koko - en to eu translation catalogue (128 entries)

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: &Copy
eu: &Kopiatu

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
eu: Kopiatu kokalekua

[ctx: @title]
en: Koko is an image viewer for your image collection.
eu: Koko zure irudi-bilduma ikusteko irudi erakusle bat da.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2020 KDE Contributors
eu: (c) 2013-2020 KDE kolaboratzaileak

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eu: Garatzailea

en: Reset the database
eu: Berrezarri datu-basea

en: path of image you want to open
eu: ireki nahi duzun irudiaren bide-izena

en: Sharing failed
eu: Partekatzea huts egin du

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
eu: Irudia partekatzeko URL <a href='%1'>%1</a> da

en: 1 Image | %1 Images
eu[0]: Irudi 1
eu[1]: %1 irudi

en: Remove Bookmark
eu: Kendu laster-marka

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
eu: Laster-markaren karpeta

en: Go Up
eu: Joan gorantz

en: Home
eu: Etxea

en: Root
eu: Erroa

en: Delete Selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Move selected items to trash
eu: Eraman hautatutako elementuak zakarrontzira

en: Restore Selection
eu: Lehengoratu hautapena

en: Restore selected items from trash
eu: Lehengoratu hautatutako elementuak zakarrontzitik

en: Configure…
eu: Konfiguratu…

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Selects all the media in the current view
eu: Uneko ikuspegiko euskarri denak hautatzen ditu

en: Deselect All
eu: Desautatu dena

en: De-selects all the selected media
eu: Hautatutako euskarri guztiak desautatzen ditu

en: No Media Found
eu: Ez da euskarririk aurkitu

en: Pictures
eu: Irudiak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Favorites
eu: Gogokoenak

en: Places
eu: Lekuak

en: Discard changes
eu: Baztertu aldaketak

en: Are you sure you want to discard all changes?
eu: Ziur zaude aldaketa guztiak baztertu nahi dituzula?

en: Cancel
eu: Utzi

en: Yes
eu: Bai

en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
eu: Gorde

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit this file.
eu: Ezin du fitxategia gorde. Egiaztatu fitxategi hau editatzeko beharrezko baimenak dituzun.

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
eu: Moztu

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
eu: Neurria aldatu

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
eu: Biratu ezkerrera

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
eu: Biratu eskuinera

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
eu: Irauli

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
eu: Islatu

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
eu: Neurria:

[ctx: @title:group for crop area position spinboxes]
en: Position:
eu: Kokapena:

en: Save As
eu: Gorde honela

en: You are now editing a new file.
eu: Orain, fitxategi berri bat editatzen ari zara.

en: Seek slider
eu: Bilatzeko graduatzailea

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
eu[0]: Itzuli segundo 1 atzerantz
eu[1]: Itzuli %1 segundo atzerantz

en: Pause playback
eu: Eten atzera-jotzea

en: Continue playback
eu: Jarraitu atzera-jotzea

en: Unmute audio
eu: Ozendu audioa

en: Mute audio
eu: Isilarazi audioa

en: Volume slider
eu: Bolumenaren graduatzailea

en: Repeat current video
eu: Errepikatu uneko bideoa

en: Don't repeat current video
eu: Ez errepikatu uneko bideoa

en: Info
eu: Informazioa

en: See information about video
eu: Ikusi bideoari buruzko informazioa

en: See information about image
eu: Irudiaren tamainari buruzko informazioa

en: Remove
eu: Kendu

en: Favorite
eu: Gogokoena

en: Remove from favorites
eu: Kendu gogokoenetatik

en: Add to favorites
eu: Gehitu gogokoenetara

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
eu: Editatu

en: Share Video
eu: Partekatu bideoa

en: Share Image
eu: Partekatu irudia

[ctx: verb, share an image/video]
en: Share
eu: Partekatu

en: Start Slideshow
eu: Abiatu diapositiba emanaldi

en: Slideshow
eu: Diapositiba emanaldia

en: Thumbnail Bar
eu: Koadro txikien barra

en: Hide Thumbnail Bar
eu: Ezkutatu koadro txikien barra

en: Show Thumbnail Bar
eu: Erakutsi koadro txikien barra

en: Toggle Thumbnail Bar
eu: Txandakatu koadro txikien barra

en: Fullscreen
eu: Pantaila-betea

en: Exit Fullscreen
eu: Irten Pantaila-betetik

en: Enter Fullscreen
eu: Sartu pantaila-betean

en: Previous image
eu: Aurreko irudia

en: Next image
eu: Hurrengo irudia

en: More
eu: Gehiago

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
eu: Diapositiba emanaldiko bitartea:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo 1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: @option:check]
en: Loop
eu: Begizta

[ctx: @option:check]
en: Randomize
eu: Ausaz

en: Stop Slideshow
eu: Gelditu diapositiba emanaldia

en: Show All Controls
eu: Erakutsi aginte guztiak

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: Dimension
eu: Dimentsioa

en: Size
eu: Neurria

en: Created
eu: Sortua

en: Model
eu: Eredua

en: Latitude
eu: Latitudea

en: Longitude
eu: Longitudea

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Current rating %1
eu: Uneko balorazioa %1

en: Set rating to %1
eu: Ezarri balorazioa %1

en: Description
eu: Deskribapena

en: Image description…
eu: Irudiaren deskribapena...

en: Tags
eu: Etiketak

en: Add Tag
eu: Gehitu etiketa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Images
eu: Irudiak

en: Folders
eu: Karpetak

en: Network
eu: Sarea

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Pinned Folders
eu: Iltzatutako karpetak

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: Countries
eu: Herrialdeak

en: States
eu: Estatuak

en: Cities
eu: Hiriak

en: Time
eu: Ordua

en: Years
eu: Urteak

en: Months
eu: Hilabeteak

en: Weeks
eu: asteak

en: Days
eu: Egunak

[ctx: @title:window]
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: General
eu: Orokorra

en: Thumbnails size:
eu: Koadro txikien neurria:

[ctx: @title:group]
en: Slideshow settings:
eu: Diapositiba emanaldiaren ezarpenak:

en: About Koko
eu: «Koko»ri buruz

en: Share
eu: Partekatu

en: Share the selected media
eu: Partekatu hautatutako euskarri

en: Filter by
eu: Iragazi honen arabera

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
eu: Urrutikoa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Add new tag…
eu: Gehitu etiketa berria...
