ksystemstats - en to eo translation catalogue (207 entries)

[ctx: @title]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title]
en: Total Usage
eo: Tuta Uzado

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
eo: Uzado

[ctx: @title]
en: System Usage
eo: Sistema Uzado

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
eo: Sistemo

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
eo: %1 Sistemo

[ctx: @title]
en: User Usage
eo: Uzado de Uzanto

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
eo: Uzanto

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
eo: %1 Uzanto

[ctx: @title]
en: Wait Usage
eo: Atenda Uzado

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
eo: Atendo

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
eo: %1 Atendo

[ctx: @title]
en: Current Frequency
eo: Nuna Ofteco

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
eo: Aktuala frekvenco de la CPU

[ctx: @title]
en: Current Temperature
eo: Aktuala Temperaturo

[ctx: @title]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
eo: Maksimuma CPU Ofteco

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
eo: Maksimuma Ofteco

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
eo: Nuna maksimuma frekvenco inter ĉiuj CPUoj

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
eo: Minimuma CPU Ofteco

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
eo: Min Frekvenco

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
eo: Nuna minimuma frekvenco inter ĉiuj CPUoj

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
eo: Meza CPU Ofteco

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
eo: Meza Ofteco

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
eo: Nuna averaĝa frekvenco inter ĉiuj CPUoj

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
eo: Maksimuma CPU-temperaturo

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
eo: Maksimuma Temperaturo

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
eo: Minimuma CPU Temperaturo

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
eo: Min Temperaturo

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
eo: Meza CPU-temperaturo

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
eo: Meza Temperaturo

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
eo: Nombro da CPUoj

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
eo: CPUoj

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
eo: Nombro da fizikaj CPUoj instalitaj en la sistemo

[ctx: @title]
en: Number of Cores
eo: Nombro de Kernoj

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
eo: Kernoj

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
eo: Nombro da CPU-kernoj tra ĉiuj fizikaj CPUS

en: CPUs
eo: CPUoj

[ctx: @title]
en: Core %1
eo: Kerno %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
eo: CPU %1 Kerno %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
eo: Ŝargi Mezumojn

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
eo: Ŝarĝa mezumo (1 minuto)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
eo: Ŝarĝa mezumo (5 minutoj)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
eo: Ŝarĝa mezumo (15 minutoj)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
eo: Ŝarĝa mezumo (1 m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
eo: Ŝarĝa mezumo (5 m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
eo: Ŝarĝa mezumo (15 m)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
eo: Nombro da taskoj en la rulvico averaĝis pli ol 1 minuto

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
eo: Nombro da taskoj en la rulvico averaĝis pli ol 5 minutojn

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
eo: Nombro da taskoj en la rulvico averaĝis pli ol 15 minutojn

[ctx: @title]
en: Total Space
eo: Suma Spaco

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
eo: Entute

[ctx: @title]
en: Read Rate
eo: Lega ofteco

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
eo: Lego

[ctx: @title]
en: Write Rate
eo: Skriba ofteco

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
eo: Skribo

[ctx: @title]
en: Used Space
eo: Uzita Spaco

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
eo: Uzita

[ctx: @title]
en: Free Space
eo: Libera Spaco

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
eo: Libera

[ctx: @title]
en: Percentage Used
eo: Procento Uzata

[ctx: @title]
en: Percentage Free
eo: Procento Libera

en: Disks
eo: Diskoj

[ctx: @title]
en: All Disks
eo: Ĉiuj Diskoj

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
eo: Libera

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
eo: Uzita

[ctx: @title]
en: All GPUs
eo: Ĉiuj GPUoj

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
eo: Uzado de ĉiuj GPUoj

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
eo: Uzado

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
eo: Ĉiuj GPU-oj Totala Memoro

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
eo: Entute

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
eo: Ĉiuj GPU-oj Uzis Memoron

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
eo: Uzita

[ctx: @title]
en: Usage
eo: Uzado

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
eo: Tuta Video Memoro

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
eo: Entute

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
eo: Video Memoro Uzita

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
eo: Uzita

[ctx: @title]
en: Frequency
eo: Ofteco

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
eo: Memorofteco

[ctx: @title]
en: Temperature
eo: Temperaturo

[ctx: @title]
en: Power
eo: Potenco

en: Hardware Sensors
eo: Aparataj Sensiloj

[ctx: @title]
en: Physical Memory
eo: Fizika Memoro

[ctx: @title]
en: Swap Memory
eo: Interŝanĝi Memoron

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
eo: Tuta Fizika Memoro

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
eo: Entute

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
eo: Uzita Fizika Memoro

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
eo: Uzita

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
eo: Procento de Uzita Fizika Memoro

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
eo: Libera Fizika Memoro

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
eo: Libera

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
eo: Libera Fizika Memoro Procento

[ctx: @title]
en: Application Memory
eo: Aplika Memoro

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
eo: Apliko

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
eo: Procento de Aplika Memoro

[ctx: @title]
en: Cache Memory
eo: Kaŝmemoro

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
eo: Kaŝaĵo

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
eo: Kaŝmemorprocento

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
eo: Buffer Memoro

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
eo: Bufro

en: Amount of memory used for caching disk blocks
eo: Kvanto de memoro uzata por konservado de diskoblokoj

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
eo: Buffer Memorprocento

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
eo: Tuta Interŝanĝa Memoro

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
eo: Entute

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
eo: Uzita Interŝanĝa Memoro

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
eo: Uzita

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
eo: Uzita Interŝanĝa Memorprocento

