koko - en to el translation catalogue (117 entries)

[ctx: @title]
en: Koko is an image viewer for your image collection.
el: Η Koko είναι ένας προβολέας εικόνων για τη συλλογή σας.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Reset the database
el: Επαναφορά της βάσης δεδομένων

en: path of image you want to open
el: διαδρομή της εικόνας που θέλετε να ανοίξετε

en: Sharing failed
el: Αποτυχία διαμοιρασμού

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
el: Το κοινό url για την εικόνα είναι <a href='%1'>%1</a>

en: 1 Image | %1 Images
el[0]: 1 εικόνα
el[1]: %1 εικόνες

en: Remove Bookmark
el: Αφαίρεση σελιδοδείκτη

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
el: Φάκελος σελιδοδεικτών

en: Go Up
el: Μετάβαση επάνω

en: Home
el: Προσωπικός φάκελος

en: Delete Selection
el: Διαγραφή επιλογής

en: Move selected items to trash
el: Μεταφέρετε τα επιλεγμένα αντικείμενα στα απορρίμματα

en: Restore Selection
el: Επαναφορά επιλογής

en: Restore selected items from trash
el: Επαναφορά των επιλεγμένων αντικειμένων από τα απορρίμματα

en: Configure…
el: Διαμόρφωση…

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Selects all the media in the current view
el: Επιλέγει όλα τα πολυμέσα στην τρέχουσα προβολή

en: Deselect All
el: Αποεπιλογή όλων

en: De-selects all the selected media
el: Απο-επιλέγει όλα τα επιλεγμένα πολυμέσα

en: No Media Found
el: Δε βρέθηκαν πολυμέσα

en: Pictures
el: Φωτογραφίες

en: Videos
el: Βίντεο

en: Favorites
el: Προτιμώμενα

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
el: Αποθήκευση

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit this file.
el: Αδυναμία αποθήκευσης αρχείου. Ελέγξτε αν έχετε το σωστό δικαίωμα για επεξεργασία αυτού του αρχείου.

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: @action:button]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
el: Περικοπή

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
el: Περιστροφή αριστερά

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
el: Περιστροφή δεξιά

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
el: Αναστροφή

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
el: Καθρεπτισμός

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
el: Μέγεθος:

[ctx: @title:group for crop area position spinboxes]
en: Position:
el: Θέση:

en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: You are now editing a new file.
el: Τώρα επεξεργάζεστε ένα νέο αρχείο.

en: Seek slider
el: Κύλιση αναζήτησης

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
el[0]: Χρονική μεταφορά 1 δευτερόλεπτο πριν
el[1]: Χρονική μεταφορά %1 δευτερόλεπτα πριν

en: Pause playback
el: Παύση αναπαραγωγής

en: Continue playback
el: Συνέχεια αναπαραγωγής

en: Unmute audio
el: Αναίρεση σίγασης

en: Mute audio
el: Σίγαση

en: Volume slider
el: Κύλιση έντασης

en: Repeat current video
el: Επανάληψη τρέχοντος βίντεο

en: Don't repeat current video
el: Να μην επαναληφθεί το τρέχον βίντεο

en: Info
el: Πληροφορίες

en: See information about video
el: Δείτε πληροφορίες για το βίντεο

en: See information about image
el: Δείτε πληροφορίες για την εικόνα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Favorite
el: Προτιμώμενο

en: Remove from favorites
el: Αφαίρεση από τα προτιμώμενα

en: Add to favorites
el: Προσθήκη στα προτιμώμενα

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Share Video
el: Μοιραστείτε το βίντεο

en: Share Image
el: Μοιραστείτε την εικόνα

[ctx: verb, share an image/video]
en: Share
el: Κοινή χρήση

en: Start Slideshow
el: Έναρξη παρουσίασης

en: Slideshow
el: Παρουσίαση διαφανειών

en: Thumbnail Bar
el: Γραμμή προεπισκόπησης

en: Hide Thumbnail Bar
el: Απόκρυψη γραμμής προεπισκόπησης

en: Show Thumbnail Bar
el: Εμφάνιση γραμμής προεπισκόπησης

en: Toggle Thumbnail Bar
el: Εναλλαγή γραμμής προεπισκόπησης

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Exit Fullscreen
el: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: Enter Fullscreen
el: Είσοδος σε πλήρη οθόνη

en: Previous image
el: Προηγούμενη εικόνα

en: Next image
el: Επόμενη εικόνα

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
el: Χρονικό διάστημα παρουσίασης διαφανειών:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
el[0]: 1 δευτερόλεπτο
el[1]: %1 δευτερόλεπτα

[ctx: @option:check]
en: Loop
el: Βρόχος

[ctx: @option:check]
en: Randomize
el: Τυχαιοποίηση

en: Stop Slideshow
el: Διακοπή παρουσίασης

en: Show All Controls
el: Εμφάνιση όλων των κουμπιών ελέγχου

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: Dimension
el: Διάσταση

en: Size
el: Μέγεθος

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Model
el: Μοντέλο

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Current rating %1
el: Τρέχουσα αξιολόγηση %1

en: Set rating to %1
el: Ρύθμιση αξιολόγησης στο %1

en: Description
el: Περιγραφή

en: Image description…
el: Περιγραφή εικόνας…

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Add Tag
el: Προσθήκη ετικέτας

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Images
el: Εικόνες

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Network
el: Δίκτυο

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Pinned Folders
el: Καρφιτσωμένοι φάκελοι

en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Countries
el: Χώρες

en: States
el: Πολιτείες/περιφέρειες

en: Cities
el: Πόλεις

en: Time
el: Χρόνος

en: Years
el: Έτη

en: Months
el: Μήνες

en: Weeks
el: Εβδομάδες

en: Days
el: Ημέρες

[ctx: @title:window]
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: General
el: Γενικά

en: Thumbnails size:
el: Μέγεθος προεπισκοπήσεων:

[ctx: @title:group]
en: Slideshow settings:
el: Ρυθμίσεις παρουσίασης διαφανειών:

en: Share
el: Κοινή χρήση

en: Share the selected media
el: Μοιραστείτε τα επιλεγμένα πολυμέσα

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
el: Απομακρυσμένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Add new tag…
el: Προσθήκη νέας ετικέτας…
