ksystemstats - en to ka translation catalogue (207 entries)

[ctx: @title]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title]
en: Total Usage
ka: სულ გამოყენება

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
ka: გამოყენება

[ctx: @title]
en: System Usage
ka: სისტემური გამოყენება

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
ka: სისტემა

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
ka: %1 სისტემა

[ctx: @title]
en: User Usage
ka: მომხმარებლის გამოყენება

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
ka: %1 მომხმარებლის

[ctx: @title]
en: Wait Usage
ka: ლოდინის გამოყენება

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
ka: მოცდა

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
ka: %1 იცდის

[ctx: @title]
en: Current Frequency
ka: მიმდინარე სიხშირე

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
ka: CPU- ს მიმდინარე სიხშირე

[ctx: @title]
en: Current Temperature
ka: მიმდინარე ტემპერატურა

[ctx: @title]
en: All
ka: &ყველა

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
ka: CPU -ის მაქსიმალური სიხშირე

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
ka: მაქსიმალური სიხშირე

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
ka: მიმდინარე მაქსიმალური სიხშირე ყველა CPO- ს შორის

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
ka: CPU-ის მინიმალური სიხშირე

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
ka: მინიმალური სიხშირე

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
ka: მიმდინარე მინიმალური სიხშირე ყველა CPU- ს შორის

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
ka: CPU-ის საშუალო სიხშირე

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
ka: საშუალო სიხშირე

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
ka: მიმდინარე საშუალო სიხშირე ყველა CPU-ს ს შორის

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
ka: CPU-ის მაქსიმალური ტემპერატურა

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
ka: მაქსიმალური ტემპერატურა

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
ka: CPU-ის მინიმალური ტემპერატურა

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
ka: მინიმალური ტემპერატურა

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
ka: CPU-ის საშუალო ტემპერატურა

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
ka: საშუალო ტემპერატურა

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
ka: CPU-ების რიცხვი

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
ka: CPU

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
ka: სისტემაში დაყენებული ფიზიკური CPU-ების რაოდენობა

[ctx: @title]
en: Number of Cores
ka: ბირთვების რაოდენობა

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
ka: ბირთვები

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
ka: CPU ბირთვების რაოდენობა ყველა ფიზიკურ CPU-ში

en: CPUs
ka: CPU

[ctx: @title]
en: Core %1
ka: ბირთვი %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
ka: CPU %1 ბირთვი %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
ka: საშუალო დატვირთვები

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
ka: საშუალო დატვირთვა (1 წუთი)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
ka: საშუალო დატვირთვა (5 წუთი)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
ka: საშუალო დატვირთვა (15 წუთი)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
ka: საშუალო დატვირთვა (1 წთ)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
ka: საშუალო დატვირთვა (5 წუთი)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
ka: საშუალო დატვირთვა (15 წუთი)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
ka: 1 წუთის განმავლობაში რიგში გაშვებული დავალებების საშუალო რაოდენობა

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
ka: 5 წუთის განმავლობაში რიგში გაშვებული დავალებების საშუალო რაოდენობა

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
ka: 15 წუთის განმავლობაში რიგში გაშვებული დავალებების საშუალო რაოდენობა

[ctx: @title]
en: Total Space
ka: ჯამური სივრცე

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @title]
en: Read Rate
ka: კითხვის სიჩქარე

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
ka: წაკითხვა

[ctx: @title]
en: Write Rate
ka: ჩაწერის სიჩქარე

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
ka: ჩასწორება

[ctx: @title]
en: Used Space
ka: გამოყენებული ადგილი დისკზე

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
ka: Გამოყენებული

[ctx: @title]
en: Free Space
ka: თავისუფალი ადგილი

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
ka: თავისუფალი

[ctx: @title]
en: Percentage Used
ka: გამოყენება პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Percentage Free
ka: თავისუფალი, პროცენტებში

en: Disks
ka: დისკები

[ctx: @title]
en: All Disks
ka: ყველა დისკი

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
ka: თავისუფალი

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
ka: Გამოყენებული

[ctx: @title]
en: All GPUs
ka: ყველა GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
ka: ყველა GPU-ის გამოყენება

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
ka: გამოყენება

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
ka: ყველა GPU-ის ჯამური მეხსიერება

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
ka: ყველა GPU-ის ჯამური გამოყენებული მეხსიერება

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
ka: Გამოყენებული

[ctx: @title]
en: Usage
ka: გამოყენება

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
ka: ჯამური ვიდეომეხსიერება

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
ka: გამოყენებული ვიდეომეხსიერება