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
eo: Libera Interŝanĝa Memoro

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
eo: Libera

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
eo: Libera Interŝanĝa Memorprocento

[ctx: @title]
en: Memory
eo: Memoro

[ctx: @title]
en: All Network Devices
eo: Ĉiuj Retaj Aparatoj

[ctx: @title]
en: Download Rate
eo: Elŝuta indico

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: @title]
en: Upload Rate
eo: Alŝuto-Indico

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
eo: Alŝuti

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
eo: Sumo Elŝutita

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
eo: Elŝutite

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
eo: Sumo Alŝutita

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
eo: Alŝutita

[ctx: @title]
en: Network Name
eo: Reta Nomo

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title]
en: Signal Strength
eo: Signala Forto

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
eo: Signalo

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
eo: IPv4-adreso

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
eo: IPv4 Enirejo

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
eo: IPv4 Enirejo

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
eo: IPv4 Subreta Masko

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
eo: IPv4 Subreta Masko

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
eo: IPv4 kun Prefiksa Longo

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
eo: IPv6-adreso

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
eo: IPv6 Enirejo

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
eo: IPv6 Enirejo

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
eo: IPv6 Subreta Masko

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
eo: IPv6 Subreta Masko

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
eo: IPv6 kun Prefiksa Longo

[ctx: @title]
en: Network Devices
eo: Retaj Aparatoj

[ctx: @title]
en: Operating System
eo: Operaciumo

[ctx: @title]
en: Kernel
eo: Kerno

[ctx: @title]
en: Kernel Name
eo: Kerna Nomo

[ctx: @title]
en: Kernel Version
eo: Kerna Versio

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
eo: Kerna Nomo kaj Versio

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
eo: Kerno

[ctx: @title]
en: System
eo: Sistemo

[ctx: @title]
en: Hostname
eo: Gastnomo

[ctx: @title]
en: Operating System Name
eo: Nomo de operaciumo

[ctx: @title]
en: Operating System Version
eo: Versio de operaciumo

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
eo: Nomo kaj Versio de Operaciumo

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
eo: Logo de Operaciumo

[ctx: @title]
en: Operating System URL
eo: URL de operaciumo

[ctx: @title]
en: Uptime
eo: Aktivtempo

[ctx: @title]
en: KDE Plasma
eo: KDE Plasmo

[ctx: @title]
en: Qt Version
eo: Qt Versio

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
eo: Versio de KDE Frameworks

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
eo: KDE Plasma Versio

[ctx: @title]
en: Window System
eo: Fenestra Sistemo

[ctx: @info]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title]
en: Design Capacity
eo: Dezajna Kapacito

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
eo: Kvanto de energio kiun la Baterio estis dizajnita por teni

[ctx: @title]
en: Current Capacity
eo: Nuna Kapacito

en: Amount of energy that the battery can currently hold
eo: Kvanto de energio kiun la baterio povas teni nuntempe

[ctx: @title]
en: Health
eo: Sano

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
eo: Procento de la dezajnokapacito kiun la baterio povas teni

[ctx: @title]
en: Charge
eo: Ŝarĝo

en: Amount of energy that the battery is currently holding
eo: Kvanto de energio kiun la baterio nuntempe tenas

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
eo: Ŝarga Procento

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
eo: Procento de la nuna kapablo kiun la baterio nuntempe tenas

[ctx: @title]
en: Charging Rate
eo: Ŝargado-Indico

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
eo: Ŝargado-Indico

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
eo: Potenco per kiu la baterio estas ŝargita (pozitiva) aŭ malŝarĝita (negativa)

[ctx: @title]
en: Pressure
eo: Premo

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
eo: Memorpremo

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
eo: Iom (10-sekunda averaĝo)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn memorrimedojn, mezigita 10 sekundojn

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
eo: Iom (1-minuta averaĝo)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn memorrimedojn, mezigita 1 minuton

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
eo: Iom (5-minuta averaĝo)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn memorrimedojn, mezigita 5 minutojn

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
eo: Suma Daŭro de Iomaj Ekhaltoj

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezurita en mikrosekundoj

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
eo: Plena (10-sekunda averaĝo)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezigita 10 sekundojn

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
eo: Plena (1-minuta averaĝo)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezigita 1 minuton

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
eo: Plena (5-minuta averaĝo)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezigita 5 minutojn

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
eo: Suma Daŭro de Plenaj Ekhaltoj

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
eo: Kvanto de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezurita en mikrosekundoj

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
eo: CPU-Premo

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezigita 10 sekundojn

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezigita 1 minuton

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
eo: Procento de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezigita 5 minutojn

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
eo: Kvanto de tempo ke almenaŭ unu tasko estas haltigita atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezurita en mikrosekundoj

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn memorrimedojn, mezigita 10 sekundojn

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn memorrimedojn, mezigita 1 minuton

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn memorrimedojn, mezigita 5 minutojn

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
eo: Kvanto de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn memorrimedojn, mezurita en mikrosekundoj

[ctx: @title]
en: IO Pressure
eo: En/Eliga Premo

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezigita 10 sekundojn

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezigita 1 minuton

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezigita 5 minutojn

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
eo: Kvanto de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn CPU-rimedojn, mezurita en mikrosekundoj

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezigita 10 sekundojn

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezigita 1 minuton

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
eo: Procento de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezigita 5 minutojn

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
eo: Kvanto de tempo ke ĉiuj taskoj estas haltigitaj atendante disponeblajn en/elig-rimedojn, mezurita en mikrosekundoj
