kdelibs4 - en to es translation catalogue (35 entries)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n day(s) | %n day(s)
es[0]: %n día
es[1]: %n días

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n hour(s) | %n hour(s)
es[0]: %n hora
es[1]: %n horas

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n minute(s) | %n minute(s)
es[0]: %n minuto
es[1]: %n minutos

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n second(s) | %n second(s)
es[0]: %n segundo
es[1]: %n segundos

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en: %1 and %2
es: %1 y %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en: %1 and %2
es: %1 y %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en: %1 and %2
es: %1 y %2

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
note: Job name, e.g. Copying has failed
en: %1 (Failed)
es: %1 (ha fallado)

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en: Stop
es: Detener

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  Stalled
es:  Atascado

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
es[0]: %1 de %2 completado
es[1]: %1 de %2 completado

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
es[0]: %1 / %n carpeta
es[1]: %1 / %n carpetas

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
es[0]: %1 / %n archivo
es[1]: %1 / %n archivos

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
es[0]: %1 / %n elemento
es[1]: %1 / %n elementos

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %2
es: %1% de %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
es[0]: %1% de %n archivo
es[1]: %1% de %n archivos

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Stalled
es: Atascado

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
es[0]: %1/s (quedan %2)
es[1]: %1/s (quedan %2)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Close
es: &Cerrar

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Close the current window or document
es: Cerrar la ventana o documento actual

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (done)
es: %1/s (hecho)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Resume
es: Con&tinuar

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Pause
es: &Pausar

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en: Source:
es: Origen:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en: Destination:
es: Destino:

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to expand the dialog, to show details
es: Pulse aquí para desplegar el diálogo y mostrar detalles

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Keep this window open after transfer is complete
es: &Mantener abierta esta ventana cuando acabe la transferencia

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &File
es: &Abrir archivo

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &Destination
es: Abrir &destino

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Cancel
es: &Cancelar

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Progress Dialog
es: Diálogo de progreso

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n item(s) | %n item(s)
es[0]: %n elemento
es[1]: %n elementos

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n folder(s) | %n folder(s)
es[0]: %n carpeta
es[1]: %n carpetas

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n file(s) | %n file(s)
es[0]: %n archivo
es[1]: %n archivos

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to collapse the dialog, to hide details
es: Pulse aquí para plegar el diálogo y ocultar detalles
