kdelibs4 - en to el translation catalogue (37 entries)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n day(s) | %n day(s)
el[0]: %n ημέρα(ες)
el[1]: %n ημέρα(ες)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n hour(s) | %n hour(s)
el[0]: %n ώρα(ες)
el[1]: %n ώρα(ες)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n minute(s) | %n minute(s)
el[0]: %n λεπτό(ά)
el[1]: %n λεπτό(ά)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n second(s) | %n second(s)
el[0]: %n δευτερόλεπτο(α)
el[1]: %n δευτερόλεπτο(α)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en: %1 and %2
el: %1 και %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en: %1 and %2
el: %1 και %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en: %1 and %2
el: %1 και %2

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
note: Job name, e.g. Copying has failed
en: %1 (Failed)
el: %1 (Απέτυχε)

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en: Stop
el: Διακοπή

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  Stalled
el:  Σταματημένο

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  %1/s
el:  %1/δ

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
el[0]: Ολοκληρώθηκε %1 από %2
el[1]: Ολοκληρώθηκαν %1 από %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
el[0]: %1 / %n φάκελος(οι)
el[1]: %1 / %n φάκελος(οι)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
el[0]: %1 / %n φάκελος(οι)
el[1]: %1 / %n φάκελος(οι)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
el[0]: %1 / %n αντικείμενο(α)
el[1]: %1 / %n αντικείμενο(α)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %2
el: %1% από %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
el[0]: %1% από %n αρχείο(α)
el[1]: %1% από %n αρχείο(α)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Stalled
el: Σταματημένο

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
el[0]: %1/δ (%2 απομένει)
el[1]: %1/δ (%2 απομένουν)

[ctx: KWidgetJobTracker|speed in bytes per second]
en: %1/s
el: %1/δ

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Close
el: &Κλείσιμο

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Close the current window or document
el: Κλείσιμο του τρέχοντος παραθύρου ή εγγράφου

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (done)
el: %1/δ (ολοκληρώθηκε)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Resume
el: &Συνέχιση

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Pause
el: &Παύση

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en: Source:
el: Πηγή:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en: Destination:
el: Προορισμός:

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to expand the dialog, to show details
el: Κλικ σε αυτό για την ανάπτυξη του διαλόγου και την εμφάνιση λεπτομερειών

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Keep this window open after transfer is complete
el: Διατήρηση του παράθυρου ανοι&χτού όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &File
el: Άνοι&γμα αρχείου

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &Destination
el: Άνοιγμα προ&ορισμού

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Cancel
el: Ακύ&ρωση

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Progress Dialog
el: Διάλογος προόδου

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n item(s) | %n item(s)
el[0]: %n αντικείμενο(α)
el[1]: %n αντικείμενο(α)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n folder(s) | %n folder(s)
el[0]: %n φάκελος(οι)
el[1]: %n φάκελος(οι)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n file(s) | %n file(s)
el[0]: %n αρχείο(α)
el[1]: %n αρχείο(α)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to collapse the dialog, to hide details
el: Κλικ σε αυτό για τη σύμπτυξη του διαλόγου και την απόκρυψη λεπτομερειών
