kdelibs4 - en to is translation catalogue (20 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Not installed:
is: Ekki uppsett:

[ctx: @action:inmenu]
en: More
is: Meira

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
is: Grunnstilla...

[ctx: @action:inmenu]
en: Visit homepage
is: Skoða heimasíðu

[ctx: @action:inmenu]
en: Install
is: Setja inn

[ctx: @action:inmenu]
en: No further information available.
is: Engar upplýsingar í boði.

en: Configure menu
is: Grunnstilla valmynd

en: Configure menu - %1
is: Grunnstilla valmynd - %1

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current folder
is: %1 - núverandi mappa

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current device
is: %1 - núverandi tæki

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - all devices
is: %1 - öll tæki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMainSection)
en: Main section
is: Aðalhluti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveDown)
en: Move down
is: Færa niður

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveUp)
en: Move up
is: Færa upp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMain)
en: Move to Main section
is: Færa í aðalhlutann

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMore)
en: Move to More section
is: Færa í hlutann Meira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonReset)
en: Reset
is: Endurstilla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMoreSection)
en: More section
is: Fleiri hlutar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For this menu there are some more tools suggested which are currently not installed:
is: Það eru nokkur verkfæri í viðbót í boði fyrir þessa valmynd sem eru ekki uppsett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNotInstalledTools)
en: More tools...
is: Fleiri verkfæri...
