column compact mode
sl: Vrstica/stolpec kompaktni način

en: Line %1 of %2, Column %3
sl: Vrstica %1 od %2, Stolpec %3

en: Line %1, Column %2
sl: Vrstica %1, stolpec %2

en: Soft Tabs: %1
sl: Mehki tabulatorji: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
sl: Mehki tabulatorji: %1 (%2)

en: Tab Size: %1
sl: Velikost tabulatorja: %1

en: Indent/Tab: %1/%2
sl: Zamik/tabulator: %1/%2

[ctx: @item:inmenu]
en: Other…
sl: Drugo…

en: Other (%1) | Other (%1)
sl[0]: Druga (%1)
sl[1]: Druga (%1)
sl[2]: Druga (%1)
sl[3]: Druga (%1)

en: Please specify the wanted tab width:
sl: Navedite želeno širino tabulatorja:

en: Please specify the wanted indentation width:
sl: Navedite želeno širino zamika:

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
sl: Besed %1/%2, znakov %3/%4

[ctx: %1 and %2 are the total words/chars count.]
en: Words %1, Chars %2
sl: Besed %1, znakov %2

en: Zoom: %1%
sl: Približanje: %1 %

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
sl: Izreže izbrano besedilo in ga premakne v odložišče

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
sl: Prilepi prej kopirano ali izrezano vsebino odložišča

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
sl: Uporabite ta ukaz za kopiranje trenutno izbranega besedila v sistemsko odložišče.

en: Clipboard &History Paste
sl: Lepljenje odložišča in zgodovine

en: Paste Selection
sl: Prilepi izbor

en: Paste previously mouse selection contents
sl: Prilepi predhodno z miško izbrano vsebino

en: Copy File Location
sl: Kopiraj lokacijo datoteke

en: Copy the current file name and line number
sl: Kopiraj ime trenutne datoteke in številko vrstice

en: Swap with Clipboard Contents
sl: Zamenjaj z vsebino odložišča

en: Swap the selected text with the clipboard contents
sl: Zamenjaj izbrano besedilo z vsebino odložišča

en: Take Screenshot of Selection
sl: Napravi posnetek zaslona izbire

en: Save the current document
sl: Shrani trenuten dokument

en: Revert the most recent editing actions
sl: Povrne najbolj nedavna dejanja urejanja

en: Revert the most recent undo operation
sl: Povrne najbolj nedavno dejanje razveljavitve

en: &Scripts
sl: &Skripti

en: Apply &Word Wrap
sl: Uveljavi prelom vrstic

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
sl: To uporabite za prelom trenutne vrstice ali za preoblikovanje izbranih vrstic kot odstavek, da se prilega nastavitvi »Prelomi vrstico pri« v nastavitvenem pogovornem oknu.<br /><br />To je statični prelom vrstic, kar pomeni, da je dokument spremenjen.

en: &Clean Indentation
sl: Počisti zamikanje

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
sl: Uporabite to za počiščenje zamika izbranega dela besedila (samo tabulatorji/samo presledki).<br /><br />V pogovornem oknu lahko nastavite, ali so naj tabulatorji zamenjani ali uporabljeni kot presledki.

en: Convert Indentation to Spaces
sl: Pretvori zamikanja v presledke

en: Convert Indentation to Tabs
sl: Pretvori zamikanje v tabulatorje

en: &Format Indentation
sl: Oblikuj zamikanje

en: Use this to auto indent the current line or block of text to its proper indent level.
sl: Uporabite to, da samodejno poravnate trenutno vrstico ali blok besedila na njegovo pravilno raven zamikanja.

