koko - en to pa translation catalogue (79 entries)

[ctx: @title]
en: Koko is an image viewer for your image collection.
pa: ਕੋਕੋ ਤੁਹਾਡੇ ਚਿੱਤਰ ਭੰਡਾਰ ਨੂੰ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਚਿੱਤਰ ਦਰਸ਼ਕ ਹੈ।

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2020 KDE Contributors
pa: (c) 2013-2020 KDE ਯੋਗਦਾਨੀ

[ctx: @info:credit]
en: Vishesh Handa
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ ਹਾਂਡਾ

[ctx: @info:credit]
en: Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ

[ctx: @info:credit]
en: Atul Sharma
pa: ਅਤੁਲ ਸ਼ਰਮਾ

[ctx: @info:credit]
en: Marco Martin
pa: ਮਾਰਕੋ ਮਾਰਟਿਨ

[ctx: @info:credit]
en: Nicolas Fella
pa: Nicolas Leclercq

[ctx: @info:credit]
en: Carl Schwan
pa: ਕਾਰਲ ਸਚਵਾਨ

en: Reset the database
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: path of image you want to open
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਵਲੋਂ ਖੋਲ੍ਹਣ ਜਾਣ ਵਾਲੇ ਚਿੱਤਰ ਲਈ ਮਾਰਗ

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
pa: ਚਿੱਤਰ ਲਈ ਸਾਂਝਾ ਕੀਤਾ URL <a href='%1'>%1</a> ਹੈ

en: 1 Image | %1 Images
pa[0]: 1 ਚਿੱਤਰ
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰ

en: Remove Bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਹਟਾਓ

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਕਰੋ

en: Go Up
pa: ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Home
pa: ਮੁੱਖ-ਸਫ਼ਾ

en: Root
pa: ਮੁੱਢ

en: Delete Selection
pa: ਚੋਣ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

en: Move selected items to trash
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਚੀਜ਼ਾਂ ਨੂੰ ਰੱਦੀ ਵਿੱਚ ਭੇਜੋ

en: Restore Selection
pa: ਚੋਣ ਨੂੰ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

en: Restore selected items from trash
pa: ਰੱਦੀ ਵਿੱਚੋਂ ਚੁਣੀਆਂ ਆਈਟਮਾਂ ਨੂੰ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

en: Select All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ

en: Deselect All
pa: ਸਭ ਅਣ-ਚੁਣੇ

en: Pictures
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Favorites
pa: ਮਨਪਸੰਦ

en: Places
pa: ਥਾਵਾਂ

en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
pa: ਵਾਪਸ ਲਵੋ

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
pa: ਕਰੋਪ

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
pa: ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
pa: ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
pa: ਪਲਟੋ

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
pa: ਮਿੱਰਰ

en: Save As
pa: ਇੰਝ ਸੰਭਾਲੋ

en: Info
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: See information about image
pa: ਚਿੱਤਰ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖੋ।

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Favorite
pa: ਮਨਪਸੰਦ

en: Remove from favorites
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ

en: Add to favorites
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

en: Share Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Start Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋਅ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋਅ

en: Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

en: Exit Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਤੋਂ ਬਾਹਰ

en: Enter Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Previous image
pa: ਪਿਛਲਾ ਚਿੱਤਰ

en: Next image
pa: ਅਗਲਾ ਚਿੱਤਰ

en: Stop Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋਅ ਰੋਕੋ

en: Metadata
pa: ਮੇਟਾ-ਡਾਟਾ

en: File Name
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ

en: Dimension
pa: ਮਾਪ

en: Size
pa: ਆਕਾਰ

en: Created
pa: ਬਣਾਇਆ

en: Model
pa: ਮਾਡਲ

en: Latitude
pa: ਵਿਥਕਾਰ

en: Longitude
pa: ਲੰਬਕਾਰ

en: Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ

en: Current rating %1
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਰੇਟਿੰਗ %1

en: Description
pa: ਵਰਣਨ

en: Tags
pa: ਟੈਗ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Folders
pa: ਫੋਲਡਰ

en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

en: Locations
pa: ਟਿਕਾਣੇ

en: Countries
pa: ਦੇਸ਼

en: States
pa: ਸੂਬੇ

en: Cities
pa: ਸ਼ਹਿਰ

en: Time
pa: ਵੇਲਾ

en: Years
pa: ਸਾਲ

en: Months
pa: ਮਹੀਨੇ

en: Weeks
pa: ਹਫ਼ਤੇ

en: Days
pa: ਦਿਨ

en: Thumbnails size:
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਦਾ ਆਕਾਰ:

en: Share
pa: ਸਾਂਝੇ ਕਰੋ

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
pa: ਰਿਮੋਟ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ
