kdelibs4 - en to tr translation catalogue (20 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Not installed:
tr: Kurulu değil:

[ctx: @action:inmenu]
en: More
tr: Daha Fazla

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
tr: Yapılandır…

[ctx: @action:inmenu]
en: Visit homepage
tr: Ana Sayfayı Ziyaret Et

[ctx: @action:inmenu]
en: Install
tr: Kur

[ctx: @action:inmenu]
en: No further information available.
tr: Daha fazla bilgi yok.

en: Configure menu
tr: Menüyü yapılandır

en: Configure menu - %1
tr: Menüyü yapılandır — %1

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current folder
tr: %1 — geçerli klasör

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current device
tr: %1 — geçerli aygıt

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - all devices
tr: %1 — tüm aygıtlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMainSection)
en: Main section
tr: Ana Bölüm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveDown)
en: Move down
tr: Aşağı Taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveUp)
en: Move up
tr: Yukarı Taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMain)
en: Move to Main section
tr: Ana Bölüme Taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMore)
en: Move to More section
tr: Daha Fazla Bölümüne Taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonReset)
en: Reset
tr: Sıfırla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMoreSection)
en: More section
tr: Daha Fazla Bölümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For this menu there are some more tools suggested which are currently not installed:
tr: Bu menü için kurulu olmayan bazı başka araçlar da önerilmektedir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNotInstalledTools)
en: More tools...
tr: Daha Fazla Araç…