[ctx: @action]
en: &Align On…
sl: Poravnaj na…

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression that you will be prompted for.<br /><br />If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br />If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br /><br /><i>Examples</i>:<br />With '-' it will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br />With ':\s+(.)' it will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
sl: Ta ukaz poravna vrstice v izbranem bloku ali celotnem dokumentu na stolpec v regularnem izrazu za katerega boste povprašani.<br /><br />Če boste dali prazen vzorec, ga bo privzeto poravnal na prvi nepresledni znak.<br />Če ima vzorec besedilo ujemanja, ga bo zamaknil na to besedilo.<br /><br /><i>Primeri</i>:<br />Z »-« bo vstavil toliko presledkov pred prvim »-« v vsaki vrstici, da bodo vse poravnane na isti stolpec.<br />z »:\s+(.)« bo vstavil presledke pred prvi nepresledni znak, ki se pojavlja po dvopičju, da vse vrstice poravna na isti stolpec.

en: C&omment
sl: V opombo

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
sl: Ta ukaz trenutno vrstico ali izbran del besedila pretvori v opombo.<br /><br />Znaki za opombe čez eno/več vrstic so določeni v poudarjanju jezika.

en: Go to Previous Editing Location
sl: Pojdi na prejšnje mesto urejanja

en: Go to Next Editing Location
sl: Pojdi na naslednje mesto urejanja

en: Unco&mment
sl: Odstrani opombo

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
sl: Ta ukaz iz trenutne vrstice ali izbranega dela besedila odstrani opombe.<br /><br />Znaki za opombe čez eno/več vrstic so določeni v poudarjanju jezika.

en: Toggle Comment
sl: Preklopi opombo

en: &Read Only Mode
sl: Način samo za branje

en: Lock/unlock the document for writing
sl: Zakleni/Odkleni dokument za pisanje

en: &Force RTL Direction
sl: Prisili smer z desne v levo

en: Force RTL Text Direction
sl: Prisili smer besedila iz desne v levo

en: Uppercase
sl: Velike črke

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
sl: Pretvori izbor v velike črke oz. znak desno od kazalke, če ni izbranega besedila.

en: Lowercase
sl: Male črke

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
sl: Pretvori izbor v male črke oz. znak desno od kazalke, če ni izbranega besedila.

en: Capitalize
sl: Prve črke v velike

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
sl: Prve črke besed pretvori v velike ali v besedo pod kazalko, če ni ni izbranega besedila.

en: Join Lines
sl: Združi vrstice

en: Invoke Code Completion
sl: Sproži dopolnjevanje kode

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
sl: Ročno sproži dopolnjevanje ukazov. Običajno z uporabo bližnjice, ki je prirejena temu dejanju.

en: Remove Trailing Spaces
sl: Odstrani končne presledke

en: Print the current document.
sl: Natisne trenuten dokument.

en: Show print preview of current document
sl: Prikaži predogled tiskanja trenutnega dokumenta

en: Reloa&d
sl: Znova naloži

en: Reload the current document from disk.
sl: Znova naloži trenuten dokument z diska.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
sl: Shrani trenuten dokument na disk z imenom po izbiri.

[ctx: @action]
en: Save As with Encodin&g…
sl: Shrani kot s kodiranjem…

[ctx: @action]
en: Save Cop&y As…
sl: Shrani kopijo kot…

en: Save a copy of the current document to disk.
sl: Shrani kopijo trenutnega dokumenta na disk.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
sl: Ta ukaz odpre pogovorno okno, kjer lahko izberete črto, kamor bi radi premaknili kazalko.

en: Go to Previous Modified Line
sl: Pojdi do prejšnje spremenjene vrstice

en: Move upwards to the previous modified line.
sl: Premakni se gor do predhodne spremenjene vrstice.

en: Go to Next Modified Line
sl: Pojdi do naslednje spremenjene vrstice

en: Move downwards to the next modified line.
sl: Premakni se dol do naslednje spremenjene vrstice.