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
ka: Გამოყენებული

[ctx: @title]
en: Frequency
ka: სიხშირე

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
ka: მეხსიერების სიხშირე

[ctx: @title]
en: Temperature
ka: ტემპერატურა

[ctx: @title]
en: Power
ka: კვება

en: Hardware Sensors
ka: აპარატურული სენსორები

[ctx: @title]
en: Physical Memory
ka: ფიზიკური მეხსიერება

[ctx: @title]
en: Swap Memory
ka: სვოპის მეხსიერება

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
ka: ჯამური ფიზიკური მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
ka: გამოყენებული ფიზიკური მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
ka: Გამოყენებული

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
ka: გამოყენებული ფიზიკური მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
ka: თავისუფალი ფიზიკური მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
ka: თავისუფალი

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
ka: თავისუფალი ფიზიკური მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Application Memory
ka: აპლიკაციის მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
ka: აპლიკაცია

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
ka: აპლიკაციის მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Cache Memory
ka: ქეშის მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
ka: კეში

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
ka: ქეშის მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
ka: ბაფერის მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
ka: ბaფერი

en: Amount of memory used for caching disk blocks
ka: დისკის ბლოკების ქეშისთვის გამოყენებული მეხსიერების რაოდენობა

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
ka: ბაფერის მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
ka: სვოპის ჯამური მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
ka: გამოყენებული სვოპის მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
ka: Გამოყენებული

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
ka: გამოყენებული სვოპის მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
ka: თავისუფალი სვოპის მეხსიერება

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
ka: თავისუფალი

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
ka: თავისუფალი სვოპის მეხსიერება, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Memory
ka: მეხსიერება

[ctx: @title]
en: All Network Devices
ka: ყველა ქსელური მოწყობილობა

[ctx: @title]
en: Download Rate
ka: გადმოწერის სიჩქარე

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

[ctx: @title]
en: Upload Rate
ka: ატვირთვის სიჩქარე

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
ka: ატვირთვა

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
ka: სულ გადმოწერილი

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
ka: გადმოწერილია

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
ka: სულ ატვირთული

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
ka: ატვირთულია

[ctx: @title]
en: Network Name
ka: ქსელის დასახელება

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title]
en: Signal Strength
ka: სიგნალის სიძლიერე

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
ka: სიგნალი

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
ka: IPv4 მისამართი

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
ka: IPv4 ნაგულისხმები რაუტერი

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
ka: IPv4 ნაგულისხმები რაუტერი

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
ka: IPv4 ქვექსელის ნიღაბი

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
ka: IPv4 ქვექსელის ნიღაბი

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
ka: IPv4 პრეფიქსის სიგრძით

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
ka: IPv6 მისამართი

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
ka: IPv6 ნაგულისხმები რაუტერი

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
ka: IPv6 ნაგულისხმები რაუტერი

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
ka: IPv6 ქვექსელის ნიღაბი

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
ka: IPv6 ქვექსელის ნიღაბი

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
ka: IPv6 პრეფიქსის სიგრძით

[ctx: @title]
en: Network Devices
ka: ქსელის მოწყობილობები

[ctx: @title]
en: Operating System
ka: ოპერაციული სისტემა

[ctx: @title]
en: Kernel
ka: ბირთვი

[ctx: @title]
en: Kernel Name
ka: ბირთვის სახელი

[ctx: @title]
en: Kernel Version
ka: ბირთვის ვერსია

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
ka: ბირთვის სახელი და ვერსია

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
ka: ბირთვი

[ctx: @title]
en: System
ka: სისტემა

[ctx: @title]
en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

[ctx: @title]
en: Operating System Name
ka: ოპერაციული სისტემის სახელი

[ctx: @title]
en: Operating System Version
ka: ოპერაციული სისტემის ვერსია

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
ka: ოპერაციული სისტემის სახელი და ვერსია

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
ka: ოს-ი

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
ka: ოპერაციული სისტემის ლოგო

[ctx: @title]
en: Operating System URL
ka: ოპერაციული სისტემის URL

[ctx: @title]
en: Uptime
ka: ჩართულია

[ctx: @title]
en: KDE Plasma
ka: KDE plasma

[ctx: @title]
en: Qt Version
ka: Qt-ის ვერსია

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
ka: KDE Frameworks-ის ვერსია

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
ka: KDE Plasma-ის ვერსია

[ctx: @title]
en: Window System
ka: ფანჯრის სისტემა

[ctx: @info]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: @title]
en: Design Capacity
ka: დიზაინის მოცულობა

