koko - en to bg translation catalogue (128 entries)

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: &Copy
bg: &Копиране

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
bg: Копиране на местоположението

[ctx: @title]
en: Koko is an image viewer for your image collection.
bg: Koko е програма за преглед на вашата колекция от изображения.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2020 KDE Contributors
bg: (c) 2013-2020 Сътрудници на KDE

[ctx: @info:credit]
en: Vishesh Handa
bg: Вишеш Ханда

[ctx: @info:credit]
en: Developer
bg: Разработчик

en: Reset the database
bg: Нулиране на базата с данни

en: path of image you want to open
bg: път до изображението, което искате да отворите

en: Sharing failed
bg: Споделянето е неуспешно

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
bg: Споделеният url за изображението е <a href='%1'>%1</a>

en: 1 Image | %1 Images
bg[0]: 1 изображение
bg[1]: %1 изображения

en: Remove Bookmark
bg: Премахване на отметка

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
bg: Папка с отметки

en: Go Up
bg: Нагоре

en: Home
bg: Домашна

en: Delete Selection
bg: Изтриване на избраното

en: Move selected items to trash
bg: Преместване на избраните елемента в кошчето

en: Restore Selection
bg: Възстановяване на избора

en: Restore selected items from trash
bg: Възстановяване на избраните елементи от кошчето

en: Configure…
bg: Настройване…

en: Select All
bg: Избиране на всички

en: Selects all the media in the current view
bg: Избор на всички медии в текущия изглед

en: Deselect All
bg: Размаркиране на всичко

en: De-selects all the selected media
bg: Отмяна на избора на всички избрани медии

en: No Media Found
bg: Не е намерена медия

en: Pictures
bg: Изображения

en: Videos
bg: Видеозаписи

en: Favorites
bg: Любими

en: Places
bg: Места

en: Discard changes
bg: Отхвърляне на промените

en: Are you sure you want to discard all changes?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отхвърлите всички промени?

en: Cancel
bg: Отказ

en: Yes
bg: Да

en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
bg: Запазване

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit this file.
bg: Грешка при запис на файл. Моля, проверете правата си за редактиране на файла.

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
bg: Изрязване

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
bg: Преоразмеряване

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
bg: Завъртане наляво

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
bg: Завъртане надясно

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
bg: Обръщане

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
bg: Огледално

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
bg: Големина:

[ctx: @title:group for crop area position spinboxes]
en: Position:
bg: Длъжност:

en: Save As
bg: Запис като

en: You are now editing a new file.
bg: Сега редактирате нов файл.

en: Seek slider
bg: Плъзгач за прогреса

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
bg[0]: Пропускане 1 секунда назад
bg[1]: Пропускане %1 секунди назад

en: Pause playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Continue playback
bg: Продължаване възпроизвеждането

en: Unmute audio
bg: Включване на звука

en: Mute audio
bg: Изключване на звука

en: Volume slider
bg: Плъзгач на сила на звука

en: Repeat current video
bg: Повтаряне на текущото видео

en: Don't repeat current video
bg: Текущото видео да не се повтаря

en: Info
bg: Информация

en: See information about video
bg: Вижте информация за видеото

en: See information about image
bg: Вижте информация за изображението

en: Remove
bg: Премахване

en: Favorite
bg: Прибавяне в Любими

en: Remove from favorites
bg: Премахване от Любими

en: Add to favorites
bg: Добавяне към Любими

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
bg: Редактиране

en: Share Video
bg: Споделяне на видео

en: Share Image
bg: Споделяне на изображение

[ctx: verb, share an image/video]
en: Share
bg: Споделяне

en: Start Slideshow
bg: Стартиране на прожекция

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Thumbnail Bar
bg: Лента с умалени копия

en: Hide Thumbnail Bar
bg: Скриване на лентата с умалени копия

en: Show Thumbnail Bar
bg: Показване на лентата с умалени копия

en: Toggle Thumbnail Bar
bg: Превключване на лентата с умалени копия

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Exit Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Enter Fullscreen
bg: Цял екран

en: Previous image
bg: Предишно изображение

en: Next image
bg: Следващо изображение

en: More
bg: Още

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
bg: Пауза между изображенията:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
bg[0]: 1 секунда
bg[1]: %1 секунди

[ctx: @option:check]
en: Loop
bg: Повторение

[ctx: @option:check]
en: Randomize
bg: Случаен ред

en: Stop Slideshow
bg: Спиране на прожекцията

en: Show All Controls
bg: Показване на всичките контроли

en: Metadata
bg: Метаданни

en: File Name
bg: Име на файл

en: Dimension
bg: Измерение

en: Size
bg: Големина

en: Created
bg: Създаден

en: Model
bg: Модел

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: Rating
bg: Оценка

en: Current rating %1
bg: Текуща оценка %1

en: Set rating to %1
bg: Задаване на оценката на %1

en: Description
bg: Описание

en: Image description…
bg: Описание на изображение…

en: Tags
bg: Етикети

en: Add Tag
bg: Добавяне на етикет

en: Configure
bg: Настройване

en: Images
bg: Изображения

en: Folders
bg: Директории

en: Network
bg: Мрежа

en: Trash
bg: Кошче

en: Pinned Folders
bg: Закачени папки

en: Locations
bg: Места

en: Countries
bg: Държави

en: States
bg: Състояния

en: Cities
bg: Градове

en: Time
bg: Време

en: Years
bg: Години

en: Months
bg: Месеци

en: Weeks
bg: Седмици

en: Days
bg: Дни

[ctx: @title:window]
en: Settings
bg: Настройки

en: General
bg: Общи

en: Thumbnails size:
bg: Размер на миниатюри:

[ctx: @title:group]
en: Slideshow settings:
bg: Настройки за слайдшоу:

en: About Koko
bg: Относно Koko

en: Share
bg: Споделяне

en: Share the selected media
bg: Споделяне на избраната медия

en: Filter by
bg: Филтриране по

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
bg: Отдалечени

en: Settings
bg: Настройки

en: Add new tag…
bg: Добавяне на нов етикет…