[ctx: @action]
en: &Configure Editor…
sl: Konfiguriraj urejevalnik…

en: Configure various aspects of this editor.
sl: Nastavitve različnih lastnosti tega urejevalnika.

en: &Mode
sl: Način

en: &Highlighting
sl: Poudarjanje

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
sl: Tu lahko izberete, kako naj bo trenuten dokument poudarjen.

en: &Editor Color Theme
sl: Uredi barvno temo

en: &Indentation
sl: Zamikanje

en: Select the entire text of the current document.
sl: Izbere celotno besedilo trenutnega dokumenta.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
sl: Če ste izbrali nekaj znotraj trenutnega dokumenta, to ne bo več izbrano.

en: Enlarge Font
sl: Povečaj velikost pisave

en: This increases the display font size.
sl: To poveča prikaz velikosti pisave.

en: Shrink Font
sl: Pomanjšaj velikost pisave

en: This decreases the display font size.
sl: To zmanjša prikaz velikosti pisave.

en: Reset Font Size
sl: Ponovno nastavi velikost pisave

en: This resets the display font size.
sl: To ponovno nastavi prikaz velikosti pisave.

en: Bl&ock Selection Mode
sl: Preklop bl&očne izbire

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
sl: Ta ukaz vam dovoljuje preklop med navadnim načinom izbire (po vrsticah) ali način z bločno izbiro.

en: Switch to Next Input Mode
sl: Preklopi na naslednji vnosni način

en: Switch to the next input mode.
sl: Preklopi na naslednji vnosni način.

en: Overwr&ite Mode
sl: Način prep&isovanja

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
sl: Izberite, ali želite, da se natipkano besedilo vstavi ali prepiše obstoječega.

en: Show Whitespace
sl: Prikaži presledne znake

en: If this option is checked, whitespaces in this document will be visible.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
sl: Če je ta možnost potrjena, bodo v tem dokumentu vidni presledni znaki.<br /><br />To je samo možnost pogleda, kar pomeni, da sam dokument ne bo spremenjen.

en: &Dynamic Word Wrap
sl: &Dinamičen prelom vrstice

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
sl: Če je omogočena ta možnost, se vrstice besedila prelomijo ob meji pogleda na zaslonu.<br /><br />To je možnost, ki vpliva samo na videz, vsebina dokumenta se ne bo spremenila.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
sl: Oznake dinamičnega preloma vrstice

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
sl: Izberite, kdaj naj bodo prikazane oznake dinamičnega prelamljanja vrstice

en: &Off
sl: Izključeno

en: Follow &Line Numbers
sl: Sledi številkam vrstic

en: &Always On
sl: Vedno vključeno

en: Static Word Wrap
sl: Statičen prelom vrstice pri besedah

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
sl: Če je omogočena ta možnost, se bodo vrstice besedila prelomile pri stolpcu, ki je bil določen v lastnostih urejanja.

en: Show Static &Word Wrap Marker
sl: Pokaži označevalnik statičnega preloma vrstice

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
sl: Pokaže/skrije oznake preloma vrstic. To je navpična črta, narisana ob stolpcu preloma vrstic, kot je določeno v lastnostih urejanja

en: Show Folding &Markers
sl: Pokaži označevalnike zvijanja

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
sl: Izberete lahko možnost prikaza oznak zvijanja, če je zvijanje kode omogočeno.

en: Show &Icon Border
sl: Pokaži obrobo z &ikonami

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
sl: Pokaže/skrije obrobo z ikonami.<br /><br /> Obroba z ikonami npr. prikazuje simbole zaznamkov.

en: Show &Line Numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
sl: Pokaže/Skrije številke vrstic na levi strani pogleda.

en: Show Scroll&bar Marks
sl: Pokaži oznake na drsnikih

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
sl: Pokaže/skrij oznake na navpičnih drsnikih.<br /> <br /> Oznake na primer prikazujejo zaznamke.

en: Show Scrollbar Mini-Map
sl: Na drsniku pokaži pregled

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
sl: Pokaži/skrij pregled na navpičnem drsniku.<br /><br />Drsnik tako prikazuje pregled celotnega dokumenta.

