ksysguard - en to az translation catalogue (153 entries)

[ctx: @title]
en: Name
az: Ad

[ctx: @title]
en: Total Usage
az: Ümumi istifadə

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
az: İstifadəsi

[ctx: @title]
en: System Usage
az: Sistem İstifadəsi

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
az: Sistem

[ctx: @title]
en: User Usage
az: İstifadəçi İstifadəsi

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: @title]
en: Wait Usage
az: İstifadəni gözləmək

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
az: Gözləmək

[ctx: @title]
en: Current Frequency
az: Hazırkı tezlik

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
az: CPU-nun hazırkı tezliyi

[ctx: @title]
en: Current Temperature
az: Cari Temperatur

[ctx: @title]
en: All
az: Bütün

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
az: CPU-ların nömrəsi

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
az: CPU-lar

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
az: Sistemə quraşdırılmış CPU-ların nömrəsi

[ctx: @title]
en: Number of Cores
az: Nüvələrin nömrəsi

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
az: Nüvələr

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
az: Bütün fiziki CPU-lardakı CPU nüvələrinin sayı

en: CPUs
az: CPU-lar

[ctx: @title]
en: Core %1
az: %1 nüvə

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
az: CPU %1 Nüvə %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
az: Orta yüklənmə

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
az: Orta yüklənmə (1 dəqiqə)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
az: Orta yüklənmə (5 dəq)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
az: Orta yüklənmə (15 dəqiqə)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
az: Orta yüklənmə (1dəq)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
az: Orta yüklənmə (5dəq)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
az: Orta yüklənmə (15dəq)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
az: Başlama sırasındakı çalışmaların sayı orta hesablama 1 dəqiqədən çoxdur

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
az: Başlama sırasındakı çalışmaların sayı orta hesablama 5 dəqiqədən çoxdur

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
az: Başlama sırasındakı çalışmaların sayı orta hesablama 15 dəqiqədən çoxdur

[ctx: @title]
en: Total Space
az: Ümumi sahə

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
az: Ümumi

[ctx: @title]
en: Read Rate
az: Oxuma sürəti

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
az: Oxumaq

[ctx: @title]
en: Write Rate
az: Yazma sürəti

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
az: Yazmaq

[ctx: @title]
en: Used Space
az: İstifadə olunan sahə

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
az: İstifadə olunan

[ctx: @title]
en: Free Space
az: Boş sahə

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
az: Boş

[ctx: @title]
en: Percentage Used
az: İstifadə olunan yaddaşın faizi

[ctx: @title]
en: Percentage Free
az: Boş yaddaşın faizi

en: Disks
az: Disklər

[ctx: @title]
en: All Disks
az: Bütün Disklər

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
az: Boş

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
az: İstifadə olunan

[ctx: @title]
en: All GPUs
az: Bütün GPU'lar

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
az: Bütün GPU İstifadəsi

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
az: İstifadəsi

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
az: Bütün GPU'ların Ümumi Yaddaşı

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
az: Ümumi

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
az: Bwtwn GPU'ların İstifadə olunan Yaddaşı

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
az: İstifadə olunan

[ctx: @title]
en: Usage
az: İstifadədə

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
az: Ümumi Video Yaddaşı

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
az: Ümumi

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
az: İstifadə olunmuş Video Yaddaşı

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
az: İstifadə olunan

[ctx: @title]
en: Frequency
az: Tezlik

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
az: Yaddaş Tezliyi

[ctx: @title]
en: Temperature
az: Temperatur

[ctx: @title]
en: Power
az: Güc

en: Hardware Sensors
az: Avadanlıq sensorları

[ctx: @title]
en: Physical Memory
az: Fiziki Yaddaş

[ctx: @title]
en: Swap Memory
az: Mübadilə Yaddaşı

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
az: Ümumi Fiziki Yaddaş

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
az: Ümumi

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
az: İstiifadə olunmuş Fiziki Yaddaş

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
az: İstifadə olunan

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
az: Fiziki Yaddaş İstifadəsi Faizi

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
az: Boş Fiziki Yaddaş

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
az: Boş

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
az: Boş fiziki yaddaş faizi