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
ka: ენერგია, რომლის გამოსაცემადაც შეიქმნა ეს ელემენტი

[ctx: @title]
en: Current Capacity
ka: მიმდინარე მოცულობა

en: Amount of energy that the battery can currently hold
ka: ენერგია, რომლის გამოცემაც ელემენტს ამჟამად შეუძლია

[ctx: @title]
en: Health
ka: ჯანმრთელობა

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
ka: პროცენტულობა აგებისას მითითებული მოცულობიდან, რომელიც ელემენტს შეუძლია, შეინარჩუნოს

[ctx: @title]
en: Charge
ka: მუხტი

en: Amount of energy that the battery is currently holding
ka: ენერგიის რაოდენობა, რომელიც ელემენტს ამჟამად გააჩნია

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
ka: დატენვის პროცენტულობა

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
ka: ელემენტის მიმდინარე მოცულობასთან შედარებით მისი მიმდინარე მუხტის მოცულობა, პროცენტებში

[ctx: @title]
en: Charging Rate
ka: დატენვის სიჩქარე

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
ka: დატენვის სიჩქარე

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
ka: ენერგია, რომლითაც ელემენტი იტენება (დადებითი) ან განიმუხტება (უარყოფითი)

[ctx: @title]
en: Pressure
ka: წნევა

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
ka: მეხსიერების დაწოლა

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
ka: ნაწილი (10-წამიანი საშუალო)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
ka: დროის პროცენტულობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება ხელმისაწვდომ მეხსიერების რესურსებს. 10-წამიანი შუალედის საშუალო

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
ka: ნაწილი (1-წუთიანი საშუალო)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
ka: დროის პროცენტულობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება ხელმისაწვდომ მეხსიერების რესურსებს. 1-წუთიანი შუალედის საშუალო

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
ka: ნაწილი (5-წუთიანი საშუალო)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
ka: დროის პროცენტულობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება ხელმისაწვდომ მეხსიერების რესურსებს. 5-წუთიანი შუალედის საშუალო

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
ka: სრული ნაწილობრივი გაჭედვის დრო

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
ka: დროის რაოდენობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება მეხსიერების რესურსებს. იზომება მიკროწამებში

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
ka: სრული (10-წამიანი საშუალო)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
ka: დროის პროცენტულობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება ხელმისაწვდომ CPU-ის რესურსებს. 10-წამიანი საშუალო

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
ka: სრული (1-წუთიანი საშუალო)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
ka: დროის პროცენტულობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება ხელმისაწვდომ CPU-ის რესურსებს. 1-წუთიანი საშუალო

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
ka: სრული (5-წუთიანი საშუალო)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
ka: დროის პროცენტულობა, როცა სულ ცოტა ერთი ამოცანაა გაჭედილი და ელოდება ხელმისაწვდომ CPU-ის რესურსებს. 5-წუთიანი საშუალო

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
ka: მთლიანად გაჭედვის სრული დრო

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
ka: დროის რაოდენობა, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ CPU-ის რესურსებს. იზომება მიკროწამებში

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
ka: CPU-ის დაწოლა

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება შეტ/გამოტ რესურსებს. 10 წამის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება შეტ/გამოტ რესურსებს. 1 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება შეტ/გამოტ რესურსებს. 5 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
ka: დროის რაოდენობა, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ შეტანა/გამოტანის რესურსებს. იზომება მიკროწამებში

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება მეხსიერების რესურსებს. 10 წამის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება მეხსიერების რესურსებს. 1 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება მეხსიერების რესურსებს. 5 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
ka: დროის რაოდენობა, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ მეხსიერების რესურსებს. იზომება მიკროწამებში

[ctx: @title]
en: IO Pressure
ka: შეტ/გამოტ დაწოლა

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება CPU-ის რესურსებს. 10 წამის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება CPU-ის რესურსებს. 1 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება CPU-ის რესურსებს. 5 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
ka: დროის რაოდენობა, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ CPU-ის რესურსებს. იზომება მიკროწამებში

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ შეტანა/გამოტანის რესურსებს. 10 წამის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ შეტანა/გამოტანის რესურსებს. 1 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
ka: დროის პროცენტული ნაწილი, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ შეტანა/გამოტანის რესურსებს. 5 წუთის საშუალო

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
ka: დროის რაოდენობა, როცა, სულ ცოტა, ერთი ამოცანა გაჭედილია და ელოდება ხელმისაწვდომ შეტანა/გამოტანის რესურსებს. იზომება მიკროწამებში