note: i18n("Show the whole document in the Mini-Map"), this); ac->addAction(QLatin1String("view_scrollbar_minimap_all"), a); a->setWhatsThis(i18n("Display the whole document in the mini-map.<br /><br />With this option set the whole document will be visible in the mini-map.")); connect(a, SIGNAL(triggered
en: Show Non-Printable Spaces
sl: Pokaži nenatisljive presledke

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
sl: Preklopi prikaz okvirja okrog nenatisljivih presledkov

en: Switch to Command Line
sl: Preklopi na ukazno vrstico

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
sl: Pokaže/skrije ukazno vrstico na dnu pogleda.

en: Input Modes
sl: Vnosni načini

en: Activate/deactivate %1
sl: Preklopi %1

en: &End of Line
sl: Konec vrstice

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
sl: Izberite, kateri konci vrstic se uporabljajo, ko shranite dokument

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
sl: Dodaj oznako zaporedja &bajtov (BOM)

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
sl: Omogoči/onemogoči dodajanje oznake zaporedja bajtov med shranjevanjem datotek kodiranih v UTF-8/UTF-16

en: E&ncoding
sl: Kodiranje

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
sl: Poglej prvo pojavitev dela besedila ali regularnega izraza.

en: Find Selected
sl: Najdi izbrano

en: Finds next occurrence of selected text.
sl: Najde naslednjo pojavitev izbranega besedila.

en: Find Selected Backwards
sl: Najdi izbrano nazaj

en: Finds previous occurrence of selected text.
sl: Najde prejšnjo pojavitev izbranega besedila.

en: Find and Select Next Occurrence
sl: Najdi in izberi naslednjo pojavitev

en: Finds next occurrence of the word under cursor and add it to selection.
sl: Najde naslednjo pojavitev izbranega besedila in jo dodaj v izbor.

en: Mark Currently Selected Occurrence as Skipped
sl: Označi trenutno izbrani pojav kot preskočen

en: Marks the currently selected word as skipped.
sl: Označi trenutno izbrano besedo kot preskočeno.

en: Find and Select All Occurrences
sl: Najdi iz izberi vse pojavitve

en: Finds all occurrences of the word under cursor and selects them.
sl: Najde vse pojave besede pod kurzorjem in jih izberi.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
sl: Poglej naslednjo pojavitev iskalne fraze.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
sl: Poglej prejšnjo pojavitev iskalne fraze.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
sl: Poglej po delu besedila ali regularnega izraza in ga zamenjaj z danim besedilom.

en: Add Cursors to Line Ends
sl: Dodaj kazalke na konce vrstic

en: Creates a cursor at the end of every line in selection.
sl: Ustvari kurzor na koncu vsake vrstice izbire.

en: Add Caret below Cursor
sl: Dodaj strešico pod trenutno kazalko

en: Adds a caret in the line below the current caret.
sl: Dodaj strešico v vrstico pod trenutno strešico.

en: Add Caret above Cursor
sl: Dodaj strešico nad trenutno kazalko

en: Adds a caret in the line above the current caret.
sl: Dodaj strešico v vrstico nad trenutno strešico.

en: Toggle Camel Case Cursor Movement
sl: Preklopi pomikanje kazalca po velikih začetnicah sestavljenih besed

en: Toggle between normal word movement and camel case cursor movement.
sl: Preklopi pomikanje kazalca po besedah in po velikih začetnicah sestavljenih besed.

en: Remove Cursors from Empty Lines
sl: Odstrani kazalke iz praznih vrstic

en: Remove cursors from empty lines
sl: Odstrani kurzorje iz praznih vrstic

en: Automatic Spell Checking
sl: Samodejno preverjanje črkovanja

en: Enable/disable automatic spell checking
sl: Omogoči/onemogoči samodejno preverjanje črkovanja

[ctx: @action]
en: Change Dictionary…
sl: Zamenjaj slovar…

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
sl: Zamenja slovar, ki se uporablja za preverjanje črkovanja.

en: Clear Dictionary Ranges
sl: Počisti obsege slovarjev

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
sl: Odstrani vse ločene slovarske obsege, ki so bili nastavljeni za preverjanje črkovanja.

en: Copy as &HTML
sl: Kopiraj kot &HTML

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
sl: Uporabite ta ukaz za kopiranje trenutno izbranega besedila na sistemsko odložišče v obliki HTML.

