plasmapkg - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: Could not create package root directory: %1
fi: Paketin juurikansion luonti epäonnistui: %1

en: No such file: %1
fi: Tiedostoa ei ole olemassa: %1

en: Could not open package file, unsupported archive format: %1 %2
fi: Pakettitiedoston avaaminen epäonnistui. Arkiston tiedostomuotoa ei tueta: %1 %2

en: Could not open package file: %1
fi: Pakettitiedoston avaaminen epäonnistui: %1

en: Package is not considered valid
fi: Pakettia ei pidetä kelvollisena

en: Package plugin id not specified: %1
fi: Paketin liitännäisen tunnistetta ei ole annettu: %1

en: Package plugin id %1 contains invalid characters
fi: Paketin liitännäisen tunnisteessa %1 on virheellisiä merkkejä

en: The new package has a different type from the old version already installed.
fi: Uudella paketilla on eri tyyppi kuin vanhalla jo asennetulla versiolla.

en: Impossible to remove the old installation of %1 located at %2. error: %3
fi: Paketin %1 vanhaa asennusta sijainnissa %2 ei voida poistaa, virhe: %3

en: Not installing version %1 of %2. Version %3 already installed.
fi: Paketin %2 versiota %1 ei asenneta. Versio %3 on jo asennettu.

en: %1 already exists
fi: %1 on jo olemassa

en: Could not install dependency: '%1'
fi: Riippuvuutta ei voi asentaa: ”%1”

en: Could not move package to destination: %1
fi: Paketin siirtäminen kohteeseen %1 epäonnistui

en: Could not copy package to destination: %1
fi: Paketin kopiointi kohteeseen %1 epäonnistui

en: package path was deleted manually
fi: käyttäjä on poistanut paketin sijainnin

en: %1 does not exist
fi: %1 ei ole olemassa

en: Could not delete package from: %1
fi: Paketin poistaminen epäonnistui: %1

en: Failed to generate a Package hash for %1
fi: Paketin %1 tiivisteen luonti epäonnistui

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
fi: Paketin %1 SHA1-tiiviste: "%2"

en: Listing KPackageType: %1 in %2
fi: Luetellaan KPackage-tyyppejä: %1 kansiossa %2

en: Error: Plugin %1 is not installed.
fi: Virhe: Liitännäistä %1 ei ole asennettuna.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
fi: Joko asennus, poisto tai luettelointi on pakollinen.

en: Error: Can't find plugin metadata: %1
fi: Virhe: Liitännäisen metatietoja ei löydy: %1

en: Showing info for package: %1
fi: Näytetään paketin %1 tiedot

en:   Name       : %1
fi:          Nimi: %1

en:   Description: %1
fi:        Kuvaus: %1

en:   Plugin     : %1
fi:  Liitännäinen: %1

en:   Author     : %1
fi:        Tekijä: %1

en:   Path       : %1
fi:       Sijainti: %1

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict with each other, please select only one.
fi: Paketin juurikansio ja järjestelmänlaajuiset valinnat ovat ristiriidassa: valitse toinen.

en: KPackage Structure Name
fi: KPackage-rakenteen nimi

en: Path
fi: Polku

en: Package types that are installable with this tool:
fi: Tällä työkalulla asennettavissa olevat pakettityypit:

en: Built in:
fi: Sisäänrakennettu:

en: KPackage/Generic
fi: KPackage/Yleinen

en: KPackage/GenericQML
fi: KPackage/YleinenQML

en: Provided by plugins:
fi: Liitännäisten tarjoamat:

en: Successfully upgraded %1
fi: Paketti %1 päivitettiin onnistuneesti

en: Successfully installed %1
fi: Paketti %1 asennettiin onnistuneesti

en: Error: Installation of %1 failed: %2
fi: Virhe: Paketin %1 asennus epäonnistui: %2

en: Upgrading package from file: %1
fi: Päivitetään paketti tiedostosta: %1

en: Successfully uninstalled %1
fi: Paketin %1 asennuksen poisto onnistui

en: Error: Uninstallation of %1 failed: %2
fi: Virhe: Paketin %1 asennuksen poisto epäonnistui: %2

en: KPackage Manager
fi: KPackage-hallinta

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
fi: Luo paketin <path> SHA1-tiiviste

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
fi: Asentaa ja poistaa kaikille käyttäjille asennettuja paketteja.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, corresponding to the service type of the package plugin, e.g. KPackage/Generic, Plasma/Theme, Plasma/Wallpaper, Plasma/Applet, etc.
fi: Paketin tyyppi; vastaa pakettiliitännäisen palvelun tyyppiä. Esim. KPackage/Yleinen, Plasma/Teema, Plasma/Taustakuva, Plasma/Sovelma jne.Paketin tyyppi; vastaa pakettiliitännäisen palvelun tyyppiä. Esim. KPackage/Yleinen, Plasma/Teema, Plasma/Taustakuva, Plasma/Sovelma jne.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
fi: Asenna paketti kohteeseen <path>

[ctx: Do not translate <name>]
en: Show information of package <name>
fi: Näytä paketin <name> tiedot

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
fi: Päivitä paketti kohteeseen <path>

en: List installed packages
fi: Näytä asennetut paketit

en: List all known package types that can be installed
fi: Luettele kaikki tunnetut asennettavissa olevat pakettityypit

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
fi: Poista <name>-niminen paketti

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
fi: Absoluuttinen polku paketin juureen. Jos tätä ei ole määriteltynä, niin KDE:n oletustietohakemistoja käytetään sen sijasta.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package <path>
fi: Tulostaa paketin <path> metatiedot

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package into <path>
fi: Tulostaa paketin metatiedot sijaintiin <path>
