koko - en to gl translation catalogue (128 entries)

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: &Copy
gl: &Copiar

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
gl: Copiar a localización

[ctx: @title]
en: Koko is an image viewer for your image collection.
gl: Koko é un visor para coleccións de imaxes.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2020 KDE Contributors
gl: © 2013-2020 Persoas colaboradoras de KDE

[ctx: @info:credit]
en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Reset the database
gl: Restabelecer a base de datos

en: path of image you want to open
gl: ruta da imaxe para abrir

en: Sharing failed
gl: A compartición fallou

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
gl: O URL de imaxe compartido é <a href='%1'>%1</a>

en: 1 Image | %1 Images
gl[0]: 1 imaxe
gl[1]: %1 imaxes

en: Remove Bookmark
gl: Retirar o marcador

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
gl: Cartafol de marcadores

en: Go Up
gl: Subir

en: Home
gl: Inicio

en: Root
gl: Raíz

en: Delete Selection
gl: Eliminar a selección

en: Move selected items to trash
gl: Mover os elementos seleccionados ao lixo

en: Restore Selection
gl: Restaurar a selección

en: Restore selected items from trash
gl: Restaurar do lixo os elementos seleccionados.

en: Configure…
gl: Configurar…

en: Select All
gl: Seleccionalo todo

en: Selects all the media in the current view
gl: Selecciona todos os ficheiros multimedia na vista actual.

en: Deselect All
gl: Anular a selección

en: De-selects all the selected media
gl: Anular a selección de todos os ficheiros multimedia seleccionados.

en: No Media Found
gl: Non se atoparon ficheiros multimedia

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Videos
gl: Vídeos

en: Favorites
gl: Favoritos

en: Places
gl: Lugares

en: Discard changes
gl: Descartar os cambios

en: Are you sure you want to discard all changes?
gl: Seguro que quere descartar os cambios?

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Yes
gl: Si

en: Edit
gl: Editar

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
gl: Gardar

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit this file.
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro. Comprobe se ten os permisos correctos para editar o ficheiro.

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
gl: Recortar

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
gl: Redimensionar

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
gl: Rotar á esquerda

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
gl: Rotar á dereita

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
gl: Xirar

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
gl: Reflectir

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @title:group for crop area position spinboxes]
en: Position:
gl: Posición:

en: Save As
gl: Gardar como

en: You are now editing a new file.
gl: Está a editar un novo ficheiro.

en: Seek slider
gl: Control de desprazamento

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
gl[0]: Saltar cara atrás 1 segundo
gl[1]: Saltar cara atrás %1 segundos

en: Pause playback
gl: Pausar a reprodución

en: Continue playback
gl: Continuar a reprodución

en: Unmute audio
gl: Activar o son

en: Mute audio
gl: Silenciar o son

en: Volume slider
gl: Control do volume

en: Repeat current video
gl: Repetir o vídeo

en: Don't repeat current video
gl: Non repetir o vídeo

en: Info
gl: Información

en: See information about video
gl: Ver información sobre o vídeo

en: See information about image
gl: Ver información sobre a imaxe

en: Remove
gl: Retirar

en: Favorite
gl: Favorito

en: Remove from favorites
gl: Retirar dos favoritos

en: Add to favorites
gl: Engadir aos favoritos

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
gl: Editar

en: Share Video
gl: Compartir o vídeo

en: Share Image
gl: Compartir unha imaxe

[ctx: verb, share an image/video]
en: Share
gl: Compartir

en: Start Slideshow
gl: Iniciar unha presentación

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Thumbnail Bar
gl: Barra de miniaturas

en: Hide Thumbnail Bar
gl: Agochar a barra de miniaturas

en: Show Thumbnail Bar
gl: Amosar a barra de miniaturas

en: Toggle Thumbnail Bar
gl: Conmutar a barra de miniaturas

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Exit Fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Enter Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Previous image
gl: Imaxe anterior

en: Next image
gl: Seguinte imaxe

en: More
gl: Máis

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
gl: Intervalo da presentación:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
gl[0]: 1 segundo
gl[1]: %1 segundos

[ctx: @option:check]
en: Loop
gl: Bucle

[ctx: @option:check]
en: Randomize
gl: Aleatorio

en: Stop Slideshow
gl: Parar a presentación

en: Show All Controls
gl: Amosar os controis

en: Metadata
gl: Metadatos

en: File Name
gl: Nome de ficheiro

en: Dimension
gl: Dimensións

[ctx: dimensions]
en: %1 x %2
gl: %1 × %2

en: Size
gl: Tamaño

en: Created
gl: Creación

en: Model
gl: Modelo

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Rating
gl: Puntuación

en: Current rating %1
gl: Puntuación actual %1

en: Set rating to %1
gl: Definir a puntuación como %1

en: Description
gl: Descrición

en: Image description…
gl: Descrición da imaxe…

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Add Tag
gl: Engadir unha etiqueta

en: Configure
gl: Configurar

en: Images
gl: Imaxes

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Network
gl: Rede

en: Trash
gl: Lixo

en: Pinned Folders
gl: Cartafoles fixados

en: Locations
gl: Localizacións

en: Countries
gl: Países

en: States
gl: Estados

en: Cities
gl: Cidades

en: Time
gl: Hora

en: Years
gl: Anos

en: Months
gl: Meses

en: Weeks
gl: Semanas

en: Days
gl: Días

[ctx: @title:window]
en: Settings
gl: Configuración

en: General
gl: Xeral

en: Thumbnails size:
gl: Tamaño das miniaturas:

[ctx: @title:group]
en: Slideshow settings:
gl: Configuración da presentación:

en: About Koko
gl: Sobre Koko

en: Share
gl: Compartir

en: Share the selected media
gl: Compartir o contido seleccionado

en: Filter by
gl: Filtrar por

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
gl: Remoto

en: Settings
gl: Configuración

en: Add new tag…
gl: Engadir unha etiqueta nova…