[ctx: @action]
en: E&xport as HTML…
sl: Izvozi kot HTML…

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
sl: Ta ukaz vam omogoča izvoz trenutnega dokumenta z vsemi podatki o poudarjanju v dokument HTML.

en: Move Word Left
sl: Premakni besedo levo

en: Select Character Left
sl: Izberi znak levo

en: Select Word Left
sl: Izberi besedo levo

en: Move Word Right
sl: Premakni besedo desno

en: Select Character Right
sl: Izberi znak desno

en: Select Word Right
sl: Izberi besedo desno

en: Start the Marked Selection
sl: Zaženi označeni izbor

en: Emulate the Emacs-like selection mode, where the beginning is marked and then the selection is continuously updated.
sl: Posnemaj način izbiranja pri Emacih, kjer je označen začetek in je potem izbira nenehno osveževana.

en: Move to Beginning of Line
sl: Premakni se na začetek vrstice

en: Move to Beginning of Document
sl: Premakni se na začetek dokumenta

en: Select to Beginning of Line
sl: Izberi do začetka vrstice

en: Select to Beginning of Document
sl: Izberi do začetka dokumenta

en: Move to End of Line
sl: Premakni do konca vrstice

en: Move to End of Document
sl: Premakni do konca dokumenta

en: Select to End of Line
sl: Izberi do konca vrstice

en: Select to End of Document
sl: Izberi do konca dokumenta

en: Select to Previous Line
sl: Izberi do prejšnje vrstice

en: Scroll Line Up
sl: Eno vrstico višje

en: Move to Next Line
sl: Premakni do naslednje vrstice

en: Move to Previous Line
sl: Premakni do prejšnje vrstice

en: Move Cursor Right
sl: Premakni kazalko desno

en: Move Cursor Left
sl: Premakni kazalko levo

en: Select to Next Line
sl: Izberi do naslednje vrstice

en: Scroll Line Down
sl: Eno vrstico nižje

en: Scroll Page Up
sl: Eno stran višje

en: Select Page Up
sl: Izberi stran višje

en: Move to Top of View
sl: Premakni na vrh pogleda

en: Select to Top of View
sl: Izberi do vrha pogleda

en: Scroll Page Down
sl: Eno stran nižje

en: Select Page Down
sl: Izberi stran nižje

en: Move to Bottom of View
sl: Premakni do dna pogleda

en: Select to Bottom of View
sl: Izberi do dna pogleda

en: Go to Matching Bracket
sl: Pojdi do ujemajočega oklepaja

en: Select to Matching Bracket
sl: Izberi do ujemajočega oklepaja

en: Transpose Characters
sl: Prestavi znake

en: Transpose Words
sl: Transponiraj besedi

en: Delete Line
sl: Izbriši vrstico

en: Delete Word Left
sl: Izbriši besedo levo

en: Delete Word Right
sl: Izbriši besedo desno

en: Delete Next Character
sl: Zbriši naslednji znak

en: Backspace
sl: Vračalka

en: Insert Tab Character
sl: Vstavi tabulator

en: Insert Smart Newline
sl: Vstavi pametno novo vrstico

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
sl: Vstavi novo vrstico, vključno z vodilnimi znaki trenutne vrstice, ki niso črke ali števke.

en: Insert a Non-Indented Newline
sl: Vstavi nezamaknjeno novo vrstico

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
sl: Vstavite novo vrstico brez zamika, ne glede na nastavitve zamikov.

