kirigami-addons - en to eo translation catalogue (100 entries)

en: Close
eo: Fermi

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Rotate left
eo: Rotacii maldekstren

en: Rotate right
eo: Rotacii dekstren

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
eo: Montri bildotekston

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
eo: Kaŝi bildotekston

en: Save as
eo: Konservi kiel

en: Previous image
eo: Antaŭa bildo

en: Next image
eo: Sekva bildo

[ctx: @action:button]
en: Close
eo: Fermi

en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: @title:dialog]
en: Success
eo: Sukceso

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @title:dialog]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @title:dialog]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
eo: Ne refoje montri

[ctx: @action:button]
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:button]
en: Select
eo: Elekti

en: Day
eo: Tago

en: Month
eo: Monato

en: Year
eo: Jaro

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
eo: Iri al Antaŭa

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
eo: Salti al hodiaŭ

[ctx: @action:button]
en: Go Next
eo: Iri al Sekva

en: Hours
eo: Horoj

en: Minutes
eo: Minutoj

en: About KDE
eo: Pri KDE

en: Be Free!
eo: Estu libera!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
eo: KDE estas tutmonda komunumo de programaro-inĝenieroj, artistoj, verkistoj, tradukistoj kaj kreintoj, kiuj engaĝiĝas al la disvolviĝo de Libera Programaro. KDE produktas la Plasma labortablan medion, centojn da aplikaĵoj, kaj la multajn programarajn bibliotekojn kiuj subtenas ilin.
    
    KDE estas kunlabora entrepreno: neniu unuopa ento stiras ĝian direkton aŭ produktojn. Anstataŭe, ni kunlaboras por atingi la komunan celon konstrui la plej bonan Liberan Programaron de la mondo. Ĉiuj bonvenas aliĝi kaj kontribui al KDE, inkluzive de vi.

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Report bugs
eo: Raporti cimojn

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
eo: Programaro ĉiam estas plibonigebla, kaj la KDE-teamo pretas fari tion. Tamen, vi - la uzanto - devas diri al ni kiam io ne funkcias kiel atendite aŭ povus esti farita pli bone.
    
    KDE havas cimspuran sistemon. Uzu la suban butonon por registri cimon, aŭ uzu la paĝon Pri de la programo por raporti cimon specifa por ĉi tiu aplikaĵo.
    
    Se vi havas sugeston por plibonigo, vi bonvenas uzi la cimspuran sistemon por registri vian deziron. Certigu, ke vi uzas la severecon nomatan "Dezirlisto".

en: Report a bug
eo: Raportu cimon

en: Join us
eo: Kuniĝu al ni

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
eo: Vi ne devas esti programisto por esti membro de la KDE-teamo. Vi povas aliĝi al la naciaj teamoj, kiuj tradukas programinterfacojn. Vi povas provizi grafikojn, etosojn, sonojn kaj plibonigitan dokumentadon. Vi decidu!

en: Get Involved
eo: Implikiĝi

en: Developer Documentation
eo: Dokumentaro por programistoj

en: Support us
eo: Subtenu nin

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
eo: KDE-programaro estas kaj estos ĉiam senpage havebla, tamen krei ĝin ne estas senpaga.
    
    Por subteni disvolviĝon la KDE-komunumo formis la KDE e.V., neprofitcela organizaĵo laŭleĝe fondita en Germanio. KDE e.V. reprezentas la KDE-komunumon en juraj kaj financaj aferoj.
    
    KDE profitas de multaj specoj de kontribuoj, inkluzive de financaj. Ni uzas la financon por repagi membrojn kaj aliajn por elspezoj, kiujn ili faras kiam ili kontribuas. Pliaj monrimedoj estas uzataj por jura subteno kaj organizado de konferencoj kaj renkontiĝoj.
    
    Ni ŝatus instigi vin subteni niajn klopodojn per financa donaco.
    
    Antikan dankon pro via subteno.

en: Donate
eo: Doni

en: About %1
eo: Pri %1

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: License | Licenses
eo[0]: Permesilo
eo[1]: Permesiloj

en: Report a Bug
eo: Raporti Cimon

en: Libraries in use
eo: Bibliotekoj en uzo

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Credits
eo: Kreditigoj

en: Translators
eo: Tradukistoj

en: Visit %1's KDE Store page
eo: Viziti la KDE-magazenan paĝon de %1

en: Send an email to %1
eo: Sendi retpoŝton al %1

[ctx: @action:button]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
eo: Aktuala koloro "%1"

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: Date is not set]
en: Not set
eo: Ne metita

[ctx: @title:window]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
eo: Agordoj — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
eo: Reiri

[ctx: @title]
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @title:group]
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
eo: Ebligi aŭtomatan literumkontrolon

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
eo: Ignori majusklojn

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
eo: Ignori dividitajn vortojn

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
eo: Detekti lingvon aŭtomate

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
eo: Elektita defaŭlta lingvo:

[ctx: No selected language]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
eo: Pliaj Literumkontrolaj Lingvoj

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
eo: %1 provizos literumkontrolon kaj sugestojn por la lingvoj listigitaj ĉi tie kiam aŭtomata detekto estas ebligita.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
eo: Malfermi Personan Vortaron

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
eo: Literumkontrolaj lingvoj

en: Default Language
eo: Defaŭlta Lingvo

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
eo: Vortaro pri ortografiokontrolo

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
eo: Aldoni novan vorton al via persona vortaro…

[ctx: @action:button]
en: Add Word
eo: Aldoni Vorton

[ctx: @action:button]
en: Delete word
eo: Forigi vorton

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
eo: Literumkontrolado

en: Open Command Bar
eo: Malfermi Komandobreton

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
eo: Rezervita Ŝparvojo

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
eo: La klavi F12 estas rezervita en Vindozo, do ne povas utili por ĉiea ŝparvojo.
    Bonvolu elekti alian.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
eo: Ombrado de Ĉiea Ŝparvojo

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
eo: La klavkombino '%1' estas ombrata per sekvantaj ĉieaj agoj:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
eo: Ago '%1' en kunteksto '%2'

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
eo: La klavkombino '%1' ombras sekvantajn ĉieajn agojn:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
eo: Konflikto kun Norma Aplika Ŝparvojo

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
eo: La klavkombino '%1' ankaŭ estas uzata por la norma ago "%2" kiun iuj aplikaĵoj uzas.
    Ĉu vi vere volas uzi ĝin ankaŭ kiel tutmondan ŝparvojon?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
eo: Enigo

[ctx: No shortcut defined]
en: None
eo: Neniu

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
eo: Alklaku la butonon, tiam enigu la ŝparvojon kiel vi farus en la programo.
    Ekzemplo por Ctrl+A: tenu la Ctrl-klavon kaj premu A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
eo: Forviŝi Klavsinsekvon

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
eo: Nuligi Registradon de Klavsinsekvo

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
eo: Trovis neniujn rezultojn

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
eo: Filtri…

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
eo: Ŝparvojo: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
eo: Ŝparvojo:

[ctx: @label]
en: Alternative:
eo: Alternativo:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
eo: Trovis neniujn ŝparvojojn

[ctx: @title:window]
en: About %1
eo: Pri %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
eo: Pri KDE
