kdelibs4 - en_US to cs translation catalogue (34 entries)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en_US: %n day(s) | %n day(s)
cs[0]: %n den
cs[1]: %n dny
cs[2]: %n dnů

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en_US: %n hour(s) | %n hour(s)
cs[0]: %n hodina
cs[1]: %n hodiny
cs[2]: %n hodin

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en_US: %n minute(s) | %n minute(s)
cs[0]: %n minuta
cs[1]: %n minuty
cs[2]: %n minut

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en_US: %n second(s) | %n second(s)
cs[0]: %n sekunda
cs[1]: %n sekundy
cs[2]: %n sekund

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en_US: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en_US: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en_US: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
note: Job name, e.g. Copying has failed
en_US: %1 (Failed)
cs: %1 (Selhalo)

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en_US:  Stalled
cs:  Stojící

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
cs[0]: %1 z %2 dokončeno
cs[1]: %1 z %2 dokončeno
cs[2]: %1 z %2 dokončeno

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
cs[0]: %1 / %n složka
cs[1]: %1 / %n složky
cs[2]: %1 / %n složek

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
cs[0]: %1 / %n soubor
cs[1]: %1 / %n soubory
cs[2]: %1 / %n souborů

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
cs[0]: %1 / %n položek
cs[1]: %1 / %n položek
cs[2]: %1 / %n položek

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1% of %2
cs: %1% z %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
cs[0]: %1% z %n souboru
cs[1]: %1% z %n souborů
cs[2]: %1% z %n souborů

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Stalled
cs: Stojící

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
cs[0]: %1/s (%2 zbývá)
cs[1]: %1/s (%2 zbývá)
cs[2]: %1/s (%2 zbývá)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: &Close
cs: &Zavřít

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Close the current window or document
cs: Zavřít současné okno nebo dokument

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %1/s (done)
cs: %1/s (dokončeno)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: &Resume
cs: O&bnovit

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: &Pause
cs: &Pozastavit

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en_US: Source:
cs: Zdroj:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en_US: Destination:
cs: Cíl:

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Click this to expand the dialog, to show details
cs: Kliknutím rozvinete dialog a zobrazíte podrobnosti

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: &Keep this window open after transfer is complete
cs: Ponechat tento dialog otevřený po do&končení přenosu

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Open &File
cs: Otevřít so&ubor

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Open &Destination
cs: Otevřít &cíl

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: &Cancel
cs: Z&rušit

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Progress Dialog
cs: Dialog průběhu

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %n item(s) | %n item(s)
cs[0]: %n položka
cs[1]: %n položky
cs[2]: %n položek

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %n folder(s) | %n folder(s)
cs[0]: %n složka
cs[1]: %n složky
cs[2]: %n složek

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: %n file(s) | %n file(s)
cs[0]: %n soubor
cs[1]: %n soubory
cs[2]: %n souborů

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en_US: Click this to collapse the dialog, to hide details
cs: Kliknutím sbalíte dialog a skryjete podrobnosti