en: Insert a Newline Above Current Line
sl: Vstavi novo vrstico nad trenutno

en: Insert a new line above current line without modifying the current line.
sl: Vstavi novo vrstico nad trenutno ne da bi spreminjal trenutne vrstice.

en: Insert a Newline Below Current Line
sl: Vstavi novo vrstico pod trenutno

en: Insert a new line below current line without modifying the current line.
sl: Vstavi novo vrstico pod trenutno ne da bi spreminjal trenutne vrstice.

en: &Indent
sl: Zamakni

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
sl: Uporabite to, da zamaknete izbran blok besedila. <br /> <br />V pogovornem oknu lahko nastavite, ali naj se tabulatorji upoštevajo ali zamenjajo s presledki.

en: &Unindent
sl: Zmanjšaj zamik

en: Use this to unindent a selected block of text.
sl: Uporabite to za zmanjšanje zamika izbranega dela besedila.

en: Fold Toplevel Nodes
sl: Zvij vozlišča vrhnje ravni

en: Unfold Toplevel Nodes
sl: Razvij vozlišča vrhnje ravni

en: Toggle Current Node
sl: Preklopi trenutno vozlišče

en: Toggle Contained Nodes
sl: Preklopi vsebovana vozlišča

en: Say current selection or document
sl: Govori trenutno izbiro ali dokument

en: Stop current output
sl: Ustavi trenutni izhod

en: Pause current output
sl: Prekini trenutni izhod

en: Resume current output
sl: Nadaljuj trenutni izhod

en: (R/O) %1
sl: %1 (R/O)

en: Camel case movement disabled
sl: Onemogoči pomikanje kazalca po velikih začetnicah sestavljenih besed

en: Camel case movement enabled
sl: Omogoči pomikanje kazalca po velikih začetnicah sestavljenih besed

en: Search wrapped
sl: Iskanje v ciklu

en: Align On
sl: Poravnaj na

en: Alignment pattern:
sl: Vzorec poravnave:

en: Export File as HTML
sl: Izvozi datoteko kot HTML

en: Available Commands
sl: Razpoložljivi ukazi

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
sl: <p>Za pomoč pri posameznih ukazih izvedite <code>help &lt;ukaz&gt;</code></p>

en: No help for '%1'
sl: Ni pomoči za »%1«

en: No such command <b>%1</b>
sl: Ni takega ukaza: <b>%1</b>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
sl: <p>To je <b>ukazna vrstica</b> za Katepart.<br />Skladnja: <code><b>ukaz [ argumenti ]</b></code><br />Za seznam razpoložljivih ukazov vnesite <code><b>help list</b></code><br />Za pomoč pri posameznem ukazu vnesite <code><b>help &lt;ukaz&gt;</b></code></p>

en: No such command: "%1"
sl: Ni takega ukaza: »%1«

en: Error: No range allowed for command "%1".
sl: Napaka: za ukaz »%1« ni dovoljen noben obseg.

en: Success:
sl: Uspeh:

en: Command "%1" failed.
sl: Ukaz »%1« ni uspel.

en: Mark Type %1
sl: Vrsta oznake %1

en: Set Default Mark Type
sl: Nastavi privzeto vrsto oznake

en: Disable Annotation Bar
sl: Onemogoči vrstico za zabeležke

en: Save
sl: Shrani

en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action:button]
en: Background Color…
sl: Barva ozadja…

en: Show Extra Decorations
sl: Pokaži posebne okraske

en: Show Window Decorations
sl: Pokaži okraske okna

[ctx: @title:window]
en: Take Screenshot of Selection
sl: Napravi posnetek zaslona izbire

en: Don't Show Line Numbers
sl: Ne kaži številk vrstic

en: Show Line Numbers From 1
sl: Pokaži številke vrstic od 1

en: Show Actual Line Numbers
sl: Pokaži dejanske številke vrstic

[ctx: @title:window]
en: Screenshot saving failed
sl: Shranjevanje zaslona ni uspelo