[ctx: @title]
en: Application Memory
az: Tətbiq Yaddaşı

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
az: Tətbiq

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
az: Tətbiq yaddaşı faizi

[ctx: @title]
en: Cache Memory
az: Keş Yaddaşı

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
az: Keş

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
az: Keş yaddaş faizi

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
az: Bufer Yaddaş

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
az: Bufer

en: Amount of memory used for caching disk blocks
az: Disk bloklarının keşlənməsi üçün istifadə olunan yaddaş miqdarı

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
az: Bufer yaddaş faizi

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
az: Ümumi Mübadilə Yaddaşı

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
az: Ümumi

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
az: Ümumi mübadilə yaddaşı

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
az: İstifadə olunan

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
az: İstifadə olunan mübadilə yaddaşı faizi

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
az: Ümumi mübadilə yaddaş

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
az: Boş

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
az: Boş mübadilə yaddaş faizi

[ctx: @title]
en: Memory
az: Yaddaş

[ctx: @title]
en: All Network Devices
az: Bütün şəbəkə qurğuları

[ctx: @title]
en: Download Rate
az: Yükləmə sürəti

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
az: Yükləmə

[ctx: @title]
en: Upload Rate
az: Göndərmə sürəti

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
az: Göndərmə

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
az: Ümumi yüklənən

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
az: Yüklənmiş

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
az: Ümumi göndərilmiş

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
az: Göndərilmiş

[ctx: @title]
en: Network Name
az: Şəbəkənin adı

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
az: Adı

[ctx: @title]
en: Signal Strength
az: Siqnalın gücü

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
az: Siqnal

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
az: İPv4 ünvanı

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
az: IPv4 Şəbəkə keçidi

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
az: IPv4 Şəbəkə keçidi

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
az: IPv4 alt şəbəkə maskası

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
az: IPv4 alt şəbəkə maskası

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
az: Prefiks uzunluqlu İPv4

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
az: İPv6 ünvanı

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
az: IPv6 Şəbəkə keçidi

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
az: IPv6 Şəbəkə keçidi

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
az: IPv6 alt şəbəkə maskası

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
az: IPv6 alt şəbəkə maskası

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
az: Prefiks uzunluqlu İPv6

[ctx: @title]
en: Network Devices
az: Şəbəkə qurğuları

[ctx: @title]
en: Operating System
az: Əməliyyat Sistemi

[ctx: @title]
en: Kernel
az: Nüvə

[ctx: @title]
en: Kernel Name
az: Nüvənin adı

[ctx: @title]
en: Kernel Version
az: Nüvə versiyası

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
az: Nüvənin adı və versiyası

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
az: Nüvə

[ctx: @title]
en: System
az: Sistem

[ctx: @title]
en: Hostname
az: Host adı

[ctx: @title]
en: Operating System Name
az: Əməliyyat Sisteminin adı

[ctx: @title]
en: Operating System Version
az: Əməliyyat Sisteminin versiyası

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
az: Əməliyyat Sisteminin adı və versiyası

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
az: ƏS

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
az: Əməliyyat Sistemi Jurnalı

[ctx: @title]
en: Operating System URL
az: Əməliyyat Sistemi URL

[ctx: @title]
en: Uptime
az: İş müddəti

[ctx: @title]
en: Qt Version
az: QT versiyası

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
az: KDE Frameworks Versiyası

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
az: KDE Plasma Versiyası

[ctx: @title]
en: Window System
az: Pəncərə ilə iş sistemi

[ctx: @info]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: @title]
en: Design Capacity
az: Nəzərdə tutlan tutumu

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
az: Batareya üçün nəzərdə tutulmuş enerjinin miqdarı

[ctx: @title]
en: Current Capacity
az: Hazırkı tutum

en: Amount of energy that the battery can currently hold
az: Hal-hazırda batareyanın saxlaya biləcəyi enerji miqdarı

[ctx: @title]
en: Health
az: Sağlığı

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
az: Batareyanın saxlaya biləcəyi nəzərdə tutulmuş tutumun faizi

[ctx: @title]
en: Charge
az: Doldurmaq

en: Amount of energy that the battery is currently holding
az: Hal-hazırda batareyanın saxlaya biləcəyi enerjinin miqdarı

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
az: Doldurma faizi

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
az: Batareyanın hal-hazıra saxladığı cari tutumun faizi

[ctx: @title]
en: Charging Rate
az: Dolsurma tezliyi

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
az: Dolsurma  tezliyi

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
az: Batareyanın doldurulduğu (müsbət) və ya boşaldığı (mənfi) güc
