koko - en to da translation catalogue (19 entries)

[ctx: @title]
en: Koko is an image viewer for your image collection.
da: Koko er en billedfremviser til billedsamling.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2020 KDE Contributors
da: (c) 2013-2020 KDE-bidragsydere

[ctx: @info:credit]
en: Developer
da: Udvikler

en: Reset the database
da: Nulstil databasen

en: path of image you want to open
da: sti til billedet du vil åbne

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
da: Delt URL for billedet er <a href='%1'>%1</a>

en: 1 Image | %1 Images
da[0]: 1 billede
da[1]: %1 billeder

en: Delete Selection
da: Slet valgte

en: Move selected items to trash
da: Flyt valgte elementer til papirkurven

en: Select All
da: Vælg alle

en: Deselect All
da: Fravælg alle

en: Edit
da: Redigér

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
da: Redigér

en: Share Image
da: Del billede

en: Folders
da: Mapper

en: Locations
da: Placeringer

en: Time
da: Tid

en: Thumbnails size:
da: Str. på miniaturer:

en: Share
da: Del