en: Screenshot saving failed: %1
sl: Shranjevanje zaslona ni uspelo: %1

en: All documents written to disk
sl: Vsi dokumenti zapisani na disk

en: Document written to disk
sl: Dokument zapisan na disk

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
sl: <p><b>w/wa &mdash; zapiše dokumente na disk</b></p><p>Uporaba: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Trenutne dokumente zapiše na disk. Klicati ga je mogoče na dva načina:<br /><tt>w</tt> &mdash; zapiše trenutni dokument na disk<br /><tt>wa</tt> &mdash; zapiše vse dokumente na disk.</p><p>Če z dokumentom ni povezana nobeno ime datoteke, bo prikazano okno za shranjevanje.</p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
sl: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [zapiši in] končaj</b></p><p>Uporaba: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Konča program. Če je spredaj <tt>w</tt>, ob tem tudi zapiše dokumente na disk. Ukaz je mogoče klicati na več načinov:<br /><tt>q</tt> &mdash; zapre trenutni poglede.<br /><tt>qa</tt> &mdash; zapre vse poglede, kar konča tudi program.<br /><tt>wq</tt> &mdash; zapiše trenutni dokument na disk in zapre njegov pogled.<br /><tt>wqa</tt> &mdash; vse dokumente zapiše na disk in konča program.</p><p>V vseh primerih se program konča, če je zaprti pogled zadnji. Če z dokumentom ni povezana nobena datoteka in bi le ta morala biti zapisana na disk, se prikaže okno za shranjevanje.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
sl: <p><b>x/xa &mdash; zapiši in končaj</b></p><p>Uporaba: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Shrani dokumente in konča program<b></b>. Ta ukaz je mogoče klicati na dva načina:<br /><tt>x</tt> &mdash; zapre trenutni pogled.<br /><tt>xa</tt> &mdash; zapre vse poglede in tako konča program.</p><p>V obeh primerih se program konča, če je zaprti prikaz zadnji. Če z dokumentom ni povezana nobena datoteka, bo prikazano pogovorno okno za shranjevanje.</p><p>Za razliko od ukazov »w« ta ukaz zapiše dokument, samo če je bil spremenjen.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
sl: <p><b>sp,split&mdash; Trenutni pogled razdeli vodoravno na dva</b></p><p>Uporaba: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>Rezultat sta dva pogleda trenutnega dokumenta.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
sl: <p><b>vs,vsplit&mdash; Trenutni pogled razdeli navpično na dva</b></p><p>Uporaba: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Rezultat sta dva pogleda trenutnega dokumenta.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
sl: <p><b>clo[se]&mdash; Zapri trenutni pogled</b></p><p>Uporaba: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>Po izvedbi bo trenutni pogled zaprt.</p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
sl: <p><b>[v]new &mdash; razdeli pogled in ustvari nov dokument</b></p><p>Uporaba: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Razdeli trenutni pogled in v novem pogledu odpre nov dokument. Ta ukaz je mogoče klicati na dva načina:<br /><tt>new</tt> &mdash; pogled razdeli v vodoravni smeri.<br /><tt>vnew</tt> &mdash; pogled razdeli v navpični smeri.<br /></p>

