ksystemstats - en to ast translation catalogue (27 entries)

[ctx: @title]
en: Name
ast: Nome

[ctx: @title]
en: Total Usage
ast: Usu total

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
ast: Usu

[ctx: @title]
en: System Usage
ast: Usu del sistema

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
ast: Sistema

[ctx: @title]
en: Wait Usage
ast: Usu n'espera

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
ast: Espera

[ctx: @title]
en: Current Frequency
ast: Frecuencia actual

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
ast: La frecuencia actual de la CPU

[ctx: @title]
en: Current Temperature
ast: Temperatura actual

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
ast: Nucleos

[ctx: @title]
en: All Disks
ast: Tolos discos

[ctx: @title]
en: Temperature
ast: Temperatura

[ctx: @title]
en: Memory
ast: Memoria

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
ast: Nome

[ctx: @title]
en: Signal Strength
ast: Intensidá de la señal

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
ast: Señal

[ctx: @title]
en: Operating System
ast: Sistema operativu

[ctx: @title]
en: Kernel Name
ast: Nome del kernel

[ctx: @title]
en: Kernel Version
ast: Versión del kernel

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
ast: SO

[ctx: @title]
en: Qt Version
ast: Versión de Qt

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
ast: Versión de KDE Frameworks

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
ast: Versión de KDE Plasma

[ctx: @title]
en: Window System
ast: Sistema de ventanes

[ctx: @title]
en: Current Capacity
ast: Capacidá actual

[ctx: @title]
en: Charge
ast: Carga
