kdelibs4 - en to vi translation catalogue (36 entries)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n day(s) | %n day(s)
vi[0]: %n ngày

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n hour(s) | %n hour(s)
vi[0]: %n tiếng

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n minute(s) | %n minute(s)
vi[0]: %n phút

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n second(s) | %n second(s)
vi[0]: %n giây

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en: %1 and %2
vi: %1 %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en: %1 and %2
vi: %1 %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en: %1 and %2
vi: %1 %2

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en: Stop
vi: Dừng

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  Stalled
vi:  Ngừng

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  %1/s
vi:  %1/gy

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
vi[0]: hoàn thành %1 trong %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
vi[0]: %1 / %n thư mục

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
vi[0]: %1 / %n tệp

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
vi[0]: %1 / %n mục

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %2
vi: %1% của %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
vi[0]: %1% của %n tệp

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Stalled
vi: Ngừng

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
vi[0]: %1/gy (còn %2)

[ctx: KWidgetJobTracker|speed in bytes per second]
en: %1/s
vi: %1/gy

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Close
vi: Đón&g

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Close the current window or document
vi: Đóng cửa sổ hay tài liệu hiện tại

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (done)
vi: %1/gy (xong)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Resume
vi: &Tiếp tục

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Pause
vi: Tạm &dừng

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en: Source:
vi: Nguồn:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en: Destination:
vi: Đích:

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to expand the dialog, to show details
vi: Bấm vào đây để mở rộng hộp thoại, hiện chi tiết

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Keep this window open after transfer is complete
vi: &Giữ cửa sổ này mở sau khi truyền xong

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &File
vi: Mở &tệp

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &Destination
vi: Mở đíc&h

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Cancel
vi: H&uỷ

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Progress Dialog
vi: Hộp thoại tiến độ

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n item(s) | %n item(s)
vi[0]: %n mục

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n folder(s) | %n folder(s)
vi[0]: %n thư mục

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n file(s) | %n file(s)
vi[0]: %n tệp

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to collapse the dialog, to hide details
vi: Bấm vào đây để thu gọn hộp thoại, ẩn chi tiết