en: <p><b>e[dit] &mdash; reload current document</b></p><p>Usage: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Starts <b>e</b>diting the current document again. This is useful to re-edit the current file, when it was modified on disk.</p>
sl: <p><b>e[dit] &mdash; znova naloži trenutni dokument</b></p><p>Uporaba: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Trenutni dokument začne ur<b>e</b>jati znova. To je uporabno za ponovno urejanje datoteke, če je bila spremenjena na disku.</p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
sl: <p><b>b,buffer &mdash; Uredi dokument N iz seznama dokumentov</b></p><p>Uporaba: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
sl: <p><b>bp,bprev &mdash; preklopi na prejšnji dokument</b></p><p>Uporaba: <tt><b>bp[rev] [N]</b></tt></p><p>Gre na <b>[N]</b>-ti predhodni dokument (»<b>b</b> – medpomnilnik«) v seznamu dokumentov.<b>[N]</b> je privzeto ena. </p><p>Ovije se okrog začetka seznama dokumentov.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
sl: <p><b>bn,bnext &mdash; preklopi na naslednji dokument</b></p><p>Uporaba: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Gre na <b>[N]</b>-ti naslednji dokument (»<b>b</b> – medpomnilnik«) v seznamu dokumentov.<b>[N]</b> je privzeto ena. </p><p>Ovije se okrog konca seznama dokumentov.</p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
sl: <p><b>bf,bfirst &mdash; prvi dokument</b></p><p>Uporaba: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Gre na <b>f</b> – prvi dokument (»<b>b</b> – medpomnilnik«) v seznamu dokumentov.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
sl: <p><b>bl,blast &mdash; zadnji dokument</b></p><p>Uporaba: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Gre na <b>f</b> – zadnji dokument (»<b>b</b> – medpomnilnik«) v seznamu dokumentov.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
sl: <p><b>ls</b></p><p>seznam trenutnih medpomnilnikov<p>

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
sl: Manjkajoč argument. Uporaba: %1 <od>

en: No mapping found for "%1"
sl: Preslikave za »%1« ni bilo najdene

en: "%1" is mapped to "%2"
sl: »%1« je preslikana v »%2«

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
sl: Manjkajoč(i) argument(i). Uporaba: %1 <od> [<do>]

en: Wrong arguments
sl: Napačni argumenti

en: Unable to open the config file for reading.
sl: Nastavitvene datoteke ni bilo mogoče odpreti za branje.

en: Unable to open file
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkViCommandsOverride)
en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
sl: Če je izbrano, bodo vi-jevi ukazi prepisali ukaze vgrajene v Kate. Na primer, Ctrl+R bo bližnjica za Uveljavi in bo prepisal standardno dejanje (prikaz pogovornega okna za iskanje in zamenjavo).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkViCommandsOverride)
en: Let Vi commands override Kate shortcuts
sl: Ukazi VI naj prepišejo bližnjice Kate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkViRelLineNumbers)
en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
sl: Pokaže številko vrstice relativno glede na vrstico s kazalko na začetku vsake vrstice.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkViRelLineNumbers)
en: Display relative line numbers
sl: Pokaži relativne številke vrstic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
sl: Preslikava tipk se uporablja za spreminjanje pomena pritiskov tipk. To vam omogoča, da ukaze premaknete na druge tipke ali pa določite posebne pritiske, ki izvedejo zaporedje ukazov.
    
    Primer:
    »<F2>« → »I-- <esc>«
    
    Ob pritisku na F2 na začetek vrstice doda "-- ".

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Key Mapping
sl: Preslikava tipk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, normalTab)
en: Normal mode
sl: Običajen način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
sl: Ukaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Replacement
sl: Zamenjava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Recursive?
sl: Rekurzivno?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, insertTab)
en: Insert mode
sl: Način vstavljanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visualTab)
en: Visual mode
sl: Vidni način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveSelectedRows)
en: Remove selected
sl: Odstrani izbrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddNewRow)
en: Add new mapping
sl: Dodaj novo preslikavo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportNormal)
en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
sl: Prebere datoteko vimrc in poskuša uvoziti preslikave, ki so določene z ukazom »[n] noremap«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportNormal)
en: Import from vimrc file
sl: Uvozi iz datoteke vimrc

en: Mark set: %1
sl: Oznaka nastavljena: %1

en: There are no more chars for the next bookmark.
sl: Za naslednji zaznamek ni več znakov.

en: Nothing in register %1
sl: V registru %1 ni nič

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
sl: »%1« %2,  Šestn. %3,  Osm. %4

en: Mark not set: %1
sl: Oznaka ni nastavljena: %1
